Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

pekackova
28. srp 2015

@welunka je to individuální. Já jsem teď ve 32.týdnu a mám o dvě kila míň, než před měsícem - pálí mě žáha. Takže v tuto chvíi to mám +13kg. Jím zdravě, cvičím (fitko, rychlá chůze). Jsou věci, které asi neovlivníme. 🙂

soda365
28. srp 2015

ahoj, myslím, že váha je opravdu individuální záležitost - sama jsem se přesvědčila, že jí nejsem schopná ovlivnit tak jak jsem si myslela..Doufala jsem, že za celé těhotenství přiberu maximálně 12kg (původní váha 58kg) - doufala jsem tedy že ve finále budu mít max. 70kg.... HAHA.... Dnes jsem začala 36.týden těhu a já vážím 71kg (tudíž 13kg) ... Sama nevím jak to udělat abych už prostě nepřibrala - začínám se smiřovat s tím, že se budu muset hoolt pořádně "hecnout" po porodu :( ach jo..

karlajasmine
28. srp 2015

31tt +10kg..

sarkoc
28. srp 2015

Minulý týden u doktorky 30+0 a 12 kilo nahoře...naštěstí, jak jsem vysoká (194 cm), tak se to ztrácí a všichni říkají, že roste jen to bříško a mám určitě nahoře max 5 kilo 🙂

Jinak je to opravdu tak strašně individuální, že si z toho hlavu nedělám, nějak to po porodu bude.
Kamarádka, co nedávno rodila, tak nabrala 17 kilo, u porodu a den po něm shodila 15 kilo (zadržovala hodně vodu vlivem hormonů) a do 14 dnů po porodu má o 5 kg méně než měla před porodem...

sisstin
28. srp 2015

v 31tt 9,7kg nahoře...jak píšete holky, ovlivnit to prostě moc nejde...jim spíš mín, hlídám se atd, a stejně 😕

tehuli
28. srp 2015

24.tt a mám +5kg

sarkoc
28. srp 2015

@sarkoc chtěla jsem napsat než měla před těhotenstvím samozřejmě :D

martina_sipu
28. srp 2015

Tak mam ctyrtydenni holcicku, zdravou a uzasnou a behem tehotenstvi jsem pribrala pul kila... Takze je to proste u kazdeho jinak a je zbytecne se cimkoliv stresovat. At se vam dari 🙂

welunka
2. zář 2015

29tt + skoro 15kg 😒 mno nic čím by se dalo chlubit... ale pohybu dost, strava pestrá, pravidlná a zdravá, mimnko v pořádku takže nic neřeším!!!! navíc poslední dva měsíce už jde vše jen do bříška.

doliceksamicek
2. zář 2015

@martina_sipu Půl kila za celý těhotenství jo???

doliceksamicek
2. zář 2015

Každý je jiný 🙂 já jsem 22tt a zatím 5 kg...mám kámošku která je 19tt a má 15kg nahoře a to se nepřejídá,sladké nejí prostě to jde ňák samo.Já to neřeším...na ten náš zázrak jsme čekali dlouho a hlavně,že jsme zatím zdravý a vše je v pořádku a po porodu to dám dolů 🙂 Užívejte si krásné chvíle,kdy máme pod srdcem ten náš malý zázrak 🙂

michalka_n
2. zář 2015

hlásím se i já. nejprve jsem zvracela a zhubla 3,5kg, teď už můžu normálně papkat a hlásím se ve 20tt +0,5kg (výsledná od původní váhy -3kg) 🙂 snad nebudu přibírat víc a víc 🙂

uciamia
2. zář 2015

já jsem 19tt a váhu mám asi podle počasí 😀 jednou mám -2kg, další den +2kg ... ale tak zatím se mi zvětšilo jen břicho a prsa 😅

terezkkaaa
3. zář 2015

Ahoj,jsem 30tt a mám nahoře 17 kilo.Malej má kilo a půl.Ze začátku jsem nabìrala málo a teď za poslednì měsìc 7 kilo nahoře.Meřìm 175cm takže to ještě tak nějak jde ikdyž je to dost! Počìtám ,že půjdu rodit a budu mìt tak 25 kilo nahoře :-/ Doktor mi zakázal pìt minerálky a jìst slaný,je fakt,že jsem se dost přejìdala.

xkvetinkahm
3. zář 2015

Ahoj holky, přidávám se k debatě 🙂 Jsem zítra 21+0 a nemám nahoře nic. Když jsem otěhotněla, tak jsem zhubla vlivem nevolností skoro 5kg, takže to doháním. Ještě v srpnu jsem nebyla schopná sníst normální porci jídla. Když jsme šli s mojím do restaurace tak jsme si dávali jídlo na půl (já si párkrát zobla a nic). Uvidím jak se to bude vyvíjet. Pro mě je důležité, že je malý zdravý a vše je ok.

gepe
3. zář 2015

S malou jsem pribrala za cele tehotenstvi 3,5kg. Prvni prirustek vahy v 23tt a to 20dkg, mala zdrava. Nyni u dalsiho uvidim.

anniesfibis
3. zář 2015

@gepe jak muze nekdo tak malo pribrat kdyz jen dit ma 3kg, plodovka 0,5kg; placenta ke kilu, o litr tedy cca 1kg vic krve? ..tomu nerozumim a min. Prirustek pro obezni tehule je aspin 7kg

xkvetinkahm
3. zář 2015

@anniesfibis třeba maminka měla nevolnosti a zhubla, podívej na mě, já zhubla skoro 5kg a jestli zhubla obdobně, třeba se jí vše ukládalo na mimi tak by to udělalo cca 8,5kg. Jinak nevím 🙂

gepe
3. zář 2015

@anniesfibis nebyla jsem obezni, ani plnostihla. Pokud by jsi mela stavy jako ja od 6-7tt az do 24tt, kdy jsem nemohla jist, ani poradne pit, vse Ti absolutne smrdelo vcetne byt jen otevrene lednice, mluvila by jsi jinak. A ano, behem 3 tydnu jsem zhubla hned na zacatku o 6kg, pod startovaci vahu. Mala prisla na svet planovanou sc v 39+0 s mirami 2700gr a 48cm. Cele tehotenstvi plod i vyvoj tabulkovy, ja mela problemy. Me moje mama mela v 21l a po porodu mela 51kg.
Nejdriv se kdyztak vzdy ptej, nez zacnes soudit, prospeje Ti to.

sabine_
3. zář 2015

Ve 28tt + 4kg.

78marcela
3. zář 2015

@anniesfibis
@xkvetinkahm ja měla taky dost nadváhu pred otehotnenim a celé tehu jsem to mela divne. Behem prvniho trimestru nsem přibrala 7 kilo, pqk mesic vaha stala a pak sla dolu. Podotýkam, ze do 22.tydne jsem skoro denne zvracela, zpocatku tak moc, ze jsem skoncila na kapackach v nemocnici. Presto sla vaha nahoru (brala jsem hormony po ivf) a jak jsem prestala zvracet a zacala jist, tak sla vaha dolu. Zhubla jsem tech sedm pribranych kilo a jeste dve navic, takze rodit jsem sla s vahou o dve kila nizsi nez před otehotnenim. Ted, skoro dva tydny po porodu,mamo 16 mene. Mala zdrava, doktorina to nic nerikali.

gepe
3. zář 2015

@78marcela ja nemela ani nejak nadvahu. Prijde mi, ze nektere se domnivaji, kdyz neni tabulkovy prirustek min. 12kg, ze bud clovek lze anebo nevim - tak bujnou fantazii nemam 🙂 Rozhodne bych to me tehotenstvi nikomu neprala.. i kdyz uz mozna ano, aby pochopily, ze ne vsechny zeny jsou v tehotenstvi bez problemu a nemusi to byt slunickove a vysmate obdobi 😅

desencanto
3. zář 2015

24tt +3,5kg

78marcela
3. zář 2015

@gepe ja to nemyslela na tebe, to jsem psala pro anniesfibis, ktera psala, ze prirustek pro obezni tehule je aspon 7 kilo. Ja obezni sem a taky jsem to nenabrala, vse se neridi vzdycky podle tabulek. A tehotenstvi jsem mela hodne hodne divoke, mam v blogu dva clanky o mym tehu a neprala bych ho nikomu.

sarriku
3. zář 2015

Já jsem měla 64 kg základní váhu. V začátku jsem zhubla na 60 kg, protože mi bylo špatně a neměla jsem chuť k jídlu. a váha se mi srovnala zhruba v 26.týdnu opět na 64 kg. Pak už jsem jen tloustla. Do konce těhotenství jsem přibrala na 70 kg, což není žádná katastrofa a určitě vděčím dost pohybu, kterého jsem se nebála.
Teď je 10.měsíce od porodu a vážím 58 kg. Kojila jsem půl roku.

gepe
3. zář 2015

@78marcela vim, jen jsem doplnila take pro @anniesfibis. Mela jsem ji zminit. Ja radsi nic nesepisuju a nechci vzpominat. Staci mi jen kdyz si vzpomenu na hrnicky z kterych jsem pila v te dobe caj a dela se mi nevolno jeste ted. At si to kazdy srovna jak chce, jen se mi dost nelibil jeji pristup ve stylu ze lzu a soudi me aniz by vedela.

78marcela
3. zář 2015

@gepe naprosto chapu..hele a vis co je ale zvlastni? Ja si ted ty clanky po sobe znovu precetla, pripomnela si, jak to bylo hnusny obdobi..a uvedomila si, ze bych do toho sla znovu..ten poklad právě spici vedle me za to vsechno stal.

sonjuletka
3. zář 2015

Já jsem 36tt a přibrala jsem asi 12kg... začala jsem na 58, pak kilo zhubla, a teď mám skoro 70...

anniesfibis
3. zář 2015

@gepe kdo soudi?? Pises mi ,,nwjdriv se zeptej,, ..tak ten otaznik v mem dotazu neni znak otazky?..omg

gepe
3. zář 2015

@78marcela verim 🙂 ostatne my neskoncime u jednoho ditete take, doufam
@anniesfibis znak otazky u vahy vnitrnosti, plodu, prsou atd? 🙂 vcetne toho, ze absolutne nechapu, kde jsi vzala ze jsem byla obezni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru