Tvrdnutí bříška ve 21tt, je to normální?

lenus202
5. lis 2013

Jsem ve 21tt a občas mi tvrdne podbřišek, je to třeba po tom co si lehnu, ztvrdne tak na 5vteřin a pak to zase povolí, občas mě v podbřišku i píchá, začalo to tenhle týden. Poraďte, máte zkušenosti? A berete nějaký vitamíny? díky...

dadushe
5. lis 2013

Měla jsem to v prvním těhu úplně stejný, jakmile udeřil 20. týden, začalo mi pravidelně sem tam tvrdnout břicho....Pokud to není 10x za den a na dlouho, nedoprovázejí to bolesti, je to v pohodě🙂 Děloha trénuje na vrcholný výkon 😎 Občas na to dávají magnezium, mě teda nepomohlo...navíc nesmí se brát až do porodu, protože pak prý zase potlačuje činnost děložní...no zkrátka sem tam tvrdnutí na 5 vteřin je v pohodě🙂

P.S. teď při druhém se mi to taky párkrát stalo O_o Tak jsem zvědavá za pár týdnů...
@lenus202

lenus202
autor
5. lis 2013

@dadushe svým způsobem jsi mě uklidnila 🙂 díky

dadushe
5. lis 2013

@lenus202 nemáš zač...my kvůli tomu omezovali sex, fakt jsem se toho bála... 😝 Nakonec jsem donosila dceru až do termínu🙂 Ty pravé bolest...no co si budeme povídat, "zlaté" tvrdnutí 😀

zlatelevizeedna
5. lis 2013

Taky jsem měla od 20tt, důležité je, aby doktor zkontroloval, jestli se ti zároveň nezkracuje čípek. Pokud ne, je to v pohodě. Mně se zkracoval, tak jsem měla klidový režim. Úspěšně jsme to doklepali až do termínu🙂.

veronikanel
5. lis 2013

Já měla tvrdnutí od 25tt,ve 28tt mi dr.napsal magnézko a v 35tt mě chtěli hospitalizovat,hrozil mi předčasný porod kvůli stresu.Až půjdete do poradny,řekněte o tom Dr.,bude se asi ptát kolikrát tak denně,něco je ještě v pořádku.

lenus202
autor
5. lis 2013

@veronikanel já to nemám denně, měla jsem to minulý týden, tak 2x za den, pak včera asi 1 a dneska 2x...ale je to fakt jen chviličku a jen podbřišek, tak to snad bude v pohodě

lenus202
autor
5. lis 2013

Holky a braly jste v těhotenství nějaký vitamíny?

veronikanel
5. lis 2013

Tak pro jistotu můžete začít pít magnezii 🙂 Tím nic nezkazíte 🙂

veronikanel
5. lis 2013

@lenus202 Jinak,já brala pro těhotné od Centrum

zlatelevizeedna
5. lis 2013

@lenus202 jo a já to tvrdnutí měla třeba 30krát denně. Brala jsem koňské dávky hořčíku, ale tvrdlo se vesele dál. Brala jsem Femibion.

lenus202
autor
5. lis 2013

@zlatelevizeedna a bylo všechno nakonec v pohodě?

zlatelevizeedna
5. lis 2013

@lenus202 ano, rodila jsem 40+1 a velmi rychle a snadno🙂. Ale ty stresy v těhotenství, kdy jsem se snad od půlky musela bát, že porodím předčasně, nebyly nic moc.

ev.ka
5. lis 2013

doporučuji lehat na bok... to břicho tolik netvrdne jako při ležení na zádech

lenus202
autor
6. lis 2013

díky moc všem 🙂

prcekverunka
6. lis 2013

@lenus202 Magnézko na to. Já to teda neměla, ale mívala jsem v noci křeče v nohou, tak jsem si to magnézko na doporučení doktorky koupila z toho důvodu..

lenus202
autor
6. lis 2013

Tak jsem si myslela, že to něco je, ale není, doktor říkal, že když to neni pravidelně, po určitým čase tak se nic neděje, navíc břicho má prý tvrdnou celý, takže v tom podbřišku to asi bude mimčo 😀

janapavlik
6. lis 2013

Když to není moc často, tak je to normální. Mě břicho tvrdlo od 18tt 😉 Myslela jsem, že nevydržíme do konce a dnes mi naskočil 40tt 😅

cacenka_d
6. lis 2013

@lenus202 Bezne, nebezne asi jak u koho, ja brala magnesium, lezela s tim tvrdnutim ve spitale na kapackach na udrzeni, rodila jsem 36+5, skocila bych se radsi poradit 🙂
Kazdopadne zkuste klidne magnesium, ale nejak kolem 35. tt uz se pak nemuze, ale do te doby pujdete na kontrolu tak se zeptejte 🙂

lenus202
autor
6. lis 2013

@cacenka_d já dneska u doktora byla a právě tohle mi řekl...

gosa22
6. lis 2013

mně tvrdlo břicho od zhruba 25 tt - zůstala jsem doma na neschopence až do porodu (což byla dobrá volba i pro malého, nástup na mateřskou 6 týdnů před je pozdě), odpočívala, proležela 2 měsíce, baštila magnézko a poslouchala strašáky předčasného porodu...nakonec jsme porodili 9 dní po termínu 🙂
hlavně to tvrdnutí nerozběhat, chce to klid a nohy nahoru...je dobré spát s podloženýma nohama (nejlepší polohovací postel)

janehajsman
15. pro 2013

Holky, jsem ted na konci 19tt a cely tenhle tyden mi brisko tvrdne. Vcera jsem po dlouhe dobe cvicila- tancila a vecer jsem mela tvrdaka 🙂 Muze to byt tim?

medrin
15. pro 2013

@janehajsman ano může.. chybí ti magnézko.. řekni to pak svému doktorovi, on ti něco předepíše, i já jsem to tak měla.. a kde jsem teď 😀

zelva
15. pro 2013

Ahoj, moc normál to není. Je to známka toho, že musíš i zvolnit a moc se nehonit. Víc odpočívat a určitě gyn předepíše magnézko! Také jsem to tak měla, ale asi až někdy ve 27tt. Lékař mi doporučil i rizikové, protože jsem v práci lítala jak hadr na holi.. 😅

pisisvori
15. pro 2013

@lenus202 tvrdnutí břicha v tomto týdnu je zcela normální a fyziologická reakce organismu, kdy se děloha chystá na porod, pokud je tvrdnutí do nějakých 10 příhod za den a není to nějak extrémní = velké bolesti trvání dlouhou dobu...

ness21
3. led 2014

Mě tvrdlo hlavně v práci. Beru magnesium a je to lepší

rerycha
18. únor 2014

@ness21 koukněte na youtube na porod bez obav.magnesium moc nedoporučují,brzdí činnost dělohy.pak bude težší porod i dítě to oslabuje.

kzohova
12. bře 2014

Ahoj, já jsem v 18tt a minulý týden mě semtam pobolívalo v podbříšku, v neděli jsme byli s manželem na výletě, prochodili jsme asi 6 hodin a to bříško mě začalo bolet víc. Tak jsem raději zašla k dr. aby se na mě podíval a zjistil, že mám tvrdší dělohu než bych měla mít ☹ mám z toho hrozný strach ... Vzala jsem si v práci týden dovolenou, tak polehávám a beru Magne B6 a v úterý kontrola, tak doufám, že bude vše OK ...

rulfici4
12. bře 2014

ja skoncila kvuly tomu na udrzovani malymu se zachtelo nejak ven 🙂

zuza01
12. bře 2014

Mě břicho tvrdlo od 27tt, magnesium bylo na nic. Ale čípek se mi nezkracoval, jen byla malá moc nízko, vyhrožovali mi předčasným porodem a ten mi pak 41+0 vyvolávali... Jinak když se mi teď mimčo otáčí, tak je to podobné, ale je to jen právě ve spodu břicha, ne celé. Zas je nacpané dole 😉

kathi1
26. bře 2014

já si myslim,že to bude mimčo, me tvrdne v spodni casti bricha a je to vetšinou rano a obcas i vecer.když ležim na zadech.. a pak to povolí... zatim jsem to nejak neřesila...
a vytaminy ja osobne beru gravital..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru