Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
12. led 2009

zuzik28 - já bych se taky na to ještě pozeptala

unka7
12. led 2009

Zuzi, tak co? Volala jsi tam?

dadule4
12. led 2009

ahojky holčiny, v tomhle tématu jsem poprvý, tak doufám, že zapadnu 🙂
Všem vám přeju krásný těhulování, ať vás nic netrápí a je všechno v pořádku. I když jsem tu poprvý, hned na začátek si postěžuju, nechci moc strašit okolí, tak to chci probrat tady anonymně.. vyšel mi pozitivní screening na dawnův syndrom - 1:80, mám hroznej strach, už jsem byla na genetice a zítra jdu na odběr plodový vody, genetička mě uklidňovala, že ty testy jsou strašně nepřesný, že to riziko tam samozřejmě je, ale že se nemám čeho bát. ale já se fakt bojím ☹

laska.nezna.hranic
12. led 2009

dadule4 - ahojda, vítej mezi náma🙂 jsem ráda, že se tu objevila i nějaká nová tvář🙂
ono riziko čehokoli je v podstatě vždycky a dost jsem slyšela, že i když kolikrát doktoři moc nadějí nedávají, miminka jsou nakonec zdravá. ale samozřejmě chápu, že se bojíš. je to pochopitelné. já se současným mimískem zatím neměla problém, ale bojím se každé návštěvy doktora. ve středu jdu na velký utz a mám z toho hrozné nervy. každopádně ti držím pěsti, ať je všechno v pořádku. musíš věřit.
můžu se zeptat, kolik ti je?

unka7
13. led 2009

Dobré ránko,

včera jsem nějak vytuhla na gauči, takže jsem se sem ani nedostala.

Dadul - vítám tě a opravdu buď v klidu moje gynekoložka říká, že všechny jejich testy jsou nepřesný a nedá se odle nich na 100% řídit.

dadule4
13. led 2009

ahojky všem, díky za přivítání, tak odběr plodovky už mám za sebou, probíhalo to v klidu, pan doktor byl skvělej, ultrazvukem mimíse pořádně prohlídl - ten tam sebou mrskal jak divej 🙂 , dr. říkal, že už podle toho můžu bejt na 65% v klidu, že většinou nějak postižený miminka jenom ležej, ale náš lítal ze strany na stranu, byl to skvělej pohled..hodně mě uklidnil, podle všech jeho propočtů je všechno v pořádku, teď ještě počkat 14 dní na výsledky testů z brna - to bude asi kruťárna to čekání, ale určitě to zvládnem.. dr. říkal, že za minulej rok dělal okolo 900 amniocentéz na základě pozitivního screeningu a jen jedna vyšla pozitivní na dawna.. to je dost drsný, co?
teď mám nařízenej přísnej klidovej režim, takže se válím s noťasem v posteli, přítel se o mě stará a tak si tak říkám, co mi vlastně chybí? 😉 moc si přeju, i vám všem, aby všechny testy, který nás čekaj dopadli na jedničku a naši mimískové byli v pořádku!!
lásko, je mi 28

laska.nezna.hranic
13. led 2009

dadule4 - to je dobře, že už to máš za sebou. já bych se toho hrozně bála, ale podle toho, jak píšeš, to nebylo zas tak zlé. věřím, že to dopadne dobře a budeš mít jistotu, že miminko je zdravé. ale koukám, že nechcete znát pohlaví, tak to asi budete muset přehodnotit🙂

vvvendy
13. led 2009

Ahojky děvčata!!!
Vítám Tě dadule4, a držím palečky ať je vše v pořádku!!!!
My jdeme na genetiku zítra (mám mentálně postiženého bratra), tak doufám, že bude vše v pořádku!!!
Dnes jsem byla na kontrole u svého doktora a vše OK, jen se nám nechtěl ukázat, jestli má pindika nebo pipinku..., škoda, ještě si musíme počkat... Jinak mě vystrašily s vysokym tlakem, a taky mám brát magnézium na bolesti v podbřišku, a také se musím obědnat na vyšetření na cukrovku... Tentokráte toho bylo nějak hodně! Tak zatím ahoj a držte se!!! 😉

dadule4
13. led 2009

joo, jsem moc ráda, že už to mám za sebou, to víš že jsem se bála a ještě pořád bojím, při amniocentéze jsou určitý rizika, musíš podepsat, že je podstupuješ, slyšela jsem názor, že kdo na to jde, tak je sobec, ale nedokázala bych žít s nevědomostí jestli je moje děťátko zdravý až do porodu 😒
pohlaví opravdu znát nechceme, chceme překvápko, předtím než jsem na to šla tak jsem to uvedla do dotazníku, ikdyž dneska na ultrazvuku mě strašně svrběl jazyk abych se zeptala, ale ovládla jsem se 🙂 vvvendy, držím palce, ať je všechno tak jak má být!
uz jste byli na srdíčku? v kolikátým týdnu se chodí? a ta cukrovka, kdy? jsem neznalec a ke svýmu dr. jdu až v pondělí.. asi mu zítra zavolám, jestli se už třeba nemám nějak objednat a tak..

ludva
13. led 2009

ahoj dadule4, já byla na plodovce minulé pondělí a bylo mi ten večer a ještě pár dní docela blbě, bolelo mi břicho a tak. Ale prý je to normální jak se doplňuje plodovka. Ale i tak jsem se strašně bála, že potratím. Zítra jdu na kontrolu a tak doufám, že všechno bude v pořádku. Výsledky můžou prý trvat až 3 týdny, podle toho jak jim ty buňky v laborce rostou. Na to nás upozornila i lékařka, která mi to dělala, abych neměla strach až si za týden zavolám a výsledky ještě neměli. Je to fakt nápor na nervy. Nabídli nám i rychlé testy do druhého dne, ale to by té vody museli vzít víc a to jsem se bála.
Držím ti palečky, všechny co momentálně doma máme 😀 .

laska.nezna.hranic
13. led 2009

dadule4 - na to je taky dotazník? měla jsem zato, že se to prostě uvede do zprávy. co já bych dala za to, kdybych se mohla pohlaví dozvědět🙂 no, uvidíme.

zítra jdu na velký utz a když to dopadne dobře, tak asi hnedka ve čtvrtek zajdu k obvoďákovi kvůli ekg a objednám se k zubaři. s tou cukrovkou přesně nevím, ale co jsem tak koukala, tak většina holek na tom byla kolem toho šestého měsíce

ludva
13. led 2009

Jinak UTZ srdíčka u nás dělají ve 20tt. Já jsem se pro jistotu objednala na podrobný utz srdíčka do Gennetu, dochází tam kardiolog z Motola.

unka7
13. led 2009

Ahoj Holky,

Dadule, to je super, že to tak dopadlo.

Jinak všem přeji, aby Vám dobře dopadly kontroly

laska.nezna.hranic
14. led 2009

holky, já se zblázním radostí. musím se vám tu vypsat, jinak snad samým štěstím zešílím. ultrazvuk máme za sebou. tolik jsem se bála, ale maličké je v pořádku, má všechno, co má mít a krásně roste. tak moc se mi ulevilo, to si ani neumíte představit. jo a dokonce se nám i představil, je to krásnej mužskej 🙂 jsem tak happy 😀 už se nemůžu dočkat, až to řeknu tatínkovi 😀

vvvendy
14. led 2009

Ahojky!!!

Tak jsme dneska stávili na genetice úplně celej den, od osmi ráno do čtyř odpoledne!!!
Jo, v pátek jdem na plodovou vodu, tak z toho mám tedy docela vítr...
Srdíčko mi dělaly, ale ted teprve to předběžné, protože jsme ve 20tt a podrobné dělají ve 24tt, takže tam za měsíc jedeme znovu. Jo a ta cukrovka se dělá mezi 24 a 28tt, ale to dělají na normálních odběrech.
Ještě pudem na 3D ultrazvuk, je toho hafo! Už aby to bylo za mnou!!!
Laska: Gratulujem ke zdravému chlapovy!!!

laska.nezna.hranic
14. led 2009

vvvendy - ježišmarjá, co jste tam tak dlouho dělali?
jak předběžně? okolo dvacátého se to dělá všem normálně a v 24. žádný ultrazvuk není. a pokud ano, je to nadstandard. další je až kolem 30. tt... nebo to máte nějak jinak kvůli riziku vvv?

vvvendy
15. led 2009

zdar!
no my tam byly, nejdříe do dvanácti a pak jsme se museli vrátit do TP a vzít s sebou naspátek mýho bráchu, aby mu udělaly odběr krve, budou to posílat někam do Brna na nejaký spešl testy... No tím se nám to prodloužilo, s tím Echem, nevím, pozval si nás ještě jednou...

bertica.h
15. led 2009

Ahojte..baby dlho som tu nevidela Andreu..či s ami to iba zdá?vvvendy..to ste tam boli fakt dlho..
Baby my máme v brušku malu potvorku 😅
Stále o sebe dáva vedieť,minulu noc mala hodinu štikutku v noci,nemohla som ani utiecť 😀 😀 😀
Zajtra ideme na screening,snád bude všetko ok.
tak pekný den.. 😉 😉

laska.nezna.hranic
15. led 2009

bertica.h - andrea chodí už téměř výhradně jen do Konce prvního trimestru a jedeme dál
dvě holčičky, no to je super. určitě pak dej vědět, jak ten screening dopadl🙂 držím pěsti🙂

andreahrbacova
15. led 2009

ahojky holky,tak jsme k Vám po dlouhé době zase zavítala,jak se máte? 🙂

laska.nezna.hranic
15. led 2009

andrea - já osobně se mám fajny. a co ty, kdy jdeš na ten další utz?

andreahrbacova
15. led 2009

no další ultrazvuk jdu v pondělí,jen doufám,že mi budou dělat ultrazvuk,ale asi jo,měním doktora,tak vpondělí jdu poprvé k doktorovi tak uvidíme

dadule4
15. led 2009

ahojky holčiny! vvvendy, máš to teda ale komplikovaný, co? odběru plodovky se neboj, je to malinko nepříjemný, ale všechno v poho.. náš prcík se tam mrskal jak blázen, museli jsme pěknou chvilku čekat až se uklidní, aby ho dr. nepíchl 😉 jinak jsem asi změnila názor, prdím na překvápko a nechám si říct, jestli máme v bříšku Lukáška nebo Karolínku.. v pondělí jdu na utzv, tak pokud bude bobeš v klidu a bude to vidět tak je to jasný 🙂 jdu do hajan, jsem dneska úplně kántry

laska.nezna.hranic
15. led 2009

andreahrbacova - proč v půlce těhu přecházíš jinam? tvůj doktor se o tebe nestaral?

laska.nezna.hranic
15. led 2009

dadule - jsi ten názor změnila nějak rychle, co to? 🙂

vvvendy
16. led 2009

Ahojky!!!
Tak ten odběr plodovky je za námi, uf! Opravdu to nic nebylo, ted jen přežít ten týden!!!!!! Zatím se cítím dobře, jen mě pobolívá místo vpichu, ale to by mělo být OK. Jsem tu jen na skok, radši budu ležet! Tak papa a držte se!!!

unka7
16. led 2009

Ahojky těhulíny,

tak mě byl nařízenej klidovej režim začla jsem špinit a bolí mě břicho, jako při menstruaci. Podle ultrazvuku je mimísek v pořádku, jen mám nízko položenou placentu, tak to musí hlídat

laska.nezna.hranic
18. led 2009

tak koukám, že klidový režim už tu máte skoro všechny... a jak se cítíte?

unka7
18. led 2009

Lasko: Po pravdě dneska je snad nejhorší den, co může být. Jediné štěstí je, že je neděle a o Vanessku se stará přítel a já můžu lležet a odpočívat

laska.nezna.hranic
18. led 2009

unka - jakto? je ti špatně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru