Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - on ti to doktor říkal?

beisis
15. dub 2011

@laska.nezna.hranic On řikal že na 100% to říct nemůže protože tam má miminko nohy křížem, ale že by to mohla být holčička

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - jo takhle. tedy to je napínavé 🙂 ale na velkém utz ti to pak řeknou skoro jistě, ne? protože 100% je to vždycky až po narození 🙂

beisis
15. dub 2011

@laska.nezna.hranic napínavé to teda je, ale stejně ať je to co je to pro mě je to nejkrásnější miminko 🙂. No tak mě je to jasný protože já měla bejt kluk a brácha holka viď, ale to bylo před 24 rokama, tak to taky fungovalo trochu jinak.

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - to je jasné 🙂 na tom videjku má mimísek moc krásný čumáček 🙂

beisis
15. dub 2011

@laska.nezna.hranic Hlavně furt spí to by se mělo změnit nebo si po porodu užiju 😀

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - Karísek byl docela klidný plod (tenhle výraz se mi nelíbí, ale myslím tím dokud byl v bříšku) 🙂 teď je z něj pěkný rošťák. naopak tohle mimi se na utz vždy tak mrská, že je problém i pro doktora ho zaměřit a prohlédnout. tak jsem zvědavá, jaký prcek bude po narození. ale kdyby to byl pecivál a lehký flegmouš po mně, nezlobila bych se, protože dva ďáblíky asi nedám 😀

beisis
15. dub 2011

@laska.nezna.hranic Malej se právě na uz taky vždy mrskal, ale po narození byl tak hodné miminko, zatím co teď si to pěkně vynahrazuje. Tak doufám, že tohle mimi nebude zas takovej opak, ale tak je mi jasný, že všechny děti okolo roka prostě zlobí.

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - tak ono je zlobení a zlobení. jsou děti, které škodí úmyslně, provokují, ničí na co přijdou. a pak jsou děti, které jen objevují svět, ale někteří dospělí na to nemají nervy a stejně je označují jako zlobily...

beisis
15. dub 2011

@laska.nezna.hranic Malej je v období vzdoru. Takže zkouší, co můžu a co vydržim. A je fakt, že co jsem těhotná, tak toho moc nevydržím 🙂

laska.nezna.hranic
15. dub 2011

beisis - tak Šimůnek je ještě malý, má právo rodiče pozlobit 🙂 nejhorší je asi období, kdy se děti naučí samy chodit a dělají si, co je napadne, jenže si neuvědomují rizika.
když Karimek oslavil rok, tak jsem to obrečela, protože už doma nemám miminko. že mi to rychle uteklo. teď jsem zase ve fázi, když se už těším, až bude (před)školák a budeme si moct povídat o různých zážitcích, podnikat výlety a tak. už je z nejhoršího vypiplaný, ale zase přijde sourozenec a vše začne nanovo 🙂 ale už teď mi je líto dalších prvních narozenin a přemýšlím, jaké by to bylo s třema 🙂
budeš mít děti od sebe cca rok a půl, tak jsem ti jen chtěla říct, že jestli nezvládáš, stejně si to užívej, protože bude hůř 😀
já jsem teď taky k ničemu, ale to je tím, že jak malý usíná až pozdě v noci, tak jsem prostě unavená a když mě pak neposlouchá, kolikrát reaguji přehnaně a pak mě to mrzí

beisis
16. dub 2011

@laska.nezna.hranic No chodit už umí, takže si chodí více méně tam chce, ale je fakt, že v cizím prostředí zase poslouchá. Já to zvládám jen mi sem tam zrovna v tomhle období rupnou nervy, že musim odejít z místnosti nebo bych ho zabila 🙂

laska.nezna.hranic
19. dub 2011

dneska mě už od dopoledne pěkně bolí v podbřišku. jsou to takové jakoby lehčí křeče, bolí to tak trochu jako řez po císaři, ale ne soustavně. myslíte, že to je normální? zítra jdu na utz a úplně jsem kvůli tomu dostala strach, aby mi tam neřekli něco nemilého. krev žádná, mimčo aktivní. na nemocnici to není, ale dost mě to znervózňuje. stalo se vám to někdy nikomu? já doteď nevěděla, že jsem těhu. mohlo by to být tím, že se mi rozpíná jizva nebo že mě mimčo nějak nešikovně kope, kam by nemělo? nechci zbytečně plašit, ale nikdy se mi to nestalo. když jsem to řekla doma, tak jedna reakce byla "a z čeho, vždyť jsi nic nedělala, pořád jenom ležíš" 😒 a "no jo, jsi si něco vsugerovala, jak pořád čteš ty diskuse". docela mě to zamrzelo ☹ měla bych se cítit provinile, když jsem na malého sama, nikdo ho ani na půl hodiny nepohlídá a já mám prostě větší potřebu spánku než on? usíná mi pozdě v noci, tak s ním občas jdu odpoledne spát. je to v těhu opravdu takový prohřešek? přitom když se s něčím nesvěřím, nadávají, že se trápím sama. tak já nevím. oni za pět minut nevěděli, co řekli, ale já ztratila chuť sebe nebo děti už s kýmkoli řešit.
ach jo, snad to zítra dobře dopadne a ta bolest odezní... mám takové smíšené pocity.
se jmény je to to samé. pořád se ptají a když jim řeknu své návrhy, hrozí se. sice řeknou, že je to moje věc, že oni nejsou rodiče, ale že oni by dali tohle nebo tohle... unavuje mě něco vysvětlovat nebo za něco bojovat... tak raději říkám, že jméno zatím neřeším, aby byl klid. ale jestli mi zítra řeknou pohlaví, tak to už asi neokecám, doma si myslí, že se rozmyslím až podle toho. nějak si nemám s kým popovídat. myslím tak, aby se cokoli, co řeknu, neotočilo proti mně. možná je to ve mně, třeba mám jen nějakou depku a padlo to na mě. nemám žádnou kamarádku, s kterou bych to mohla probrat. ale myslím, že když mě v mých věcech nikdo nechce podpořit, nemusel by mi do věcí alespoň mluvit... většinou jsou naši fajn, ale někdy ty jejich reakce nezvládám. asi je to tím, jak bydlíme pospolu. občas je to výhoda, občas to ale musím rozdýchávat.
dávali vám doma nějaké rady ohledně jmen, výchovy, krmení apod. nebo to nechávají jako na rodičích na vás?

snazilka_2011
20. dub 2011

Holky, stalo se vám někdy, že jste šly na záchod a po malé měly na papíře trochu jakoby ,,krve", ale jinak žádné špinění, ani na vložce nic...? ☹

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

snazilka - já na papíru našla kapku krve v prvním těhu, ale s mimískem se nic nedělo, zjistila jsem, že jak mi tam tlačí, objevil se hemoroid a trochu to krvácí. ale tenkrát jsem se taky lekla, co to 😅

beisis
20. dub 2011

@laska.nezna.hranic Ale hlavně žádné depky já jsem taky hodně unavená buď prospím celé dopoledne a to malej chrápe semnou nebo si musím aspoň na chvilku lehnou odpoledne vůbec se za nic nestyď. Normálně bych se stebou ráda sešla semnou si taky nikdo nepovídá nikomu se ani pořádně svěřit nemůžu protože nejsou těhotný a nebo by měli keci, tak jsem zavřená do sebe a někdy bych to taaaaaaaaaak potřebovala. Jinak to pobolívání v podbříšku ber magnézium a ono to přestane. Mám to taky někdy je to víc někdy míň a je to tím, jak se teď hodně rozpíná děloha.

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

beisis - 🙂 to jsem ráda, že na tom nejsem takhle sama. ale zase vůči tobě mi to je líto.
navečer už mě to přešlo, ale bylo to opravdu hodně bolestivé. stalo se mi to poprvé, tak jsem plašila 😅
máme za sebou ten utz. prckovi našli cysty chorioidního plexu, tak jdu za měsíc na kontrolní utz (alespoň ho zase uvidím a pak to do toho 32. týdne lépe uteče). ale prý je to v tomhle týdnu normální a doktorka mě ujistila, že to příště bude v pořádku. zřejmě s tím má už nějakou zkušenost, tak jí budu věřit. jinak je to úplně zdravoučké miminečko, tak snad můžu klidně spát. ale jak se znám, budu se zase zabývat těma cystyma 😅 já mám prostě pořád důvod se bát a těhu si nedokážu užít. a to je to už třetí 😅

beisis
20. dub 2011

@laska.nezna.hranic A už víš pohlaví? Sim tě nemusíš mě litovat já to zvládnu jsem od narození takovej uzavřenější člověk. A fakt nerada se třeba hádám, takže když se chytnu s chlapem, tak si myslim něco o prdeli nechám na sebe řvát, pak se seberu zeptám se jestli to je všechno a jdu spát. To už bych fakt musela bejt extrémně nasraná, abych to ze sebe vyvalila. A to už pak stojí za to mi pak jdou radši všichni z cesty 😀

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

beisis - no vidíš, já se snažím sice říct svůj názor, zvlášť, když jsem naštvaná, ale nakonec mi to přijde líto a já se rozbulím, což je moje slabina, protože pak už nedokážu diskutovat. jinak jsem taky spíš introvert. v reálném životě je to se mnou hrozné, tak se chodím "vykecávat" alespoň na net 🙂
ano, řekli nám to. Karimek bude mít brášku 🙂 takže testosteronová domácnost 😀

beisis
20. dub 2011

@laska.nezna.hranic Aaaa bude na tebe přesila :D Semnou je to prý taky hrozné, ale tak co člověk se to musí bud naučit respektovat nebo semnou nebýt. Tak to beru já. Rozhodně se nechci hádat na to nemám ani sílu ani energii 🙂

spalina
20. dub 2011

Ahoj maminky, vsem Vam gratuluju a doufam, ze vsechno bude v poradku a co nevidet budete mit krasne a hlavne zdrave miminko. Mohu se k Vam pridat?

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

spalina - no jasně, vítej 🙂 koukám, jaké máte zajímavé jméno pro holčičku. kde jste brali inspiraci?

spalina
20. dub 2011

Dekuji 🙂 Zacnu prvni otazkou, muzu? Je normalni se citit skvele kolem 4 mesice? Nekdy si rikam, ze jsem si to tehotenstvi snad vymyslela....ale krome toho ze jsem pritloustla, prsa enormni a semo tamo tlaky v brisku se citim "jako by nic"...🙂Mame to tak, ze pritel vybira jmeno pro holcicku a ja pro chlapecka....Od zacatku bylo jasne,ze se holcicka bude jmenovat po jeho babi, se kterou mel nadherny vztah Otylie...coz me se zrovna moc nelibi 😖 Kdyz jsem se ptala, jak ji budeme rikat padlo Tola, a to se mi libi strasne moc....Chlopka jsem premluvila by uz v rodnem liste byla uvedena jako Tola....a souhlasil 🙂 Vlk se nazere a koza zustane cela 🙂 A co vase jmena? Jake budou a jak jste na ne prisli?

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

spalina - já myslím, že to normální je, taky si tentokrát nepřipadám těhotně. buď ráda, lepší, než den co den zvracet, necítit záda, bradavky a kdovícoještě, chodit čurat co dvacet minut... 😉
teda mně by vůbec nanapadlo, že je to Otýlie, lámala jsem si hlavu s původem 😀 ale nikde jsem nenašla Tolu jako oficiální jméno, už jste to řešili na matrice? teď teda koukám, že se tak jmenuje nějaká polská zpěvačka, ale nevím, jestli to taky není jen zdrobnělina. pokud by vám to uznali, je to z mého pohledu určitě zajímavé jméno. mám ráda taková nezvyklá, u kterých je ale všem všude na světě jasné, jak se čtou 🙂
chcete vědět pohlaví, nebo bude překvápko? hodně mých známých to nechce vědět, což nechápu, já bych to nevydržela 🙂
moje první mimi mělo být Adam. nikdy to nebylo mé zamilované, ale jakmile jsem otěhotněla, věděla jsem, že je to kluk a jedině Adam. doteď nevím proč. bohužel to nevyšlo, ale pořád na něj myslím a když už o něm promluvím, tak jako o Adámkovi. doma to ví, sestře by se to jméno líbilo taky, ale s ohledem na mě řekla, že by ho stejně nedala.
pak jsem potkala manžu a když jsme z legrace řešili jména, dávala jsem několik návrhů, ale tohle jediné nepovažoval vzhledem ke svému původu za cizí, takže to bral za hotovou věc a nehodlal už o tom nikdy víc diskutovat. já byla ráda, že z toho všeho akceptoval alespoň to jedno. pro holku chtěl Saru, mě neuchvátila, tak na papír do porodky napsal Sara Amira, ale to už mi bylo jedno, když jsme věděli, že to bude kluk.
tentokrát jsem chtěla pro holčičku Vivien, ale doma jsem s tím moc nepochodila. nakonec to bude zase klučík a nejpravděpodobnější jméno je zatím Sofien. na toho jsem přišla podle manžova bratrance, který se jmenuje Soufiane, ale čte se to stejně, takže to počeštím, protože už takhle se ptají, jak se čte naše příjmení. dala bych klidně Patrika nebo Denise, ale to už u nás moc originální není. tak ať si kluci nezávidí, budou mít cizí jméno oba. co na tom, že z nich všichni dělaj Karinu a Sofii. Na Karimka se zprvu taky moc lidí netvářilo a teď jsou reakce čím dál pozitivnější. určitě se klukům nestane, že by si je někdo pletl s někým jiným. nějak nemusím, když se tři děti ve třídě jmenují stejně a pak na ně každý volá příjmením

spalina
21. dub 2011

laska.nezna.hranic - ahojek, tvuj synacek je nadherny.....bohuzel nemuzu zkouknout vsechny fotky, nejak to pocitac nedava, ale z toho co vidim je uzasny. Chapu, ze muzik je taky cizinec....jakpak doma konverzujete? U nas to bude taky docela sranda, pritel je polak a zijeme v Anglii....jsem zvedava jak to bude u nas jazykove. ALe snad to bude sikovne a zlape to vsechny 3 jazyky na raz 🙂 Tim mi odpada i prace s matrikou...rodit budu tady a lidi vubec neresi co davas diteti za jmeno...ani by nemrkli kdybych to zapsala jako Orli Pero...
Ja jsem zvedave babisko, neni sance ze bych vydrzela NEvedet co se mi narodi 🙂 uz odpocitavam dny do dalsiho scanu. 23 kvetna bysme to snad mohli vedet 🙂 Ale tipuju to na kluka 🙂 alespon podle toho co se rika, myslim ty babske povery 🙂 Zda se mi ze mam zatim fakt bezproblemove tehu, vsehovsudy jsem zvracela asi 4x a vim ze plno jinych holek by menilo, ale musim rict ze ja bych zase menila s nema.....porad jsem si myslela a i ted se strasne bojim, ze je neco v neporadku. I se mi zda ze mi vubec neroste brisko. Ale zase me silene poslednich 5 tydnu boli prsa...dan za nezvraceni. Boli me i normalne ale jen co me ofoukne a ja se otrepu zimou tak je to k nevydrzeni, to se mi chce az brecet, vyrvat bradavky a zahodit je pekne daleko.....
Sofien je taky krasne jmeno, Karim uz jsem nekde slysela, ale Sifien je hodne originalni. Je to nelehky ukol dat mimcu jmeno.....ale pokud se libi tobe a neni to nic, kvuli cemu by se mu opravdu mohli lidi smat a usklibat se, tak proc ne?? Kazdopadne rid se sama sebou a nedavej na okoli. Ja jsem fanda ceskych jmen, moc se mi libi, ale opravdu jedou porad dokola....at uz holcici, nebo klucici.....nas treba bylo vedride 5 Janicek 🙂 Siiilene 🙂 A co chlopek, uz se tesi na dalsiho prcka? Holcicka je v budoucnu taky v planu?

laska.nezna.hranic
21. dub 2011

spalina - díky, to každou maminu potěší, ale tak ono každé děťátko je hezoučké. minimálně pro mámu určitě 🙂
ano, mužík je marocký Berber. mluvíme tak nějak lámaně čecho-španělsky, rodilý mluvčí by se počůral smíchy, ale už jsme si na to tak zvykli, že se vcelku obstojně dorozumíme dá se říct o všem.
jo aha, tak to vidíš, nenapadlo mě, že by ses mohla nacházet mimo ČR 🙂 v takových rodinách by prý každý z rodičů měl mluvit s dítětem jen svým rodným jazykem (pokud tedy chce, aby ho prcek ovládal, což většinou ano). jazyk země, kde se žije, není třeba učit. ten ho bude obklopovat a pobere to úplně automaticky - z televize, od ostatních dětí apod. já taky chtěla, aby manžel učil malého od začátku arabsky, ale on k tomu není a když už na něj promluví cize, tak berbersky, což je mu v podstatě na prd. maximálně se dorozumí s příbuznými, ale tím to končí. takže asi prckové budou prozatím mluvit jen česky.
s tím jménem je to taky výhoda. neznám tedy příjmení, ale Tola mi zní dobře 🙂 hodláte tam zůstat natrvalo?
já jsem v tomhle těhu mnohem pohodovější (myslím co se týče těch méně příjemných příznaků), takže občas taky propadám panice. ale jak jsem na něco takového pomyslela, druhý den ráno se malý hned ohlásil zvracením a já si říkala, jaká jsem blbka, že bez toho mi bylo mnohem lépe. teď už ho cítím, což je mnohem příjemnější forma komunikace 🙂 s Kájou jsem zvracela každý den až do poloviny pátého měsíce 😝 v prvním trimestru jsem ztratila přes čtyři kila a pupek mi vyskočil až v šestém, tak neboj, ono tam to mimčo někde je 😉
bolest bradavek znám 😅 nejvíc když se rozpařím ve sprše a pak vylezu ven, kde je chladněji. to trpím 😀
já donedávna vůbec nevěděla, že u nás je normálně jméno Sofian. ale protože jsou lidé zvyklí spíš na dívčí Sofie, tak ho moc nedávají. mně se ale s ohledem na výslovnost víc pasuje Sofien, alespoň nemusím vysvětlovat, jak se to píše. ale protože to málokdo ví, tak se všichni hned ptají, co že to vlastně čekám, když Sofie je holčičí 😅 ale nebudu dávat Pepíka jen proto, že pocházím z Čech. kluci jsou ze smíšeného manželství a migrace je obrovská, takže myslím, že v zahraničí bude určitě míň problémů s takovýmito jmény, než třeba s Řehořem a Želimírem 🙂 stejně jen minimum jmen je vyloženě českých. když už, tak jsou to jména slovanská, většinou spíš mezinárodní, ale protože se některá objeví v kalendáři, lidi si myslí, že jsou česká... je to stejný nesmysl jako že Santa Claus nebo Valentýn pocházejí z USA. ale vymlouvat to někomu nemá cenu 🙂
tak já v životě nic moc neplánuju, pak to nevyjde a člověk je jen zklamaný. takže děti jsou moc moc chtěné, ale ne plánované. holčičku jsem si přála už od školy, ale osud tomu chtěl jinak a já beru, co je. hlavně, že jsou zdraví. ale ráda bych tři děti, když by byly finance, tak i čtyři, tak uvidíme, jak to bude do budoucna. zatím budou stačit prckové dva, uvidíme, až odrostou - ráda bych pak ještě nějakého mazlíka 😵 ale v holčičku už nějak nevěřím... jinak manža vždy trval na čtyřech dětech, po synovo narození řekl, že jedno stačí, tak nevím, co si myslet 😀 každopádně minimálně dvě mít bude 😉

snazilka_2011
26. dub 2011

Ahoj holky, moc jsem teď nechodím, ale jsu tady zase s dotazem. V pátek mě byl zjištěný hematom a nízko uložená placenta přes děložní hrdlo a celý dnešek mě pobolívá v jednom místě břicho a to i v leže. není to ale v podbřišku, ale kousek pod pupikem, jen napravo. Nevíte, čím yb to mohlo být? Kdyby se dělo něco zlého, to by bolel podbřišek, nebo ne?

laska.nezna.hranic
28. dub 2011

snazilka - tak to nevím... hlavní je, že nekrvácíš, když máš takhle dole placentu. a mimčo cítíš, ne? já měla minulé úterý brutál křeče v podbřišku, druhý den jsem šla s obavami na velký utz, ale všechno bylo v pořádku. ale nahnáno jsem měla. takže tě chápu...
vy ještě nevíte pohlaví nebo je to tajné?

kde se flákáte, ostatní maminy? že vy jste mi někam zběhly?

snazilka_2011
30. dub 2011

@laska.nezna.hranic mimi ještě necítím, necítím ještě pohyby:-/ Pohlaví víme, je to holčička🙂 Jsu zvědavá, jak to s tou placentou dopadne....

laska.nezna.hranic
30. dub 2011

snazilka - jé, holčička, to je super 🙂 všichni mají holčičky, jen u nás to bude samej pindík 🙂 zajímalo by mne, jak se to dělá 😀
ve dvacátém týdnu je to ještě hrozně brzy, myslím, že se ti ještě vytáhne, jen je lepší o tom vědět a sledovat. každopádně i kdyby zůstala, stejně to neovlivníš, takže se šetři a bude to dobré. přinejhorším půjdeš na plánovaného císaře...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru