Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

andreahrbacova
12. pro 2008

Ahojk holky,konečně se mi popdařilo zapnout počítač,někdy nám stávkuje.
Andaro,já taky čekám na výseldky triplle testů,mě říkali že mi to přijde poštou.Takže asi ten příští týden,buď v pondělí nebo v úterý,tak jsem zvědavá.

bertica.h
12. pro 2008

Ahojte..andrea..tebe robili ešte teraz nejaké vyšetrenia?mne moja dr.povedala,že už nebude robiť screening,ked mi vyšiel dobre..už ani krv nevezme teraz..neviem či na konci tehu ešte áno..
ale nevadí.
teraz idem do PO až 29.12 a to pevbne dufam,že nám povedia,čo čakáme🙂
A ako sa inak máte?

zuzik28
12. pro 2008

ahoj holky...dneska ráno u nás zazvonila pošťačka a donesla malý balíček z Anglie...super super dorazily nám oblečky z logem té Barcelóny co taťka objednal 🙂 Bodýčka přišly nakonec za jednu cenu dvě, jedno modrý a jedno červený, plus ta mikina...je to fakt kouzelný. Teď už to musí dobře dopadnout...

andreahrbacova
12. pro 2008

Ahojky bertico,no já si myslím,že jsem podstoupila oboje je ten,že ten screning mi dělali v nemocnici,a bylo mé dobrovolné,a na ty triplle testy mi doktorka odpověděla,že dělá ona ve své ordinaci.Vlastně mě je to jedno,mám docela klid na dušice,když tam to dopadlo negativně.V úterý jdu ještě do poradny,tak snad do té doby mi přijdou ty výsledky.
Zuziku,tak to je super že dorazili ty bodyčka. 🙂

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

ahoj děvčata, jak se máte? včera jsem volala k doktorce a výsledky nebyly... dneska už mě to trošku znervóznělo, ale dodala jsem si odvahy. výsledky došly a prý je všechno v naprostém pořádku. jsem tak happy 😀 o jedno mimi jsem už přišla, takže o to víc to teď prožívám 😅 no, doma jsem jen s malým synovcem, tak jsem se s někým musela podělit o radost. je to úleva. teď ještě jak dopadne druhý screening a když srdíčko i všechno ostatní bude v pořádku, tak pak si snad to těhotenství začnu konečně užívat 🙂
a copak dneska děláte vy?

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andrea - ty jsi na prvním screeningu byla dobrovolně? takže jsi za něj platila? slyšela jsem, že každý to má trošku jinak...

zuzik28
12. pro 2008

Já jsem teda první screening měla dobrovolně na spec. pracovišti, ne u mého gynekologa. Prý to není povinné, ale chtěli jsme mít jistotu. Stálo to 1400 kč. Jednalo se o odběr krve v 11 týdnu a o utz ve 12 týdnu. Výsledky jsem věděla hned ten den, takže žádný dlouhý čekání a starosti. Na ten 2. screening jdu taky tam, ale ten už je zadarmo.
Já se teda dneska jen válím. Včera jsem obešla celý město a dokoupila zbylý dárky, dodělala jsem super výzdobu bytu. Ještě chci upéct nějaké cukroví, ať toho mám víc, ale dneska se mi teda nějak nechce. Zrovna vařím oběd...sákriš už na to mám chuť🙂

andreahrbacova
12. pro 2008

nene neplatila,byla jsem na něm dobrovolně,doktorka mi akjorát nabídla,jestli to nechci podstoupit,ani žádanku jsem nepotřebovala,a měla jsem to zadara,a ještě k tomu tak sympatického doktora.Jen jsem platila za fotečku.
Říkala jsme si že chci podstoupit pro mimi vše,a zatím je vše oki 🙂
Já jsem byla na něm v nemocncic taky na spešl pracovišti a zadara-no asi je to všude jinak.

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

zuzik28 - a copak bude dobrého?🙂

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

mě se doktorka vůbec neptala, jestli na to chci jít, podala mi to tak, že všechna vyšetření, kam mě posílá, jsou standardní. tak jsem šla a neplatila nic, ani obrázek. je to blbé, podmínky by měly mít všechny maminy stejné

andreahrbacova
12. pro 2008

Lasa,a kolik máš let?
Protože ten screning je povinný pouze u těhulek nad 30a ty co mají vrozené vady v rodině

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andrea - je mi 23

andreahrbacova
12. pro 2008

tak to fakt asi chodí jinak,ale jsem ráda,že jsme to měla zadara.Tak já pomalu frčím do knihovny a k našim.Tak to jsi o tři roky mladší,mě bude začátkem ledna 26let. 🙂

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andrea - nevím, ale řekla bych, že v téhle diskusi budu asi nejmladší. nebo ne? jak jste na tom vy, ostatní holky?🙂 jinak je to skoro o dva, já mám 24. narozky v únoru 🙂

zuzik28
12. pro 2008

laska udělala jsem jen takovou rychlovku...kuřecí prsa co se zalejou takovou tou instantní sýrovou směsí, jak se smíchá se šlehačkou...ale bylo to kupodivu velice dobré...prsíčka pěkně křehká a nevysušená, super.
Holky mně je 28, tak jsem to poviný taky neměla, jen jsme se trochu báli...sice žádná vada v rodině ani nic jinýho, ale asi jsem nějaká hodně bojácná🙂 S tím, že by měly být pro všechny podmínky stejné, teda souhlasím. Zrovna včera jsem byla u své obvodní doktorky na ekg, kam mě poslal gynekolog a přesto, že prý jako těhotná mám vše zdarma, tak jsem stejně platila poplatek. Přitom u zubařky nic, prý jsem těhotná takže zadarmo...to je přístup co? Prostě všichni hrabou a hrabou...chudáci doktoři.

andara
12. pro 2008

Tak jsem si volala o vysledky tech tripl testu a jsou negativni,takze v poradku 🙂)Ty prvni vysly taky super,mam radost.Jeste velkej utz a budu spokojena. 🙂)

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

zuzik28 - mňam, takové dobroty já taky ráda, děláš mi chutě🙂
já ještě na ekg, ani u zubajdy nebyla. raději počkám, až budu mít všechno kompletně potvrzené ve 20. týdnu a budu klidnější. přece jen, člověk nikdy neví.

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andara - to je super, můžeme to dneska spolu pomyslně oslavit. jinak uvažuju jako ty, minimálně do velkého utz nebudu klidná. i když... jak se znám, tak nebudu možná ani po něm 😀 ale tebe ten utz čeká už docela brzy, ne? já už chci taky 😀

andara
12. pro 2008

Laska- jj jdu 29.12. tak jsem zvedava a hlavne,co cekame. 🙂

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andara - takže Silvestra už budete slavit s ní nebo s ním🙂 bezva. to já si musím počkat minimálně do půlky ledna, chjo ☹ 🙂 já teda takhle položenou otázku nemám ráda, ale co byste raději? klučíka nebo holčičku?

andara
12. pro 2008

Jo a zubare mam zasebou - vrtani 2 zubu a obvodacka me ceka,taky az po novem roce.A jeste vlastne v lednu alergologie.

andara
12. pro 2008

Lasko - je nam to jedno,ale ja tusim holcicku a manzel,ze to bude kluk,takze to chceme vedet jen kdo ma pravdu,pac manzel prej vi,co delal 😀
Co vy?

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andara - alergologie taky? no, alespoň ti to uteče, budeš mít pořád co dělat

andara
12. pro 2008

Jojo chodim na alergo,mam alergii na roztoce a astma,ale ne tezke,mam to v pohode - nic na to neberu 🙂 Takze jen kontrola,akorat na porod pujdu asi s tim sprejem pro lepsi dychani.

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andara - hehe, si je nějak jistý🙂 u nás je to podobně. já bych raději holku, manža přirozeně klučíka, ale když bude v pořádku, tak je to samozřejmě jedno. ale tušení... já nevím, doma o mimi mluvíme jako o chlapovi, ale ono to může překvapit a vyklubat se ženská. já fakt nevím. nechám to na doktorovi. ono mi taky nic jiného nezbyde 😀 jen doufám, že bude schopen nám to říct. jak už jsem psala výš, chci mimi oslovovat jménem a nechci mít jen neutrální barvičky. i když zase si moc vybírat nemůžu, protože skoro všechno bude zděděné a taky z toho mimi rychle vyroste... no, ale každopádně si pohlaví říct necháme🙂 už se nemůžu dočkat

andara
12. pro 2008

Moji kamaradce rekli,ze to bude holcicka,takze jeste v osmem mesici kdyz jsme byly na kafcu jsme brisku rikaly Gabinko,mela planovaneho cisare (kvuli ocim) a predstav si,ze ji z briska vyndali klucika 😀 Tak ma Ondraska.

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

andara - jé, tak to bych si zažít nechtěla. nebo možná náš syn, protože by pak musel chodit celý v růžovém 😀 na druhou stranu ale co, barva jako každá jiná🙂

zuzik28
12. pro 2008

laska: taky bych nesla ani k zubajde, ani na to ekg, ale poslal mě tam hned doktor. Na kontrolu jdu 18.12. a to už mám mít prý oběhané...tak jsem radši šla...moc nevím jak to chodí, prostě poslouchám doktora. Samozřejmě se taky ještě bojím...a budu se bát min. do 21.1. kdy jdu na další genetiku a budu vědět jestli je vše ok...

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

zuzik28 - asi to všechny prožíváme podobně. než jsem otěhotněla, tak jsem si říkala, jak si to pak budu užívat, ale zatím se spíš jen nervuju 😅 tvůj doktor to nějak žene🙂

zuzik28
12. pro 2008

laska - přesně to jsem si taky myslela...říkala jsem si jaká to bude pohodička...ale tak ti teď nějak nevím nevím 😀 S doktorem nevím...těhu průkajdu jsem dostala až ve 12. týdnu (jsem si říkala, že je to pozdě) a na druhou stranu na nějaký vyšetření mě posílá brzy...já fakt nevím
Ikdyž jak jsem mluvila se zubařkou, je to známá, a říkala mi, že by těhotné měly poprvé navštívit zubaře do třetího měsíce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru