V těhotenství budu měsíc bez manžela. Nechci, aby jel

veronikapulkertova
26. led 2008

Ahojky, potrebovala bych od vas poradit, protoze se mozna na celou situaci nedokazu podivat objektivne, jelikoz tehotenstvi pro me znamena velkou spoust citu, nalad, vnimani ... Manzeluv otec chce, aby s nim jel muj manzel na 3-4 tydny do Ameriky (na dovolenou). Ten se tomu moc nebrani... Bylo by to v breznu, kdy bych mela byt ve 24.tydnu tehotenstvi. Bydlime v byte, ktery je z ruky od bytu rodicu, kde celou tu dobu budu sama. Jsem navic ted precitlivela, jelikoz jdu pristi tyden na geneticke testy skrze zvyseneho rizika Downova syndromu. Nechci aby odjel, ale zakazat mu to nemuzu. Vim, ze ho tu potrebuji, ze budu citove stradat a tim se i trapit... Co si o tom myslite? Dekuji vse, co napisi ...

karla6
26. led 2008

Veru, s manželem jste pár, který by nemělo nic rozdělovat. Řekni mu to přímo tak, jak jsi to napsala sem nám. Řekni mu přesně, co cítíš. Nikdo jiný než on ti v tomhle nepomůže.
Pokud to v sobě budeš dusit a trápit se tím, nikomu tím nepomůžeš. A on, pokud bude vědět, co cítíš, tak se podle toho může sám rozhodnout.

kikita.nikita
26. led 2008

Ahojky, je jasné že zakázat to manželovi nemůžeš...Co bych asi udělala já, tak bych si s ním v klidu sedla a řekla mu že tohle období je pro mě moc těžké a potřebuji oporu. Tu nenajdu nikde jinde než u manžela. A jestli odjede tak mi to tu sakra ztíží. No a je to jen na něm. Můj manžel hodně o takových věcech přemýšlí a kdyby jsme si o takových věcech takto promluvili, určitě by začal uvažovat že to není dobrý nápad. Jiak neumím poradit...lidi jsou různí a každej potřebuje nakopnout jinak 😅 😀

veronikapulkertova
autor
26. led 2008

Vek otcova manzela se blizi k 70, ma o kus jedne plice mene. Manzel si mysli (dle rozhovoru predtim), ze to muze byt jeho posledni cesta.

marselina
26. led 2008

já souhlasím s názorem,promluvit si v klidu s manžele ma říct mu vše co cítíš,že ho tady opravdu potřebuješ a tak,těhotenství by měl prožívat s tebou,já sama jsem byla svobodná maminka a je hrozný prožívat sama celé těhotenství,ty by jsi zažívala jen měsíc ale za tu dobu se změní spousty věcí,naroste bříško,mimi bude kopat jako o závod a tak.
držím pěstičky at to dopadne dle svých představ,tvůj tchán by měl být taky v tomhle rozumější když ví že čekáte své první miminko a manžu ti chce odvést.

veronikapulkertova
autor
26. led 2008

Tak jsem mu to zkousela vysvetlit, ale neuspesne ☹ Proste tam pojede. Docela me zaskocila jeho odpoved, ze to nas vztah posili a ze tak zjistime,jestli je vztah zdravy? A to jsme ani ne pul roku po svatbe... Snad si tedy na te dovolene vse ujasni, ale myslim, jak psala Marselinka, ze prijde o hodne veci. Na dovolenou muze jezdit kazdy rok, ale citit prvni kopani miminka, videt zvetsujici se brisko se mu-nam uz nemusi podarit videt. Presto vsem dekuji. Budu ten mesic nejak muset zvladnout ...

marselina
26. led 2008

tak to mě osobně opravdu mrzí,že to vzal takhle a dovču pojede,ale myslím že mu samotnému časem dojde o co všechno přišel když byl s otcem na dovči.

veronikapulkertova
autor
26. led 2008

Snazim se byt v klidu, ale porad skrze toho brecim, ikdyz nechci kvuli mimi. Citim se ted tak nejak vice sama, ale musim to zvladnout, slzicky potlacit. Mam tu vas, kdyz mi bude smutno, pisnu, coz znamena, ze tu budu skoro neustale 🙂

veronikapulkertova
autor
26. led 2008

Nechci, aby znelo zle, ale nemuzu se ted tchanovi ani podivat do oci. Mimochodem on moc dobrym otcem nebyl, ale je to jeho soukromi, vytahovat to nechci, ale on jeho zenu opustil po porodu na rok, kdyz jel s kamaradama na dovolenou na lod a jeho maminku to trapi do dnes, kdyz na to vzpomina, jak byla na 2 deti sama. Mam chut se mu nejak vyhybat, coz asi povede k hadce s manzelem :(

beruska2x
26. led 2008

vim ze je to asi tezky ale v ty dobe uz mimco bude kopat davno a treba se mu bude styskat a neco pekneho ti pro miminko priveze.. je to jeden mesic z deviti a pak bude s vama cely zivot.. je to zanedbatelna doba..
ber to jako odpocinek a relax i pro sebe, naplanuj si neco s kamaradkama, zajdi do bazenu na masaz, kadernici proste mu ukaz ze nejsi zavisla chudinka a uzij si to holcicim zpusobem...

tiki
26. led 2008

Teda, Veru, at jsi tehotna nebo ne, tak mi to neprijde moc dobry, kdyz zenatej chlap jede se svejma rodicema na dovolenou bez manzelky. A jeste navic na mesic 😲

pattie
26. led 2008

Veroniko, jsem trochu v podobné situaci a snažím se jí řešit s nadhledem. Můj muž si v prosinci domluvil práci na cca 3 měsíce v Africe. Plán byl takový, že si v práci vezmu neplac. volno a v únoru pojedu za ním, na 1-2 měsíce... Člověk míní a příroda mění a teď jsme pár týdnů těhotná. S mužem to konzultuju po telefonu, zjistila jsme to, až když byl pryč. Vrátí se ve středu, bude tu týden a pak zase pojede. Je mi to líto, ale ale s tím nic nenadělám. Jestli všechno dobře půjde, tak bude pryč 3 týdny, pak týden doma a tak dál... snad jen do konce března, kdo ví. Prostě jsem se s tím smířila. Vím, že ta práce pro něj znamená hrozně moc, toužil po ní.
Na druhou stranu, jedna moje kamarádka, když byla těhotná, její partner odjel na měsíc do Asie a ona to psychycky dost špatně snášela... ale taky to spolu zvládli!
Musíte to probrat s mužem, jestli po té cestě tolik touží, jestli si myslí, že je to třeba naposled co bude s tátou... nebránila bych mu v tom. Mužská duše je trochu jiná než ta naše, jejich myšlení je odlišné... Zkus se přes to přenést, ať si ještě nerozhádáš manželstí... ale to finalní rozhodnutí je jen na vás dvou!

zuzik03
27. led 2008

holky, já nevím, manželství není vězení a měsíc není rok... Mě přijde docela hezké, že myslí na svého otce a přeje mu to, pokud má pocit, že tu jeho otec nemusí být dlouho a má možnost s ním ten čas strávit, proč ne. Jednou by ho mohlo moc mrzet, že toho nevyužil a tebe by pak o to víc mohlo trápit, že vlastně nejel kvůli tobě. Podle mě se mezi 24. a 28. týdnem tolik nezmění, důležitější podle mě bude, když s tebou bude trávit dobu před porodem a porod. Navíc je to pravděpodobně poslední přiležitost, kdy takhle může jet, lepší, když tě tu nechá těhotnou než s malým prckem, když budeš potřebovat mnohem víc pomoci, ne ?

jak píše beruška, naplánuj si akce s kamarádkama, choď cvičit, na obědy, do kina, je tolik možností co v tom čase dělat. a není nic hezčího, když se na sebe dva lidi po odloučení těší, může vás to paradoxně posílit. jen na něj zkus nebýt naštvaná a pochopit to, už kvůli sobě a mimču.

aponchie
27. led 2008

pred par lety bych brecela vydirala a byla na nervy ale dnes bych to brala jako nadherny odpocinek a pokud vim ze jede s tatou a ne kamaradama nekde delat buhvi co tak bych ho nechala jet ale nadhodila bych ze ja chci s nim rozhodne hned jak se vrati taky nekam jet na dovcu nez se to narodi a tchan by to mel zacvakat 😀

caira
27. led 2008

Veronika: souhlasim tady se zuzik, ja kdybych byla v tehle situaci tak manzela samozdrejme jet necham, kor kdyz jsi sama psala, ze si manzel mysli, ze by to mohla byt jeho posledni sance stravit nejaky ten kvalitni cas s otcem, jestli byl driv dobry otec nebo ne na tom bych rekla, ze tolik nezalezi, mozna prave proto by chtel tuhle dovolenou podniknout, aby meli cas treba vztah nejak vylepsit nez bude pozde. Nemyslim si, ze od tebe je fer ho citove "vydirat" brekem a snazit se ho donutit zustat, ve 24tt se zas tolik nedeje ver mi.. 😉 a mesic fakt neni rok, tech par tydnu utece jako voda, muj manzel musel ze zacatku litat na sluzebky do kanady a do statu a taky i kdyz jsem z toho nadsena nebyla, ze tu budu cele tydny sama tak jak rika zuzka, manzelstvi prece neni vezeni takze bys nemela ocekavat, ze ti manzel bude "za zadkem" 24hodin denne, i kdyz jste ted par, tak jste porad samostatne jednotky, ktere by meli umet travit cas i oddelene..treba me tech par tydnu bez manzela nakonec celkem dobre uteklo a dokonce jsem si to i trosku uzivala, videla jsem se vice s kamaradkama, udelala si cas na ruzne ty holcici blbustky atd atd a o to vic jsem se tesila az se mi manzel vrati zase domu...
Manzel to urcite nechce delat aby te trapil, ale musis na to koukat i z jeho hlediska, kdyby slo o tveho tatu taky bys urcite chtela mit prilezitost s nim stravit nejaky kvalitni cas, kdyby sis myslela, ze dalsi prilezitost uz treba nebude..nebo ne??? drzim palecky a hlavne se netrap, ono nic neni tak zly jak to vypada 🙂 A miminko ti bude delat dobrou spolecnost, ver mi.. 🙂

mysinka
28. led 2008

...však se ještě v manželství tolik užijete... 🙂 Trošku si od sebe odpočinete, budete se na sebe hrozně moc těšit...já bych v tom neviděla žádnou tragédii, spíš pozitiva. MM miluji, jsem s ním hrozně ráda, ale taky jsem strašně ráda sama a potřebuji být občas sama. Těch pár týdnů bych si užila pořádným relaxem...kamarádky, masáže, cvičení, manikúra, pedikúra, kadeřník... A ani bych se nebála říct MM, aby mi tu na to nechal peníze 😀 😀 😀 když on dovolenou v zahraničí, tak já doma a pořádnou 😀 Až přijde mimi, už se Ti nemusí naskytnout takováhle příležitost věnovat se jen a pouze sama sobě. Určitě Ti to prospěje. A když Tobě, tak miminku dvojnásob 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru