Ubývání na váze v 3. trimestru-může to ohrozit miminko?

molynka
29. kvě 2015

Ahoj holky,chci se zeptat,jestli máte některá zkušenost s ubýváním na váze.Byla jsem dnes v poradně a sečteno podtrženo,za posledních 6 týdnů mi váha klesla o 1,7kg.Dr.mi řekla,že miminko je v pořádku,ale že je menší než by mělo být :(Tak jsem se jí ptala,jestli to není tím,že místo abych přibírala,tak nevím proč na váze ztrácím :/A ona že můj přírůstek váhy (33.tt a 4,8kg nahoře) je na to,že jsem obézní (175cm a 90kg výchozí váha) ideální.Je mi to teda divné a její odpověď mě vůbec neuspokojila.Zažily jste něco podobného?A byli miminka v pořádku?Děkuji za odpovědi.Celkem mě to trápí,jestli malé něco nechybí.

molynka
autor
29. kvě 2015

Jo a ješťe z utz ve 31.tt měla malá necelé 1,5kg

alubif
29. kvě 2015

Já teda za posleních 5 týdnů stagnuju na stejné váze a břicho a dítě přibývá. Takže hubnu já, ale myslím, že mi spíš ubývá svalové hmoty, protože pohybu moc nedám... Jsem konec 37 tt.

lv
30. kvě 2015

dítě je parazit, v podstatě, většinou si vezme vše, co potřebuje z tvého těla..je dobře, že jsi moc nepřibrala..
já ty poslední 2m nepřibírala též, a to předtím docela dost, kolem 17kg celkem.

ludul
31. kvě 2015

@molynka taky jsem celkově přibrala jsem necelých 5 kg - pad před 14 dny měl malej váhovej odhab cca 1800 g, což je prý o cca 2 týdny více, než by měl mít...na druhou stranu, vážím ještě o trochu víc než ty a doufám, že už snad moc nepřiberu - mimčo si vezme co potřebuje, jak píše lv a že neztloustneme, to je jen dobře 🙂

lucinka58
31. kvě 2015

@molynka Pokud jsi měla nadváhu už před otěhotněním, tak bych to neřešila. Pokud miminko prospívá tak není důležité jestli ty přibíráš nebo ne. Hlavní je aby přibíralo miminko 🙂 Jinak v 31 tt 1,5kg není nijak nestandardní váha. Malej měl v 30 tt 1,9 kg, ale taky můj chlap je velkej, takže to beru tak, že i miminko bude větší 🙂

ladik1
31. kvě 2015

Byla bych v klidu... já v těhu se synem zhubla 9 kg 🙂 Nechtěně, prostě první 4 měsíce mi bylo zle, pak dobrý, ale nepřibírala jsem moc a na konci těhotenství jsem chytla nějakou dětskou střevní chřipku a dala dolů skoro 6 kg... Syn se narodil zdravý, měl 4 kg... ale Dr. to taky řešila, na konci těhu jsem kvůli střevní chřipce ležela pár dní i v nemocnici, jedla jsem ale zodpovědně, pravidelně (hodně často 😀 ), takže mě za pár dní zas pustili a vše ok. Opravdu je pravda, že my tlustší prostě přibýváme v těhu pomaleji... miminko si bere vše co potřebuje, hlavně jse stravovat zdravě a vše bude OK, váhové přírustky v těhotenství i u narozených miminek bych brala s rezervou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru