Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic Z Prahy. Ono je to jiné když už jedno dítě máme, protože se na spoustu věcí ani nezaměřuju. Nemám čas. Pamatuju si, když jsem čekala první jak jsem všechno hrozně studovala připravovala se a na všechno čekala, teď mám pocit, že mi všechno celkem rychle utíká 🙂

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - mně to utíká neutíká 🙂 krájím den po dni, hlavně první půlka těhu je dlouhá, ale mám malého a ten má energie za tři, takže na další porod nespěchám, protože vím, že pak bude hůř 😀 ono vždy, když člověk na něco čeká, tak je to dlouhé. a když už to má a ohlédne se zpět, ani nevěří, že to tak uteklo. jak říkáš, není tolik času se pozorovat. taky jsem měla nastudována čísla a zkratky a dneska už zase nic nevím 🙂 ale neprožívám to tolik. i když to neznamená, že by mi na mimi nezáleželo, jen věřím, že to zase bude dobré, když už jsem jednou zvládla vyprodukovat takového zdavého kluka 🙂 a to jsem nebrala žádné vitamíny nebo extra neřešila stravu.
jak budeš řešit spaní? budete mít dvě postýlky?

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic Malému chceme v létě předělat pokojíček a naučit ho na malou postýlku pro větší děti, tak snad se nám to povede. No nic budu se pro dnešet loučit. Padám už tady na tlamičku, tak dobrou noc 🙂

mirunda
24. bře 2011

Ahojte kočandy 🙂
Tak konečně mám chvíli čas - Lilianku hlídá venku děda - teda praděda 🙂 Dneska je tam krásně a já jsem tááák líná někam jít 😀 Chtěla jsem jít bruslit, ale nějak jsem už ráno odpískala z lenosti.. třeba se dokopu zítra, když nebude pršet..

@beisis ahojky, s tebou jsem minulý týden řešila hořovickou porodnici, viď? 🙂 Teda Koník je malej 🙂 Jinak Viktorka je krásný jméno, moc se mi líbí a Matyáška mám švagříčka a slavil svátek teď v únoru.. a naše Lilianka má svátek 25.2. a já měla termín 27.2. a právě všichni mě opruzovali s tím, jestli mi jako nevadí, že bude mít svátek i narozky u sebe 😠 Je mi tohle fakt jedno, já to mám o týden od sebe, můj táta taky a žijem 🙂 A teď jsem se přistihla, že bych raději jméno, které je v blízkosti mýho termínu, aby se pak děcka nehádaly 😀

@laska.nezna.hranic Karimek spinká v malé postýlce? Nebo už ve velké? Naše zlato spí ještě v tý pro mimina, já si vždycky říkala, že pak zajedu do Ikei nebo do Kika a tam prostě koupim hezkou postel a najednou jsem zjistila, že mi nic nelíbí.. takže jsme si nechali udělat postel na míru, bude asi za 3 týdny, tak už se těšim, až si tam Liluška sama vyleze a ráno si může sama zalízt k nám do pelíšku 🙂 🙂 🙂

beisis
24. bře 2011

@mirunda Ahoj jj je malej. No uvidíme jak to všechno dopadne. Zatim ještě matriku řešit nechci, budu to řešit až budu vědět, co to bude což doufám bude zítra. Jinak líná jsem z toho počasí taky do toho mi je ještě poslední týden docela špatně, takže tady odkládám co jde a do ničeho se mi nechce, ale překonala jsem se a na všechno se teď vrhnu a doufám, že stim pořádně pohnu. Potřebuju uvařit plněné papriky ať mají pánové zítra co do žalůdku a vyluxovat naklidit vyklidit myčku převlíct postele a ještě bych potřebovala u malého vytřít, tak jsem zvědavá, jak to s prckem zvládnu on dokáže všechnu práci totálně přitížit 😀

laska.nezna.hranic
24. bře 2011

mirunda - nebojíš se v těhu bruslit?
Karimek spinkal v postýlce ještě v lednu, ale jak měl problémy s usínáním, tak jsem si ho zkusila vzít k sobě a když usnul, přenesla jsem ho. ale pak se mi jednou nechtělo, když tak hezky spinouškal a od té doby spí se mnou místo manžela. jako miminko jsem ho do postele nebrala, ale teď už závislost nehrozí, tak když jsem otěhotněla, rozhodla jsem se ho naučit na velkou postel, abychom nemuseli mít dvě postýlky. a zatím dobrý, spí vcelku klidně, vůbec se netočí, nepadá. tedy jednou spadl, ale to měl celou noc takovou divokou a já klimbla, takže jsem neslyšela, že se sune. ale jinak super, spí mnohem klidněji než v malé postýlce. hlavně je pro mě výhoda, že nemusím x-krát za noc vstávat, protože on nesnáší být přikrytý. z pytle vyrostl a ze spacáčku vylézá, tak je to pro mě pohodlnější takhle. doufám, že se nebude chtít do postýlky vrátit, až tam uvidí miminko 🙂

beisis
24. bře 2011

@laska.nezna.hranic Tak to máš fajn. Snámi malej odmítá spát. On je takovej nemazlivej, takže se vždycky od nás tak odtáhne a musí spinkat u sebe v pokojíčku sám. Někdy mě to fakt mrzí, že je takovej svůj 🙂

mirunda
24. bře 2011

@beisis co by za to jiné maminky daly, aby jejich dítě chtělo spát samo v pokojíčku 😀 😀 😀 A třeba právě proto, že je takovej svůj, tak snese líp druhé mimčo.. že nebude tolik žárlit.. Lilina je naopak hrozná tulivka, pořád nám dává pusinky, mazlí se, hladí nás.. tak si vůbec neumím představit, jak snese, že se o nás bude muset s někým podělit.. stačí, když se mazlím se svým švagříčkem, tak přijde a chce se mazlit taky..

My jsme se spaním nikdy problémy neměli, spala celou noc od narození, ale nejhorší bylo usínání - nemohla usínat sama.. to bylo něco strašnýho.. pak jsme ji párkrát nechali vyřvat, to mi poradily mamky tady na koníkovi a pak to začalo být v pohodě.. někdy teda taky hučí, že tam nechce být sama, ale nic hroznýho.. stejně ona chodí spát až mezi 20:30 - 21hod, takže často chodíme s ní, stejně v tv nic nedávaj a já si do postele vezmu notebooka..

beisis
24. bře 2011

@mirunda No to nevim on žárlivka je stejně. Když jsme někde kde je i jiný mimčo, tak jsme mu najednou dobrý a najednou se mazlí a tulí. Stejně, když je nemocnej, tak máme to samí. Ale jinak musí přijít sám, sám se musí chtít mazlit a všechno sám. Ale strašně žárlí, takže se bojim, jak to ponese. Ale zase na druhou stranu chci dělat všechno proto, aby to pochopil a nemusel žárlit. Přítel už teď plánuje, jak si vezem dovolenou, aby jsme to zvládli a hlavně aby šimon to zvládnul.

mirunda
24. bře 2011

@beisis ahá, takže si možná taky užijete, jako to je asi všude.. 😒 Jůů a můžu se zeptat, jestli se budete někdy brát? Nebo nechcete? Já jsem měla Lili taky za svobodna a řekla jsem, že se nebudu vdávat jen kvůli tomu, že jsem těhule.. pak jsem se nechtěla vdávat, že byla Lili malá, tak jsem říkala, že nebudu každý dvě hodiny rozvazovat šaty, abych jí nakojila 😀 A stejně jsem nebyla zasnoubená, tak to vlastně byly spíš úvahy.. a vlastně před rokem na konci února mě konečně teda požádal o ruku, že mu to trvalo 😀 A v červnu jsem se vdávala a v prosinci otěhu.. taky jsem mu ze srandy vyhrožovala, že jestli druhý dítě bude taky za svobodna, že bude mít příjmení po mě a ne po něm, abych nebyla sama s tim příjmením 😀 Ale to bylo v legraci..

beisis
24. bře 2011

@mirunda No já ani zasnoubená nejsem a zatim to neřešíme. Stejně chci, aby to druhý mimčo mělo moje přijmení. Ono penízky jsou potřeba jinde než na svatbě a já se s břichem rozhodně vdávat nechci. Chci mít jednou na svatbu hezký vzpomínky a né, že jsem nemohla ani pít ani nic protože jsem měla břicho. Ale tak ukáže čas zatim nic 🙂
A pak i kdybych já chtěla, tak tohle musí mít v kompetenci chlap a toho se budu držet já se mu rozhodně vnucovat nebudu 😀

mirunda
24. bře 2011

@beisis plně s tebou souhlasím, ale i tak - přece jste se o tom s manželem bavili, ne? A manželovi to nevadí, že mají děti tvoje příjmení? To můj by teda protestoval.. 🙂 A kolik ti je, jestli to není tajný?

beisis
24. bře 2011

@mirunda Vadí on teda syn má přijmení po něm. Ale nejsme svoji, tak proč by se mělo druhé dítě taky jmenovat po něm? Mě je 24. Ono mě je to taky trošku líto, když maj všichni stejný přijmení jenom já jsem Hejduková, takže on je to trošku protest i pro mě 😀 Nechci bejt sama, tak druhé dítě bude po mě 🙂 🙂

beisis
24. bře 2011

@mirunda Ono taky trošku hormony plaší, ale zatim jsem si postavila hlavu stejně mě to během těhotenství zase přejde 😀

mirunda
24. bře 2011

@beisis fakt tě chápu, ale zase až si tě jednou vezme - což teda zní jako že jo, tak když budeš příjmení po mnaželovi, tak druhé dítko bude jediné se tvým příjmením.. 🙂 Pak jedině ho nechat přejmenovat.. mno, uvidíš, třeba si to ještě rozmyslíš.. 😉

beisis
24. bře 2011

@mirunda Řikám, že taky hodně plaší hormony, takže počkám co z toho jednou vyleze. Já nepotřebuju, aby si mě hned bral, ale stála bych o to gesto se aspoň zasnoubit. 🙂

laska.nezna.hranic
24. bře 2011

beisis - Karísek se taky nemazlí, když mi náhodou dá pusu, tak to oslavuji týden 🙂 že prý kluci tíhnou k mamušám, pche 🙂 ale je fakt, že on se nechce mazlit s nikým, jakmile ho chce někdo pochovat, on se brání, protože je omezený v pohybu a to nesnese. trošku vkládám naději, že když bude žárlit na prcka, stane se pak přítulnější. někdy přijde sám, když je hodně unavený nebo mu není dobře, ale je to spíš vyjímečně.

já bych brala, kdyby se obě děti jmenovaly po tobě, ale aby se každé jmenovalo jinak...? 😕

beisis
24. bře 2011

@laska.nezna.hranic No já doufám, že když první se nemazlí, tak druhý bude pravej opak a bude to mazlíček 🙂

mirunda
24. bře 2011

@laska.nezna.hranic ještě k tomu bruslení, jak jsi se ptala, jestli se nebojím, tak ne 🙂 Já pořád něco dělám, jsem na to zvyklá, takže si nemyslím, že by mi to mohlo ublížit - naopak.. jsem akční člověk a bruslení je snad jediný, co se dá v těhu dělat, že se tam neskáče a podobně.. chodila jsem před těhu na zumbu, ale tu mi pak už cvičitelka nedoporučila.. a na takový ty těhu cvičení kašlu, to je na mě moc malej adrenalin někde sedět v tureckym sedu a protahovat si záda.. 🙂 A taky jsem s Lili hrozně moc přibrala a pak to šlo špatně dolu, takže bych se i tomuhle ráda vyhla - s Lili jsem v těhu nic nedělala..

tehuli
25. bře 2011

ahojky holčiny já jsem dle poslední MS 17+6, dle CRL o 16 dní méně🙂 takže zítra začínám 4.měsíc:) dovolím se k Vám přidat..🙂
a můžu mít dotaz kolik jste zatím nabrali? já 2kila Dr. říká, že tak akorát, ale moje drahá matinka, že je to málo a ať papám..atd...přijde mi to adekvátní...z 52 na 54 při 167cm.

tehuli
25. bře 2011

@mirunda a máš pravdu je lepší se hýbat, některé holčiny co by za to daly, takže já šlapala spinoš do konce 3.ale samo sebou tak na pohodku a ted chodím většinou rychl.chůzí na páse..nebo mám doma trenažér na kolo a nastavím si rovinku kde hodinku šlapu a hlídám si tepovku..ale už jen tak max dvakrát týdne..jinak o víkendu procházky se psem atd..toť vše...a myslím, že je to o.k.:)i po psych.stránce se nám bude liíp těhulkovat, a jak píšeš taky ty těhu cvika nechci jsou nudný a furt nějáký protahování zad atd..asi je to dobrý pro uvolnění ale ten adrenalin a něco akčního potřebuju:D

ajkoajanka
25. bře 2011

aj my sme v 2-hom trimestri ;)))

ajkoajanka
25. bře 2011
ajkoajanka
25. bře 2011

@beisis jeeej, aj my sme v 14tt ;))

mirunda
25. bře 2011

@tehuli já vážit 52kg, tak neřeším, jestli něco dělám nebo ne 😀 😀 Ale jak píšeš, je to dobrý i na psychiku.. takže pokud je těhu v pořádku, tak je lepší něco dělat - cokoliv.. ale mě taky hodně štve, že jsem s Lili nabrala 25kg a pak jsem to dávala dolu 3/4 roku 😒 🙄 Tak bych se tomu teď ráda vyhla.. teď mám nahoře asi 3kg.. tak to jde ;)

@ajkoajanka ahojky 🙂 Tak jak se těhulkuje? Všechno ok?

laska.nezna.hranic
25. bře 2011

mirunda - já nemyslela, že by nějak vadil sport, ale jako třeba že následný pád by mohl ublížit miminku, nebo když si něco zlomíš, tak je dost škoda vystavovat mimi záření z rtg...

tehuli - ahojky. já mám zatím o půl kila méně, ale jinak o tři více, než před prvním těhu, takže se vzhledem k mojí konstituci nezlobím (mám skoro dvakrát víc než ty, tak jsi mě dost pobavila 😀). moje doktorka říká, že v těhu se má přibírat a hubnout můžu po porodu a že nemám nic řešit, že má mnohem silnější ženský a v pohodě. s Karimkem jsem do pátého měsíce shodila 4 kg a pak už doktorka řekla, že chce přírůstky. začla jsem nabírat až od šestého, ale pak už to šlo rapidně, devátý měsíc byl úplně hrozný, ale celkově mi to dalo 14 kilo. myslím, že 2 kila jsou v tvém týdnu úplně normální.

ajko - vítám tě 🙂

beisis
25. bře 2011

Ahoj, tak jsem zaregistrovaná a mám změnu termínu porodu. Definitivně to je změněný na 23.9. Jinak mimčo bylo fakt úžasný na ultrazvuku až je mi skoro líto, že další bude až za 6 týdnů.

mirunda
25. bře 2011

@laska.nezna.hranic kdybych bruslila sama, tak bych se asi bála pádu, ale protože jezdím s kočárem, tak to se rozhodně nebojím.. je fakt, že nebruslím zas tak dlouho, začala jsem až s Lilinkou, ale s kočárem je to uplná pohoda..
Já nechápu, jak někdo může v těhu hubnout.. nemáš chutě? Zvracíš? Nebo kde je zakopanej pes?? Je fakt, že já jsem nikdy ani jednou v těhu nezvracela, s Lili jsem chutě měla, ale teď jím normálně jako dřív bych řekla.. ale tolik nesportuju, tak nevím.. prostě v těhu mi není souzeno, abych hubla 😀 😀 Četla jsem i případy, kdy maminka přibrala za celé těhu jen třeba 4kg.. takže hned po narození měla mnohem míň než před otěhu.. to mi prostě nejde do hlavy a ano, trošku závidím 😀 😀 😀

@beisis kde jsi teda nakonec registrovaná? V Podolí? Představ si, že mě nikde nechtěli vzít na ten UTZ, až v Podolí se mě konečně neptala, jestli tam budu rodit.. jen se ptala, kdo mě poslal a ať si vezmu žádanku.. já už se smiřovala, že pojedem do těch Hořovic.. 🙂 A protože v Podolí bydlím, tak to mám mnohem blíž, tak jsem fakt ráda..

beisis
25. bře 2011

@mirunda Jj v Podolí a fakt byli super. Mám i UZ hotovej a mimi bylo fakt super roztomilý (to teď nějak prožívám víc a jsem z toho ještě teď unešená hormony fakt pracujou na plnej provoz :D)
Mě Podolí strašně vychází vstříc, takže jsem tam fakt ráda a konečně mám pocit takovýho toho bezpečí a důvěry to jsem neměla teda ani v Hořovicích abych se přiznala, ale to je asi tim, že jsem nevěděla do čeho jdu. Ale teda s Apolinářem se to nedá srovnávat. Tam to byl doslova horor oproti tomu to přístupu.

laska.nezna.hranic
25. bře 2011

mirunda - nevím no, ale ze začátku hubnu a pak rapidně přibývám v posledním trimestru 🙂 pořád chci, aby už to na mně bylo vidět, ale zase při mojí váze je lepší, když je to takhle. a to jsem se s Karískem mohla utlouct po krupicové kaši a oříškové čokoládě, což normálně vůbec nemusím. kaši i ořechy nesnáším vlastně od dětství 🙂
teď zatím nemám žádné chutě, kdybych mimi neviděla na utz, ani nevěřím, že jsem těhu. ale uvidíme, jak budu vypadat ve třetím trimu 🙂 ono je to asi tím, že když je ženská kulička, má zásoby, z kterých může mimi čerpat, naopak u štíhlých je to víc vidět a třeba jim i víc chutná... nevím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru