Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

andykov
7. pro 2008

lucci, klidně pojď k nám do 2.trimestru.. Taky nevím, proč k nám nikdo nový nepřichází a když jo, tak jeden příspěvek a je to 😒

petrach
7. pro 2008

licci ono tech temat tu moc neni,tak v te dvojce to vypada az do porodu,ale pridej se k nam 😉

luccii
autor
7. pro 2008

andy, prave protoze se "leknou", ze jste vsechny uz na konci 2. ci dokonce na zacatku 3. trimestru 😉

laska.nezna.hranic
7. pro 2008

luccii - ahojda, mileráda tě v této diskusi podpořím 🙂 dokonce koukám, že máme stejný termín 🙂

sparka
8. pro 2008

ahojky holky jakpak se máte a můžu se k vám přidat?

andara
8. pro 2008

Taky se pridam 🙂

laska.nezna.hranic
9. pro 2008

holky, nevíte, co by mi pomohlo od bolesti v krku? angina to snad nebude, ale stejně se bojím o mimi... jediný ověřený přípravek, který doma mám, je v těhu zakázaný a doktorka tam bude až asi ve čtvrtek...

luccii
autor
9. pro 2008

ahoj holky, to mam radost, ze jste se pridaly! 🙂
laska, jj, taky ziram, ze mame stejny termin - to je super, to na tom budeme hodne podobne?

jak jste se holky dlouho snazili? my 3/4 roku, ale byl to zazrak, protoze nam lekari v CARu rekli, ze to prirozene nepujde a meli jsme tesne pred IVF... pomohla svatebni cesta a kupa stesti 🙂

laska, zkus obycejnou teplou vodu se soli - asi 1 lzicka na sklenicku - a kloktej to neomezene... mne to pomohlo a mam to z knizky o tehotenstvi

sparko, to vite pohlavi takhle brzo? ja myslela, ze je to videt pozdeji... ale my si to stejne nechceme nechat rict 😉

dobrou noc 🙂

luccii
autor
9. pro 2008

holky, koukala jsem k vam do albicek - mate uz krasne pupiky 🙂 ja jeste ani moc ne, ale uz se pomalilinku rysuje a moooc se tesim, az zacne mimisek kopat 😉

laska.nezna.hranic
9. pro 2008

luccii - těžko říct, jak moc podobně na tom budeme, každá to asi prožívá jinak🙂 ale nevím
ta sůl mě taky napadla, jenže mě to hrozně zvedá žaludek, tak se toho trochu bojím 😅
jinak my to zkoušeli 4 měsíce s tím, že ten první jsem měla skoro po ovu, takže jsem na to nespoléhala, takže v podstatě čtvrt roku
odkud jsi?

zuzik28
10. pro 2008

Ahojky holky, všechny vás zdravím, i vaše miminka...já jsem ve 14 tt, takže idální stránka pro mě...doufám, že mě mezi sebe vezmete 🙂

laska.nezna.hranic
10. pro 2008

zuzik28 - vítej🙂 tak jak to zatím zvládáš?

zuzik28
10. pro 2008

ahoj ahoj díky za přivítání...
teď už je to pohodička, ty první 3 měsíce mi bylo pořád hrozně špatně...chodit do práce teda vážně nebylo možný 😝 Ale prý je to dobře, protože se v bříšku mimi líbí. Taky mám za sebou první genetiku tak jsem si oddechla...vše je ok. A dokonce už víme co to bude...což jsem ani tak brzy nečekala, ale asi má pan doktor dobrý ultrazvuk či co🙂 No každopádně je to chlapeček...hi hi hi, další čutálista v rodině 😀 Tatínek je z toho nadšený, dokonce malýmu objednal jakýsi bodýčko a mikinu s logem jeho oblíbeného klubu Barcelona...už se těším až to přijde, nevím jak dlouho to bude trvat, páč to jde z Anglie, ale určitě se dočkáme...bude to určitě prčovní...

zuzik28
10. pro 2008

asi budu muset zjistit jak si vytvořit album a hodit sem pár foteček jak rosteme atd...

andreahrbacova
10. pro 2008

ahojky holky,tak já tak putuju po různých diskuzích a zavítala jsem i mezi vás.Sice už končím čtvrtý měsíc,ale měsíc tam měsíc sem.Jakpak s emáte?Já fajn,jsem doma,do práce nechodím,takže si užívám klidu

laska.nezna.hranic
10. pro 2008

zuzik28 - mně bývá blbě tak od druhého měsíce spíš jen po ránu, ale dneska si to "užívám" celý den. už aby to skončilo.
to máte super, že už víte pohlaví. jen aby se pan doktor nespletl 😉
kolik to bodýčko stálo?
fotečky určitě přidej, jsem zvědavá 🙂

laska.nezna.hranic
10. pro 2008

andreahrbacova - ahojda, já se mám taky dobře. teda v rámci možností 🙂 taky se válím doma, akorát mě mrzí, že se mnou manža nemůže po doktorech - je v zahraničí. ale co se dá dělat...
a když jsi do práce chodila, tak jsi dělala co? 🙂

luccii
autor
10. pro 2008

laska: ja myslela podobne s rustem a tak 🙂

zuziku, jasne ze jo, vitej mezi nami 🙂 to je rychlost, vedet ve 14.tt pohlavi! to jsem jeste neslysela 😅

andreao, ahojky, ja vim, byla jsi v 1.trimestru, ktery jsem sem tam procitala a ted chodis do 2.trimestru, ale tam uz se holky dobre znaji a jsou v pokrocilejsim stadiu tehotenstvi 😉

ja jsem taky doma a jsem za to rada, ono stravit kazdy den pres 3 h dojizdenim nebyl zadny med ani pred otehotnenim 🙄 klid tu mam taky, ale vzdycky jen nez prijde manzel 😉

blbe me bylo jen parkrat, nastesti... a pak minule pondeli, kdy jsem skoncila na 4 dny v nemocnici, ale nic nezjistili...

luccii
autor
10. pro 2008

holky a nechate si rict pohlavi mimca?

laska.nezna.hranic
10. pro 2008

luccii - jo tak... s růstem, tak to asi ano🙂

zítra si zkusím zavolat na výsledky tripplu, tak jsem z toho taková všelijaká. no, snad to bude dobré. pokud ano, určitě si pohlaví říct necháme, už se nemůžeme dočkat. hlavně aby miminko nebylo stydlínek nebo doktor slepoň 🙂 je mi sice jedno, co to bude, ale už bych mimi chtěla oslovovat jménem a taky nechci mít všechno v neutrálních barvách 🙂

a jak to máte s přibíráním? já během pár týdnů skoro pět kilo shodila, pak kilo a půl nabrala, i když to bylo spíš z nezdravého stravování a dneska jsem zjistila, že mám zase kilo dole. tak nevím... ale na druhou stranu jsem slyšela o holkách, co začaly přibírat až v šestém a pak to šlo rychle. taky jsem od přírody docela kulička, tak se to na mně nemusí projevit tak moc, jako na štíhlých maminách. nebo na postavě nezáleží? co si o tom myslíte vy?

luccii
autor
10. pro 2008

laska: u nas biochem.screening + mereni NT dopadlo dobre 🙂 to vis, ze jsem si poradne oddechla... clovek se boji furt
my si pohlavi rict nenechame, vybavicku poridim jen na zacatek a pak se dokoupi...
ja kilo zhubla - kvuli tem 4 dnem v nemocnici
ja jsem hodne vysoka a stihla, takze pry na me to brisko nebude tolik videt... a nebojim se, ze budu moc pribirat, mamca taky nepribirala, my to nemame nastesti v rodine... 😉 ikdyz teda dneska jsem mlsala a ted budou Vanoce, k tomu tehu hormony, no necham se prekvapit - mne by par kilo navic skutecne nevadilo 😎
spis si myslim, ze zalezi na tom, kde pribiras a jestli jsi mala ci vysoka...

dobrou noc 😵

luccii
autor
10. pro 2008

a jinak drzim palce, at tripply dopadnou na 1 🙂

andreahrbacova
10. pro 2008

tak tady znovu nakukuji,hold když už je doma přítel,tak se musíme o počítač dělit.Jinak jsem pracovala na lázních v dětské léčebně jako ošetřovatelka.Takže doktorka mě nechala hned doma,a jsem i ráda.
Pohlaví miminka určitě budu chtít vědět,a doufám že 6.1se to dovíme na velkém ultrazvuku.
Luci já chodím do více té,mat,i za holkama do druhého,ale jak píšeš,už tam mají svůj spolek,však taky přemýšlejí,že si založí svoje téma,a uvolní místo 🙂
Holky pro dnešek se loučím,jdu hajat.Dobrou noc a pohlaďte mimísky 🙂

luccii
autor
10. pro 2008

andreo, to znam, my net zatim doma nemame, je to kvuli mne, protoze bych na nem byla cely den a to prece nejde 😅 jake to je, pracovat v laznich? ja tam byla letos po laparce a kdo vi, zda mne to nepomohlo k otehotneni - podarilo se do 3 mesicu po laznich 🙂 navic jsem kazdy den chodila sulat Frantika 😵
dobrouky 🙂

andara
11. pro 2008

Ahojky holky, ja jsem taky na PN od sameho zacatku -delala jsem v ustavu.Mam za sebou NT screening a krev a dopadlo to v poradku 🙂 3.12 jsem byla na tripl testech,zitra mam zkusit zavolat,ale sestricka rikala,ze nevi zda uz to bude, pak tam nejsou,tak nevim jak se to dozvim 😒 No a 20.12 jdu na velky utz a snad se dozvim,co cekame 😵 Jinak jsem nepribrala.prvni trimestr jsem zvracela a nemela chut na nic,ted uz jim vsechno,tak to asi pujde nahoru.

zuzik28
11. pro 2008

ahoj všem
laska: to bude určitě brzy dobrý...ikdyž tchyně mě strašila, že mi může být špatně až do 5. měsíce🙂 což se u mě nakonec nestalo, za což jsem moc ráda...
Noo jestli se pan doktor spletl tak budeme mít děvčátko v dresu Barcelony 😀...to bude sranda. Jinak bodýčko 0 - 3 měsíce a mikina 3 - 6 měsíců stálo oboje po přepočtu na koruny i s dopravou 1021 kč. Tak na to, že to nebude mít každý, to není až tak hrozný...Ale spíš jsme to chtěli zkusit...manžel je trochu nadšenec...jednak do fotbalu a jednak do pc, takže pořád někde šmejdí a něco hledá.
Holky já ještě nemám jedinou věc na miminko, a to jsem pořád doma. Asi jsem pověrčivá nebo co. A hlavně nemám žádný kamarádky, který by mě zásobovaly oblečkama a tak. Tak jsem ráda, že se tady taky od vás dozvím i nějaký rady a tipy.

luccii
autor
11. pro 2008

zuziku, nasi kamaradi maji max. prvni mimi, takze asi taky od nich nic nedostaneme... taky jsem jeste nic neporidila a nebudu to prehanet, protoze z toho mimi hned vyroste... poridime zaklad a pak dokoupime, i kvuli tomu, ze nebudeme vedet pohlavi... ale myslim, ze neco dostaneme jako darecek od rodicu a asi i kamaradu... uz mi spousta lidi rikala, ze se nevyplati kupovat moc nove veci, ze v bazarech se najdou temer nenosene a krasne oblecky, takze napresrok hodlam do nejakeho jit a treba uz neco pekneho koupit...

uz jste vybirali kocarek? ja ted koukam venku porad po kocarkach a chci kombinaci, nelibi se mi ten zelezny kosik u hlubokych kocarku... zatim vede X-lander XA, kamaradky ho maji a vychvaluji si ho, je pekny, jediny, co mi vadi, jsou barvy (moc jich neni)

papa 🙂

zuzik28
11. pro 2008

Luci, určitě to taky přehánět nebudu...to já jen tak jak koukám ve fotogalerii na ty hromady oblečků a všeho co už si všichni pořidili...ale určitě máš pravdu v tom, že nemá cenu toho moc kupovat. Taky doufám, že něco dostaneme...
S kočárkem zatím moc nevím. Koukala jsem jen tak trochu na internet, ale po obchodech jsme ještě nechodili. Potřebujeme nějaký sportovní kočár s ruční brzdou, aby byl taky trochu odpružený a dalo se s ním klidně i třeba na brusle. Hromada známých má Jané slalom (nebo tak nějak, je to taková moc lehká tříkolka) a jsou s ním spokojení. Já jsem si ho teda minulý týden půjčovala jak jsem vozila jednoho malýho sviště...jede se s ním teda super, krásně lehoučce, pomalu jedním prstem...ale co mi teda hodně vadilo bala taková ta velká brzda dole. Když se přejel nějaký hrb tak se jakoby vrátila zpátky a hrozně to drnčelo či co🙂 Takže jsem pořád musela zastavovat a vracet brzdu zpátky...prý mají všeobecně Janéčka s brzdama problémy. Ale kdo ví, asi bude u všeho něco, to by si asi člověk nevybral nikdy.
Každopádně jsem slyšela, že v březnu má být v Brně nějaký veletrh pro dítě (neívm přesně jak se to jmenuje ani kdy přesně to je), ale říkala jsem si, že by tam mohli mít hromadu kořárků na vyzkoušení. Možná se tam mrkneme, pokud se nám nebude do té doby něco zamlouvat.
To jsem se zase rozkecala, že nevím kdy přestat....se omlouvám🙂

luccii
autor
11. pro 2008

zuzi, o tom veletrhu jsem taky cetla, chtela bych tam jet, ale je to pro nas daleko a asi se budu s briskem bat jet... ale urcite by bylo dobry tam je - prave jak pises kvuli tomu ozkouseni kocarku a jinych veci do vybavicky...
a jak ti je? brisko roste? ja na nej koukam kazdy den 😀 a jak casto mas poradnu? ja cca jednou za 3 - 4 tydny... zrovna v pondeli jdu a jsem zvedava, jestli mi bude delat UTZ (doufam, ze jo, rada bych prcka videla - to je jedina moznost, jak ted zjistit, ze je v poradku)

zuzik28
11. pro 2008

Já taky ještě nevím jestli tam pojedeme. Pro nás to z Prostějova není zase tak daleko, ale nikdy nevíš...jinak je mi už celkem dobře, ty nejhorší nevolnosti jsou snad za mnou. A poradnu jsem měla zatím první, 3.12. a další kontrolu mám 18.12, ale to si nejsem jistá jestli je poradna. Dr. mě spíš chce vidět kvůli čípku....tak uvidím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru