Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

soda365
12. čer 2015

Ahoj, vstupuju do 25. týdne a mám nahoře 6kg. Všichni mě straší, že je to hodně, protože prý ve 3. trimestru budu přibírat už jen z toho, že otevřu ledničku.. Do 23.týdne jsem měla doslova vlčí hlad, ale ten mě poslední týden přešel tak budu doufat, že to vydrží a že celkem za celé těhotenství přiberu max. 12kg.. Ale moc nevěřím, že se mi tohle přání splní... :(

metallico_mondo
12. čer 2015

U dcery na konci těhu + 22 kg, dcera po narozeni 3500 a 52 cm a do druhého těhu jsem šla stále s + 4 kg ale je fakt ze kvuli planovani druheho jsem to nijak neresila, nemelo to vyznam. Ted pri druhem prakticky uz 30 tt q + 12 kg. Je to min nez jsem mela v tomto tt s dcerou tak uvidime kam se dostanu ted 😀

metallico_mondo
12. čer 2015

@soda365 já nabiram cele druhe tehu jen z otevreni lednicky 😀 a to oproti prvnimu temer nejim 😀

natalie2507
12. čer 2015

Já 36 tt a +16kg...a doufám, že to už stačilo... 🙂.

lenysek1988
12. čer 2015

začíná 33tt a mám zatím 11,8kg nahoře a předpokládám že se vyšplhám na krásných 16kg 🙂

soda365
12. čer 2015

No já si na začátku říkala, že budu jíst zdravě a po menších porcích a tím, že se mi podaří nabrat "pouze" mých vysněných 12kg za celé těhu (počáteční váha před těhu 58kg, nyní 64kg), ale do minulého týdne jsem jedla jako protržená. Ty čokolády, zmrzliny a párky co jsem do teď snědla snad nikdy nespočítám jak jich bylo mraky.. Na začátku minulého týdne jsem měla přírůstek 7 kg nahoru, ale od začátku těch veder trpím mírným nechutenstvím a bolestí břicha (z nadýmání) a tak se mi nechce moc jíst - tudíž mi váha o kilo klesla.. Ale jak říkám všichni do mě hučí, abych nežrala, protože teď prý budu nabírat kila z ničeho.. Abych se přiznala mám z toho bordel v hlavě, protože nevím, jak se to dělá nežrat v těhotenství - já na ten fígl prostě nepřišla a nebaví mě poslouchat řeči, že se těch kil už nikdy nezbavím jestli si nebudu dávat pozor..přitom mi těch mých 6 kilo navíc v 25. tt nepřišlo tak hrozných dokud do mě většina lidí v okolí nezačala hučet..
Taky Vás okolí umí tak podpořit?

prudusinka
12. čer 2015

30tt +9kg, s první dcerou kvůli otokům +17kg, tak uvidím kolik to bude tentokrát, otoky zatím 0

pavlakosec
12. čer 2015

Startovací váha před těhu 110kg, do 15tt -4kg a doteď mám zpět sotva 2kg. Snažím se hlídat, abych nepřibírala zbytečně. Nechci aby mi toho moc zůstalo. 🙂

lenysek1988
12. čer 2015

@soda365 Mě okolí říká, že mám málo.....Já začala na váze 64kg a ve 24tt jsem měla +6,5kg a pro své okolí jsem stále hubeňour 🙂 Váhu neřeším a jím jak chci a co mi chutná.

lenysek1988
12. čer 2015

@pavlakosec To je dobrý, vždyť prcek si má z čeho brát 😉

pavlakosec
12. čer 2015

Jojo to má. 🙂 Jen ať si bere. Nemusím vypadat jako chodící mamut.

soda365
12. čer 2015

@lenysek1988 je pravda, že já mám malé bříško a okolí říká, že to je vidět jen pozdě večer, když už jsem za den taková ulítaná a nafouklá, ale to nic nemění na tom, že se jim protočí panenky když jim odpovím na otázku kolik jsem už přibrala..

@pavlakosec souhlasím s lenysek1988. Taky si myslím, že u Tebe je to v pořádku.. Nakonec Ti všechny budeme závidět, protože budeš po porodu vážit méně než před těhotenstvím 🙂 Jen tak dál 🙂

pavlakosec
12. čer 2015

No a pak najíždím zpátky na makačku s hubnutím. Díky hormonální léčbě před těhu jsem nabrala, tak pak to musí pryč, ať jsem pro mimi šikovná maminka. 🙂

magak
12. čer 2015

Já měla ve 31tt nahoře +4 kg, ted bych řekla, že za ty dva týdny jsem dost přibrala, tak uvidím 🙂

sandra_n
12. čer 2015

Záleží na okolnostech, ze mě těhotenství udělalo baculku, ale i tak myslím že to stálo za to. Zvlášť když to nebylo tak jednoduché.

ludul
12. čer 2015

dnes končím 34 tt a nahoře cca 7 kg a cítím se jako hrošice:-/

soda365
12. čer 2015

@ludul asi je trošku ošklivé to říct, ale závidím Ti, jsi o 9 týdnů napřed a přitom máš váhu stejnou jako já.. Ale chápu, že váha a pocit, že se z Tebe stává slon spolu v podstatě nijak nesouvisí . záleží na objemu, když to tak řeknu..

ludul
12. čer 2015

@soda365 objem je velkej :-/ byl i před otěhotněním ... mám vše v pupku a před pupek mám 130 cm:-/ prostě pupek je obrovskej....

monikavlckova
12. čer 2015

Já jsem ve 25.tt a přibrala jsem 9 kg :((

thesun
12. čer 2015

ahoj holky tak taky přidám svou trošku do mlýna 🙂 21TT mám nahoře necelé 3kg, hrozně mi to skáče takže zítra to můžou být jen 2kg 🙂 v prvním těhu jsem nabrala celkem 23kg... 😨 masakr!!!!

radamax
12. čer 2015

@aja123 tak to je vážně síla. To bych asi už dolů nedala. Já jsem ráda za celé moje těhu + 8kg a odešla jsem z porodnice - 12kg , takže super 🙂 a držím si to a to nejsem kdoví jaký hubeňour, prostě super těhotenství. Ani jednou mi nebylo špatně, žádné zvláštní chutě, porod byl celkem rychlý a bez komplikaci, prostě paráda. Ráda na to vzpomínám

hanik73
14. čer 2015

@soda365 já jsem ve 23.tt. a mám nahoře 10 kg.Od začátku těhu je mi dobře,žádné nevolnosti.
V předchozích těhu jsem přibrala 12 a 15 kg,ale dík dlouhé době kojení(každé dítě do 2 let)jsem zhubla vše a ještě něco navíc.Takže se toho nebojím a jím nač mám chuť 🙂

v82
14. čer 2015

Tak v prvním těhotenstí jsem přibrala 24 kg a při druhém 22 kg. Mám děti 15 měsíců od sebe, ale po první jsem zhubla všechno během půl roku a po druhé ještě o 3 kg víc během 7 měsíců.... Jsem maximálně spokojená, nečekala jsem, že tolik přiberu a už vůbec že to všechno a ještě víc dám dolů 🙂

terysek44
14. čer 2015

Ahojky, tak ja se radsi moc nevazim, nejak to neresim ...hlavne, ze mimco je zdrave a ty kila pak uz dolu nejak pujdou 😀 Ale nedalo mi to a vcera vecer jsem na tu vahu stoupla...a jsem 35+2tt a zatim 13kg nahore,,,,tak uvidime co se za tech poslednich 5 tydnu jeste zmeni 🙂

welunka
17. čer 2015

Ahojky, ja jsem v 18tt a zatim jsem pribrala 4kg, ale cekam, ze tak tech 20 priberu. Miminko moc miluju už ted, ale ta predstava ☹ Nikdy jsem nepatrila mezi hubene nebo stihle holky, je si u me na co sahnout takze jsem pred otehotnenim mela 75kg. Douufam, ze po porodu pujde dolů i vic nez jen, to co priberu 😊 Navic pribiram vsude - nohy, zadek, vazne by me zajimalo jak to ddlaji, ze jim jde jen brisko 😃
No hlavne at je mimi zdrave a spokojene!!! Mimochodem po sladkem jdu jako pirana - misim se hlidat - delam si treba ovocne salaty s jogurtem.

jajulinkaa
17. čer 2015

ahojky sem 22tt a mám nahoře 6kg 🙂

v82
17. čer 2015

@welunka já jsem taky vždycky přibrala všude a připadala jsem si jako dělová koule, ikdyž mi ostatní tvrdili, že to není poznat 🙂

lucinka15
17. čer 2015

tak já v prvním těhu přibrala 12kg a ted jsem ve 20tt a nahoře 2-2,5kg tak doufám že budu mít váhu podobnou jako při prvním 🙂

chiaraemma
23. čer 2015

Ahojky holky:-*
možná se Vám bude hodit tento malý přehled. 🙂 😉

Lenka

merilinka
23. čer 2015

@chiaraemma Tak to se ještě vejdu 😀 ,rodím za 14 dní a zatím 13 kg nahoře,snad už to tak zůstane 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru