V 19tt cítíme jakoby bublinky. Je to už kopání?

luccinda9
10. srp 2012

Ahoj jsem v 19.týdnu a řekla bych, že cítím jak miminko kope,ale když si dá manžel ruku na mé bříško nic necítí... Jsou to jak bublinky,ale nejsme si jistá...už to pociťuji 3 dny,myslíte, že už je to kopání?

lera1
10. srp 2012

@luccinda9 já už druhý den cítím takový ťukanečky,ale manžovi jsem říkala,že to chce zatím hodně trpělivosti,tak ať ještě počká,až to budou pořádný kopanečky 😉

lucylama
10. srp 2012

Ahoj,já už jsem sice 32.týden,tkž kopanečky už dávno cítím,ale je možný,že už to klidně cítit můžeš,já jsem to začla cítit už v 18 tt a to jsem prvorodička a ty by to cítit tk brzo neměly.Ale bylo to tkový úplně jemňoučký ťukání,přítel to tky necítil,tkž už to klidně můžou být první pohyby. 🙂

missymici
10. srp 2012

@luccinda9 ja myslim ze to jsou urco prvni pohyby,...na dotek to jeste citit neni,ale ty to v brisku citis....za par tydnu to budete citit i na dotek,... 🙂

luccinda9
autor
10. srp 2012

@lucylama taky mi doktor říkal, že to přijde později při prvním(ptala jsem se ho už v 16t).Jo něco jako ťukání přesně. To by bylo skvělí 🙂

luccinda9
autor
10. srp 2012

@lera1 jo přesně ťukanečky... už se nemůžu dočkat,manžel taky pořád šmatá po bříšku a štve ho, že já to cítím a on ne 😀 aspon v něčem máme výhodu 🙂

luccinda9
autor
10. srp 2012

@missymici díky za povzbuzení...už aby to bylo 🙂

lera1
10. srp 2012

@luccinda9 no manžel mě každý večer maže bříško a čeká,jestli už něco ucejtí,ale zatim si té krásné výhody užívám jen já 😉

lucylama
10. srp 2012

@luccinda9 Přítel byl úplně odvázanej z toho,když poprvý ucítil Míšovy pohyby.Cítil je ale až někdy ve 22.týdnu,do tý doby jsem si to užívala jen já..tky mi doktor říkal,že cítit pohyby je v 18.týdnu dost brzo,že to můžou být klidně i pocity nadýmání,ale že v ojedinělých případech se to fakt stává i u prvorodiček.Ale jestli to jsou fakt ťukance,tk gratuluju,už na tebe mrňousek ťuká. 😉 😀

luccinda9
autor
10. srp 2012

@lucylama po pravdě si myslím že to určo kopance jsou,dnes sleduji bříško a naskakuje, ale jemně...cítim se hned líp...

vendullka
10. srp 2012

Určitě už miminko cítit můžeš. Při prvním mimi jsme je cítila cca od 17tt a podruhé dokonce už ve 13tt🙂

luccinda9
autor
10. srp 2012

@vendullka už? Já když jsem se ptala doktora tak mi tvrdil že určitě nekope,že začne až tak od 22. týdne a já jsem v 19.týdnu a cítim to... 🙂 jinak já z toho mám Vánoce 🙂

lucylama
10. srp 2012

@luccinda9 Tk jestli vidíš bříško nadskakovat,tk to pak ty kopanečky budou.Gratuluju,je to úžasnej pocit,jen mě to místama už pěkně bolí. 😀

vendullka
10. srp 2012

@luccinda9 Jojo a doktor mi potvrdil, že to tak klidně může být, když jsem mu to říkala🙂

luccinda9
autor
10. srp 2012

@lucylama díky 🙂 já mám obrovskou radost... Jinak ty už si rozhodně dál,to budu mít pak zas problémy to přežít :D švagrová co rodí za 14 dní,tak ta nadskakovala jak jí kopal do žeber :D

missymici
10. srp 2012

@luccinda9
ja mela prvni pohyby taky v 19.tt,ja tomu rikala ze mam male vnitrni prdiky 🙂 😀

vera_vila
10. srp 2012

@luccinda9 určitě to mohou být první pohyby, každopádně na to, aby to cítil manžel, je ještě brzy... ten si bude muset ještě nějaký ten týden počkat, než se miminku zmenší volný prostor a začnou mít ty kopanečky trochu větší sílu...

sarinka123
11. srp 2012

Ano, tie bublinky citis pohyby tvojho dietatko. Citila som to v 18. tyzdni. Ako prvorodicka. Ked som citila tie bublinky, tak som bola na Sone a babatko sa veselo hybalo. Je to dobre znamenie, ze vsetko je v poriadku. Ake tvoj manzel to nebude este citit 🙂))

sarinka123
11. srp 2012

@luccinda9 To co je za doktora, kazda moja kamaratka tie bublinky citila cca od 17 - 18. Tyzdna. Kazdy plod je iny a doktor neni zena, aby mohol prezit pocity, ake ma zena v tehotenstve. On moze citit tak bublinky v crevach a nie v maternici 🙂))

ebsian
11. srp 2012

@luccinda9 Na to, aby to manža cítil je ještě brzo..Taky jsem znatelné kopanečky cítila od 18t a teprve v 21t i po přiložení ruky na břicho, dnes se již o týden pozděj i boulí a je to na pohled vidět..Jde taky o to, jakou máš postavu, já vážím 78kg, takže pas rozhodně ne jako laňka a přes tu tukovou zásobu to trvá. Jiné holky z prosincovek, co jsou opravdu štíhlé to tak měly dřív jak já s tím, že to bylo i vidět.
Ale odpověď na tvoji otázku, pohyby to být můžou a manža to ještě cítit nemůže..Vyčkej 2 týdny 🙂

blahova_andrea
11. srp 2012

já to cítila od 17tt, MUDr. mi to tenkrát taky nevěřil, že u prvorodičky je to brzo, ale já věděla svoje. jen je to ze začátku tak jemné, že je to prostě tvé a prckovo tajemství. nikdo jiný to zatím cítit nemůže. neboj. dočkáte se 😉

lucylama
12. srp 2012

@luccinda9 Tk mě mlátí zatím s docela velkou oblibou do třísel a to je teda moc. 😀 Do močáku snad ani ne a žeber se ještě nedotkl,ale jelikož bolí třísla,tk si myslím,že na žebrech si pěkně potrpim. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru