Tlačí vás v těhotenství žaludek po každém jídle?

smudlinka2
21. dub 2008

Ahoj, omlouvám se, že jsem založila trochu divné téma, jen jsem se chtěla zeptat, jestli i některou těhulku z vás trápí to co mně.Asi posledních 5 dní když se najím, strašně mě tlačí žaludek a úplně jak kdybych tam měla balvan.Jsem už skoro v 6. měsíci a nevím právě jestli je to normální v tomto období nebo jestli mám já osobně se žaludkem problém a měla bych si dojít na vyšetření.Budu moc moc moc ráda, když cokoliv napíšete.Díky moc.

kulicka
21. dub 2008

Ahoj sudlinko, ja mam tohle od zhruba 7tt, jim tedy kazdou hodinu malou davku a je to OK. Kdyz nedodrzim rezim je mi spatne, a kdyz pak toho nahodou snim vic, strasne me boli zaludek jako po prejezeni. Ale nejsme ve stejnym tt, tak snad jeste ostatni holky napisou 🙂

uci
21. dub 2008

ahojky smudlinka, aj ja som to zacala mavat - cca pred par dnami, takze to bude asi typicke pre toto nase obdobie, ja si to vysvetlujem tym, ze uz je maternica pomerne vysoko a zrejme tlaci uz aj na zaludok a ten sa asi aj zmensil, takze treba zmensit davky jedla a zrejme to bude uz len horsie 😉

sylvka
21. dub 2008

smudlinka ano tlačí ☹ nevim už co mám jíst 😒

betina
21. dub 2008

ahoj smudlinko,

taky taky se přidávám a někdy to není jen tlačení žaludku, ale takový křeče, že mám pocit, že to jsou vředy ☹

smudlinka2
autor
22. dub 2008

Děkuju za názory holky.Tak asi to fakt bude typickým znakem pro těhu 🙂 Beti přesně tak, někdy mám i křeče, že už jsem se fakt bála, že mám něco se žaludkem.Ale tak pro ty naše zlatíčka se to určitě přetrpět dá co? 😉 Přeji všem pohodové těhu.Mějte se fajn a ještě jednou díky moc.

lisounek
22. dub 2008

holky me to tlaci taky nahore v zaludku, ale je to normalni, protoze jak roste deloha, tak pomalu a jiste tlaci na vsechny organy a ja uz mam delohu nad pupkem, takze ted jsem to zacala pocitovat kazdy vecer vic a vic..je to neprijemne, fakt jako balvan a uplne mi tezkne bricho 😒

anza
22. dub 2008

To já mám vždycky pocit, že mi praskne kůže na břiše, když se najím. Ale to se zlepšilo, kůže se mi asi natáhla. Jsem zvědavá, kam až mi bude břicho po porodu viset. A pocit přeplněnosti mám hnedle. No aspoň nebudu tolik přibírat 🙂 Doufejte, že se vám k tomu nepřidá žáha, to jsou pak stavy 😉

meriva
22. dub 2008

smudlinko, neboj, to je urcite kvuli tehu, jak psaly holky. Ja to mam uz temer denne, nekdy uz i po snidani..-Si vzdycky rikam ze budu jist malo, jenomze jak ma clovek hlad a velke oci...a pocit napnute kuze mam tedy taky. Nekdy ani nevim jak si sednout, bricho me tlaci az u podprdy 😒 😉

majunka25
22. dub 2008

Holky ahoj, tak i já se musím přidat se svou zkušeností.Po jídle, zvlášt když se hodně najím tak mám pocit že mi žaludek praskne a že ho mám úplně plný.Ale většinou za chvíli to zas přejde.Asi je to znak těhotenství no 😉

lisounek
22. dub 2008

anza: no ta zaha uz taky nekdy k tomu prijde prave, ale zatim to neni tak caste...no az budu tam kde jsi ty, tak to nechci radeji ani videt.... 😀

efkaprochajda
31. pro 2013

Ahoj holky, tak já jsem v 33 tt a žaludek mi škrundá v původní pozici srdce a srdíčko mi bije někde pod žebry na levé straně v podpaždí. Snažím se to najít někde na netu jak to asi uvnitř vypadá, ale nic jsem nenašla. Každopádně mám teď problém už i jen s jedním rohlíkem. Už se těším, až se to vše vrátí tam kde to má být.

janiju
31. pro 2013

@smudlinka2
Mám to stejné, úplně od začátku těhotenství
Nepomáhá nic, než jíst málo - max. 5 soust ☹

majka43
4. led 2014

@efkaprochajda Stáhni si dokument Lidské tělo-každodenní zázrak. Je to zajímavý.
Jinak já taky musím jíst malinko ale pomáhá mě jedlá soda. Dám trošku na lžičku, zapiju vodou, pak se vykrkám a je líp.

majka43
4. led 2014

@janiju 😉

truhlinka
4. led 2014

Tak to je normalni asi, u mne to propuklo kolem 20tt a od te doby si musim davat pozor co jim. Hlavne nic tezkyho, a snazim se porce rozdelovat, jez po kouskach. Od doktora jsem dostala leky na zaludek, hodne se mi jidlo vracelo. Dokonce jsem jednou byla na pohotovosti, to teda zaludek bolel dost desne, myslela jsem ze mi snad praskne, jsem zvracela, no byl to zazitek 😖 ...na pohotovosti mi moc nepomohli, jen rekli at moc nejim, tot vse...jo jeste mi doktor dal prasek na rychlejsi zazivani, ale ty jsou jen pro pripad, ze by se mi udelalo zle. Ale po precteni pribaloveho letaku, se divim ze je tehotna vubec muze, takze jsem je nepouzila, ani uz nebyli treba, davam si na to pozor. ..tak se drz, jez po malych davkach vicekrate za den, vyvaruj se tezkymu jidlu, po jidle si nelehej a to do konce tehotenstvi uz nejak das 😎 ...taky me to napred moc neslo, hlavne jsem jedlik, snim na co prijdu :D

efkaprochajda
6. led 2014

holky díky za info, jím hodně málo a hodně často. Jen se člověk občas neovládne když mu něco chutná. Blbý je, když to člověka chytí několikrát i v noci. Mužák je ze mě hotovej, páč pořád nakupujeme blbosti, abych z toho mohla dělat maličkosti k jídlu 🙂

wewe1212
4. říj 2014

ahoj šmudlinko, jsem ve 22tt do ted jsem měla klid a ted poslední týdni většina jídla vyvhrnu takže si myslím že je to úplně normální... 🙂

privka1984
4. říj 2014

Zhruba od 30tt jsem mívala pálení žáhy, nevěděla jsem jestli mám ležet nebo sedět, nechtěla jsem si nic brát, ale stupňovalo se to, tak jsem zkusila Rennie a zabral mi. Mužou ho užívat i těhotné.

breadfish
30. říj 2014

na těžký žaludek mi dobře zabíral Pangrol z lékárny, usnadňuje trávení a dá se koupit bez receptu. 🙂

mer
28. bře 2015

Tak mě pálí žáha snad od začátku a ted se přidalo i navečer těžko od žaludku jak se najím,cokoli jen a je to, musím jíst fakt málo, ale hlad má velké oči

copanda
6. črc 2015

Mam problemi tlaci mne zaludek a ta boles mi strili do zad je to hrozni uz 2 den poradi mi nekdo

lillithka87
5. pro 2015

Ten pocit preplnenisti mam take....hned od zacatku🙂 testy ovšem stále negativni:(

binki
7. dub 2016

16tt, zaludek tlaci a prdim jako hroch

binki
16. dub 2016

Ano, asi od 15tt

rony77
16. dub 2016

Mě to začalo až teď ve 28.tt. Chce to menší porce. Na netu jsem našla krásnou simulaci růstu miminka a co to dělá s naším tělem 🙂

daaram
16. led 2017

Ahojky holky jsem 24+3 a dnes v noci mi začalo taky.
Také po každém jídle je mi těžko a musím ležet a to jim už málo a většinou ovoce a nebo salát s masem
Zeleninu.
Už nevím jak málo mám jist aby mi nepraskl pupek. Taky mám pocit jak mě po jídlu pane kůže. A. V noci mě vzbudilo těžko a také si mi vrací tekutiny
Nevím co stim.
Koupit něco na žaludek nebo na zažívání. Přijde mi že netravim je to desny pocit stále se cítím plná. Děkuji za rady 😉

pastikaa
7. únor 2017

Já to mám týden jim co chci a kolik chci a pak přijde pár dní, kdy se už jen nasnídám a všechno cítím až v krku..jak když by se to jídlo s tím prckem do břicha nevešli 😃 těžko mi je..žáhu cítím...tlačí mě to...ale jako na WC chodím pravidelně..jím teda všechno bohužel hodně, ale takhle jsem zvyklá od mala 😃 vždycky jsme hodně jedla (až mi bylo zle). Tekutiny se mi taky občas vrací. A taky nevím, co s tím...snažím se to vydržet 😃

daaram
7. únor 2017

@pastikaa
Ahoj. Já už jsem 27+3 tt. Já už přes den dobrý jen večer tj horší podle jídla nebo spíš pití píju bublinková pití i ochucené a to mi dělá zle. Ale jsem nepoužitelna
Ale spíš mě teď vylekalo, že malá moc nekopaka od včera ale trd už lepší.
Nevím jak je to v 7 mém měsíci jestli má už méně místa. Nedávno to byla fotbalistka že sem to cítila až na kostrci a teď se jen bouli a jako vlní se mi břicho. Tak jswm chytla paniku
Na kontrolu jdu za týden tak snad je malá ok ✅ 😉

berum
9. únor 2017

Ahoj,jsem 21+5tt,celkem z ničeho nic mi dneska začly křeče po jidle v žaludku,pak se to vždycky uklidni. A to jsem si už dala dietni jidlo kvůli malému synovi,který má průjem... Tak uvidím. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru