Tvrdnutí bříška ve 21tt, je to normální?

lenus202
5. lis 2013

Jsem ve 21tt a občas mi tvrdne podbřišek, je to třeba po tom co si lehnu, ztvrdne tak na 5vteřin a pak to zase povolí, občas mě v podbřišku i píchá, začalo to tenhle týden. Poraďte, máte zkušenosti? A berete nějaký vitamíny? díky...

taburetka1
15. dub 2014

Ahojky všem,pročítám tu o tvrdnutí bříška,jsem z toho nervozní...včera když jsem šla spát tak jsem měla tvrdé bříško,ne od spodu ale pod prsama...moc jsem toho nenaspala jak jsem byla z toho něj.špatná,dnes ráno ještě tvrdlo,ted je to lepší....Jsem 20+4,holky je to tedy normální??začalo to včera teprve,vím že to numusí být pořád,beru magnésko,dr mě ho dala i kvůli křečím v nohách,beru 3x1 a na noc 2 tabletky,stačí to nebo si mám pořídit ještě něco jiného??k dr jsem ráno volala ohledně jiných léků,beru ještě železo a sestra byla pěkně hnusná...už se bojím tam volat...sestra bývá vlastně nechutná pořád,nejraději bych z tama odešla,ale nevím zda to jde když mám od ní vystavenou neschopenku,doktorka je fajn ale sestry už mám plné zuby,už se děsím toho až tam budu chodit častěji...

makiska1
15. dub 2014

@taburetka1 ahojky, mě tvrdne bříško od pátku... to bylo jen dvakrát, třikrát denně, včera jsem s tím skončila na pohotovosti, mimo tvrdnutí mě navíc bolelo snad vše co mohlo, tak jsem radši jela... vše je ok, jen mám mít klidový režim, tak ležím... hoď se do klidu, zalehni, moc nedoporučuju ležet na zádech, to mi tvrdne nejvíc... klidně si navyš to magnézko a ber 3x2 tablety.. pokud se ti to nebude zdát, vyprdni se na hnusnou sestru a utíkej k dr., ať zkontroluje čípek, ten je nejdůležitější... bříško tvrdnout může, to není nic hrozného, ale nesmí se zkracovat čípek... to je pak problém...

taburetka1
15. dub 2014

jo pobolívá mě i bříško,zítra si tam jedu k dr pro léky,uvidím jak mě bude kdyžtak si s dr promluvím a nebo počkám na ten další týden jdu na kontrolu.Právě miluji ležení na zádech a v noci mě pěkně tvrdlo tak jsem moc nespala,dnes asi budu jen odpočívat nebo mě to děsí🙂

lusaju
16. dub 2014

záleží co tvrdnutí způsobuje. Pokud nemá vliv na čípek, je to ok. Mně tvrdlo minulé těhu od 17tt často a byla jsem z toho na prášky. Vliv na čípek to nemělo, vyvolávali mi porod v 39.tt. Prý dráždivá děloha. Teď cítím tvrdnutí už od 14tt a jsem v klidu. Je to tím, že se blbě pohnu, ležím na zádech nebo pohladím bříško a hold na to takhle děloha reaguje, stáhne se jako při křeči. Určitě bych zašla k doktorce ať posoudí příčinu. Nemusí to nic znamenat. Držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru