Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

bertica.h
30. pro 2008

Ahojte..inak aj ja som začala dosť nakupovať..mám už krásne ružové rifle pre malú,i 6bodyčiek s krátkym rukávom,2 body s dlhým,osušku,3 žínky na umývanie,2 bavlnené overaly,jeden prekrásny svetrík,nejaké hračky,nožničky,odsávačku..čakám kedy mi naši privezú veci po Viktorke tá mala prekrásne..ale už neviem čo..nepamatám sa,tak potom si už urobím len nejaký menší zoznam..teraz skor vyberáme kočík..Veľmi sa mi páči Bebecar..ale je drahý..a ja viac ako 10-11tisíc nedám.. 😖
Už som pribrala 1kg,dr.ma pochválila🙂
Ale aj tak mám asi 5kg menej ako pred otehotnením.
lucii to je super..ja si robím často voocný šalát milujem to..občas zhreším a dám si ho so šlahačkou.. 😅 😅
Vtedy chutí viac🙂

luccii
autor
30. pro 2008

andreo, ale vzdyt je to hezke, ze uz toho tolik mas 🙂 kritika to byt nemela 😉

bertica, ja ted hresim porad 😉

vvvendy
30. pro 2008

Ahoj Holky!
Já tedy poslední dobou skoro nejím, v těch prvních třech měsících jsem měla pořád hlad, hlavně poránu a cpala jsem se pěkně, ale ted asi tak 14 dní pozoruji že přeba mé první jídlo je až oběd, něco sem tam zobnu a ani nevečeřím, kolikrát se do jídla nutím,(aby mimí nestrádalo 😉). Tak nevím jak to bude dál, ale zdá se mi to divné...
Jinak s výbavičkou raději nespěchám, pár věciček už mám (to víte ježíšek), ale sama jsem si koupila jen pár prkotin, vždy po kontrole, jako pro radost že je vše OK! 😀

vvvendy
30. pro 2008

Jo, a děkuji moc za přivítání 🙂

luccii
autor
31. pro 2008

vvvendy, divne to je a urcite bych to resila - ted uz mimi skutecne potrebuje, abys normalne jedla... zkus zajit na gyndu

unka7
31. pro 2008

Ahoj děvčátka,

díky, že jste mě mezi sebe vzaly a přeji Vám:

Do noveho roku hodne pohody, stastne nahody, zadne nehody, vyznamne dohody, legracni prihody a dalsi zivota vyhody. PF 2009

Krásně si užijte Silvestra papa

ludva
31. pro 2008

Ahoj holky,
my čekáme miminko v polovině června.
vvvendy, neměj z toho nervy. Nyní se Ti zpomalilo trávení, to je všechno v pohodě.
Já měla odpor k jídlu první 3 měsíce a teď se taky nějak nepřežírám. Citrusy mi lezou nahoru a prostě mi to nedělá dobře mít plný žaludek. Zakoupila jsem si Femibion, je tam hodně jódu a kyseliny listové, aby mrňouskovi nic nechybělo.
Přibrala jsem teprve kilčo a je mi dobře. Stejně budu mít nakonci mých oblíbených 20 kilíček......
Určitě se nestresuj, choď na procházky a buď v pohodě!!!!
Držím palečky.

andreahrbacova
1. led 2009

Ahojky holky jak jste prožili včerejší Silvestr a zkončení straého roku?My přes den jsme byli s přáteli na takovém pochodu tři hodiny-byla to fuška,ale pořádně jsem protáhla nohy,ještě teď mě bolí lýtka,zašli jsme si na oběd a zpáteční cestu jsme už naštěstí absolvovali busem.Večer jsem nachystala občerstvení a s miláčkem jsme strávili Silvestra doma u televizky,mě to vůbec nevadilo,ale přítel byl možná trochu zklamaný,že nejsme nikde s přáteli,ale letos se ani tak nic nepodnikalo.Ale bylo fajn,ale jsem ráda že jsem ho strávila pěkně doma v klídku.

aponchie
1. led 2009

ahojky devcata,chodite do bazenu plavat?ja mam jit dneska do aquaparku v Kravarich celkem krasnej bazen teplej a nevim jestli se smi 😲

kacenka1977
1. led 2009

ahoj holky,
aponchie - četla jsem v jiné diskuzi (bazén), že je plavání v těhu super, tak jestli nemáš problémy, tak to určitě zkus. Podívej se ještě do té diskuze, abys věděla, co by se tě případně mohlo týkat. 🙂
Na Silvestra jsem byli doma, pak jsme jeli na ohňostroj do Klatov - byl super, ale mám propálený kabát od petardy 😠 Pak jsme jeli domů, přítel šel spát (ráno šel do práce) a já jsem ještě asi hodinku byla u přítelovo rodičů a jejich přátel, spát jsem šla kolem druhé. 🙂
Bohužel mám jiný problém - afty, už včera od odpoledne mě trápí, hrůza, nemůžu skoro ani mluvit. ☹

luccii
autor
1. led 2009

ahoj holky, tak tu mame novy rok a snad bude povedeny a stastny pro vsechny 🙂
jak jste prozili vcerejsek? my tu meli kamarady, hrali jsme spoustu her, sipky, fotbalek a jedli a pili 🙂 a pak koukali na ohnostroje, mame tu krasny vyhled 🙂

luccii
autor
1. led 2009

ja se bojim chodim plavat - kvuli infekcim - staci mi ty kvasinkove, ktere z bazenu pravidelne mivam, navic hlenova zatka nemusi vzdy tesnit... takze kvuli strachu a drkotajicicm zubum tam ted nechodim...
kacenko, na afty trpim taky a casto - jsou to mrchy a ja se jich nemuzu zbavit - nic nepomaha a to jsem s tim byla i v imunologicky ambulanci... tak drzim palce, at to odejde rychle (zkus boruvky - aspon kompotovane - pry to zabere aspon na u bolest)

andreahrbacova
1. led 2009

Ahoj lucii,zdravím,my jsme Silevstra prožili v klidu,viz článek výš.
No a s tím bazénem,zatím jsem ještě nebyla,ale zítra bychom chtěli s přítelem jít,takže uvidím,půjdu jednou,a jestli to nebude ono,tak už podruhé nepůjdu.

kacenka1977
1. led 2009

díky za radu, s těma borůvkama to zkusím (snad bude mít mamina nějaký kompot)
jinak taky trpím na kvasinky, mykózy, takže jsem se do bazénu ještě nevypravila, ale dnes jsem o tom začala uvažovat - když jsem byla naposledy u dr. 3.12., mykóza tam samozřejmě byla a dal mi nějaké čípky, a protože mi bolí záda, tak mi sám doporučil bazén - když jsem namítala, že mám mykózy, tak mi řekl, že je budu mít stejně, když jsem na ně trpěla i před těhotenstvím a že plavání je na ty záda nejlepší - prý použít tampón s albisanem (nebo jak se to jmenuje a je to od Hádka - obsahuje to tea tree a ještě nějakou bylinu), takže uvažuju o tom, že bych si zavedla tompón s pár kapkami tea tree (což jsem s ním probírala a nic nenamítal) a zkusila bych to - stejně tu mykózu mám pořád a nic mi nepomáhá (5.1. jdu na kontrolu, tak kdyby něco, tak to můžu hned zaléčit) 🙂

luccii
autor
1. led 2009

kacenko, ja na ne trpim a (ted klepam na drevu), ale v tehu jsem je jeste nastesti nemela... ani zanet mocaku, ktereho se bojim... dost ted dodrzuju hygienu, treba je to i tim
taky pry existuji nejake special tampony na plavani, mozna je to to same, co pises

ja bazen bohuzel zavrhla, plavu rada, ale ted bych tam stejne zfialovela 😀

aponchie
1. led 2009

ja teda taky pujdu zatim jen dnes pac nemame co delat s malou je nuda a v ikea je zavreno a v lese je fakt zima..tak uvidim ,ale zda se to ciste uz jsem tam byla i v lete a fakt nadhera
http://www.aquapark-kravare.cz/page/

andreahrbacova
1. led 2009

apochnie a odkud vlastně jsi?

luccii
autor
1. led 2009

aha, koukam, aponchie, ze ty tehu nejsi, tak to bych se nebala a klidne sla 😉

anitrams
1. led 2009

Ahojte, vsem do noveho roku preji jen to nej... a hlavne zdrava a krasna miminka.

My jsme s manzou a partou kamaradu privitali novy rok na zabave (klasicke vesnicke) a bylo to super.
Spat jsme sli asi ve 3, takze jsme dopoledne prospali. Odpo prijelo cele manzovo pribuzenstvo zkolaudovat nas domecek (bydlime teprve mesic).
Zitra dopo se chystame bruslit a odpo do trebonskych lazni. Konecne se taky trochu uzijeme 🙂 .

andara
1. led 2009

Berti - kolik ti merilo mimco na tom utz?Mne ho totiz doktorka nemohla zmerit a jdu 26.1 na premereni 🙂

laska.nezna.hranic
1. led 2009

holky, chystáte se některá na 3D utz? já bych ráda, ale asi to neklapne. na jednu stranu jsou to vyhozené peníze, za které můžu mimču koupit něco užitečného, na druhou si zase říkám, kolikrát za život má člověk možnost to absolvovat. to je těžký. navíc tady na jihu nic není, takže se to prodraží o cestu... jsem taková rozpolcená. co na to říkáte vy?

anitrams
1. led 2009

Zatim jsme o tom neuvazovali. 14.1 jdeme na uzv a dr. nam nabidl, ze nam cely uzv vypali na CD, takze nejspis na 3D nepojedeme.

luccii
autor
2. led 2009

Kato, my na nej asi nepujdem, protoze bysme asi zjistli pohlavi mimca to my nechcem 😉 navic stejne bude hezci pohled za cca 5 mesicu na mimco v cele sve krase 🙂

andreahrbacova
2. led 2009

lucii,vy nechcete vědět pohlaví?To já bych nevydržela

andara
2. led 2009

Holky, ja na 3D chci jit do Liberce - pry to natoceni DVD a 2 fotky stoji 400Kc,coz jde. Ted tam pojede kamaradka, tak pockam na reference. 😉

luccii
autor
2. led 2009

ne, nechceme, bude to velke PREKVAPKO 😉 🙂

vvvendy
2. led 2009

Ahojky!!!

luccii - nagyndu jsem prozatím volala a prý se nemám plašit, 13.1. jdu na kontrolu a jestli to bude přetrvávat tak mě prý pošlou na nějaké vyšetření, ale pokud prý přibírám tak je vše OK, no a zjistila jsem za týden zase kilčo hore, tak to snad bude dobré 😉

ludva - já si koupila Centrum Materna je tam taky listovka, pro sychr 🙂 Když se hodně najim tak se mi taky zvedá žaludek..., je to nepříjemný, jim opravdu malé porce, ale uzobávám celý den...

Silvestr byl super!!! Za barákem máme malou zahrádku s altánkem a tam jsme to oslavili!!! S rodinou a známými..., bylo to opravdu fajn!!!

Tak přej všem do nového roku hoooooodně zdravíčka a krásné mimínka!!! 😀

pipinka
4. led 2009

ahoj holky, jakpak se vám daří? mě skvěle, jen mě strašně bolí záda a zuby 😒

vvvendy
4. led 2009

Ahojky!!!

No co to je??? Po Silvestru Vám nějak došli síly holky??? 😒
Nikdo sem ajni nezabrousí, to je smutné...
Včera jsem byla na Maturáku mého synovce a i bez alkoholu to bylo opravdu super!!! Akorát šaty jsem si musela pujčit, protože do mých už jsem se nevešla... 😉,a v těch jsem vypadala (jak řekla moje kámoška), jako opuchlá niť. Čekala jsem že z toho rámusu už večer ucítím první pohyby, ale nič, škoda, už se moc těším!!!
Tak zatím ahoj a polepšete se!!!

andreahrbacova
4. led 2009

ahojky vendy,já jsem spíše v tématu konec prvního trimestru a jede se dál,tady je opravdu mrtvo,tak jsmne tam s holkama.I Lucik k nám občas dojde,tak se tam taky mrkni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru