Tlak, slabost při jakékoli činnosti. Máte zkušenost?

nykynka13
27. čer 2022

Zdravím, Jsem 24tt a 4 dny těhotná. Už od 20tt těhotenství mám strašný kolísání srdečního tlaku a doprovází to slabost v končetinách jak v rukách tak v konečcích prstu a nohou, s tím že se neudržím na nohou a musím si okamžitě sednout (lehnout). Můj doktor mi nato vždy řekne že jsem v jiném stavu a že nebudu v kondici jako předtím. Trošičku se bojím, máte to také tak? nebo si to až moc beru? takové náhlé slabosti které trvají cca 30min.

Jsem prvorodička

Děkuji za odpovědi

hezz17
27. čer 2022

Gynekolog chlap 🤦🏻‍♀️ Hodne pit, v tomhle vedru hodne odpocivat. Mela jsem to taky, treba ve fronte u kasy nic moc.

luckawm
27. čer 2022

@nykynka13 odběry krve byly v poradku? Já jsem to měla podobne na začátku těhotenství. Měla jsem strašný nedostatek železa. Zadychavala jsem se při každém pohybu, jen jsem vyndala nádobí z myčky a už jsem si musela jít sednout jak mi bylo slabo. Po každé činnosti co nesla dělat v sede jsem si musela jít chvilku sednou. Srdce mi bilo jako o závod. Muže to být cokoli takhle těžko radit 🤷‍♀️. Koupila jsem si na doporučení dr železo a po zhruba tydnu užívání se to rapidně zlepšilo. Jsi tehotna, ale tenhle stav mi už normální nepřijde 👍

tasimia
27. čer 2022

@nykynka13 máš tlak v pohodě? Mela jsem podobné, rozjížděla se mi preeklampsie.

nykynka13
autor
27. čer 2022

@luckawm odběr krve na začátku byl v pořádku. Byla jsem i za praktikem kvůli tomu tlaku a tomu se to zase moc nezdálo, říkal že se mi při každé návštěvě zvyšuje. takže se musím hlídat a hlavně by to měl hlídat můj gynekolog. (Který se k tomu moc nemá) teď budu mít další kontrolu tak si zatím budu stát.

Praktický mi taky vzal krev a teď se dozvím výsledky.
Spíš mě zajímalo zda zbytečně nepanikařím.
A o té preeklampsie na to mě taky upozorňoval až můj praktický lékař. Tak uvidíte nemůžu se nechat tak snadno odbýt 🙂

nykynka13
autor
27. čer 2022

@tasimia jak se Vám pohyboval tlak ?

lenerka1
27. čer 2022

Já mám motolice z nízkého tlaku, když se mění počasí, tak jsem nepoužitelná, posedávám, polehávám. Mám tlak nižší i netěhotná. Pokud je to z vysokého tlaku, tak hlídat tu preeklampsii a pořídit si levandulový olej, ten dokáže tlak snížit, rozmarýnový zase zvýšit.

maki90
27. čer 2022

@nykynka13 nemáš nizkej tlak? Já mam nižší normálně a v těhotenství jsem měla standardně tak 80/40 a hlava se mi motala dost. Pomáhala káva.

nykynka13
autor
27. čer 2022

@maki90 ne ne já mám spíš výši tlak, teď se mi pohybuje kolem 140/90 tep tak okolo 110.

tasimia
27. čer 2022

@nykynka13 140 a výše.
Máš rozhodně vysoký.

lenerka1
27. čer 2022

@nykynka13 Tak teď jsou všude mraky kvetoucí levandule, ideální napéct si levandulové sušenky, udělat levandulovou limonádu, nakapat na kapesník levandulový olej, to by mohlo pomoci.

nykynka13
autor
27. čer 2022

Děkuji mnohokrát za zhodnocení situace. 🙂 A za rady děkuji 🙂

lu31nka
13. srp 2022

Já mám celý život zase tlak nízký a v tehotnestvi je to ještě horší. Motá se mi hlava, slabost, únava. Bohužel s nízkým tlakem nic dělat nejde, takže maximálně tak hodně pít a při každé slabosti si sednout/lehnout 🙂

lu31nka
13. srp 2022

@nykynka13 Takový tlak(140/90 a více) by měl hlídat hlavně gynekolog skrze riziko preklampsie. Budu držet palce ať je vše v pořádku 🤗🌼

elesse
13. srp 2022

Me to nejvic delal nedostatek zeleza a kdyz malo piju. Ted uz je to lepsi, je to problem jen rano

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru