Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

beisis
1. kvě 2011

@laska.nezna.hranic Ahoj nezběhli já si poležela v nemocnici a teď ležim doma. Pohlaví furt ještě nevím, protože to mimčo neroztáhne nožky a neroztáhne asi se stydí.

laska.nezna.hranic
1. kvě 2011

beisis - no jejda, copak se stalo? něco s mimískem?

snazilka_2011
1. kvě 2011

@laska.nezna.hranic jj, po pravdě je mi jedno jak budu rodit, hlavně aby bylo vše v pořádku!!

laska.nezna.hranic
1. kvě 2011

snazilka - mně to je taky vcelku jedno. vím, jak bolí kontrakce i rána po řezu. spíš jde o to, že přirozeně by to bylo lepší pro mimíska. ale i ze "sobeckých" důvodů, protože bych do budoucna ráda měla ještě tak jedno až dvě další děti a po císaři už se ty šance snižují. a taky starat se o batole a novorozence, když je člověk vlastně po operaci, taky není žádný med. ale raději se připravuji na to, že to bude zase císař. hlavně, jak říkáš, aby všechno bylo v pořádku

snazilka_2011
2. kvě 2011

@laska.nezna.hranic a ty máš jaké problémy, že se ,,připravuješ" na CŘ? Já si taky myslím, že mě to nemine, všude se píše, že jak zasahuje placenta do děložného hrdla, je to špatné....Ale jak píšu, hlavně ať jsme obě v pořádku! 🙂

laska.nezna.hranic
2. kvě 2011

snazilka - zatím nemám problémy žádné, ale to jsem neměla ani v prvním těhu (respektive v druhém, protože první jsem nedonosila) a stejně mě to neminulo. a praxe v naší porodce je taková, že doktor neřeší, co je lepší pro rodičku, ale co je pohodlnější pro něj, když je zrovna na směně. třeba nástřih se tady dělá úplně automaticky, i když není třeba. porod mi vyvolávali, protože mi vylétl tlak, od té doby se s ním léčím. jenže pokud už jednou císař byl, neměl by se další porod vyvolávat. takže pokud se to nerozjede samo, císař je automatika. nebo pokud rodíš do určité doby po prvním císaři, tak je to taky jasné. ale to je různé od porodnice. ne ve všech případech, ale většinou ano. pořád věřím, že to půjde přirozeně, ale raději počítám s císařem a maximálně budu "příjemně" překvapená 🙂

beisis
2. kvě 2011

@laska.nezna.hranic No jsem sletěla ze schodů, tak se mi udělal hematom na zadní stěně dělohy u placenty, tak hrozilo odloučení teda hrozí furt, ale už ležim doma. Protože ještě nejsem 20 týden, tak pro mě v nemocnici nemůžou nic udělat. Náš úžasný stát a jeho rozsudky ve zdravotnictví.

snazilka_2011
2. kvě 2011

@beisis a co by s tebou mohli dělat od toho 20tt?? Jaký je v tom rozdíl? jak velký máš hematom?

beisis
2. kvě 2011

@snazilka_2011 Mohli by mi dát kapačky s magnéziem, aby mi netvrdlo bříško a nestahovala se děloha. No to nevim oni to přesně neřekli Rozdíl je v tom, že pojišťovna to do 20 týdne nehradí, protože nemají důvod těhotenství a miminko udržet. Po 20 týdnu se k tobě chovají jako, když jde o předčasný porod. Takže ti poskytnou péče, ale naše ministerstvo to chce prodloužit až do 24 týdne. Tohle chování je fakt hrozný 😖

snazilka_2011
2. kvě 2011

@beisis no teda!! a jak moc (často) ti tvdrne břicho? Já mám atky hematom u placenty, placentu přes děložní hrdlo a poslední asi týden mě tvrdne břicho☹☹

beisis
2. kvě 2011

@snazilka_2011 já to měla každých 20 minut teď už je to lepší jak hodně ležím a beru poctivě magnosolv. Hele jestli ti tvrdne pravidelně s bolestma, tak to je na kontrolu u doktora já tě nechci strašit. Ale pro sichra bych si tam zašla. Domu tě můžou poslat vždycky, ale když to máš s placentou tak blbý, tak je lepší jistota

snazilka_2011
2. kvě 2011

@beisis mě tvrde tak 3x za den, prý to nic není. Zítra jdu na gyndu, tak se chci zepatat, kolik a čeho mám na to brát (hořčík.
A řekli ti, abys jen ležela? Protože ti hrozí odloučení placenty?

laska.nezna.hranic
2. kvě 2011

beisis - no teda 😨 to je mi líto, muselo tě to pěkně vyplašit.
já měla za to, že od toho 24. týdne je to všude. a i tak ta šance, že by mimi zachránili není moc vysoká, i když možné to je. každopádně se šetři, i když to s prckem asi moc nejde, že? máš jít na nějakou kontrolu nebo jen dodržovat klidový režim?

beisis
2. kvě 2011

@snazilka_2011 jj aspoň 14 dní. Ležim už skoro týden. Tak ještě týden a snad už to bude všechno v pohodě až do porodu.
@laska.nezna.hranic No musim ležet, takže jsem teď u rodičů, protože bych to doma nezvládla. Vařit a ještě lítat okolo prcka to by nešlo. A tady můžu odpočívat, že mi pomáhá aspoň máma.

monulkab
4. kvě 2011

holky máte během těhu zkušenost s alergickou reakcí na nějakou potravinu???

laska.nezna.hranic
4. kvě 2011

monulka - já s tímhle nikdy problém neměla, ani v těhu, ani netěhu. naštěstí. myslíš, že máš nějaký problém s konkrétní potravinou nebo se ptáš obecně?

beisis
4. kvě 2011

@monulkab Spíš mi některý potravinový vymizeli nebo se hodně zmírnili. Ale to, že se třeba po něčem osypeš je normální holt to miminku nemuselo sednout.

monulkab
5. kvě 2011

no já jsem zjistila že jsem mimo klasický alergie (pyl, prach) alergická asi i na jablka, normálně mě včera otekl ret a lechtalo mě v uších když jsem snědla 1/2 jablka, a to jsem ho pečlivě umyla a navíc i okrájela šlupku. Mám strach jestli to tomu mimču nemůže nějak ublížit. Stačí že mi zjistili astma se kterým teď bojuju
...

monulkab
5. kvě 2011

Astma asi žádné z vás nezjistili že? já mám z toho celkem strach...

beisis
5. kvě 2011

@monulkab Já jsem astma měla, ale vzhledem k tomu, že mám výbornou doktorku, tak se jí to povedlo po inijekcích stáhnout zpět na alergie. Jinak ty jablka mám taky, ale zjistila jsem, že jediný který mi nevadí jsou ty z lidlu v síťce obyčejný červený. Ono je to tim, že ty jablka jsou něčim stříkaný a už to maj v sobě, takže je lepší jíst jenom ty ze zahrádky bez postřiku a nebo bio. Dávej si na to pozor, protože ty jablka ti můžou zůstat a jestli ti vadí, tak radši nejez ani oříšky. Miminku tim neublížíš, ale můžeš si rozject astmatický záchvat. Mě už se to několikrát asi před čtyřma rokama povedlo.

monulkab
6. kvě 2011

beisis no já právě vždycky mívala jen klasický alergie, ale toto jaro jsem dostávala pořádně zabrat těma pylama, tak mě radši gynekoložka poslala na alergologii (naposled jsem tam byla snad před 10ti lety) no a po spirometru mi doktorka řekla že mám náběh na astma a napsala mi claritine na denní užívání a bricanyl na ztížené dýchání příležitostně. Jenže můj obvoďák se na claritin moc netvářil, tak jsem se zeptala ještě na genetičky a ta mi doporučila speciální oddělení pro těhotný astmatičky ve FN v Brně, takže mě čeká vyšetření ještě tam, ten Claritine jsem ještě nenasadila, ale bricanyl jsem si už jednou vdechla, protože se mi asi před 2 dny hrozně špatně dýchalo, a měla jsem strach aby mimčo mělo dost kyslíku. Problém je že každej doktor má jinej názor na léky v těhotenství, a proto jsem z toho taková rozrůzněná.

beisis
6. kvě 2011

@monulkab tak na rovinu claritine ani jiný lék na alergii ti nemůže v těhotenství ublížit. Naopak miminku ubližuješ dřív, když blbě dýcháš. Já to řešila taky letos protože jsem zvyklá na inijekce a teď jsem dostala xyzal, že mi to pomůže místo inijekce, ale teď začátkem pátého měsíce mě sám gynekolog poslal na inijekci, že blbě dýchám i přes ty prášky, a když už nejsi v prvním trimestru, tak je to prakticky jedno. Ono špatným dýchánim se víc namáháš a mimčo nemá tolik kyslíku. Ale počkej si, co ti řeknou odborníci v Brně, ale claritine bych určitě brala. Praktický doktor toho moc neví. Spíš bych věřila odborníkovi.

monulkab
6. kvě 2011

tak nevim, asi teda ten Claritin nasadím, mám právě strach o mimčo...to je prekérka...chjo, tak snad to bude ok.

spalina
25. kvě 2011

Caute Maminky,
jakpak se mame? Doufam ze je vsechno v poradku a pokud byl nejaky problemik tak se vyresi, nebo uz se vyresil a vsechno bude dobre a vsechny budeme mit brzo zdrava krasna miminka 🙂
My jsme dneska 20 tydny 🙂 Huraaaa pulku mame za sebou 🙂 V pondeli jsem byla na UZku a ten nas Zlobek to cele prospinkal s nozkama u sebe 🙂 Takze porad nevime co to bude...ale je zdravej, srdicko ma jako zvon, tak jsme radi....Pristi patek jsem domluvena na 4D ultrazvuk....nejake zkusenosti? Jej uz se tesim, snad se malickemu dostaneme mezi nozky..... Opatrujte se tu a napiste neco pekneho o vasich mimiskach

laska.nezna.hranic
25. kvě 2011

spalina - ahojky, už to vypadalo, že sem nikdo nepáchne. já se už přemístila do témátka šestý měsíc, ale jsem tam sama, tak jsem ráda, že jsi se tu ukázala.
super, vstupuješ do druhé poloviny 🙂
to je škoda, že se mimísek neukázal. ale třeba to vyjde na tom 4D, přeci jen je to vidět lepší a i malé může mít jinou polohu... já se na něj nechystám. jako musí to být super, ale těch peněz za to mi je líto a po narození prcka si už na ty záběry stejně nikdo nevzpomene... já teď byla na kontrolním utz kvůli těm cystám, ale jsou pryč, přesně jak říkala doktorka a mimoušek je úplně zdravoučký. a potvrdili nám chlapa. tak musím věřit, že to třetí, jestli někdy bude, bude holčina 🙂 ale jinak jsem šťastná jak blecha, protože zdraví je nenahraditelné. pohlaví je vedlejší.
jinak mám za sebou test na cukrovku. naštěstí dopadl dobře. sice teď na sladké nejsem tak jako v prvním těhu, ale stejně bych se některých věcí nerada vzdávala. i když pro mimíska cokoli. zatím mám navíc nějaká tři kilča, což je vzhledem k mojí postavě super, ale bojím se, že to budu dohánět v posledním trimestru a to je horší, než když člověk přibývá průběžně. co ty?

spalina
27. kvě 2011

- laska.nezna.hranic - Cusek koceno, jeee to je super,ze jste oba zdravi. My snad taky, zatim to tak vypada, jen mu neslo moc zkontrolovat pater a pusinku, jestli nahodou nema rozstep. Vis co, taky bych na to 4Decko nesla, ale tady delaji posledni ultrazvuk prave ve 20 tydnu a pak dalsich 20 nic....silene, to vazne nevim jak vydrzim, i kdyz mam stesti ze kvuli te minule poloze miminka budu mit tak za 3 tydny dalsi....no a dalsi vec je cena...v CR to vyjde na 1000Kc tady v prepoctu na 4500 🙂 tak cooo 🙂 alespon u tohoto jednoho si to dopreju 🙂 a hlavne jsem zvedava co ma mezi nozkama 🙂 Tyo ty mas navrchu jen 3 kg??? Supeeeer!!!! No ja uz asi 9...no ale nabrala jsem je hlavne na zacatku, protoze jsem prestala po asi 10letech kourit. No tak se to projevilo, ale neni mi lito ani jednoho kilecka (a to nejsem a nikdy jsem nebyla zadna vyzablinka). Mam ze sebe radost, protoze plno lidi, vcetne meho pritele mi rikalo ze az zapadnu tak kourit urcite neprestanu atd. chytracke kecy a ja prestala hnedkom...🙂 a musim rict ze to bylo milionkrat jednoduchci nez jsem si myslela. O tech cistickach jsem ted cetla v knizce, jak se to vubec pozna? Na ultrazvuku nebo te bolelo bricho? Ja mam hlavne strach aby se nic nestalo s placentou. Slysela jsem o tom hororove story. Jeee ty uz jsi v 6 mesici 🙂 Uz mas poradny pupek? A co Karimek, uz se tesi na bratricka? Chape co se deje? Nedavno jsem si na tebe vzpomnela, nekde jsem slysela jsmeno Sofyen...ale takhle s tvrdym Y 🙂
Mej se zatim krasne 🙂 mrknu se tady do pondelka, jestli je tu od tebe nejake pismenko, jinak se tu objevim za 2 tydny.....V pondeli letim do CR a za tyden se s pritelem bereme 🙂 Aby mel mimisek mamcu i tatku se stejnym prijmenim 🙂 Opatruj se!!!

laska.nezna.hranic
27. kvě 2011

spalina - jakto, že pak už nedělají utz? vždyť ten je vzhledem k blížícímu se porodu nejdůležitější. kontroluje se poloha mimča a placenty, kvůli případnému císaři... podle toho si tě pak hlídají...
no jo, teď přibírám o něco pomaleji. ale do porodu ještě daleko.
pokud jsi sekla s kouřením, můžeš na sebe být hrdá (škoda, že jsi vůbec kdy začala). teď ještě, aby ti to vydrželo 😉
já zase o nějakých cystách nečetla nikdy nic, tak mě to trošku vyděsilo, ale z reakce doktorky se dalo poznat, že to je v pohodě. no ale stejně, ona se s tím setkává denně, jenže tady šlo o moje dítě, že jo, takže na klidu mi to nepřidalo. pozná se to z utz, když kontrolují CNS miminka. je to jako že má nějak víc rozšířené cévy v hlavičce, ale já z toho infa byla tak vyprdlá, že jsem ji ani moc nevnímala 😅 třeba mě někdo opraví, pokud se mýlím.
jinak to nepoznáš. břicho mě den před utz bolelo strašně, nevím proč, ale od té doby nic a mrňous vesele kope.
když mluvíš o placentě, občas mám taky strach, zvlášť, když tu čtu různé příběhy... já ji mám zatím nízko, tak snad se vytáhne.
pupendo už roste, řekla bych, že cca o měsíc dřív než s Karimkem. ale jak jsem tlustá od přírody, tak si při pohledu do zrcadla nepřipadám těhotně, jen vyžraně 😒 nebo spíš mám pocit, že tak na mě koukají ostatní.
Karimek ví, že v bříšku mám miminko, ale myslím, že mu není jasné, kde se tam vzalo a jestli nekecám, když žádné nevidí 🙂 myslím, že má pocit, že všichni lidi nosí v bříšku miminka 😀 ale připravujeme ho na dalšího člena rodiny alespoň takhle. dokud ho neuvidí, nebude ho řešit.
no počkej, ty to říkáš jakože nic 😀 jdeš k oltáři, ne pro rohlíky 😀 takže se budete brát v ČR? chci pak všechno vědět a vidět fotky 😉

spalina
29. kvě 2011

Haha jsi me rozesmala 🙂 pry ze nejdes pro rohliky. 🙂 Vis co, ja jsem se tesila strasne, ale pak jsem otehotnela a svatba sla v teseni az na druhe misto.....mozna je to i tim, ze nemam moc zarizovani, dam pozadavky a rodice zarizuji 😎 Ted je vlastne vsechno skoro hotove, ale i tak to bude jeste litacka. Ja se tesim az to bude za nama a my budeme zpatky u sebe doma, klidecek, pohodicka + moje postel 🙂
No jak rikam Kralovstvi a kone za tehotenstvi a porod v Cesku...aspon ten kdo to cte si zacne trosinku vazit ceskeho zdravotnictvi... 😖 Me to prijde,ze tady jsou spise radi,kdyz o dite prijdes nez jak to donosis.....ve 20 tydny posledni sono a pak uz se jen potkavas co 3 tydny s porodni sestrou...a ta te jen ohmatava a promackava. Mam z toho opravdu strach....ne ani z porodu ale z toho abych k nemu vubec dosla. Ty hororove story jsou silene. Ale myslim ze odtrzeni placenty se nemuze stat pokud je vsechno v poradku a holka se nikde neuderi nebo moc neskace a neriskuje ne?
Me ten nas Zlobek jeste ne a ne kopnout....☹ nejake lenive mimco cekame se mi zda. Ja uz chci citit jak se to tam vrti.......to tehulkam zavidim 🙂
Si myslim ze to doma musi byt docela sranda vysvetlovat prckovi co se stane.....historky o capovi nebo strace 🙂 ten z toho pak bude pekne vyjukany. Jde i zvenku videt jak se ti mimi hybe v brisku?
Jinak mi prijde,ze jsme postavove + - stejne....uz chci mit fakt velke bandero at je ciste videt ze jsem tehotna a ne jen vyzrana...a to je taky dalsi duvod pro nejsem hotova ze svatby......jako jsem vetsi nez pred 5 mesici + bile saty.....uz chvi videt chlopkuv vyraz az se mu k oltari dovali velryba......🙂 pak tu nejakou fotku pichnu...jinak budou spise na Facebooku....jsi tam?

laska.nezna.hranic
1. čer 2011

spalina - jasně, chápu to, mimčo bude vždy na prvním místě 🙂 já teda měla svatbu jen o podepsání papírů (jinak to tenkrát nešlo, ale já stejně nikdy netoužila po vdavkách, tak to bylo jedno), ale kdybych si o tom mohla rozhodovat podle sebe, chtěla bych si co nejvíc zařídit sama, protože nevěřím, že druzí by to udělali úplně dle mých představ.
to je zajímavé, oni to "tam u vás" dost nechávají náhodě, co? jako že když je vše ok ve dvacátém týdnu, bude to automaticky v pořádku i po tom. nepřemýšlela jsi o tom, že by jsi se na zbytek těhu a porod vrátila sem? když máš takové obavy...
on se váš drobeček ještě neozval? tak to už určitě přijde každým dnem. u nás je to teď zase v takové fázi, že kope tak silně, že v noci nemůžu usnout. a to jsem si zprvu myslela, jakého mám kliďase 🙂
tak vzhledem k tomu, že náš malý toho moc nenamluví a víc než můj pupek ho zajímají pohádky, tak to mám s vysvětlováním dost usnadněné. a obecně má miminka rád, takže myslím, že brášku přijme dobře. spíš se bojím toho odloučení, protože když ho něco trápí, chce jen mě...
tak jak jsem tlustá, tak pohyby byly cítit spíš jen zevnitř, ale poslední týden už je vidět škubání i okem. nejsou to zatím boule, ale pohyb vidět je.
já si myslím, že budeš mnohem štíhlejší, než já, tak to určitě uvidíš lépe 😉
jakápak velryba? vždyť je to tvůj snoubenec, který tě předpokládám miluje a zná tě, tak se neboj. kvůli bříšku ti od oltáře neuteče, naopak bude čubrnět, jak jsi krásná. vždyť máš pod srdcem jeho potomka 😉
ano, na fb se taky vyskytuji

market310
30. srp 2012

ahoj holky, taky jsem minulý týden začala druhý trimestr, už mám doma sedmiletou slečnu,jde do druhé třídy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru