Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

denisa2
28. pro 2008

ahojky, tak já od 24.12. cítím první pohyby, je to takové lechtání a takové, jako by se malý otáčel nebo co a občas se mi podaří najít i tep mimíska 😀 . já se cvičením chci taky začít od ledna, tak jsem zvědavá, musím si u nás zajít do Kenny clubu a poptat se tam. my si pod stromeček nenadělovali žádné věci pro mimčo, spíše já na sebe těhotenské.

kacenka1977
28. pro 2008

tak to se máš, deniso, že už jsi cítila pohyby, alespoň víš, že je mimísek v pohodě, já zatím nic necítím ☹
k vánocům jsem taky nic na mimi nedostala a těhu oblečení se chystám koupit v nejbližší době 🙂
bříško mi taky už roste, stejně jako u ostatních, po ránu docela ujde a večer je mnohem větší 😀

laska.nezna.hranic
28. pro 2008

mně neroste nic, ani bříško, ani kila. nevím, jestli mě to má těšit nebo znervózňovat 😖

luccii
autor
28. pro 2008

lasko, neboj, to je v poradku, muj pupik je taky maly (viz album), pohyby necitim a to je taky zcela v poradku, dle chytrych knizek muzeme citit pohyby nejdriv v 19.tt, kdyz jsme prvorodicky, protoze tezko muzes citit mimi v 17.tt, kdy ma jen 100 g, kdezto o 2 tydny pozdeji uz ma 200 g... pry veskere pocity v brisku do te doby jsou jen streva 😉

luccii
autor
28. pro 2008

denisko, nechci ti brat iluze, ale tep miminka oprabdu nemuzes ted najit - je to tvoje brisni tepna 😉

laska.nezna.hranic
28. pro 2008

luccii - o pohyby mi nejde, stejně možná budou až po prohlídce, kde se zjistí víc, ale co jsem tak koukala, tak většina holek už má v tomhle čase pěkný bříška. ale je fakt, že ty jsi štíhlá a taky máš malinký🙂

a jak to máte s přibíráním, jste už něco v plusu nebo se zatím držíte na své váze?

kacenka1977
28. pro 2008

taky cítím nějaké pohyby v bříšku, ale myslím, že jsou to jen plyny 😀
určitě jsem už přibrala, naposledy v 12 tt jsem měla oproti 6 tt 1 kg nahoře a po vánocích my možná ještě kilčo nebo dvě přibyde 😀

pipinka
29. pro 2008

ahojky holky,přidávám se k vám. Mě už začíná bříško růst, už jsme to všem oznámili, proběhli gratulace, tak doufám, že o mimíska zase nepřijdu. Už jednou jsem o něj přišla a nikomu z vás bych to nepřála.Miminko mi dává docela zabrat-je mi táááák strašně zle. ☹ . Mějte se krásně a užívejte si těhulkování 🙂

laska.nezna.hranic
29. pro 2008

pipinka - tak to držím pěsti, také jsem si tím prošla, tak vím, jaké to je ☹

bertica.h
29. pro 2008

Ahojte babulky..tak som sa trošku prišla pochváliť..čakáme druhé dievčatko.Moj sen.ešte to nieje uplne isté..až na veľkom UZ v 21tt,ale aj tak..moc sa teším🙂

laska.nezna.hranic
29. pro 2008

bertica.h - jé ty se máš, já bych taky chtěla holčičku. no a manža zase klučinu, ale tak je první, tak je to jedno. taky už bych to chtěla vědět, ale ještě si musím počkat. jakto, že už to víš? byla jsi na poradně a dělali ti utz nebo co?

bertica.h
29. pro 2008

laska.ano,dnes mi to dr.povedala.Potvrdia mi to v 21tt na veľkom UZ🙂
keby to bolo takto..splnil by sa mi jeden veľký sen..mať 2dcéry.. 😵 😵

Inak mne dr.robí UZ v každej poradni,je to super výhoda..pri prvej dcére som mala len 3UZ za celé tehu..a teraz som v 19tt a mala som ich už asi 6

laska.nezna.hranic
29. pro 2008

bertica.h - a co na to tatínek, nechtěl by spíš chlapečka?
to máš prímové, moje doktorka utz nemá, takže jsem odkázaná jen na ty tři velké, na které mě posílá do genetického centra. mrzí mě to, i kdybych obrázek neměla, věděla bych, že je mimi v pořádku... je to škoda, když je v dnešní době ta možnost... takhle nic nevím a pak třeba i zbytečně plaším

pipinka
29. pro 2008

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora, budeme mít HOLČIČKU 🙂

andreahrbacova
29. pro 2008

Ahojky holky,konečně jsme s ek vám dostala,blbne nám počítač,a ne a ne se zapnout.Ale jsem tu.Jinak já taky ještě pořádně necítím žádné pohyby,jednou to bylo takové lechtání,ale správně prvorodičky to cítí až tak kolem toho 20tt,a někdy i později.Teď jsme v 19tt,tak uvidíme,jestli se brzo dočkám.
Bertico,gratuluji k holčičce-tu si taky přeji,my se to dovíme za týden,tak jsem strašně moc zvědavá,co na nás vykoukne.Mě doktorka taky dělá při každém vyšetření ultarzvuk,ale minule jsme ji řekla,ať mi to halvně neříká,že to ještě nechci vědět,tak mi odpověděla že se stejně zaměřuje na jiné věci,než na pohlaví.
Pipinko,tak ty taky holčičku,tak to taky moc gratuluji.Holky ať už je úterý,já už se těk těším,a pak se rozjedou ty vceliké nákupy 😀

andara
29. pro 2008

Tak Bertica vi co ceka,ja ne - nase mimi melo zkrizene nozky 😀 Takze mozna 26.ledna kdy jdu znovu na utz se ukaze. 😵

andreahrbacova
29. pro 2008

andaro,tak toho s etaky obávám,aby nám v úterý nezkřížil nožky,tak doufejme,že vyslyší naše přání a vcelé své kráse se ukáže

luccii
autor
29. pro 2008

bertica, pipinka: tak to blahopreju 😵

Katko, ja uz nejake kilo nahore mam, ale doma nemame vahu, takze jen z vazeni u tchyne na Stedry den vim, ze mam cca kilo nahore, ale jen diky tomu, ze jsem v prubehu tehu kilo zhubla v nemocnici

bertica.h
29. pro 2008

Tak super..už skoro všetky budeme vedieť pohlavie.Neodolala som a kupila som nejaké ružové vecičky..jujha,tak ma to potešilo.Tie výpredaje su úžasné,keby som si bola istá na 100% že čakáme dievča,kupim aj viac..
Pipinka..a povedala ti to dr.na 100%?
Mne sa to snád potvrí 16.1 idem zas na nejaký veľký screening.
Inak aj manžel sa priklánal skor k dievčatku..asi ovplyvnený mnou. 😕 😀
A meno ešte tiež nieje 100%..vyberáme a vyberáme stále 😵

laska.nezna.hranic
29. pro 2008

luccii - no právě, já jsem na začátku shodila cca 4,5 kila a teď mi ještě dvě pořád zbývají do mojí původní váhy. ale to, co jsem přibrala, bylo jen změnou stravy, ne rostoucím mimískem, ale doktorka by ráda viděla víc... tak já nevím

vvvendy
29. pro 2008

Ahojky Děvčata!!!
Ráda se k Vám přidám, v červnu také čekáme mimíska, tak doufám, že bude vše v pořádku!!! Jednou už to dobře nedoplo, ale nyní už jsme podstatně dál!!!
Zatím žádné pohyby necítím, a přibrala jsem pouhé kilčo... 🙂

laska.nezna.hranic
29. pro 2008

vvvendy - ahoj holka, vítej do klubu 🙂

luccii
autor
30. pro 2008

Katko, nema smysl pribirat kvuli pani doktorce - ty prirustek vahy mas, protoze jsi na zacatku tehu shodila...

ahoj vvvendy 🙂

unka7
30. pro 2008

Ahoj Holky,

ráda bych se k vám taky přidala, také čekáme v červnu přírůstek, teď nám sice začly nějaké problémy, ale snad to brzy zase přejde a vče bude v pořádku. Já zatím dalo by se říct pohyby, taky necítím, akorát občas se mi vyboulí bříško, asi prdelka nebo co 🙂

Holky k těm přírůstkům pokud vše je v pořádku nedělejte si s tím hlavu a hlavně se nervěte jídlem, protože to doktorka řekla. Miminko si stejně vezme jen to, co potřebuje. Já blbec při prvním těhotenství poslouchala tuhle blbou radu, takže ještě teď mám 5 kilo nahoře, Vanesska si stejně vzala jen to, co potřebovala a narodila se o týden dýl a pak z nich vylezlo, že se spletli ve výpočtech. 😠 A malá měla váhu takovou jakou měla mít po celou dobu.

anitrams
30. pro 2008

Ahojte, co se tyce jidla, jak rika manzel, cpu se jak neurvala. Mam pocit, ze mam porad hlad. Napr.vcera vecer jsem snedla 25dkg domaciho uzenyho, pak chleba s byl.almette, cukrovi, pytlik cesnekovyho bakerolls a 3kiwi. Proste des.Ale porad jsem na svych 62kg.Uvidime jak to bude dal. 😉

luccii
autor
30. pro 2008

ja teda jim taky dost, ale na druhou stranu ja dost vzdy jedla... 😉 dnes jsem se vazila a prirustek vahy mam - necely 2 kg 🙂

unko, vitej u nas 🙂

unka7
30. pro 2008

Holky celkem Vám závidím s tím jídlem, já trpím nechutenstvím, takže nic moc. U Vanessky jsem zase furt jedla, ale konec těhotenství byl šílenej, když mě i přesto do jídla nutili a musela jsem zvyšovat dávky. Ale mnam domácí uzený bych si taky dala

andreahrbacova
30. pro 2008

Ahojky holky,tak hlásím úspěšnost dnešního nákupu.Mamka nám koupila no spíše mi,budu mít narozky tak pro prcka kolotoč nad postýlku,a já si vybrala tričko v Kenvelu,bylo v akci a ještě na poště jsem si vyzvedla bavlněné klasické plenky a osušku s kačenkami.Takže super.

luccii
autor
30. pro 2008

andreo, nemuzu si pomoci, ale vy s tou vybavickou jedete fakt rychle 🙂
i me mamca dneska jeden kousek koupila, ale sama jsem jeste nikam nesla, asi skutecne az po Novem roce 😉

unko, tak to ti moc preju, aby te nechutenstvi co nejdrive preslo! uz by melo, vid?

ja prave odstavnila snad 5 kilo ovoce a ted si hovim v klidku na sedacce 😉

andreahrbacova
30. pro 2008

lucii,dneska mi mamka na narozky koupila trička z Kenvela kolotoč nad postýlku pro mimi.Mám to v albíčku a jinak za poukázky co jsme dostali k Vánocům,jsme v Cherokee koupili ve slevě oblečky na mimi,jsou úžasné,zítra vyfotím a přidíám do albíčka.Já si nemyslím,že spěcháme,nechci si představit jak v sedmém měsíci z velkým břuchem budu vše dohánět.
A když ještě vemu kolik toho potřebujeme,a že velkou práci nám bude zařizování nového bytu a stěhování,tak jsem opravdu ráda,že začínáme už nakupovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru