Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - no, tak to je síla🙂 ale co se dá dělat...
já tu budu určitě🙂

laska.nezna.hranic
8. led 2009

vvvendy - no teda, udělat mimčo by ho bavilo, ale podpořit tě v bolestech a prcka přivítat jako první se mu nechce?

vvvendy
8. led 2009

no je fakt že má dost špatnej žaludek, pozvrací se i ze sebemenšího smradu ( na vodě jsme potkaly ve vodě leklou rybu a už to šlo), no, nechci ho přemlouvat, jinak je skvělej, chodí se mnou na kontroly a dost mě podporuje, po tý naší nehodě s mimí předtím mě opravdu hodně podržel, až mě to překvapilo...

unka7
8. led 2009

Dobrý večer,

tak u nás už se spinká.

vvvendy - uvidíš, třeba půjde nakonec s tebou a nebo taky může být s tebou a nakonec počkat na chodbě, ale já za sebe jsem celkem ráda, že tam byl a bude semnou, nejsem moc důvěřivá k doktorům, ale to je jen můj pocit. Je spousta jinejch mamin, které rodily bez partnera

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - to je fakt. mně osobně je úplně jedno, jestli tam taťka bude nebo ne. je to na něm, ale pokud to stihne, tak si myslím, že bude chtít jít. jen se bojím přístupu doktorů, jelikož je cizinec, tak aby neremcali, že se jim tam jen motá

bertica.h
8. led 2009

ach babulky..ja si neviem manžela pri proode vynachváliť..okrem toho aj pre meno to bolo niečo uplne úžasné..najkrajšie čo mohlo byť..okrem toho,že mi pomáhal a podporoval ma,dával mi piť a ked už som o sebe ani nevedela 😀 hovoril mi čo sa dialo.
Lenže teraz,kedže nemáme komu dať Viktroku budem zrejme sama..bojím sa toho veľmi.. ☹ 😒 😢

laska.nezna.hranic
8. led 2009

bertica.h - žádná babička, kamarádka nebo sousedka?

unka7
8. led 2009

Toho bych se nebála, měli by se chovat profesionálně a taťka bude u tvých rukou a nebo tam, kde nebudou, aby dobře viděl. Kdyby náhodou, tak ty jako Čech se ozvy a uvidíš, že bude hned klid.

Odkud je manžel?

bertica.h
8. led 2009

laska.bohužiaľ nie..všetci su na SR a keby aj ochotní boli..kým by prišli je to kopa hodín a to snád už by aj odrodené bolo..dnes som nad tým celú noc premýšľala..naša malá je taká moc citlivá a dobrá duša..či jej nejakú študentku na ten deň nenájsť..zaplatit jej a mali by pekný den..ešte stále nad tým rozmýšľam..v najhoršom budem sama a manžel s nou.ale keby sa dalo..
okrem toho..blbé..ale manžel je lekár a asi by sa na všetko okolo porodu pozerali inač..ako ked tam príde žena sama..a chlap ani lekár nemusí by´t..proste mať tam niekoho..v takých tých bezmocných chvílkach., 😒

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - no, když oni se tu s oblibou na tatínky vykašlou a nezavolají je. a i kdyby, těžko se s ním domluví, takže pokud to nestihnu já, bude smůla. takže jsem zaúkolovala sestru, že se o něj musí postarat a doprovodit ho, jenže ta v té době bude maturovat, tak to bude zajímavé🙂
jinak je Maročan

laska.nezna.hranic
8. led 2009

bertica - a nemůže k vám na pár dní ze Slovenska někdo přiject? nebo pošli malou na prázdniny tam🙂

unka7
8. led 2009

bertica - já bych si klidně někoho najala, zatímhle učelem, protože stejně budeš potřebovat někoho, kdo se o malou postará, až budeš v porodnici nebo manžel celou dobu bude s malou?

unka7
8. led 2009

Laska - teda upřímně tě obdivuji, já nejsem typ pro partnerství s cizincem, ale fandím odvážným 😉 Neboj třeba tě odveze i on do porodnice a bude s tebou hned od začátku, tak jako můj přítel

unka7
8. led 2009

Jak spolu mluvíte? Celkem by snad měl někdo umět v nemocnici anglicky, takže by mu měl dyštak někdo pomoct, kdyby si nějak rychle rodila 😉

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - tak já si partnera nikdy nevybírala podle národnosti, pro mě je důležitá povaha.
no, on nemá řidičák, tak mě asi nepoveze🙂 pokud si ho do té doby neudělá, nebo nebudu ležet v nemocnici předem, tak to bude na taťkovi nebo ségře

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - česko-španělsky. on totiž mluví arabsky a francouzsky a já česky a anglicky, tak jsme museli volit neutrální jazyk🙂 ale on je učenlivý, takže základní slovíčka zvládá

unka7
8. led 2009

Lásko: Já vím, já jsem na tohle srab, já se bála si začít i s američanem, takže to je fakt jen moje. Teda, ale to jste dobrý, že umíte tolik jazyků, já jsem na jazyky tupá. A kde u nás pracuje?

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - ale tak každému vyhovuje něco jiného. znám holky, které šílí, když s miláčkem nejsou přes víkend a mně nedělá problém nevidět se i několik měsíců. hezky si od sebe odpočineme a o to víc se pak na sebe těšíme🙂
ale s těma jazykama to není tak horký, kdyby nás slyšel rodilý mluvčí, potrhal by se smíchy. ale tak pro mě je důležité, že se domluvíme mezi sebou. až se tomu sama někdy divím🙂
jinak on byl tři roky právě v tom Španělsku a teď je doma a čeká na papíry z ČR, aby si mohl zažádat o vízum. takže práci budeme shánět až později. z toho mám trošku strach, ale snad se něco sežene...

unka7
8. led 2009

Laska: Sehnat práci to bude těžké, ale třeba je u Vás nějaká jazykovka nebo překladatelská společnost, kde by ho mohli zaměstnat. Držím palečky

luccii
autor
8. led 2009

ahoj holky 🙂 dnesek byl super, pohyby pokracuji, takze se mi nic nezdalo 🙂 je to super pocit 🙂 a byla jsem u kamaradky, co ma rocni holcicku, porad se na me smala, takze jsem se ja smala porad na ni 😉

jinak jak jste s ebavili o otci u porodu, manzel me prekvapil, ze pry pujde, on je taky typicky chlap, co se boji i odberu krve 😉

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - což to ano, jenže to by si prvně musel udělat státnice z češtiny a na to rozhodně teď čas mít nebude🙂

kejdoska
8. led 2009

Ahoj, zdravím ostatní maminy, i já bych se ráda připojila, jsem tu poprvé, tak ještě nevím co a jak 🙂 Jinak jsem ve 24. týdnu a mimčo (ještě nevíme jestli holku nebo kluka) čekáme 4.5.2009 🙂

luccii
autor
8. led 2009

ahoj kejdosko, vitej 🙂 to jsi nejdal z nas vsech, my jsme vsechny do 20.tt 😉

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - ahoj holka, vítej mezi námi. docela se divím, že sem zavítal i někdo těhulkovsky starší🙂 ten název pokročilejší dost odrazuje.
jakto, že ještě nevíte pohlaví? mimčo je stydlín?

unka7
8. led 2009

Lucii, neboj to zvládne, Standís se taky bojí odběru krve a zvládl to najedničku.

Laska, tak uvidíte.

Kejdoška - ahoj a vítej, asi máte stydlína viď

kejdoska
8. led 2009

Spíš si myslíme, že to ten náš doktor nerad říká, protože se nám nezdá, že by miminko mělo pořád nožičku přes nožičku 🙂 Ale chystáme se na 3D ultrazvuk, kde to bude určitě vidět 😀

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - kam na něj jdete? a jak dlouho předem ses objednávala?

kejdoska
8. led 2009

Jdeme do Podolí. Objednávat se budu až příští týden, objednávají až ve 25. týdnu.

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - já myslela, že se musíš objednávat včas, aby ti to v tom 25. mohli udělat... kolik tam za to chtějí 1200,-?

unka7
8. led 2009

Holky to to fakt tolik stojí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru