Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
12. pro 2008

zuzik28 - nejhorší je, že toho strachu se už nezbavíme nikdy🙂
já průkajdu taky dostala až dýl, ale s tím jsem počítala. tady je to tak normální. spíš se divím, že ji některé maminky dostávají už tak brzy, sotva se jim těhotenství potvrdí. možná to moje doktorka tak dělá kvůli tomu, kdyby někdo o mimi přišel, tak aby z průkazky ještě nebyl takový natěšený. co si budem povídat, alespoň pro mě bylo získání těhu průkajdy důvod k hrdosti, jak když jsem dostala první občanku 😀
někdo říká, že by se na zubní mělo jít dvakrát, v prvním a třetím. někdo zase, že stačí jednou. doktorka mi řekla časem a když jsem se jí ptala, zda to stačí až po velkém utz, tak řekla, že v pohodě. já nevím, ale v průkajdě je kolonka jen na jedno razítko od zubaře. já na kontroly chodím pravidelně, takže si myslím, že každý čtvrt rok tam opravdu nemusím🙂

andara
12. pro 2008

Mne rikala doktorka,ze zubar a obvodni stihnout do 24tt 😉

zuzik28
12. pro 2008

ono je to asi doktor od doktora jiný...

luccii
autor
12. pro 2008

zuzik, tak ted aby to byl chlapecek, vid? kdyz mate ty dresy 🙂 no kdyztak i fotbalistka by nebyla k zahozeni, ne? 😉
lasko, gratuluju k dobrym vysledkum 🙂

ja mela screening v 1.trimestru zdarma, dostala jsem na nej zadanku v CARu

luccii
autor
12. pro 2008

bavily jste se o veku - tak me prave bylo 27 🙂

luccii
autor
12. pro 2008

zuziku, ono s tim zubarem to neni jednoduchy - nez zjistis, ze za nim mas jit, uplyne nejaka doba, dejme tomu jsi v druhem mesici... no a objednaci lhuty jsou (aspon u nas) dost dlouhe, takze treba ja jdu k nemu az na konci ledna a to budu uz v patem mesici
tak to ja se dvoum navstevam zubare nebranim - aspon budu mit zoubky v poradku 🙂 navic je to zdarma 😉

zuzik28
12. pro 2008

Luci, bodýčka přišly dneska ráno...jsou fakt kouzelný...myslím, že by slušely i devčátku 🙂 ale nebylo by to ono...Náhodou mám zubařku známou, takže problémy s objednáním u mě odpadají. Určitě tam ještě v těhu jednou zavítám...člověk nikdy neví a když jsem pořád doma...

andreahrbacova
12. pro 2008

Ahojky holky,tak jsme zpátky.Jinak já průkajud dostala hned jak mi potvrdili těhu.Už mám absolvovaného zubára i odvoďáka,ale zubař mě čeká ještě v dubnu,tak snad bude oki,protože toho vysloveně nesnáším

laska.nezna.hranic
13. pro 2008

luccii - děkuji. sice jsem slyšela, že tyhle testy moc spolehlivé nejsou a navíc to byl jen doplněk k utz, ale stejně mi to udělalo radost.

a co jinak? jak trávíte víkend, děvčata?🙂

andreahrbacova
13. pro 2008

ahoj lasko,já myslela že tady dneska nikdo není.Já dnešek trávím doma,za chvilku s epouštím do žehlení a zítra vyrážíme s přítelem na nákup zbylých dárků a pro stzromek.Bude to šílené,všude plno lidí,tak se musím obrnit pevnýma nervama.

laska.nezna.hranic
13. pro 2008

andrea - ale jo, já jsem tady poslední dny skoro pořád, jen ne vždy vím, co napísat🙂

holky, chtěla jsem se zeptat, jak to máte se spaním na břichu. mně se tak usíná úplně nejlíp, ale zase nevím, jak dlouho to bude možné. až donedávna se to mimískovi moc nelíbilo a brzy mě začalo bolet břicho, tak jsem se musela otočit, ale poslední dobou už je to zase dobré. teď ale nevím, když mimi roste, abych ho zbytečně nemačkala... jak spíte vy?🙂

andreahrbacova
13. pro 2008

já jsem nikdy nespala na břiše,špatně s emi tak spalo.Ale minule doktorka mi řekla,že už mám ležet jen na bokách,no zvykala jsem si ale dá se tak taky spát,občas se překulím na záda,ale nějak si to uvědomím a hned jsem zase na boku.
Už máš koupenou nějakou výbavičku?

laska.nezna.hranic
13. pro 2008

andrea - nemám vůbec nic, kromě jednoho komplítku a dečky, a možná ještě něčeho dalšího, o čem nevíme, co nám přinese Ježíšek. většinu věcí stejně budeme dědit, takže si s tím zase tak velkou hlavu nedělám. u nás v rodině jsou pořád nějaké děti, takže si to předáváme a průběžně doplňujeme. mimískové rostou rychle, tak se to ani nestihne zničit. času dost. taky se bojím, kdybych teď něco koupila, aby se mi za půl roku více nelíbilo něco jiného... myslím ale, že mě to chytne, až budeme vědět pohlaví a víc se zaměřím na klučičí nebo holčičí věci.
a co ty, už máte přichystaný pokojík v plné výbavě?🙂

luccii
autor
13. pro 2008

laska, ja na brichu nikdy nespim a stejne bych se bala... v knizce o tehu se pise, ze se ma spat na boku (ani na zadech od 4. mesice ne!)

u nas dnes byli nasi - bylo to fajn, oni se na prcka tak tesi 🙂

ted jsem pekla cukrovi a pulku spalila 😠 ach jo...
a jinak jsem si od nasich pujcila odstavnovac a zacala odstavnovat jak o zivot ovoce i mrkev, my budeme tak zdravi 😉

preju krasny vecer, my jdeme bohuzel shanet darky 😉

andreahrbacova
13. pro 2008

tak mám už nakoupené nějaké oblečky ze sekáčů,jsou jako nové a za pár kaček.A já to nechávám po Novém roce,to budou všude slevy,tak snad na něco fajného natrefíme.A 6.1bychom měli už konečně vědět co to bude,tak pak budou nákupy ve velkém.
Jinak by se budeme stěhovat,takže teď to ani moc nechci hromadit.A pokojík stejně pro mimi budeme chystat až časem,bude s námi v ložnici,tak není ztaím třeba.

laska.nezna.hranic
13. pro 2008

luccii - já se taky snažím, ale když spím, tak nesleduju, v jaké jsem zrovna poloze a pak se většinou probudím na břichu. na začátku jsem taky četla různé rady a infa, ale pak mě jen zbytečně stresovalo, že my na tom jsme v tom kterém týdnu trošku jinak a bylo to horší než lepší.

andreahrbacova
13. pro 2008

lucci,správně ani na bříšku bychom neměli ležet,nějak to stlačuje na mimi,takže se snažím opravdu spát na bokách,někdy jsem až tak přeležená že nemůžu spát.Ale pořád si říkám bude hůř,až bude mimi kopat a já se nevyspím vůbec.
Naši se taky strašně těší na mimi,jsem jedináček,takže jejich první vnouče,a nejvíce se těší budoucí dědeček,pořád s eptáá jak se cítím,a tak.No a jak se to dověděl,tak byl štěstím bez sebe.A on je prostě člověk,co nedává city moc najevo.No chlap no.

luccii
autor
13. pro 2008

andreo, mne to teda prijde logicke, ze na brichu ted nic 😉 a na zadech taky ne kvuli nejake velke zile... ja nastesti spim jen na bokach, hlavne na pravem, ale ma se spat vic na levem (ale to fakt nejde v noci korigovat, ze? 😉 )
ja mam velkou radost, kdyz vidim, jak nekoho z pribuzenstva ci znamych tesi, ze ceka miminko 🙂 je to tak pekny 🙂

pro dnesek papa a dobrouky 🙂

jo a konecne je na mne brisko videt 😉

laska.nezna.hranic
15. pro 2008

zdravím v novém týdnu, tak jak jste přežily víkendování?🙂

luccii
autor
15. pro 2008

laska: dobre, meli jsme navstevu a jen tak jsme lenosili u her 🙂 a dnes jsem byla v poradne a vse je v poradku 🙂 🙂 🙂 dalsi poradna 6.1. a hned po ni velky UTZ
co ty?

laska.nezna.hranic
15. pro 2008

luccii - já jsem měla víkend fajn, stejně jako většinu ostatních jsem ho trávila s malým synovcem.
poradna mě čeká zítra.
já už se toho velkého utz nemůžu dočkat. snad bude všechno v pořádku.
jinak to vypadá, že ty budeš všechno vědět dřív než já, tak pak podej hlášení🙂
odkud že jsi?

zuzik28
16. pro 2008

ahoj holky nemáte náhodou recept na nějaké dobré cukroví, plněné krémem? Manžel to suchý nemá moc rád...

andara
16. pro 2008

Zuzik my delame tohle a je to mnamka:
http://www.chytrazena.cz/vareni/vanocni-recepty...

zuzik28
16. pro 2008

jééé díky moc, vypadá to skvěle...sice manžel nejí ořechy, si vybírá co? 😀 ale pro mě to bude bezva...

andara
16. pro 2008

Zuzik a ji mandle?Da se to udelat i s nimi. 😉 No a pak mamka moje dela kokosove testo, vykrajuje z toho hvezdicky a pak je slepuje merunkovou marmeladou a to je taky moc dobry.A kolegynka dela plneny rohlicky, dava tam nejakou kavovou napln a maci v cokolade, to je dobrota - mam je od ni slibene 😉

Tak at se ti dorticky povedou, ja je budu asi dneska taky delat,teda vykrajovat a pect. 😉

zuzik28
16. pro 2008

no vidíš...to je super nápad...udělám trošku s ořechama a trošku s mandlema...už se těším...zítra se na to vrhnu, nebo ve čtvrtek🙂 zítra mám se ségrou v plánu pařížský rohlíčky...tak uvidím jak to půjde

zuzik28
16. pro 2008

andara: díky za recept...už mám udělané těsto, teď ho nechám chvilku odpočinout a začnu vykrajovat...

zuzik28
16. pro 2008

tááák už mám vše upečeno...myslím, že se povedlo...teď ještě zítra nebo pozítří tu náplň a bude to určitě super, už se těším až to ochutnám...

luccii
autor
16. pro 2008

laska: velky UTZ budu mit ve 20.tt, co ty?
zuziku, bohuzel nepomuzu, plnene ja nedelam... ale koukam, ze recept uz mas 😉

ja dnes nakupovala nejake darky, vybirala fotky do alba, pekla chleba, delala obed a den utekl hrozne rychle 🙂
cukrovi ale jeste vsechno nemam, zitra pokracuju...

hezky vecer 🙂

luccii
autor
16. pro 2008

holky, koukala jsem na ten recept a pozor - v nadivce jsou syrove zloutky a ty tehulky nesmi!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru