Trhání zubů (osmiček) na začátku 6. měsíce těhotenství

terkao
5. čer 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo má zkušenosti s trháním osmiček během těhotenství. Jsem teď v první polovině 6. měsíce a mám jít teď na trhání jedné dolní osmičky a za další měsíc na trhání druhé dolní osmičky. Prý mám na obou kaz, ale zatím to nebolí, ale nechtěla bych aby mě to chytlo při porodu. Tak nevím jestli jít na trhání, aby to neublížilo nějak miminku nebo to zrušit a čekat až po šestinedělí 😒 . Můj zubař říkal, že vůbec nevadí že jsem těhotná a můj gynekolog se taky nijak nevyjádřil že bych nemohla, že to záleží prý na mě jak budu hodně nervozní a tak.

nadis.h
5. čer 2010

Ahojky,urco to nevadi! Ja byla taky na trhani. A injekce bez problemu. I na rentgenu zubu-mela jsem zasteru a limec a taky nevadilo.Vedel to jak zubar,tak gyndr a v pohode. Urcite si to nechej vytrhnout co nejdriv at nedostanes nejaky zanet. 🙂 pa

terkao
autor
5. čer 2010

@nadis.h moc ti děkuji za odpověď. Mám z toho trhání fakt hrůzu, ne kvůli sobě ,ale kvůli miminku aby to nějak mu neublížillo. Ale asi dol toho teda půjdu a budu se snažit nenervovat se. Můžu se jetě zeptat jestli si po tom trhání mohla brtá nějaké léky na tlumení bolesti nebo si to zvládla bez nich?

nadis.h
6. čer 2010

Teri neni za co. Vuuubec se nenervuj! Neudela to mimi vubec nic. Zubak se me zeptal zda jsem nemocna a ja ze ne jen tehotna tak si z toho delal jeste srandu. Takze tam neni ani sebemensi riziko,ze by se neco melo stat. Ja jsem mela stolicku rozpadlou,uz jen koren a malinky zbytek zubu a uz to zacalo byt dost prohnile. Odvrtaval to cca hodinu a bolelo me to potom jen malicko kdyz prestala fungovat injekce. Takze jsem zadny prasek nepotrebovala.

velrybous
8. zář 2010

Ahojda, mě zubařka trhala moudrák v polovině třetího měsíce a udělala to fikaně..nic mi neřekla, píchla injekci, vyvrtala 7 a z ničeho nic řekla a je venku, já jsem byla v šoku, že mi trhala zub...🙂)) žádné komplikace jsem neměla ani při prvním zubu moudrosti..prášek jsem si nebrala..bolelo to jen trošku a chladila jsem zmrzkou.. 🙂 já a zubař to nejde dohromady a přežila jsem to v pohodě, dneska jdu znovu, tak jsem zvědavá s čím přijde, tentokrát se oblafnout už nedám.. 🙂

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @terkao @velrybous @nadis.h a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Zubami moudrosti do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/zub-moudrosti/ pomůžete ostatním maminkám, kterým právě rostou a nebo řeší jejich vytržení a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak proběhl zákrok? Jaké byly příznaky? Co tlumilo následnou bolest? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zunem
3. únor 2014

@terkao Taky jsem byla na trhání 8čky. Nebolela ani nebyla zkažená, ale byla ležatá a opírala se mi o 7 čku, která se o d ní začala kazit. Byla jsem v nějakým 14 tt. Nechtěl to dělat hned na začátku a ani na konci.
Co se týče toho umrtvení mi řekl, že to není žádný driák, miminku to neuškodí. Pro něj je dfaleko horší ten stres okolo toho. Musím říct, že jsem z toho byla vybobkovaná pořádně, hlavně zubařka co jsem měla před mi tvrdila jak mi budou řez tvář z venku, aby se tam dostali. Musím říct, že pan doktor byla naprosto super, vše mi vysvětloval co bude dělat, jak to budu cítit co bude následovat. Takže mě překvapilo, že to nebylo tak hrozný a kdybych nechodila k té krávě před, tak ji mám už dávno venku.
Proti bolesti jsem měla pouze paralen, a to jsem se snažila fakt minimum - kvůli miminkům, napřed 2x půlku, jenže pak to začlo bolet a měla jsem strach ze zánětu, tak jsem to zvedla na 3 dny na 2x 1 celá tableta (paralen 500), pak jsem se zase vrátila k původní půlce. Nebyla jsem ani na kontrole, pěkně to srostlo, žádný komplikace.

tinkaji29
26. led 2016

Ahoj, jsem 26tt a za 14 dní jdu na trhání osmičky dole, která nemá šanci vylézt sama a dělá problémy. Už v minulém těhotenství mi MUDr. trhal osmu, ale ta byla nahoře a vylezlá, tak to šlo snadno. Teď to bude náročnější, ale dle zubaře riziko nehrozí a čekat do porodu nelze. Akorát se prý pokusíme to pokud možno zvládnout bez následných antibiotik, snad to půjde 😉

nupta
28. led 2016

.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru