Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

tehuli
26. bře 2011

@mirunda jj já vím všichni mi říkaj 54 prosím tě na tvou výšku si furt hubena...ale jen se bojím že naberu třeba 16 a víc což nechci..ale to asi neovlivním i když bych se trochu omezovala. prostě si to užívám tak jdu si dát dva tvaroh.koláčky ke svačině:D a na véču budou bramboráky:D

tehuli
26. bře 2011

@laska.nezna.hranic jj máš pravdu od začátku mi víc chutná a holčina co je těhotná zhruba stejně jako já a byla jak ty píšeš trošku kulička tak ještě dvě kila zhubla..taky jsem to nechápala..🙂ale zatím udajně ani ty dvě kila na mě nejsou vidět🙂

beisis
26. bře 2011

laska.nezna.hranic já se přiznám já mám chuť skoro na všechno co nemusim vařit já 😀

laska.nezna.hranic
26. bře 2011

tehuli - no vidíš 🙂 neříkám, že je to pravidlo, ale možná na tom něco bude 🙂

beisis- hehe, to je fakt, když člověk přijde k hotovému, je to příjemnější 🙂 já když něco vařím, tak jak ochutnávám, tak pak na hotové jídlo už ani nemám chuť.

beisis
26. bře 2011

@laska.nezna.hranic Já právě taky 🙂

snazilka_2011
27. bře 2011

Ahoj holky, můžu se přidat?🙂 jsem na konci 15tt a pořád jsu taková vystrašená, aby bylo vše v pořádku....jak jste na tom vy? 🙂

beisis
27. bře 2011

@snazilka_2011 Já už čekám druhé, tak vystrašená ne, vim co mě čeká. Spíš si to konečně užívám 🙂

snazilka_2011
27. bře 2011

já se strašně moc těším, ale pořád mám obavy, abych o mimi nepřišla...☹

beisis
27. bře 2011

@snazilka_2011 Tak každý týden se riziko zmenšuje. Říká se, že nejvíc rizikový je první trimestr a ten máš úspěšně za sebou 🙂 . Tak teď už bych se na tvém místě začla radovat. Nebo ke svému strachu, máš nějaké opodstatnění?

snazilka_2011
27. bře 2011

@beisis no, mám kvasinkovej zánět a občas mám narůžovělej papír, když jdu na malou....ale prý je to spojený s tím zánětem, tak snad ano:-/

beisis
27. bře 2011

@snazilka_2011 Na kvasinkové záněty budeš trpět celé těhotenství já taky na ně trpím. Ale tak pokud to podchytíš vždy včas, tak to zaléčíš i jenom mastičkou. Někdy si jí beru i preventivně, když už mám pocit, že by se mohla projevit, nebo když jdu z bazénu. Jinak ten růžový papír je pouze na přítomnost cukrů v těle. A rozhodně bych se ničeho nebála. Pokud nemáš vyloženě psané rizikové těhotenství, tak se nemáš čeho bát.

snazilka_2011
27. bře 2011

@beisis jéé, ty jsi hodná, děkuju za podporu 🙂 Taky jsi někdy měla nerůžovělej papír? A co užíváš za mastičku? Já jsem právě neměla žádný porblémy, na kvasinky jsem trpěla dost i před těhu, ale teď jsem šla na gyndu jen kvůli té růžové barvě a zjistlili mi ten zánět. Už mám skoro dobrané léky (tablety na zavádění) a ještě to není úplně v pořádku. Mimi je moc vytoužené, takže ten strach, ten mě drží.... 😒

beisis
27. bře 2011

@snazilka_2011 Víš, že si to už ani nepamatuju? Ještě mi letos vyšetření z moči nedělali. Jinak používám canesten mastičku. A v nejvyšší možné nouzi použiju tu jednu dávku canesten tablety. Je to ta nejsilnější. Sice se moc nedoporučuje (i když nechápu proč), ale zabere okamžitě a neni to léčení na tak dlouho jako u jiných zaváděcích tablet. Toho strachu se určitě zbavíš až budeš mít další vyšetření za sebou neboj. Ono je to přirozené mít strach, ale nic se nemá přehánět. Ta kvasinková infekce se dá i řešit tím, že si upravíš jídelníček a budeš nosit volnější oblečení, aby jsi se nezapařila. Takže pryč s džinovejma kalhotama a tangama a používej spodní prádlo spíše z bavlny. Zkus používat i přímo to intimní mýdlo a spíše se sprchovat než si dávat vanu.

tehuli
29. bře 2011

@snazilka_2011 to chápu, já jsem taky furt vystrašená..že se může něco stát...atd..ale pokud je to silnej jedinec tak snad vydrží všechno.D teda skoro;)

beisis
29. bře 2011

Teda spát až do dvanácti se mi hodně dlouho nepodařilo. Jsem poslední dobou tak unavená, že se skoro až stydim. ☹

laska.nezna.hranic
29. bře 2011

tak jsem vás po třech dnech dočetla, ale koukám, že jste tu toho zase tolik neprobraly.
vítám snazilku_2011. a neboj, s tím strachem jsem na tom podobně. u prvního jsem si to nepřipouštěla, poctivě zobala vitamínky a nebylo to k ničemu. u druhého jsem se na to vykašlala, ale strach mě užíral. no a jakého mám zdravého a silného kluka. teď se o mimi samozřejmě bojím taky, ale díky synovi už nemám tolik času se jen pozorovat, tak je to o něco lepší. teď mám sice nějaké výsledky krve horší, tak mi to moc nepřidá, ale věřím, že to bude dobré. a v 15. týdnu už je pravděpodobnost komplikací minimální. ale chápu, že se to lépe řekne, než udělá. myslím to nestresovat se. byla jsi na screeningu?
koukala jsem ti do albíčka... toužíš po holčičce? 🙂

beisis
29. bře 2011

Tak koupila jsem si takové větší plátěné kalhoty, abych si nemačkala bříško a zároveň ještě měla v čem chodit než si pořídim těhotenské oblečení.

snazilka_2011
29. bře 2011

@beisis Věříš, že už ani nevím co to tanga jsou🙂?? Mám už hoodně velké bříško a nosím teď hlavně elastické legíny, protože se do ničeho nevejdu🙂 Dobrala jsem poslední zaváděcí prášek, tak snad už bude zánět vyléčený, ale vždycky po zavedení toho prášku jsem měla ráno na vložce dost krve.. Naštěstí to bylo jen tou léčbou a mimču se bobře daří🙂 Koupání ve vaně a v horké vodě miluju, ale vím, že by se to nemělo, tak trpím u sprchování😀 Už bych šla rodit!!!🙂 Mám pocit, že to vůbec neutíká☹

snazilka_2011
29. bře 2011

@laska.nezna.hranic Ahojk, děkui za přivítání🙂 Ty jsi někdy o mimi přišla?☹a ve kterém tt?To je mi moc líto☹Ale vidím, že teď se ti daří dobře, tak to je super🙂Na NT + jsem byla a vyšetření vyšlo dobře, takže jupííí🙂 Dokonce jsem byla u vynikajícího doktora, který dle doporučení pozná pohlaví mimča a ten nám řekl, že to bude asi holčička🙂Proto mám všechno růžové🙂) Jak vám vyšlo NT+ v poměu? Mě 1:8000.Zítra začínám 16tt (teda 15+0), už se moc těším na pohyby miminka!!🙂

beisis
29. bře 2011

@snazilka_2011 No já jsem právě řešila mastičkou a teplou vanou. Prostě já sprchu nemám ráda a mám pocit, že ze sprchy se neumyju 🙂 Jj taky už mám bříško. No tak si postupně kup těhotenské oblečení budeš se v něm cítit lépe. Já jsem si dneska koupila na gumu jenom takový plátěný kalhoto tepláky. Řikala jsem si, že na těch pár dní nebo týdnů to v nich odchodím a pak si taky koupím něco těhotenského. V HM jsem viděla hezké oblečení za pár korun.

snazilka_2011
29. bře 2011

@beisis V HaM jsem si koupila nedávno jedny těhu gatě, ale jsu dost drobná a tak mi tam jsou i 34 větší, ale brzo do nich dorostu🙂 Nosím je zatím jen občas🙂 Škoda, že se nedá chodit do práce v teplákách🙂

beisis
29. bře 2011

@snazilka_2011 Práci řešit nemusím jsem ještě doma s prvním synem 🙂

laska.nezna.hranic
30. bře 2011

beisis - já jsem poslední dny taky neskutečně ospalá 🙄
tak stejně jako minule věřím, že za těhu ošacení ušetřím. mám jedny pružné kalhoty na gumu, do velké zimy se pod ně dá oblect a za chvíli už stejně nasadím tříčtvťáky, některé mi byly větší, tak věřím, že to přes léto nějak dám 🙂 to je výhoda nás kuliček, že tolik nepřibíráme.

snazilka - já kdysi byla jako ty, už už jsem chtěla mít mimi u sebe. ale teprve potom zjistíš, jaká to byla pohoda a už se budeš těšit, až ti poporoste, aby sis taky mohla chvíli odpočinout a a věnovat se tomu, co tě baví.
ano, o jedno mimi jsem kdysi přišla. řekli mi to na screeningu ve 13. týdnu, že už asi týden mimi nežije.
jé, já ty hodnoty pravděpodobnosti zapomněla, stačilo mi, že to vyšlo dobře. na pohyby se taky moc těším, každý den na to myslím 🙂 Karimek se ozval, když jsem byla 17+6, tak doufám, že druhé mimi si nedá moc načas 😨)
kde pracuješ?

ajkoajanka
30. bře 2011

@mirunda Ahojky, zatial vsetko prebieha v pohodke, 1.4. ideme do poradne, tak sa tesikame na fotos ;)) Ty ako??

beisis
30. bře 2011

@laska.nezna.hranic Já to vidim na šaty přes léto, abych bříško nemačkala v kalhotech. Jen kdyby mě to bříško nešlo tolik dopředu a do špičky.
Jinak kontrola v Podolí proběhla na jedničku už tam zůstanu až do porodu, takže každá kontrola je u nich. 14 mám 4D ultrazvuk. Ale vtipně řečeno, nesmím nosit svého syna, tak by mě zajímalo, jak to mám udělat. Protože jestli mě bude bolet bříško furt, tak mi udělaj císaře 😒

laska.nezna.hranic
30. bře 2011

beisis - ty nechodíš na poradnu ke svému gynďákovi? proč by tě v 15. tt měli strašit císařem? tys tak rodila poprvé a máš problémy?

pettulka
30. bře 2011

ahoj holky je to uzasne takova diskuze tu myslim ani neni 🙂 🙂

beisis
30. bře 2011

@laska.nezna.hranic Chodila jsem. Teda chodila on tam věčně nebyl a když byl tak mě stejně poslal do porodnice, kde chci rodit. No straší protože první dítko šlo císařem, takže u mě je mnohem větší šance, že druhé půjde taky. A hlavně mě furt pobolívá bříško v jizvě a tvrdne. Což neni dobrý pokud chci rodit přirozeně a to já chci.

@pettulka Ty jsi se taky na nás přišla podívat?? 🙂

pettulka
30. bře 2011

@beisis Gáby to se musíí ne 🙂 🙂 🙂

beisis
30. bře 2011

@pettulka No měla by jsi častějš 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru