Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
17. bře 2011

cernalu - no jasně, budem jen rádi. alespoň já určitě, už jsem myslela, že tu zůstanu sama 🙂 tak jak se daří v těhu, jsou nějaké potíže? 🙂

cernalu
17. bře 2011

@laska.nezna.hranic
tak už jsme tu min. dvě 🙂
mě se daří báječně, nevolnosti neznám, pohodička 🙂 jen ze začátku jsem byla jak šípková růženka....
a co ty?

laska.nezna.hranic
17. bře 2011

cernalu - ze začátku mi bylo divně. ne vyloženě špatně, ale divně, neměla jsem na nic chuť a když už jsem něco snědla, tak max. třetinu obvyklé porce. bolely bradavky a tak. pak se to srovnalo, ale zase se ozvalo zvracení. není každý den, ale když už, tak to stojí za to 🙄 😀 jinak ani nevím, že jsem těhu. řekla bych, že s Karimkem to bylo horší, s tím jsem blinkošila ještě v pátém měsíci. sice jsem shodila 4 kila, takže dřív než v šestém na mě nikdo těhu nepoznal, ale o to víc jsem pak přibírala ke konci. taky jsem ulítávala na oříškové čokoládě a krupicové kaši, kterou od dětství nesnáším, tak se to taky asi odrazilo. tentokrát mám dole jen půl kila, což při mojí váze není nikterak znát 😅 žádné zvláštní chutě nejsou. ale uvidíme, co přijde 🙂 nejhorší pro mě zatím asi je, že už nemůžu spát na břiše. můžu, ale nechci, protože nechci prcka utlačovat, když mě zatím taky moc nezlobí 🙂 jinak jak píšeš o Růžence, já to tak mám pořád, i netěhu. blbé je, že syn má teď nějaké nespací období a klidně mu stačí šest hodin v noci, já bych potřebovala tak dvojnásobek 😅
co ty, přibíráš? podle fotky bych řekla, že jsi štíhlá, tak to na tobě bříško už asi bude vidět. nebo ne? 🙂

cernalu
17. bře 2011

@laska.nezna.hranic jé tak to máš taky hezký.... nejsem žádnej hubeňour, přibrala jsem něco těsně před a teď už taková 4kg určitě, připadám si strašně tlustá 🙂..... jsem zvědavá jak to bude pokračovat, ale poslední dobou už nemám takové chutě a hlad jako před tím 🙂 pupek už ale vidět je 🙂
no šest hodin na spánek je fakt málo, to bych byla vyřízená 😀, mě každej řiká ať spím co můžu, že pak už se nevyspím 🙂 už bych chtěla vědět jestli budem mít holku nebo kluka, na prvním screeningu nám řekli, že to vypadá na kluka, tak snad začátkem dubna už to bude vidět pořádně 🙂
ty bys asi chtěla holčičku viď? 🙂

luccii
autor
17. bře 2011

Kato, kam jsi to odskocila? 😉 predstav si, ze Vojtik ted na vsechny deti krici 😒 a nevymluvim mu, ze je to osklive chovani... detem ted nepujcuje hracky, to beru jako normal, ale ten krik je desnej... slysel takhle nedavno jedno mimco a od te doby to dela.... jak neumi mluvit, tak s nima reaguje takhle 😨

mirunda
17. bře 2011

ahojte těhulky, smím k vám?
Já vůbec nevím, že jsem těhu, nebylo mi nikdy špatně (což ani v prvním těhu), takže vlastně jen přibírám 😀 Už jsem říkala, že chci vypadat těhotensky a ne tak tlustě 😀 Mno, nedá se svítit.. jinak já bych taky pořád spala, Lili mě i docela naštěstí nechá, hezky si sama hraje, když náhodou vytuhnu na gauči.. jak kdyby to věděla, někdy mě i přikryje dekou 🙂 Bude hodná sestřička 🙂

@laska.nezna.hranic my už jsme se spolu v nějakém tématu sešly, myslím, že jsme byly obě těhule.. 😵 Tak historie se opakuje 🙂

@cernalu a jaké pohlaví upřednostňuješ? Vím, že hlavně zdravíčko, tak je to všude, ale jen kdyby sis mohla vybrat.. já bych chtěla asi znova holčičku 🤐 Ale my jsme se rozhodli, že se tentokrát necháme překvapit až k porodu 😵 Tak uvidíme 😵

laska.nezna.hranic
17. bře 2011

cernalu - ale jdi, koukni na mě a hned si budeš připadat vychrtlá 😉
já chtěla vždycky holčičku, tvrdila jsem, že by mi nevadily ani dvě, že bez kluka se obejdu. pak jsem otěhotněla, ale o mimi jsem přišla. pár let uteklo, já potkala manžela a otěhotněla jsem znovu, ty nervy byly hrozné, jak moc jsem se o mimi bála. holčička by byla super, ale u prvního je to přeci jedno a navíc jsem stejně od začátku cítila chlapečka. teď jsem si říkala, že by tedy mohl být páreček, ale poslední týden dva mi to už je tak nějak jedno a začínám víc myslet na parťáka pro malého. takže co bude, bude a já to budu neskutečně milovat. sama se až divím, protože dřív jsem si absolutně možnost syna nechtěla připustit. příroda to má dobře vymyšlené 🙂 taky pohlaví chci určo vědět, zkoušeli nám to zjistit na screeningu, ale prý by to chtělo ještě tak týden, tak nám řekli, že bude lepší počkat, abychom pak nebyli překvapení, že nám někdo mimi vyměnil 🙂 kupodivu už to ale neřeším tak moc jako kdysi, jen potřebuji dokoupit nějaké věci a kdyby to tedy byla holčička, tak bych alespoň něco ráda měla v růžové.
co jste chtěli vy? nebo vám to bylo jedno? je jasné, že nejdůležitější je zdraví, ale chápu, že každý má určité představy, tak jako jsem měla kdysi já.

luccii - jsem se vrátila semka, když na mě v batolatech prdíte 🙂 vlastně jsem se divila, že ty ses tu neobjevila dřív 🙂
neboj, on se malý zase srovná. u nás je to taky každý měsíc jinak a přijde mi, že než bych zavedla režim malému, musím si já stále dokola zvykat na nějaký ten jeho. až bude mít sourozence, tak se taky změní a naučí se se dělit. Kája tedy naštěstí lakomý není, nutí nás i kousat si z jeho jídel, aby nám nebylo líto, že to nemáme, ale zase je to čertík jinak. my taky ještě nemluvíme, v podstatě říká jen NE a GÓL, když vidí sportovní zápas 🙂 teď sice pomalu začíná, ale pořád nic moc. navíc mu strašně dlouho trvá, než se vymáčkne. třeba PAPAT je u něj pa-pa-pa-pa-pa-pat 🙂 je to roztomilé, jak se snaží, ale někdy to působí jako kdyby koktal 😅 viděla jsi, jak Míša od dont už krásně povídá? úplně mě fascinuje, jak je šikovný 🙂

laska.nezna.hranic
17. bře 2011

mirunda - že se ptáš 😉 vůbec nic ti není? to máš fajn. já teď tedy blinkoším jen když začnu mít pochybnosti, jestli je všechno ok, v ten moment se mimís ozývá, jako by mi chtěl říct "neboj, mami, jsem tu a v pořádku" 🙂 kolik jsi zatím přibrala? to já když usnu, tak buďto mě malý začne píchat do oka nebo vyvede nějaký malér 😅 bohužel ho není možné uhlídat ani v bdělém stavu, je prostě rychlejší. dneska byl chvíli dole s dědou, babí a strejdou, abych mohla připravit dort a všichni tři z něj byli vyfluslí a děkovali bohu, že už jsem si ho vzala k sobě nahoru. není zlý, ale je prostě rychlý a technicky založený, takže je schopný vyndat mi lžičku z šuplíku a oškrábat s ní celou zeď, rozebrat notebook nebo vytopit dům, protože se rád koupe, tak chodí do koupelny pouštět sprchu, mamka všechno pere dvakrát, protože jí krade kolíky ze sušáku a pak se prádlo válí po zemi... a jak teď málo spí, tak je to ještě horší, protože stihne víc věcí 🙂 ale jinak je to láska, nemůže za to, že není lenoch po mámě a třeba to jednou využije ve sportu 🙂
máš opravdu starostlivou holčičku, je to hezké, že pečuje o maminku 🙂

jé, ty mě znáš? já si tě vůbec nepamatuji, i když nick mi něco říká. ale nevím, kam zařadit 😅

páni, já bych to do porodu asi nevydržela. takhle mám alespoň 50% šanci, že mi mimi nevyměnili, protože se bojím, že mě zase budou řezat a já porod prospím. tedy nebojím se řezání, ale toho, že si to neužiju se vším všudy. i když tedy nástřih hráze mi nechybí 🙂 ne, to je sranda, prostě já se potřebuju na to konkrétní mimi alespoň nějak připravit, vybrat jméno, povídat si s ním a o něm a třeba i připravit malého na případného bratříčka nebo sestřičku, nakoupit věcičky...

nikdo nemáte uvedená jména, tajíte je nebo jste to ještě nevymysleli?

mirunda
17. bře 2011

@laska.nezna.hranic to máš tedy ďáblíka 😀 Musíš pořídit nějaký sedativa na jeho spánek 😀 😀 😀 Myslím, že jsme se na chvíli potkaly v těhulích xxl.. jinak teď jsem přibrala necelý 3kg - což beru pozitivně, s Lili jsem celkově přibrala 26kg!!!! 😝 😔 🙄 😒 ☹ Sice to šlo všecho za 3/4 roku dolu, ale i tak to už není co bejvávalo 😝
Já bych to nevydržela v těhu s Lili, to jsem tak hrozně moc chtěla holčičku, že jsem si říkala, že jestli je kluk, tak abych se na něj tak nějak mohla psychicky připravit.. manžel je ze 4 kluků, z toho dva jsou ještě malí, takže tu je pinďourů až až 🙂 Prostě jsem hrozně chtěla tu svojí princeznu.. teď bych raději taky holčičku, ale neznamená to, že když to bude kluk, že ho nebudu mít ráda.. a dohodli jsme se s manžou, že to bude hezké překvápko a příbuzenstvo nebude opruzovat s tím, co to bude a jaká máme jména - to jsme taky řekli, že jim nepovíme.. u Lilianky půlka docela mektala, takže toho bych se ráda teď vyhnula..
jinak zatím předběžně máme na kluka Olivera a na holčičku Rozálii, ale obojí se klidně může ještě změnit - znám se 😀 A vy máte jaká jména?

cernalu
17. bře 2011

@mirunda no my by jsme radši chlapečka, ale samozřejmě hlavně zdraví, a u prvního je to tak nějak "jedno".... koukám že jsme na tom stejně, kdy máš termín? já 28.8..... ale podle utz 1.9.....

cernalu
17. bře 2011

@laska.nezna.hranic je nám to jedno ale radši chlapečeka 🙂 jak nám řekli, že to vypadá na kluka tak už jsme něco pokoupili takže když to bude holčička bude mít autíčkový oblečení 🙂)
tak je fakt, že dva kluci si spolu určitě víc vyhrajou, jak budou od sebe?

laska.nezna.hranic
17. bře 2011

mirunda - hehe, sedativa 😀 super, 00:20 a právě zabral, uff. sám a bez pláče. hodnej kluk to je 😉
aha, párkrát jsem tam kdysi nakoukla, tak je to možné. ale co tys tam pohledávala? 😕
ty jo, 26 kilo, to jsi se pronesla, co? já to tak mám furt, tak to neřeším, ale člověk, co na to není stavěný, může mít potíže. trpěla jsi se zády? a co doktoři? já v souhrnu přibrala s Kájou 14 kg. z toho čtyři jen v posledním měsíci 😅
vždyť Lili je hezké jméno. ale tak nějak mi přijde, že příbuzným se člověk nezavděčí, pokud se dítě nejmenuje po nich, nebo alespoň pokud to jméno oni nevymysleli. ale taky se mi jména nechce doma řešit nahlas, i když některé návrhy jsou známé ještě z doby, kdy jsem nebyla těhu a řešilo se to teoreticky. nejhorší je, že já nechci nikoho zklamat, tak neumím vyloženě říct, že navrhované jméno nechci dát a ostatní to pak berou tak, že když neprotestuju, tak se mi to asi líbí... hrozně mě to nervuje 😅 ani u malého jsem nechtěla jméno říct, ale manžel to vykecal. a já pak zbytek těhu poslouchala blbé řeči. ne že by někdo řekl, že se mu to nelíbí, ale asi si představovali něco jiného no. já měla i spoustu jiných návrhů, ale manža schválil jen toto, tak bylo rozhodnuto. vlastně jsme se o jménech pro děti bavili hned první týden našeho seznámení, já to jen tak plácla a manža už to pak v těhu bral jako hotovou věc. já vybrala pro kluka, on pro holku. tak jsem ráda, že mám kluka. ne že by manža vybral zle, ale nebyla to pro mě láska na první poslech, tak bych si musela chvilku zvykat.

u nás ještě konkrétní jména vybraná nejsou. pro kluka teda je jedno, o kterém se víc mluví, ale vytoužená holčička je trošku problém. já bych pár návrhů měla, asi tak tři, protože jedno jsem zrušila kvůli většímu výskytu "R" a druhé mi zase přišlo dlouhé, i když oboje se mi líbí už roky, ale zase musím alespoň částečně hledět na příjmení. jenže se obávám, že z těch tří návrhů budou zase řeči nebo alespoň nešťastné obličeje, tak se mi ani nechce to doma vypouštět. mamka už teda jméno má, strašně chtěla Vanessku a teď Sárinku (Sara nebo Sarah), ale ví, že to asi nakonec nebude. jako mně se ta jména líbí, ale ne tak moc jako jiná. doma si myslí, že to nechci řešit, dokud neznám pohlaví, ale spíš je to tím, že se bojím reakcí. takže asi skutečně počkám do toho utz, než něco zveřejním. ten měsíc to všichni musí vydržet. a komu to nestačí, musí si počkat až po porodu 😉 ne, až se rozhodnu pro jedno jediné, tak pak si to tu zveřejním, zatím nechci žádné reakce, kdybych to pak třeba ještě změnila, nebo právě proto, aby to mé rozhodnutí neovlivňovalo 🙂

cernalu - tak holčička snese modrou i autíčka, ale chlapeček v růžovém s kytičkama už vypadá hůř. ale zase jak v čem, mně by třeba růžová polokošile na malém vůbec nevadila. a jestli budeme mít holčičku, tak taky většinu věcí podědí po bráchovi, který zase dědil po bratranci, takže místo Barbie bude muset chodit s McQueenem 🙂

tak když budu mít kluka a ty holku, tak si je vyměníme, jo? 😀 asi ne, viď? 😉

laska.nezna.hranic
18. bře 2011

cernalu - přehlédla jsem otázku. tak jestli mimi vyleze kolem termínu, tak naše děti od sebe budou 2 roky a 3 měsíce. já původně chtěla tak 3-4 roky rozdíl, ale osud to rozhodl jinak. a myslím, že to bude fajn. jen to nesmí být takový rarach jako Karísek 😀 akorát mě mrzí, že bude na podzim, chtěla jsem jarní mimi. ani ne tak kvůli sobě, jako spíš pak kvůli nástupu do první třídy. půjde v podstatě zbytečně o rok dýl. když se narodí do konce prázdnin, tak pak zas bude ve třídě nejmladší a bojím se, aby třeba stíhal/a ostatním... asi přemýšlím zbytečně brzy nad blbostma, ale nějak si nemůžu pomoct 😅 taky si neumím představit, že na Ježíška už nás bude o jednoho víc. těším se, ale někdy se bojím, že se Karimek bude muset o mě dělit předčasně, aniž by se ho někdo ptal, tak aby se kvůli mimi necítil odstrčený... snad si budou rozumět... 🙂

mirunda
18. bře 2011

@cernalu já mám oba termíny 27.8. Snad nebudu přenášet, s Lili jsem přenášela 11 dní 😝 Ale říká se, že druhé porody jdou rychleji a že se tolik nepřenáší, tak na to sázím 😀 Stejně si vyleze, kdy se mu bude chtít, já s tím nic neudělám 😉 A jaká máte jména vy?

@laska.nezna.hranic fakt ti zabral takhle pozděě?? To by mě švihlo, to je hrozný, jak si člověk velmi rychle zvykne na to dobrý.. Lili mi teda chodí spát mezi 20-21hod, pravidelně, sama, někdy si tam nadává a hučí, ale já jsem v tomhle tvrdá - pokud jí nic není, tak jí klidně nechám hučet.. ale většinou si chvíli hraje a usne.. a probouzí se mezi 7:30 - 8:30 - občas vstanu i v 9hod 😀 😀 Což se hodilo, když jsem šla někam trajdačit večer s kámoškama a vrátila se bůhví v kolik 😀 Mno a když se náhodou Lili někdy vzbudí uprostřed noci, že nemůže spát,nebo jí něco bolí, tak jsem ráno uplně vyflusaná, jak na to nejsem zvyklá.. a chodím pak spát s Lili po obědě 😀
Ty jo, 14kg - co já bych za to dala 😀 Já jsem do těch xxl vlezla v těhu s Lili, já byla hrozně oteklá, tak jsem si ani jinak nepřipadala.. a zůstala jsem tam s nima do nedávna, byly tam strašně fajn holky, ale se tak rozpadlo a přišly tam nové holky.. hlavně jsme spíš s těma holkama v kontaktu na facebooku..
Sáru chtěl manžel, mě se to hrozně moc líbilo, ale pak jsem zjistila, že to loni byl hrozně časté jméno, tak jsem manželovi řekla, že to dát nemůžem.. já bych prostě nesnesla obvyklé jméno, aby pak půlka dětí na hřišti nebo ve školce se jmenovala stejně.. a Lilianku jsem chtěla snad už od puberty, hezčí jméno neznám, ta byla jasná 😀 😀
Ono se nikdy nezavděčíš všem, to prostě nejde.. ať dáte co dáte, tak vždycky se najde někdo, kdo bude kroutit očima 😖
Jak jsi psala, že nechceš dlouhé jméno a s "R" - tak mě hned napadla moje Rozárka 😀 Taky jsem si říkala, aby nakonec neráčkovala 😀 Ale bůhví co se za půl roku může ještě změnit..
A co teda máte na kluka? Nebo je to tajné? Já to nikomu nepovím..
A kde jste se vůbec poznali s manželem?

cernalu
18. bře 2011

@laska.nezna.hranic no tak joooo, uděláme když tak výměnu 😀
no je pravda, že holčička s autíčkama bude vypadat líp než kluk v růžovém, a tu polokošili jak píšeš bych klukovi taky klidně dala 🙂
a jména? my ani nevíme, máme více variant a jestli nám začátkem dubna řeknou "verdikt" tak to začnem řešit, na holku by se nám líbila Karolína, Nela a mě Viktorie ale ta mi asi neprojde, páč si prý manžel hned představí Viktorku u splavu 😀
a na kluka Dominik, Matěj, Matyáš..... tam se určitě víc shodneme 🙂
rozdíl dva roky je super, já jsem takhle s bráchou a pohoda, ono prát a hádat se budou tak i tak 🙂
taky jsem chtěla mimi na jaře, přijde mi to takové lepší, už jen to počasí, můžeš courat s kočárkem, takhle si to asi moc neužijem jestli bude hnedka hnusná zima ☹
tak my zkusíme když tak to druhé na jaře, ale včera jsme zrovna řešily s kámoškou, že většinou jsou sourozenci hodně blízko sebe, já jsem třeba únor a brácha leden atd.....

cernalu
18. bře 2011

@mirunda já jsem zvědavá kdy vyleze to naše 🙂 na holčičku by se nám líbila Karolína nebo Nela, a mě Viktorie ale jak už jsem psala laska.nezna.hranic manžel jí vidí jako Viktorku u splavu takže ta mi asi neprojde 🙂
na kluka Dominik, Matěj, Matyáš....
možná objevíme ještě nějaké, 5. jdu na gyndu tak pak to začnem řešit jestli bude vidět kdo tam .-)
a co vaše jména?

marhulinka
18. bře 2011

Ahojky můžu se taky přidat 🙂

cernalu
18. bře 2011

@marhulinka ahooj, jasně 🙂 se tu hezky slejzáme 🙂
jak ty jsi na tom? nevolnosti nebo pohodička? 🙂

marhulinka
18. bře 2011

@cernalu nevolnosti jsem měla,ale nevěděla jsem ještě,že jsem těhu 😀 Ze začátku byla spíš dost únava,protože jsem toho v noci moc nenaspala kvůli prckovi,ale teď je to už dobrý 😵

cernalu
18. bře 2011

@marhulinka tak já žádnýho prcka nemám, a jak jsem psala holkám byla jsem jak Šípková Růženka 😀 ale to bylo naštěstí jediné 🙂

marhulinka
18. bře 2011

@cernalu tak to je ale fajn...než nějaké nevolnosti 😀 Koukám,že vybraná jména nějaká máte,tak to je super základ 😵 Děti na jaro jsou vážně nejlepšíííí 😵 Jenže ono je hezké si to naplánovat a pak zrealizovat 😀

cernalu
18. bře 2011

@marhulinka no právě, příště to zkusíme naplánovat na to jaro a uvidíme 😀 a co ty jaká jména jsou v plánu?

mirunda
18. bře 2011

@cernalu my máme zatím favority Olivera a Rozárku.. manžel chtěl Sáru - tu jsem mu nakonec vymluvila z důvodu četnosti toho jména.. na kluka chtěla Tobiáše - toho jsme měli i u Lilianky, ale nějak ho maminky začaly taky dávat.. Viktorka je nááááádherné jméno, ale bohužel se mi taky vybaví u splavu 😀 Takže tvýho manžu chápu 😀 Nelu jsme měli taky ve výběru, ale taky na mě byla loni docela častá 😅 Jsem ujetá 😅 Ted jsme byly s Lili poprvý u zubařky a byla jsem pyšná, když říkala, že tam žádnou Lilianku ještě nemá 😀 😀

Jinak Liluše je taky jarní - teda skoro - začátek března a bylo to hrozně fajn, hned jsme mohli jezdit s ní venku, nebyla nabalená v tom fusaku, jako pak v zimě, kdy jí nemůžeš ani vyndat z kočáru 😝 Takže jarní děti jsou určo lepší.. jenže nám se obě těhu povedly na první šťouch, takže jsme nějak ani jednou nestihli přemýšlet o tom, kdy se mimi vlastně narodí 😀 Ale do třetice zapřemýšlíme 🙂

A jak dlouho jste se snažili vy?

@marhulinka ahojky 😵 Teda, ty budeš mít děti kousek od sebe.. ikdyž já vůbec nevím, jaký je ideální věkový rozdíl mezi sourozenci.. já mám s bráchou rok a půl - a vlastně jak kdybych žádnýho neměla.. jsme každý jiný, nikdy jsme si nerozumněli a v dospělosti se to prostě nezlepšilo.. můj manžel má 3 bráchy - o 5, o 15 a o 20 let mladší 🙂 Ty malý nepočítám, to jsou ještě prďolové, ale s tím, co je o 5 mladší si skvěle rozumí a to je hrozně hezký.. prostě záleží i na povaze těch dvou.. ale budeš mít pěkný záhul, co? 🙂 Kubíček je hodný? Nebo je to raubíř? A ted byste chtěli holčičku do páru? 🙂 A ty jména mě taky zajímají, tak netajni 🙂 🙂

cernalu
18. bře 2011

@mirunda Oliver je moc hezký, ale to by mi neprošlo 🙂 a Lilianu taky neznám tak to se nedivím, že si byla pyšná 😀
my jsme se snažili asi čtyři měsíce, nemyslela jsem, že to půjde tak rychle takže o nějakém termínu kdy by to bylo nejlepší jsem nepřemýšlela, až teď když vím, že si léta moc neužijem.....
chcete ještě třetí mimi?
my plánujeme dvě, a myslím, že u toho i zůstaneme.....

mirunda
18. bře 2011

@cernalu já bych brala i 4 děti, ale nemáme na ně místo a i finančně si dáme asi jen ty tři.. dvě mi přijdou málo, já chci velkou rodinu.. jestli vyhraju ve Sportce pár mega, tak si pořídím i to čtvrté 😀 😀 😀 Já jsem hrozně chtěla na kluka Maxmiliána, ale to si manža ťukal na čelo.. takže to neprošlo 😝 😀
Jj, on je člověk rád, že to vyšlo tak brzy a ještě se snažit jen v létě, aby bylo mimi jarní, to by moc příležitostí nebylo, co?

laska.nezna.hranic
18. bře 2011

mirunda - mně by kdysi vůbec nevadilo, kdyby malý zůstal v bříšku dýl. kvůli tlaku a bílkovině v moči mi porod vyvolali a i přesto, že jsem měla den po termínu, jsem na to nebyla vůbec připravená. tím spíš, že se se mnou v porodnici nikdo nebavil, takže to, že už asi rodím, mi došlo, když na mě vytasili hák a rupli mi vodu. do té doby jsem pořád doufala, že bolesti mám od toho, jak se ve mně hrabali. kdybych neměla nastudováno a budějovické praktiky neznala, tak bych si připadala fakt ztracená.

no jo 🙂 ale většinou zabere až tak v jednu a to ho musím v posteli držet násilím 🙂 ale to až poslední dobou, jinak jsme to měli podobné jako vy. v devět usnul, vstával plus mínus v osm, odpoledne chodil spát v jednu a vydržel klidně i tři hodiny. jenže pak přijel manžel a veškerý režim mi překopal a já to teď neumím vrátit do toho původního. ale taky to tak nebylo vždy, první dva měsíce, co jsme přišli z porodnice, nám nikdy prcek neusnul dřív než ve dvě ráno, byli jsme oba úplně hotoví a pak vyžadoval krmení co dvě hodiny. nechápu, jak jsem to mohla vydržet 😅
já když můžu, tak taky chodím odpoledne spát. první rok by mě to tedy nenapadlo, ale pak jsem to jednou zkusila a zalíbilo se mi to 😀

taky nemám ráda, když je nějaké jméno časté. pak se mi zprotiví, i když se mi třeba do té doby líbilo. nějak ty módní vlny nechápu, vždyť jméno je od toho, aby člověka odlišovalo od ostatních, když je každý pátý Honzík nebo Péťa, tak pak jméno jaksi ztrácí smysl... ale to samozřejmě neznamená, že by každý musel dávat nějakou exotiku.
jméno s "R" by mi nevadilo, když bude maximálně jedno. nakonec Karim ho tam má taky, i přesto, že je i v příjmení, navíc nám příjmení začíná na "M", takže to trošku splývá, ale stejně jsme ho dali. málokdy se bude představovat celým jménem, pro rodinu a kamarády je to Karim a pro úřady použije příjmení. navíc znám i horší kombinace, tak snad to tak zlé nebude.
věřím, že to nepovíš, ale na netu a Koníkovi zvlášť se toho moc utajit nedá 😀
no dobře, tak já to napíšu, stejně jsem na různé reakce zvyklá, tak je asi jedno, kdy přijdou 🙂 není to tedy rozhodnuté, jen se nad tím uvažuje, ale chlapeček bude asi Sofien a pro holku bych ráda Vivien, i když doma z Vivinky asi nadšení nebudou 🙂 ale to z Karimka taky a jak si všichni zvykli (starší generaci jsem uklidňovala tím, že mu pro začátek můžou říkat Kájo a najednou už neremcali 🙂). Kdybych měla typicky české příjmení, tak bych asi volila jiná jména, ale tady si můžu dovolit i něco v ČR méně používaného. ráda bych totiž, aby se to psalo i četlo stejně a všude na světě věděli jak - aby to bylo cizí, ale ne úplně neznámé. ale jak jsi řekla, je to ještě půl roku a třeba to do té doby bude úplně jinak.

my se s manžou seznámili na dovolené ve Španělsku. teda já dovolenkovala a on tam vypomáhal kamarádovi v obchodě. já šla kolem a tlačila ségru na vozíku, která zrovna nemohla chodit, protože byla po operaci kolene. no a jak jsme jezdili sem a tam ulicí, tak jsme po sobě koukali, až mě pak pozdravil. pak jsme si šli se ségrou sednout přes ulici na pláž a on za náma přišel a že by to chtělo pusinku. tak jsem do něj strčila, protože takových nadržených opruzů už bylo. on se trošku urazil, ale nedal si pokoj a přisedl si. nakonec jsem mu dala i číslo s tím, že se stejně neozve, ale on mě pořád prozváněl, tak jsme se potkali druhý, třetí a další den taky a než týden skončil, už jsme měli vybraná jména pro děti 😀 pak jsem odjela a smiřovala se s další letní láskou, ale on mi skoro každý den volal, pak začal chodit na net, pozval mě k sobě, pak byl chvíli tady a na konci léta mě požádal o ruku. ten týden jsem měla poslední MS a za další dva týdny už jsme měli třetího v bříšku, takže jsem se nakonec vdávala těhotná a všichni si mysleli, že se bereme kvůli tomu. nikomu nedošlo, že svatba se začla chystat o pár týdnů dřív než vyšel pozitivní testík 🙂

Karimek se podařil třetí měsíc a Druhátko hned napoprvé, ale tam nešlo o snahu, prostě jsme spolu s manžou jen dlouho nebyli a stalo se 🙂

cernalu - to počasí by taky bylo lepší zjara, to je fakt. i se bojím, že se mi do korby prcek nevejde s fusakem a to používám starý fusak, protože nový, co jsem dostala, je ještě o třetinu větší. Karimek se narodil na začátku června a v pěti měsících už jsem ho musela přesunout do sporťáku. nevím, jak zvládneme celou zimu v korbě...

marhulinka - vítám tě 🙂

mirunda
18. bře 2011

@laska.nezna.hranic a manžel bydlí normálně s váma v ČR? Jestli vadí, že se vyptávám, tak nemusíš odpovídat 🙂 Jen jsem zvědavá 🙂

Já jsem kdysi dřív chtěla hodně Jakoubka, ale pak jsem poznala manžela, který se tak jmenuje (nemám ráda dávání jmen po rodičích) a pak ta četnost toho jména - to mě porazilo.. manžel na tom naštěstí netrval.. ale jméno je to krásný, tak mám aspoň takovýho manžu 😀
Mě se Karim moc líbí, ještě když máte cizí příjmení, tak typicky české jméno by vypadalo blbě.. Já bych Karima nedala kvůli našemu příjmení a taky jsem si řekla, že dám jména jen z českého kalendáře, ať mají děti i svátek 🙂 A manža je teda Španěl? A Karim je španělské jméno?
Jinak Vivi je krásný, moc moc se mi líbí, ale u manži by mi neprošlo - a taky už máme Lili, tak to by bylo blbý.. 🙂 A Sofien se mi taky líbí, ale já si u toho asi představím spíš dnes tolik oblíbenou Sofii - holčičí jméno.. ale je mi jasný, že v cizině to mají jinak.. jůů, jestli se ti narodí tmavá holčička s těma kudrnatejma vlasama, tak puknu závistí 😀 😀 😀 Vždycky jsem si říkala, že kdybych nemohla mít děti, tak si adoptuju černou holčičku s tím hárem 😀

Takováhle romantika? To je hezký seznámení 🙂 A jakým jazykem spolu mluvíte? A jak mluví Karimek?

Taky se obávám, že se mi mimi v zimě s fusakem nevejde do kočáru.. Lili byla obrovská - měla přes 4kg, tak snad se to nebude opakovat - slony už rodit nechci 🙄 😀

laska.nezna.hranic
18. bře 2011

mirunda - nevadí, klidně se ptej. a pokud mi něco bude nepříjemné psát veřejně, napíšu IP.
ano, jsme tady, bydlíme v domě u našich.
manžel je Maročan, ve Španělsku jsme se jen potkali. Karim je arabské jméno, ale prapůvod toho jména neznám, stačí mi, jak mi zní, na významy moc nedám.
je mi to jasné. když představuju malého, tak každý řekne "to je krásné jméno" a vzápětí "...a on je to kluk?", protože všichni automaticky slyší jen to, co znají a myslí si, že se jmenuje Karin 😅 pak koukají, co to povídám, že přece Karin nemůže mít pindíka 😀 takže obvykle musím představovat dvakrát. a to samé předpokládám se Sofienem. "takže to bude ta vysněná holčička, jo?" - "ne, Sofien je jméno pro chlapce" 😀 lidi jsou zmatení, než si navyknou a možná si i říkají, že se snažím ze synů dělat dcerky, ale tak to není. mně se ta jména jen líbí, byla mi schválená manželem, protože u nich jsou běžná a nemůžu za to, že je tu lidi moc neznají 🙂 ale spíš se tím bavím, leckdy koukám na opravdu vtipně vytřešněné obličeje a to si nemyslím, že by to bylo nějak extra neznámé jméno, protože sama jsem Karimů znala několik, jeden chodil se ségrou, takže je to pro mě normální, i když není v kalendáři. ale tam není jmen... mně se Sofien tak zalíbil, že by mi díky tomu ani nevadilo, kdybych měla zase kluka. tak jsem zvědavá, snad mi to za měsíc řeknou. ale doma mě všichni tipují spíš na děvčátko. já osobně nemám oproti předchozím těhu pocity žádné. takže ať už to bude cokoli, budu ráda. i když taková růžová princeznička s culíčkama... 😵 no uvidíme 🙂

hehe, co by říkal manžel, kdybys chtěla za dceru čokoládovou holčičku? 🙂

manžel uměl arabsky a francouzsky, já česky a anglicky (nijak perfektně, ale na běžnou rodinnou komunikaci to stačilo), tak jsme s ohledem na místo seznámení zvolili španělštinu 😀 pak manža začal pobírat některé české výrazy, tak se bavíme lámanou čecho-španělštinou a kupodivu to i vcelku jde. já teda toho moc neumím, neskloňuji, nečasuji a používám jen přítomný čas, ale když jsme se potkali, uměla jsem jen hola a maňana, tak alespoň něco málo mi to dalo. a hlavní je, že se domluvíme mezi sebou, i když rodilý mluvčí by se smíchy počůral 😀
Karimek nemluví. teda zatím, umí se tak nějak vyjádřit i beze slov, ukáže, donese... jinak na něj mluvíme jen česky. chtěla jsem, aby ho manža naučil arabsky, ale on nechce, tak když už na něj promluví, tak berbersky, ale to je mu do života na prd...
Karísek měl taky téměř čtyři kila, přijde mi, že dneska už je to úplně normální porodní váha, protože v okolí jsem o drobnějším ditěti dlouho neslyšela. bohužel, já jsem si nezkusila, jaké to je, protože po třinácti hodinách snažení mi doktoři konečně dali zapravdu a uznali, že je tam malý šprajclý, tak mě nakonec řízli. mrzí mě, že jsem synův porod prochrápala... 😅 ale nástřihu jsem se bála děsně, tak alespoň toho jsem byla ušetřena 🙂
jakou váhu a výšku má malá teď? nebo alespoň kolik měla na poslední kontrole?

mirunda
18. bře 2011

@laska.nezna.hranic tak Karim a Karin mě vůbec nenapadlo 😀 Ale hlavně na Karimkovi je vidět, že není typický čech (jako že nemá oba rodiče čechy), takže to jméno snad nemůže nikoho zaskočit.. já bych se spíš divila, kdyby jste mu dali jméno Honzík 😀
Myslím, že manža by mi černou holčičku neschválil.. ☹ Ale nevím, naštěstí jsme se o adopci bavit nemuseli 🙂 Ale když takovou holčičku vidím, ještě s těma černejma očičkama, tak slintám 😀
No vidíš, jakej jsem blbec, když se ptám, jak Karimek mluví 😀 Ale myslela jsem to tak, jak na něj mluvíte vy 🙂 V tom nejnižším věku se naučí i několik řečí, měli byste to zkusit 🙂
Jinak maminka tady z Koníka rodila 5500g - císařem a naše jedna známa taky 5,5kg - přirozeně -to musel bejt záhul.. Já jsem taky nakonec rodila neplánovaným císařem, přenášela jsem 11 dní, mimi bylo veliký, ale já si myslím, že by se vešla, ale ona po hrozně dlouhý době nesestoupila do porodních cest.. já měla hrozný bolesti (což má asi každá rodička), ale už jsem neměla ani sílu, byla jsem v porodnici přes celou noc a mimi se ani nehlo ☹ Takže to ukončili taky císařem.. byla jsem hrozně ráda, už jsem fakt nemohla.. každopádně teď si nepřeju nic jiného, než abych rodila přirozeně, tak uvidíme..
Lili je veliká, v roce a půl měla 14kg a 85cm, teď má přes 90cm a cca 15kg.. vyčuhovali jsme z tabulky, ale dr. říkal, že to neřeší, že vidí, že není tlustá, ale prostě robustní.. my s manžou taky nejsme žádní drobci, tak jsem ani nic jiného nečekala..

laska.nezna.hranic
18. bře 2011

mirunda - no vida, konečně někdo rozumný 🙂 jenže ne vždy jsme společně, hlavně teď. když jsme třeba chodili na cvičení a děti se představovali, tak všechny jména si mamči zpívaly a jak slyšely Karim, zarazily se a bylo ticho. pak si zvykly, ale poprvé je to vždy takové divně srandovní. navíc Karča zase není na míšence tak tmavý, takže kdo naši rodinu nezná, nehádal by mu takového taťku, takže o to víc je cizí jméno zaskočí.
já bych ráda malého naučila co nejvíc, ale manžel je teď dlouhodobě mimo, tak budu ráda, když se naučí povídat alespoň česky. pro začátek.
mně bolesti nepřišly jako něco nesnesitelného (jasně, bolí to, ale když vidím, jak v tv vždy řvou při první kontrakci, tak prskám smíchy. nejvíc stejně bolela záda, kam se hrabou kontrakce), ale nejhorší byla ta únava. noc před poradnou jsem téměř nespala, jela jsem tam jen na otočku a nenapadlo mě, že si mě tam taky můžou nechat a budu rodit až do dalšího dne... takže naposledy jsem spala ze soboty na neděli a uspali mě vlastně až v úterý. usínala jsem mezi kontrakcema 😅 naštěstí mi to ten den v nemocnici docela ubíhalo, přitom jindy, když mě něco bolí, mi každá hodina přijde nekonečná. a nebylo to těšením, protože, i když je to ostuda, byla jsem tak vyřízená, že jsem na miminko vůbec nemyslela 😅
takže vy jste mimi měli plánovaně takhle po dvou letech od porodu kvůli císaři? jak jsi to pak měla s kojením?
co se týče bolestí, je mi jedno, jakou cestou se mimi dostane ven, ale taky bych to ráda zkusila přirozeně, protože pořád mám pocit, že jsem něco nedotáhla do konce. jako bych si malého ani nezasloužila. nevím, jak to popsat. ale nebudu to hrotit. hlavně, aby se rozjelo kojení a vydrželo co nejdéle, na tom mi záleží víc, protože jestli budu kupovat dva nutráče najednou, tak abych šla vykrást banku 😀 a samozřejmě pro mimi je mlíčko od mamči nejlepší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru