Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

mirunda
18. bře 2011

@laska.nezna.hranic jo, je fakt, že na fotečkách vypadá, že je spíš po tobě 🙂 A kde máš manžu, jestli to není tajné?
Druhé mimi bylo plánované, ale my se cíleně nesnažili, nechali jsme to osudu, ale opět to vyšlo na poprvé.. já si dávala pozor první rok, pak jsem se vdávala a nechtěla jsem se vdávat těhotná, pak se brali naši nejlepší kamarádi a my jim šli za svědky, tak to jsem taky nechtěla být těhotná, takže až po tomhle všem jsem měla "klid".. 🙂
S kojením to byla hrůůza hrůůzoucí - nebylo mlíko, já byla vystresovaná, sestry mi s ničím nepomohly, to bylo strašný.. porodnice pro mě zůstávám nejhorším obdobím.. až když jsem přijela domu, tak jsem se uklidnila, ale stejně mlíčka bylo málo, ale já dělala všechno pro to, abych se rozkojila.. prostě jsem chtěla za každou cenu kojit! Takže po 2,5 měsících jsem se plně rozkojila a jsem na to hrozně pyšná.. vypila jsem kvůli tomu i rozmixovaný žloutek v černém pivu - že to dřív prý pily kojné.. brala jsem homeopatika, odsávala, masírovala.. no všechno, co jsem kde slyšela.. ale malá přibírala pomalu, takže dr. po šestinedělí nařídil přikrmovat.. pořídila jsem si váhu a po těch 2,5 měsících nepřikrmovala vůbec a kojila jsem plně do půl roku a celkem jsem kojila rok.. pak jsem se už potřebovala jít někam opít 😀 😀 😀
Já měla krátkej porod - voda mi rupla v 8 večer, v 22hod jsem byla v porodnici otevřená na 6, ale kontrakce už po 2min, takže to si mezi nima už neodpočineš 🙂 za půl hoďky jsem byla otevřená na 10, ale mimi furt nahoře.. až do 4 do rána jsem měla prakticky v kuse kontrakce, hrozně to bolelo, už jsem nemohla vydržet a to si nemyslím, že bych byla nějaký sráč 🙂 Ale už to bylo dlouhý ta bolest, jak byla pořád.. takže mě pak vzali císařem, že mimi nesestoupilo..
Vy jste druhé mimi plánovali?

ewicka89
19. bře 2011

Ahoj holky ,můžu se k vám připojit? jsem 20+1

mirunda
19. bře 2011

@ewicka89 ahojky, vítej 🙂 Tak nám něco řekni o sobě 🙂 Jak dlouho jste se snažili o mimi? A necháte si říct pohlaví miminka? A máte jména? Ty už tedy půjdeš za chvíli na UTZ, když jsi 20.tt. A kde budeš rodit? Koukala jsem na fotečku, že máš už hezký těhu pupík, já jsem teda zatím taková rozpláclá, nevypadám vůbec těhotně 😝 Juu, a koukám,že jsi mlaďoučká - mimi bylo plánované?

ewicka89
19. bře 2011

Ahoj, děkuji za uvítání. No s přítelem jsme spolu rok, takže to je vse dost rychlé, ale mimi sme chteli jen sme tomu nechávali volný průběh a podařilo se, tak máme radost. Jsem registrovaná u Apolináře v Praze. Pohlaví si chceme nechat říct, ale mám takový pocit, že to bude chlapeček...... o jméně sme přemýšlely a napadl nás Tadeášek, kdyby to byla holčička tak Natálka. Jen mám velký strach z bolesti při porodu, chtěla bych epidural, ale zase spousta lidí říká že když ti ho dají tak máš bolesti hlavy, jsi pak oblbnutá a nepoznáš kdy přesně tlačit a pak jsi dost potrhaná tak nevím 😒 a kdy přesně máš termín ty mirundo a kde budeš rodit? a jména?

ewicka89
19. bře 2011

@mirunda Ahoj, děkuji za uvítání. No s přítelem jsme spolu rok, takže to je vse dost rychlé, ale mimi sme chteli jen sme tomu nechávali volný průběh a podařilo se, tak máme radost. Jsem registrovaná u Apolináře v Praze. Pohlaví si chceme nechat říct, ale mám takový pocit, že to bude chlapeček...... o jméně sme přemýšlely a napadl nás Tadeášek, kdyby to byla holčička tak Natálka. Jen mám velký strach z bolesti při porodu, chtěla bych epidural, ale zase spousta lidí říká že když ti ho dají tak máš bolesti hlavy, jsi pak oblbnutá a nepoznáš kdy přesně tlačit a pak jsi dost potrhaná tak nevím a kdy přesně máš termín ty mirundo a kde budeš rodit? a jména?

mirunda
19. bře 2011

@ewicka89 já jsem Lilianku rodila taky u Apolináře - nebudu znechucovat, ale už bych tam nikdy nešla.. rozhodla jsem se rodit mimo Prahu - takže jestli to vyjde, tak v Hořovicích. ale jinak já jsem nakonec musela rodit neplánovaně císařem, takže jsem epidural dostala a všechno bylo v pohodě, takže toho bych se nebála.. jediný, co je blbý, že nevíš kdy máš tlačit, že necítíš bolestli, ale to ti asi sestry řeknou.. nevěř těm bolestem, víš jak - ono se může stát cokoliv, ale to bys vlastně nemohla být pak vůbec těhotná - celé těhotenství a porod je tak trochu adrenalin ;) Jinak jména máme zatím Oliver a Rozárka, ale dneska se nám zalíbila i Ela, takže nevíme, může se toho ještě hodně změnit 🙂 A pohlaví si tentokrát říct nenecháme, necháme se překvapit.. 😉
A co bys raději - holčičku nebo kluka?

ewicka89
19. bře 2011

@mirunda Tak já bych raději holčičku, ale jde mi o to aby to bylo hlavně zdtavé miminko. už se těším na čtvrtek to jdu na velký ultrazvuk a tak se vše dozvíme.už cítím první pohyby, ale řekla bych , že ještě nejsou tak intenzivní. já jsem uplně na začátku chtěla rodit do vody ale v praze to neprovádí, musela bych za prahu a to jsem měla strach že by sme tam nemuselidoject včas. tak snad pujde vse hladce a rychle

mirunda
19. bře 2011

To je jasný, hlavně zdravíčko 🙂 Ale já taky chtěla hrozně moc holčičku a vydařilo se.. teď by mi vůbec nevadila druhá 🙂 Do vody rodila moje tchyně a nemohla si to vynachválit.. ale bylo to mimo Prahu.. a koukala ses třeba i v blízkosti Prahy, jestli to někde nedělají? Taky se bojím, že bychom nedojeli, ale říkám si, že když porodím dřív, než se dostanu do porodnice, tak to bude rychlovka, že z toho vlastně budu mít radost.. 🙂 Nějak to dopadne.. ;)
A co vaši na to, že jsi těhulka? Těší se?

laska.nezna.hranic
19. bře 2011

mirunda - manžel je ve Francii.
já se nějakým zázrakem rozkojila v porodnici, že mi to pomalu ani nevěřili, jenže mi ho špatně přikládali, takže prvotní zážitek byly bradavky do krve, malému se špatně pilo, protože měl nosík úplně nalepený na mém prsu a nemohl při tom dýchat a když jsem si to chtěla zkusit jinak, tak mi ještě vynadali... jen jsem si pak doma vyléčila bradavky, dostala jsem zánět, to už mlíčka ubývalo, ale pořád jsem bojovala. nakonec jsem to zvládla jen čtyři měsíce. dnes si říkám, jestli jsem pro to nemohla udělat víc, ale trošku mi to vynahrazuje vzpomínka na ten jeho spokojený výraz, že se konečně pořádně nejedl dle svých představ, když dostal první flašku...
já vždy chtěla tři děti (kdybych byla jo dobře zajištěná, tak možná i čtyři) a loni na podzim mě to teda vzalo slušně (možná to bylo ovlivněno i dobráním antiko), jenže manžel řekl, že druhé až malý půjde do školy. já mu řekla, že na to ať teda zapomene, že před svatbou trval na čtyřech dětech, takže minimálně způlky to splní maximálně tak, aby mi navazoval rodičák 😀 (jsem doma na čtyři roky). pak jsem ale uznala, že ideální bude zůstat u původního plánu a děti mít tak ty tři roky u sebe. jenže před Vánocema manžel přijel a tak nějak se stalo 😅 rozhodně to nebylo plánované, ale chtěné. minimálně z mojí strany, protože dítě je pro mě dar, který ne každý může mít a prostě jsem ten typ, který se vzdá všeho, jen ne mateřství. navíc jsem o jedno mimi už jednou přišla a to potom člověk taky spoustu věcí přehodnotí.

ewicka - ahojky 🙂 osobně si myslím, že není důvod nechávat se znecitlivět, zvlášť, pokud jde o prvorodičku, která nikdy kontrakce nezažila a neví, jak to vlastně bolí. dle mamči jsem měla těžký porod, manžel prohlásil, že si myslel, že umřu, protože jsem po píchnutí čehosi dostala brutální třesavku a vůbec jsem to nemohla ovládnout, až jsem se styděla 😅, ale za sebe musím říct, že to tak hrozná bolest není, nic, co by se nedalo vydržet. hlavně nečíst hororové příběhy na netu a nekoukat na telku, protože o tom, co je normální nebo dobré, se moc nemluví, ale o tom špatném se dozvíš všude. já se tenkrát ptala, jaktože je tam takové ticho, jestli rodím sama a asistentka se mi vysmála, že rodíme tři najednou. a ani jedna mamina nebyla slyšet. ale chápu tě, já se bála tak, že jsem si císař i v duchu přála a dva týdny před porodem jsem skoro nespala. po porodu jsem se tomu musela smát. osobně mi přijde divé rodit a nic necítit... jako bych si šla koupit rohlík a ne dát život dítěti. ale samozřejmě každého věc.
a neboj, taková rekordmanka, zvlášť jako prvorodička, nebudeš, abys nestihla někam mimo Prahu doject 😉 ono ve skutečnosti to tak rychle jako ve filmech nejde 🙂

mirunda
21. bře 2011

@laska.nezna.hranic já si s bradavkama taky užila ☹ Jednou mi Lilča nějak hodně tu bradavku vcucla a kousek mi ji natrhla, asi 2mm.. jenže já z toho prsu nemohla nekojit, aby se mi neztratilo mlíko, takže jsem jí pořád musela přikládat, bolestí jsem omdlívala.. pořád jsem to něčím mazala, no hrůza.. doufám, že teď už budu vědět víc jak na to, hodně jsem se dozvěděla během kojení od laktační poradkyně a hodně jsem si toho přečetla.. já si vždycky myslela, že je to automatický - prostě porodíš a kojíš.. nikdy mě nenapadlo, že bych s tím mohla mít problém..

Jinak v pátek jsem byla s Lili poprvý u zubaře a ona tam ani neotevřela pusu.. to bylo zas.. teď má období, že na všechno říká NE a NE.. je hrozně tvrdohlavá - po mamince 😅
Taky jsem se dneska objednala na UTZ ve 20. týdnu, tak se těším, až uvidím mimčo.. hlavně si nesmím nechat říct pohlaví, musím to vydržet 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
21. bře 2011

mirunda - stejně je to zajímavé, jak mnohé maminky pro svá děťátka trpí a vydrží všechno a naproti tomu jsou maminky, které svému miminku ani nedají šanci se přisát, protože si nebudou ničit tělo, když existuje UM... mně teda hodně pomohl bepanthen, ale jak malý chtěl papkat často, tak se mi to nestíhalo hojit. jednou mi jedno kojení prospal a ta úleva po namazání byla fakt znatelná, jak to mohlo působit déle.

my byli u zubaře poprvé v roce a to byla úplně pohoda. v roce a půl už mu došlo, že u doktorů se nerozdávají cukrátka a zoubky neukázal. ale brečel tak, až se mu pusinka sama otvírala dokořán, takže doktorka ho prohlédla vestoje a ani o tom nevěděl. ale byl tak naštvaný, že si od ní nevzal ani malé plastové zvířátko, které tam má pro děti 🙂 jdeme zase v červnu, tak jsem zvědavá... Karísek má taky "ne" nejradši, hlavně když se ho zeptám, jestli mi dá pusinku. řekne ne a začne se řehtat 🙂

já už se taky těším na velký utz, ale ještě to mám daleko... no ale já zase doufám, že se mimi ukáže, protože já pohlaví vědět chci 🙂 obdivuji tě, že to vydržíš 🙂

mirunda
21. bře 2011

@laska.nezna.hranic to mi povídej, mám známou a ta nechce být těhotná, aby si nezničila postavu 😉 Na to není co říct.. mě se zůstaly strie, povislý břicho i prsa, ale za Lilianku mi to stálo.. za další zdravý a krásný mimi mi to bude stát taky, že jo?? 😵

jéé, to Lili mi pusinky dává pořád, ona je hrozný tulíček a mazlíček 🙂 Z toho mám radost, až bude velká, tak se bude tulit s někym jinym 😠 🙄 😠 Ale jinak NE používám na všechno typu: "Lili chceš jablíčko?" "NE" - ale vezme si ho 😀 😀 mrcha jedna 😀 Prostě z principu řekne NE

Já ještě nevím, jestli to vydržím 😀 😀 😀 Ale hrozně bych ráda, už jen z principu, že to každýmu říkáme, že se necháme překvapit.. dneska jsem říkala manželovi, že si to necháme říct a nikomu to neřeknem, tak mi řek, že už mě vidí, jak já to nikomu nepovím 😀 Což měl pravdu 😉 Takže prostě to nesmím vědět, o to víc se budu těšit na porod 😵

laska.nezna.hranic
21. bře 2011

mirunda - paní chce být krásná do rakve? 😀 nebo trpí nějakou představou, že ji nikdo nebude mít rád, když nebude dokonalá? chápu, že někdo k dětem nemá vztah, tak si je raději nepořizuje (i když věřím, že maximálně po porodu by tito lidé názor rychle změnili, protože děti mít je prostě přirozené. jde jen o to, do jaké míry je člověk sobec), ale nemít děti, protože to ubírá na kráse... to je už trošku pro psychologa. nejvíc mě rozčílí, když takovéhle už stejně časem zhuntované paničky pak s blížící se čtyřicítkou lítají na umělé oplodnění... nikoho nesoudím, ale nechápu 😒 já mám nedostatků víc než dost od přírody, ale naopak teprve s dětmi se cítím sebevědomě 🙂 když narostlo bříško, byla jsem hrdá, jak kdybych byla jediná mamina na světě a to jsem si ještě nedokázala představit co přijde, až ten výsledný produkt, na který jsem čekala celý život, pochovám v náručí. přitom mi trvalo hodně dlouho, než mi to došlo a než jsem sama o sobě mluvila nahlas jako o mámě 🙂

a manžel to chce vědět nebo ne? takže to pro tebe bude taková malá velká zkouška 🙂 ale to by udržení tajemství byla taky, ne? 😉

laska.nezna.hranic
22. bře 2011

dnes jsem si volala na výsledky triplu a prý mám nějakou odchylku, tak mi udělají podrobně velký utz... tam jdu až za měsíc... ale screening vyšel dobře a na plodovku to není, tak to snad bude dobré. vím, že tenhle test je nespolehlivý, ale stejně mě to nahlodalo... 😒

mirunda
22. bře 2011

@laska.nezna.hranic já nevím, možná si to už ta holka taky rozmyslela, dlouho jsem ji neviděla a možná má jiné priority.. člověk mění..
Manželovi je to opravdu jedno, co budeme mít, ale taky se chce nechat překvapit.. ale on je v tomhle takový, že kdybych mu řekla, že si to prostě chci nechat říct a že to nevydržim, tak by neremcal.. ale vydržím to, musím 😀
Výsledky neřeš, známý řekli u dvou dětí, že na 95% budou postižené Downovým syndromem, nechala si je a má ty nejzdravější děti 🙂 A ono je tam vždycky riziko, ikdyž testy vyjdou dobře.. mezi náma, kdyby ti řekli, že je to fakt blbý, nechala by sis mimčo vzít? Já nad tímhle občas přemýšlím, manželova rodina by byla zásadně proti, byla bych ta hrozná, to bych ani nechtěla poslouchat 🙂 Ale já fakt nevím, co bych dělala.. mimochodem jsem si tupec nechala udělat testy na toxoplasmu a jeden druh ze 4 druhů toxoplasmy mi vyšel "mírně pozitivní" - tak mě poslali minulej tejden na odběry krve do specializovanýho centra, tak tenhle týden taky uvidím.. ale já se fakt nebojím, určitě všechno dobře dopadne 🙂

laska.nezna.hranic
22. bře 2011

mirunda - tak triply jsou všeobecně málo spolehlivé, ale přeci jen když ti řeknou, že je všechno ok, tak už se tím nezabýváš. já jsem od toho potratu strašný plašan a nervuju se s každou drobností - když mě něco bolí, když mě vůbec nic nebolí... prostě vždy si dokážu něco najít 😅 a to bych řekla, že teď jsem se dost zlepšila, protože Karimek mě rozptyluje a nemám čas se neustále sledovat 🙂
víš, člověk nikdy neví, co by udělal, až by se do té situace dostal. chápu, že nikdo si takové dítě vyloženě nepřeje, ale já nejsem typ, který by se svého dítěte zbavil jen proto, že není v jeho očích dokonalé. nakonec co jsem si udělala, to mám a kdyby to mělo být jinak, věřím, že příroda už by si s tím poradila... ale to je teoreticky... ale myslím, že negativní emoce a tlak okolí bych ustála. ale ať už by to ukazovalo cokoli, myslím, že třeba amnio bych odmítla. nesnáším názor jako že je to nezodpovědné. jako vůči komu? své dítě přijmu takové, jaké bude a vystavovat ho riziku potratu, když to není třeba... kde je pak ta nezodpovědnost? vždyť kolik miminek je zdravých a rodiče, respektive matky je dají pryč jen ze strachu, že nebudou dle jejich představ... protože kolika rodičům už řekli, že je mimi postižené a nakonec nebylo... já bych s vědomím, že jsem ublížila (nebo nedej bože vzala život) svému děťátku nemohla žít. těžko se mi žije i s tím, že to za mě rozhodla příroda...

ty testy na toxoplasmosu se taky běžně dělají? ono je kolikrát lepší nic nevědět. jak se říká, dokud člověk nenavštíví doktora, je zdravý. minimálně je v pohodě psychicky.

mirunda
22. bře 2011

@laska.nezna.hranic já mám od každýho názoru něco.. nevím, jak bych se zachovala, kdyby ta situace nastala u nás.. víš, třeba tchyně rodila 4. mimčo ve 42 letech. Odmítla chodit na všechny ty testy jen kvůli tomu, že už je "stará", prostě by si mimčo nechala v každém případě.. já jí v tomhle obdivuju, já bych se hrozně bála - přestože nevím, jak bych se zachovala, kdyby něco byla špatně.. ale oni tu žijou hrozně přírodně, trochu mě s tím štvou, jako třeba když jsem nadávala, že mě nikde nechtějí vzít v Praze na UTZ ve 20.týdnu jen proto, že nejsem zaregistrovaná v jejich porodnici - hodlám rodit mimo Prahu - tak mi na to řekla, ať na něj vůbec nechodím, že je to stejně zbytečný.. já to prostě chci jen slyšet, že je mimi v pořádku..

jinak testy na toxoplasmu se nedělají běžně, já si o ně kráva řekla, páč máme kočku a já je hrozně nesnášim 😅 Nechala jsem si to dělat i u Lili, ale tam bylo všechno ok.. teď lituju toho, že jsem si o to vůbec říkala, protože je to vlastně jedno, jak testy dopadnou, vždyť už jsem v 18. týdnu, tak stejně nic nezmůžu, i kdybych chtěla.. ale je to zbytečný běhání, Prahou ráno projet je hrůza, manža musí se mnou, když je to přes celou Prahu, atd.. a ty malilinkatý pochybnosti.. mno, víš jak to myslím 🙂

A manža chce vědět taky pohlaví miminka? A co by raději?

Proč jsi vůbec potratila a v jakém týdnu? Asi jsi to tu už psala, promiň, jestli to budeš psát znova...

laska.nezna.hranic
22. bře 2011

mirunda - právě proto, že nevím, jak bych reagovala a bojím se zklamání sama ze sebe bych ráda zminimalizovala tu možnost to vědět. nechci mít čas přemýšlet a udělat pak kvůli tomu špatné rozhodnutí. jasně, že je lepší vědět to před porodem, ale kvůli psychice, ne proto, abych se miminka zbavila.
tak jako třeba utz bych se nevzdala, naopak bych jich zavedla víc, ale to zase čistě jen ze sobeckého důvodu, protože jak jsem psala, uklidní mě, když sama vidím, jak se mimi mrská a těhu pak pro mě není jen abstraktní pojem. než přijdou pohyby, je to takové nijaké, když nejsou ani příznaky.

jasně, úplně tě chápu. to je jak s tím mým triple testem. neberu to vážně, ani doktorka neplaší, ale stejně o tom přemýšlím. nevím o nikom, kdo by měl takový problém v manžovo nebo naší rodině, ale stát se může komukoli kdykoli cokoli, takže když ti řeknou, že něco není v normě, tak přeci jen se člověk lekne. taky jsem se blbec mohla zeptat, který z těch hormonů vyšel blbě... teď už je to jedno, počkám do poradny.

myslím, že manžovi je to tak nějak jedno. jednak nejeví zájem a druhak vždycky říkal, že to není důležité, co to je. i když vím, že byl rád, že jeho první dítě byl chlapeček 😉

proč? to mi nikdo neřekl. já vlastně ani nevěděla, že jsem potratila. řekli mi to ve 13. týdnu na utz, že už cca týden mimi nebije srdíčko. nikdy mě nenapadlo, že mě to potká, tím spíš u prvního vytouženého dítěte... ale stalo se. kdybych začla krvácet během prvních dvou měsíců, tak to ještě beru a nějak, i když těžko, to přijmu, ale takhle už jsem brala jako hotovou věc, že v tomhle týdnu je mimi v pořádku. dodneška tomu nemůžu věřit, ale snažím se s tím žít. a i když mám teď zdravého kluka a druhé na cestě, často na to myslím. vím, že se to stává každou chvíli, ale u druhých to člověk přeci jen bere jinak...

beisis
23. bře 2011

Ahoj, tak bych se kvám taky ráda přidala 🙂

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - ahojky, koukám, že už taky dvojnásobná mamina 🙂 takhle po sobě jste dětičky plánovali?

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic Plánovali neplánovali. Ono se to trošku zkomplikovalo. Nejdřív jsme mimčo chtěli, aby malej nemusel do jeslí protože mám rodičák na dva roky. Pak nám ale doktor nám po silvestru řekl, že těhotná nejsem. No jenže mě bylo furt divně a já po 14 dnech dostala nutkání si udělat test, kterej jsem měla ve skříni a ten vyšel pozitivně. Ovšem v té době už jsem měla našlou práci měla jsem tam nastupovat pro malýho jesle protože jsme řekli, že když těhotná nejsem, tak že počkáme. Takže to byl takový šok 🙂 . Přítel měl radost já nevěděla chvilku jestli se radovat nebo ne protože jsem se začla zase těšit mezi lidi. Ale teď jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo 🙂

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - tak to jsi chtěla nastoupit dost brzy. já jsem s malým do čtyř (finančně bída, ale jinak jsem za to ráda), protože mě propustili a já hned na to otěhotněla, jenže jsem se mezitím stihla přihlásit na pracák, tak jsem si nemohla vybírat... ale stejně i v těch čtyřech letech obrečím, až půjde do školky, pokud tedy půjde, když budu doma s druhým prckem 🙂
a jak ti je teď, máš nějaké těhu problémy?

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic No ono to bylo kvůli penízkům, ale tak dopadlo to jak to dopadlo, tak aspoň bude mít pořádné děctví a bude mít i hezké vzpomínky, teda aspoň doufám 🙂 . No jediné problémy které teď mám je asi to, že se mi zase vrátili nevolnosti. Už v pondělí, takže mi bylo pár dní dobře a teď zase trpim už se budim stim, že mi je špatně motá se mi hlava a je to celý na houby. Celý den tak polehávám, včera jsem si hnula se zádama, takže ještě další troška do mlýna. Dneska mám fakt pocit, že se rozsypu a že se tu plazim jak stará babka nad hrobem 😀 . Jinak dneska mě už drobeček vzbudil, když jsem ho cítila v bříšku, takže aspoň jedna pozitivní věc 🙂

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - tak to je mi líto. já naštěstí tentokrát tolik nezvracím, ale když už, tak mě to vždycky slušně položí 🙂 malý chodí? s druhým chceš být doma taky na dva? už jste přemýšleli nad jmény? necháte si říct pohlaví?

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic To mě taky jsem pak úplně nepoužitelná. A jak já řikám vyblitá z podoby. Mě se vždycky udělaj tak strašný fleky na obličeji. Už chodí sice né moc jistě, ale chodí. Ne s druhým chci být doma na tři roky, a budu doufat, že nám ho tříletého do nějaké školky už vemou. No zůstalo nám jméno pro holčičku z prvního. Holčička Viktorie a kluka ještě nevíme chtěli jsem matyáška, ale nechceme, aby měl svátek a narozeniny v jeden den nebo tak blízko sebe. Já pohlaví chci vědět, protože chci strašně holčičku, tak abych pak nebyla zklamaná na porodním sále 😀 . Ale přítel to vědět nechce, tak si to nechám pro sebe a nikomu to neřeknu.

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - fleky po zvracení, jak se namáháš, nebo jako normálně během těhu i v klidu? že bys třeba měla šanci na holčičku. mně doma prorokují slečnu, tak jsem asi pěkná šereda 😀 ale já na tohle moc nedám. s Karískem jsem si hned od začátku říkala, že to je určo kluk, ale teď nemám tušení žádné. víc myslím na holku, ale to je podle mě spíš jen moje touha než tušení. naštěstí čím víc jsem těhu, tím víc je mi pohlaví jedno a už si to tak nějak představuji i s klučíkem, jako jak by si kluci hráli a tak 🙂 nakonec je stejně důležité jen to zdraví...
je fajn, že jsi se rozhodla být doma déle. pro děti jen dobře a s penízkama to taky nějak zvládnete.
pokud budeš jméno vybírat podle toho, jak blízko má svátek k narozkám, tak bys nevybrala nic. svátek je přežitek. já to sice chápu, je lepší, když se to během roku rozloží, ale zase by to nemělo být prioritou. já u prvního byla rozhodnutá pro Adama a že je to na Vánoce mi tenkrát bylo šumák. Karísek zase ofiko svátek nemá, tak když to bude chtít slavit, může kdykoli. ale Matyáš má svátek v únoru, ne? to by zase tak blízko u sebe neměl...
přítel půjde na utz s tebou? jak to s tím ututláním pohlaví uděláš? 🙂

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic Matyáš má právě v září v únoru je matěj 🙂 . Já mám teda fleky teď i normálně, ale po zvracení tak nějak víc vyniknou, takže vypadám hrozně jsem bílá a do toho ty fialový fleky 😀. To jo, ale tak mě se líbí jméno Vojtěch, tak snad ho prosadím. Mě přeci jen vadí to jak každej řiká, že musíme mít Šimona a Matouše. Proto jsem získala i k Matyáškovi odpor. Jenom kvůli lidem. On půjde, ale až pak dýl, takže já si to říct nechám hned jak to půjde a jeho u toho prostě nebudu chtít 😀

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - ale Matyáš je obdoba Matěje a v knize od Knappové slaví v únoru... a myslím, že nikdo to neví lépe než ona 🙂 v září slaví Matouš.
tak to úplně chápu. mně se zase vždycky znelíbí jména, která najednou všude slyším, i když jinak proti nim nic nemám.

beisis
23. bře 2011

@laska.nezna.hranic Na matrice nám řekli, že Matyáš a Matouš je to samí. Tak ono je to jedno prostě se tak jmenovat nebude a vymyslíme něco jiného. Uvidíme jak to dopadne. Ještě na to máme čas, tak to budu řešit až dýl. Nejlépe až budeme mít všechny výsledky, že je miminko v pořádku jsem trochu pověrčivá co se tohodle týče.

laska.nezna.hranic
23. bře 2011

beisis - všechny matriky se řídí touto knihou, tak máte zmatenou matrikářku 🙂 myslím, že i v novém kalendáři už by to mohlo být, ale nevím jistě, kalendář je na můj vkus omezený a nedokážu si v něm vybrat.
jasně, máte čas. já si taky před screeningem říkala, jak pak hned začnu vybírat a teď mě to zas až tak moc nebere. možná podvědomě čekám po velkém utz, až budu vědět pohlaví...
můžu se zeptat, odkud jsi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru