Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

pettulka
30. bře 2011

@beisis budu se snažit 🙂 🙂 🙂

beisis
30. bře 2011

@pettulka Tak jo. A co u tebe nového? Co mimísek?

pettulka
30. bře 2011

@beisis je to dobré nezlobí, tak už je asi klid. máme vše v pořádku takže i od zítra nastupuji do práce kde budu jen sedet a na tyčku davat na stridacku krouzky. Aspon si vydelam na materskou a rekli mi ze pokud mi to pujde tak potom po mateřské se můžu vratit 🙂

beisis
30. bře 2011

@pettulka Tak to je fajn, že tě těhotnou někde zaměstanají 🙂

pettulka
30. bře 2011

@beisis ani nevíš jak jsem ráda ale to můžu děkovat tchánovi ten mi to zařídil. 🙂 a co maly už je zdraví

beisis
30. bře 2011

@pettulka No oni mu rostou stoličky, takže to měl od toho dneska už zase řádil jak černá ruka 🙂

laska.nezna.hranic
31. bře 2011

pettulka - ahojky. tahle diskuse už je tu dlouho a je rozdělena po dvou měsících. nejdřív čtyři, pak šest, pak osm týdnů do porodu a pak už to pokračuje v kojencích... 🙂

beisis - ty jo, já o jizvě ani nevím... ale ono to u tebe může být tím, jak teď mimi roste. do porodu je daleko, to se ti to ještě může ustálit. já bych to taky radši dala přirozeně. teda osobně mi to je vcelku jedno, ale jednak je to lepší pro mimi a taky bych si nechtěla snížit možnost dalších těhu. ale když to bude nutné, tak to řešit nebudu, hlavně, aby mimi bylo v pořádku. jeden císař pravděpodobnost druhého nezvyšuje, ale záleží, z jakého důvodu ti byl proveden. u nás byl malý lehce našikmo, takže se zašprajcl a nemohl dorotovat, takže mám snad reálnou šanci rodit přirozeně. ale bojím se nástřihu 😅

beisis
1. dub 2011

@laska.nezna.hranic No u mě to bylo způsobené tím, že ten porod trval dlouho malej nesestupoval a nakonec se zamotal do pupeční šňůru a začali mu klesat ozvy, tak se jelo. Já se přirozeného porodu nebojim, protože si řikám, že ta bolest po porodu přejde po císaři to bolí furt a dlouho 😒

snazilka_2011
4. dub 2011

Ahoj holky, jak se vám daří? Já jsem dnes byla u zubařky a odstraňovala mi zubní kámen, prý mám zánět☹ Dnes jsem byla poprvé na těhu cvičení🙂

laska.nezna.hranic
4. dub 2011

beisis - já se taky teď už nebojím ani jednoho, ale nástřih bych si ráda odpustila. 😝

snazilka - mám se dobře, ale tohle období je takové nijaké. od posledního utz daleko, do dalšího taky, těhu příznaky nebo problémy žádné, naopak mám další půl kilčo dole, pohyby taky ještě žádné... jako bych ani nebyla těhotná. vím, že za pár týdnů budu ještě vzpomínat, ale teď je to až nuda.
dneska mě tak prudce píchlo v podbřišku, až mě to na chvilku vyděsilo, ale pak to přešlo, tak to snad nic nebylo. ale lekla jsem se 😅
já tenhle měsíc půjdu pro razítko k obvoďákovi, protože tam stejně musím pro léky. k zubařce se s malým teprve budu objednávat, chodíme v červnu a prosinci, tak má malý pravidelnou kontrolu tak akorát do průkazky podle věku. pokud nemám žádný kaz, tak taky vždycky tvrdí, že mám kámen, já si toho vědoma nejsem, ale chápu, že potřebuje mít úkon 😀 a přesně, jak říkáš, taky vyhrožuje zánětem. podle mě je člověk buďto zdravý, nebo ne a až pak nastupuje léčba, ale hledat nemoce, kde zatím nejsou... 😕 no nic.
líbilo se ti na cvičení? já se na žádné nechystám, je to pro mě zábava, ale jiný přínos v tom nevidím. mě zaměstnává malý až až 😉 a jestli půjdu na kurz, tak jen proto, abych měla levnější doprovod k porodu. pro prvorodičku fajn, taky záleží na tom, jak je kurz veden, ale mně osobně to nic nepřineslo. sice jsem se naučila dýchat, ale při samotném porodu se mi to lépe prodýchávalo úplně jinak, takže to stejně bylo k ničemu 🙂

beisis
5. dub 2011

@laska.nezna.hranic Ahoj souhlasím s tebou, že tohle období je takové čekací. Já jdu sice příští týden na ultrazvuk, ale na placený 3D. Jinak bych měla taky do dalšího daleko stejně jako do kontroly. Pohyby cítím jen sem tam a spíš, když mimčo skřípnu nebo přilehnu.
Jinak co se týká obvoďáka, tam bych zaject zase měla a objednat se na EKG a k zubaři se mi vůbec, ale vůbec nechce mám z něj panickej strach a vim, že mě zuby bolí a že mi tam něco najde. Jenže já vám možná přijdu jako strašná cíťa, ale mě bolí i blbá kontrola natož vrtaní ☹

laska.nezna.hranic
5. dub 2011

beisis - to ti udělají 3D takhle brzy? obvykle se doporučuje až později, když chceš mít mimi pěkně vidět. kolik tě to bude stát?

já se zubařky nebojím, ale to bude tím, že je hodná. jako dítě nás se školou brali k takové necitlivé babě... nesrovnatelné. naštěstí už tohle dneska není 🙂 nejsi jediná, kdo se bojí. já tento strach moc nechápu, bojím se jiných věcí, ale třeba můj taťka má ze zubaře hrůzu celý život, přitom nikdy žádný problém se zubem neměl a chodí víceméně jen na kontroly bez zákroků...

tenhle měsíc by mi ale mohl utéct rychleji, musím po doktorech i mimo gyndu, k tomu bych si měla zajít na úřad, ale pořád to odkládám, jedna paní chce ode mě dva dorty, taťka jde na zákrok do nemocnice, takže budu mít na starosti dost věcí, které mě kromě malého zaměstnají. nechodí se někdy v pátém měsící taky na cukrovku? teď si nevzpomínám, kdy jsem byla s Karimkem... nevíte někdo?

beisis
5. dub 2011

@laska.nezna.hranic V podolí dělájí od 14+0 až do 17+0 a pak až okolo 30 týdne. No mě to osobně bude stát 300, protože to dám pojišťovně ať mi to uhradí.

laska.nezna.hranic
5. dub 2011

beisis - aha, tak to jde, to bych na to možná šla taky 🙂 alepoň se máš na co těšit

beisis
5. dub 2011

@laska.nezna.hranic Právě a já chci vědět pohlaví a taky chci, aby z toho měli něco i ostatní dostanu to na dvd, tak se těšim. Ale pohlaví nesmím doma říct je to tajemství jen já to chci vědět, kvůli kočárku a jiným věcem.

laska.nezna.hranic
5. dub 2011

beisis - když podle toho budete pořizovat výbavičku, tak je to stejně jen otázka času, než to někomu dojde 🙂 já bych to možná vydržela neříct, ale nevydržela bych se podle toho chovat. hlavně bych si s mimi povídala a to by se brzy pohlaví prozradilo.máte pro mimi pracovní název?

budete pořizovat nový kočárek? jako nějaký tandemový pro sourozence? to já naštěstí nemusím. sice u toho našeho nesnáším barvu, tu vybíral manžel, ale jinak není důvod pořizovat jiný. ale stejně mě to mrzí, já chtěla tyrkysový, případně růžový, kdyby byl Karimek holka, ale manžel trval na zelené, tak jsem ustoupila. ale celý život mě to bude štvát 😠 🙂

beisis
5. dub 2011

@laska.nezna.hranic No výbavu podle toho pořizovat nebudu. Mám po prvním celkem univerzalní, ale chci si podle toho vybrat kočárek. Tandemový kupovat nebudu Šimon už hezky chodí a v kočáru prostě nevydrží. Tak doufám, že prostě do září to jenom vylepší. Stejně v zimě tady bude jezdit na bobech. Pracovní název nemáme. Ale tak nevadí já od začátku řikám, že to bude holčička a přítel jednou holčička jednou kluk. Je to jedno. Vždycky se ptá co mimi, takže to bude asi náš pracovní název 😀 . Slíbila jsem mužovi, že mu to neřeknu a když něco koupim už v barvě pro pohlaví, tak mu to neukážu. A stim já souhlasim. Budu to schovávat u mámi nebo tak.

snazilka_2011
5. dub 2011

@laska.nezna.hranic ahojky a měla jsi taky někdy v těhu zánět dásní? S nama je to těžké, ať už máme těhu příznaky nebo ne, něco se nám ,,nelíbí"🙂 Kdybych měla už jendo mimčo, tak bych taky do cvičení nechodila, je pravda, že takhle máš pohybu až až🙂 mě to tam moc nenadchlo, cvičily jsme dost s činkama, ale půjdu ještě jinam, abych to mohla porovnat🙂

laska.nezna.hranic
5. dub 2011

snazilka - ne ne, zánět jsem nikdy neměla, to jen moje doktorka mi ho pořád předpovídá, když mi nemůže najít kaz 🙂
jo, to máš pravdu, kdo příznaky nemá, tak mu chybí a když pak jsou, žádné se to nelíbí 🙂
tak já chápu, že cvíčo nebo jiný kurzík je pro tebe fajn zábava. ale myslím, že kdo nechodí, o nic nepřijde. samozřejmě ale záleží na tom, jaký kurz kdo navštěvuje.
na můj vkus je pohybu skutečně moc. já jsem přírodní lenoch, syn je naopak neřízená střela. na jednu stranu jsem ráda, že není pecivál, ale někdy bych to uvítala. jestli i to druhé bude takový neposeda, tak to asi nedám 😀 kvůli tomu je u nás problém naučit na nočník, protože on prostě na chvíli nesedne... navíc já jsem hrozný spáč a jak se nedospím, nic se mnou není a jsem mrzutá. jenže tohle se batoleti těžko vysvětluje, když má energie na rozdávání 🙂

snazilka_2011
6. dub 2011

@laska.nezna.hranic a jak máš velkého chlapečka? 🙂

laska.nezna.hranic
6. dub 2011

snazilka - teď bude mít 22 měsíců. už pomalu přemýšlím nad nějakým dárečkem k narozkám. ale mám víc nápadů než peněz 😀 se mnou je to hrozné, jak jde o děti, vykoupila bych krám 🙂 ale něco musím nechat pak Ježíškovi 😉 jenže dneska je to těžké, je tolik suprových hraček...

laska.nezna.hranic
10. dub 2011

tak kdepak jste, těhulíny? 🙂 beru zpět, co jsem tu tuhle psala, "mrtvé" období máme za sebou a malinké se už pěkně hlásí. když jsem ho cítila poprvé, vzpomněla jsem si, jaké to bylo s Karimkem a úplně mě polila vlna štěstí. teď už je pro mě těhu opravdové, strašně se těším, až toho malého Kolibříka uvidím. k tomu slavíme s broučkem první nočníčkové úspěchy, což je při jeho temperamentu zázrak, když chvíli neposedí. prostě pohoda 😎

snazilka_2011
11. dub 2011

@laska.nezna.hranic Já už chci taky cítit pohyby mimča🙂))

laska.nezna.hranic
11. dub 2011

snazilka - chápu tě. ale neboj, už se také brzy dočkáš. kdybych měla čekat až do nějakého dvacátého, tak bych byla pěkně v nervu. jsem ráda, že se prcci ozvali oba ve stejném týdnu. zítra jdu na poradnu, tak bych měla dostat žádanku na velký utz. těším se i bojím zároveň.

beisis
12. dub 2011

@laska.nezna.hranic Ahoj no já mám teď nějaký špatný období mimčo necítím skoro vůbec. Až začínám mít strach jestli je všechno v pořádku. No tak snad mi ve čtvrtek řeknou, že je a bude vše ok.

laska.nezna.hranic
12. dub 2011

beisis - já myslím, že nemáš důvod plašit, většina maminek mimčo takhle brzy necítí. já taky s Kájou měla vždy několik dní klidové období (obvykle přes víkend) a to jsme byli sakra větší. neboj, to bude dobré.

beisis
12. dub 2011

@laska.nezna.hranic Jo já vím, že bude jenže já mám do toho už asi tři dny noční můry, že mi miminko umřelo. Fakt blbý období prostě. ještě, že jdu ve čtvrtek na UZ, tak mi řeknou, že je vše OK a já nebudu aspoň plašit.

laska.nezna.hranic
12. dub 2011

beisis - hmm, to je blbý, já si takovéhle věci taky strašně beru. ale věřím, že ty sny jsou vyprovokované jen strachem.

teď jsem se vrátila od doktorky, ale opět mě vytočila tak, že vážně zvažuju, že ji změním. k údajně horším výsledkům triplů mi nic neřekla, tak se teď snažím hledat na netu nějaké info sama... ach jo... nechápu, proč k ní vůbec chodím... 😒

beisis
12. dub 2011

@laska.nezna.hranic No nevím poslední dobou mám samé noční můry. Už mě to unavuje, protože se budim akorát unavená a vystrašená.
A řekla ti paní doktorka aspoň něco?

laska.nezna.hranic
12. dub 2011

beisis - neřekla mi vůbec nic, pomalu mě ani nechtěla pustit do ordinace. ona je trošku magor. že prý co tam chci, tak říkám, že si mě objednala na poradnu. a ona proč jdu tak pozdě (pracovní doba do šesti, já tam byla v půl třetí). nemusela jsem jí nic vysvětlovat, nechápala jsem, o co jí šlo, tak jsem jí jen řekla, že mám taky doma malé dítě a ona mi zabouchla před nosem, že si musím počkat. čekala jsem tři čtvrtě hodiny a vevnitř jsem nebyla ani dvě minuty... po mně přišla paní a ona že se jí omlouvá, ale že jsem tam navíc, tak ať se nezlobí, že musí čekat... na mimčo jen "pohyby nemáte, že jo?" tak říkám, že už týden mám. hodila škleb, vrazila mi do ruky průkazku a žádanku na utz a vypakovala mě, ani mi nedala možnost zeptat se, jaké ty hodnoty byly špatně. ale úplně nakonec pod ty hodnoty do průkazky napsala, že triple test negativní a žádný podrobný utz nežádá, tak nevím, co to mělo být. a já se tu celý měsíc bojím, jestli je mimi v pořádku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru