Tvrdnutí a píchání podbřišku ve 26tt, je to normální?

bergina
23. črc 2014

Ahojky, nevím jestli je to normální, ale ve 26tt mi tvrdne podbrisek a dostávám i pichave bolesti do podbrisku.. Tak jestli je to normální nebo ne. Magne B6 v tabletkach beru každý den a nic. Dekuji

gosa22
23. črc 2014

to jsem měla taky, bohužel to úplně normální není...chce to odpočinek a nohy nahoru (doslova)...tehdy mi doktor nařídil kromě tablet ještě pít Magnesii...ale určitě je lepší se poradit přímo u dr...někdy to nemusí být nic strašného, u mě to vedlo k předčasnému zkracování čípku a hrozil porod...nakonec jsme poctivým ležením a odpočinkem došli až k 9 dnům přenášení 😉 takže klid a hlavně žádný stres a namáhavou činnost...ať rodina pomáhá, doporučuju taky zůstat na nemocenské doma...

bergina
autor
23. črc 2014

Marodim už od začátku. Prý mám nízko posazenou placentu a doktor se divil, že jsem ještě nezačala krvácet ani špinit. V tehotenstvi úplně trpim. Čekám chlapecka a pěkně kynu, mam strie, celulitidu, otekaji mi nohy, dostavam křeče do lýtek, zaha mě trápí, problémy s dýcháním, zrychlený tep.. No děs.

lucinacka
23. črc 2014

Ja mela to same a nic jsem na to nebrala. Vetsinu casu bylo tvrdnuti bezbolestne, obcas me v podbrisku pichalo. Doktor mi rekl, ze je to normalni. Jine potize jsem ale nemela, miminko bylo celou dobu vysoko a nic nenasvedcovali predcasnemu porodu....

bergina
autor
23. črc 2014

O předčasném porodu ani nepřemýšlím, tak snad je vše v naprostém vporadku 🙂

evulina77
24. črc 2014

tvrdnutí břicha je normální, ale nemělo by se jednat o pravidelné a dlouhotrvající bolesti. Řekni to doktorovi na kontrole, pokud je to podle tebe moc, raději mu zavolej, nebo jeď na kontrolu do nemocnice. Určitě tě nevyženou, a tobě se uleví. Jinak si přidej magnezium.

gwennie
24. črc 2014

tvrdne mi uz asi od 19tt tedka pri druhem tehotenstvi :-/ pry je to ok, alarmujici by to bylo pri nejakem krvaceni samozrejme

hanivasi
24. črc 2014

@bergina já to tak měla cca od 19.tt. Brala jsem taky Magne B6. Změnu jsem pocítila až tak za měsíc. Bolesti i tvrdnutí se zmírnilo. Kolikrát jsem z bolesti nemohla ani chodit, někdy to byla fakt síla,a tak jsem v těch dnech měla radši klidový režim.

hanika231
24. črc 2014

Tak tím jsem si prošla taky - nizko položená placenta a neustále tvrdnuti břicha, brala jsem 3x denně magnezko, měla jsem nařízený klidovy režim ☹ kvůli spineni jsrm byla 3 dny v nemocnici, nakonec všechno dopadlo dobře, placenta se posunula a porod 38t 🙂

hanika231
24. črc 2014

Hodně důležitý je být v klidu a pohodě hl. psychika dělá divy 🙂

bergina
autor
29. črc 2014

Tak jsem nakonec měla nedoleceny zanet.. Už potřetí mám antibiotika, ale ani po 4 dnech užívání antibiotik mi bolesti extra nepolevily. Brisko porad tvrdne a v nemocnici tvrdí, že kecám. Přitom to cítím..

hanash
29. črc 2014

urcite Magnezium ti pomuze , toto tehotenstvi uz ho beru od zacatku trosku vic a nemam tak casto problem s tvrdnutim bricha jako drive.

bergina
autor
30. črc 2014

Uvidíme. Hlavně jak beru antibiotika, magne B6 a femibion, tak tehotenstvi je pro mě utrpenim

krystynaraszkova
24. srp 2014

Holky +10,5kg v 26.tt?!!?Že je to strašně moc☹ 😕 😕 😕 a taky mi tvrdne břicho často...

pampalin
24. srp 2014

Mně taky bříško tvrdne, někdy je to až bolestivé.
@hanivasi Jak jsi brala to Magne B6? 2x denně? Díky.

jitukka
25. srp 2014

Taky mě momentálně trápí tvrdnutí břicha...mám nasazené magnezium a beru 3 tbl. denně...magne B6 jsem brala taky ale tam se nedoporučuje překračovat deení dávkování obzvlášt v těhu kvůli tomu Béčku...snad Vám to všem dobře dopadne...

hanivasi
25. srp 2014

@pampalin jojo, 2x denně. Za dva měsíce to uplně "vyšumělo". Není to zrovna fofr, ale byla jsem ráda, že mě to tak nebolelo až do porodu...

kocour1
25. srp 2014

Já jsem ve 20.týdnu a také mi proti prvnímu těhu častěji tvrdne břicho. A to píchání mívám často v noci - třeba jednou za noc se nějak otočím a vzbudí mě bodnutí do břicha. To si také u prvního těhu nevybavuji. Včera mě bolelo břicho tak, že jsem se až vylekala a raději celé odpoledne ležela. Mám 12kg dceru,kterou nosím a zvedám a tak jsem si myslela, že je to asi tím. Nakonec to nejspíš byly zaražené prdíky - během noci se to srovnalo🙂. Tak to píchání apod. by i mohlo být tím.

sebik19
29. srp 2014

ahoj ničeho se neboj, mě tvrdlo břicho při 1.těhu od 24tt pak mě v 28tt hospitalizovali a udrželi mi na gynpralu malého až do 35tt....je to nepříjemné...já jsem nyní 26tt a zatím dobré

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru