V 18tt cítím šimrání v bříšku, jsou to pohyby?

partyzanka91
27. pro 2013

ahoj holky, už pár dní občas pociťuji v bříšku něco jako takové šimrání (zítra mám 18 + 0). Je to těsně pod pupíkem hl. na levé straně. vždycky to mírně zašimrá (možná jako ten motýlek) a potom citím něco jako takové ťuknutí. Poprvé jsem to cítila v leže v posteli na Boží hod asi 3 x za sebou během 5 minut a pak už nic. Dneska jsem to cítila několikrát v tramvaji (i když stála takže to jízdou nebylo) a pak ještě večer doma v sedě. Vždycky je to v krátké době opakovaně asi 3x nebo 4x a pak x hodin vůbec nic. Může se už jednat o první pohyby a nebo ještě asi ne a je to pouhé kručení, jen mi není jisté to ťutknutí je to takové docela výrazné, ale ne přímo kopanec. Prostě takový jakoby nadskočení nebo jak bych to přesně popsala - možná i jako prasknutí bublinky nevím. Ale ruku do ohně za to že to jsou pohyby bych nedala i když jsem dřív nic podobného necítila, ale břicho taky někdy dokáže pěkně bublat takže si vůbec nejsem jistá.

lucieandrlova
27. pro 2013

To už mohou být pohyby. Já jsem poprvé v 17tt cítila jako když mi v břiše poletuje motýlek (vleže v noci, 2 x), pak 2 týdny nic a pak už pravidelně. Přímo kopnutí od mimi ještě ne. Na to je ještě malinké, ale pohyby to mohou být...
Tak hezké zážitky! 🙂

kattherinne
28. pro 2013

@partyzanka91 Ahojky, já jsem v 19.tt a už cca od 20.12. cítím to, co popisuješ, teď už každý den. Je to vždycky jen chvilku a pak zase celý den nic. Ale dočetla jsem se v chytré knížce, že zpočátku to tak je a miminko hlavně hodně spinká, takže se to dá cítit jen chvilku...Je to nádhera...Užívej si to. Já už se těším až začne kopat...🙂

chris_n
28. pro 2013

ja třebas občas v břiše cítím takové zvláštní věci, ale říkám si, že to asi pohyby nejsou. Neco podobného jsem totiz v břiše cítila už nekdy okolo 13tt, takové divné šimrání, co jsem nikdy nepocítila. Takže si říkám, že to prostě pohyby nebudou....

kattherinne
28. pro 2013

@chris_n Kolem 13.tt je to asi ještě brzy, ale zase na druhou stranu můžeš být hodně vnímavá a třeba už bys to cítit mohla...Nevím...😉

chris_n
28. pro 2013

@kattherinne ja si právě myslím... a jelikož ted cítím jen uplne to samé, maximálně ve větší intenzitě, tak si myslím, že to pohyby nejsou. Vím že jsem tehdy sedela v práci na židly u počítače a tak napravo v podbřišku mě tak nějak lehtalo jakoby vevnitř no. Těžko říct. Asi si na to musím ještě počkat 🙂

kattherinne
28. pro 2013

@chris_n Uvidíš, myslím, že až ucítíme za pár týdnů kopání, tak už si budeme jisté všechny...😉

jasana3
28. pro 2013

@partyzanka91 to co popisuješ budou pohyby 😉 Mě to začalo v 18tt, pořád jsem si myslela, že blbnou střeva, ale postupem času mi bylo jasné, že tohle už střeva nebudou.. Chvíli jsem něco cítila, pak dlouhou dobu, třeba i pár dní, nic výrazného a pak opět.. a intenzita se zvyšovala, pohyby byly častější.. a už to jelo🙂

partyzanka91
autor
28. pro 2013

jj zatím děkuji, asi to pohyby opravdu budou protože je to pro mě zcela neznámé šimrání (jen jsem nevěděla jak je tam to ťuknutí jestli to není pouhé cukání svalu, občas se to přeci stává a můžeme to cítit kdekoli - ale tohle je drobátko jiné). Jen jsem chtěla znát ještě váš názor, každopádně až ucítím 100 % kopanec bude to nejlepší.
Oproti prvnímu trimu si už těhu víc užívám, ale ne úplně. Moc se těším na velké bříško (zatím mám jen malilinké) a na kopání a převracení malého a nejvíc na dobu až začnou přicházet poslíčci a až to bude na spadnutí (myslím porod). Jen mi kalí radost to že mám teprve před sebou velký screening ve 21. týdnu tak se bojím aby nebylo něco špatně, ale na druhou stranu poku jsem měla skvělý ten 1. screen. a mám úžasné krevní hodnoty tak bych se snad neměla moc obávat ne?
Ono to totiž v mém životě naštěstí funguje tak že to z čeho mám hrůzu obvykle dopadá skvěle a to co si myslím že bude v pohodě tak bývá špatné a komplikované (př. bála jsem se že si nikdy nenajdu partnera ve třídě jsem byla jako jediná single a hle jako první jsem se vdala a manel je úžasný, pak jsem se bála že neotěhotním a povedlo se do půl roka, bojím se špatného těhu, potratu a vše je výborné na druhou stranu to že si najdu práci jsem brala jako samozřejmost (s maturitou a v Praze) a tak dlouho jsem sháněla až jsem skončila jen u nádobí a jsem za to ráda).
A ještě jednu věc bych chtěla oznámit a případně prodiskutovat. Týká se hlavně hubených těhulek. Také se vám stává že velmi často nahmatáte kde se asi mimi nachází díky tvrdé vyboulenině v bříšku. Mě se párkrát stalo dokonce už i to že jsem ležela a břicho bylo silně vyboulené na pravá straně (úplně jak kdybych měla pod kůží tenisák) a levá byla téměř slehlá, takže prostě šíleně šišaté břicho - no moc esteticky to tedy nevypadá. Já jen jestli je to normální že jetakhle hodně na jedné straně.

bambulal1
28. pro 2013

partyzanka91/ ahoj co si popisovala jsou na 100% pohyby ja sem to popisovala ako praskanie bublinek 🙂 Si asi po prvé tehotná vid? Ja sem se tayk tešila moc na velké břicho a nakonec sem byla fakt hodne ráda až se malý narodil. Ted sem 4týd.po porodu a sem ráda,že břicho nemám. Ku konci tehot.cca 3týd.sem kvoli břichu nemohla spát a když se mi to nakonec podarilo náš miláčik se rozhodol vždy vrtet.Nejlepší je 2trim. 🙂 Ja sem neni moc hubená ale taky sem mala nekdy vyboulené břicho na jednej strane podle toho kde se malý nacházel.Kašli na to jak to vypadá ono je hlavné aby ste boli v pořádku a zdraví.Neboj se 2sc.pokial ty prvý vyšelOK a máš kontroly u gyn. v pořádku.
Hodne štestí

partyzanka91
autor
28. pro 2013

bambulal1: děkuju za odpověď ano opravdu jsem těhotná úplně poprvý, nemám zatím žádné děti ani žádné nevydařené těhu. A jsem moc ráda že existuje tento web protože se tady můžu nejen svěřit se svými pocity (u manžela to moc nejde příliš ho to nezajímá) ale taky najdu spoustu jiných zkušensotí a většina případů, kolikrát i beznadějných tu dopadá velmi dobře takže se často uklidním (bohužel občas i vystresuju protože se dovím o něčem o čem jsem ani nevěděla že může hrozit). Ale prostě jsem vděčná za to že se mám kde vypovídat a ta potřeba svěřovat se se svými pocity okolo těhu tu je, navíc zde můžu napsat i to na co se okolí bojím zeptat aby mě neměli za blázna 😀.
Snad jste s dětma spokojený a užíváte si svátky

paaajka
28. pro 2013

@partyzanka91 neboj, je to normální, že máš na jedný straně břicho víc šišatý než na druhý... kdybys viděla, jakýho jsem mívala hlavně po ránu šišouna 😀 nikde není psáno, že mimi musí být přesně uprostřed 🙂 takže tímhle se určitě nestresuj...

silvie001
3. led 2014

Maminky je mozne,ze jeste necitim pohyby?Takove to bublani obcas ano,ale zadny extrem🙂 doktorka mi navic nedela pokazdy utz,tak aby to bylo okey

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru