Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

dooriska
30. kvě 2012

no já zatím žádné chtě nemám, jím vše co zravna je na talíři. Akorád si pořád musím hlidat kolik toho sním jak toho sním víc byď o jedno sousto tak když to nevykrkám tak se pozvracím.. dřív jsem byla zvyklá vypít půl litru najednou ted ani náhodou, vodu mám stále pri ruce a po malých douškách upíjím a jím několikrát denně(snídane,2krát svačina,obed,2krát svačina,večeře). Paní Kateřina Cajthamlová by ze mě měla určitě radost 🙂

mochenkaa
30. kvě 2012

Tak já do 13tt přibrala +0,3 kg, do 18tt celkem +0,8 kg, do 22tt celkem +1,6 kg, do 31tt celkem + 3,0 kg, do 34tt celkem + 4,2 kg, pak za týden další +1,2 kg a příště se vážím za týden.
Ale měla jsem dost už před otěhotněním 150cm/63kg 😅
Od 26tt mám cukrovkovou dietu 😉

stoupicka9
30. kvě 2012

Ahoj ženy, já se taky přidám s váhou v těhu. Já jsem zatím ve 20tt a mám +4,8kg. Což mi přijde dobrý. Při prvním těhu jsem ale přibrala docela dost. Nevím už jak to šlo zasebou nahoru ale týden před porodem jsem měla 22kg. Valila jsem se jak sud, protože jsem malá, mám jen 157cm, tak doufám, že teď to bude o dost míň 🙂 Ale před prvním otěhotněním jsem měla jen 49kg, ale stejně mi 5kg po porodu zůstalo. No budu pevně doufat, že to teď nebude tak hrozný 😀

pospes
30. kvě 2012

Tak já v prvním těhotenství přibrala 17kg a teď ve druhém ve 14. týdnu mám zatím -1kg, tak uvidíme, jak to bude na konci 🙂

andrejkonellis
30. kvě 2012

Ahoj holky, tak já jsem v 15tt a zatím +4kg...tak doufám, že seto trošku zastaví....bříško mám jak v 6. měs. 😀

kikina111
30. kvě 2012

@pospes jj já jsem právě v prvním těhotenství přibrala 20kilo tak ted pevně doufám, že to nebude stejné 🙂 je to už skoro 12let 🙂

martinakl
30. kvě 2012

Zitra zacinam 27t a mam uz 7kg. Skoro vse od 5. mesice, takze ted to jde fakt rychle 🙂

martinakl
30. kvě 2012

@kikina111 Ja ve 14t nemela taky nic (nebo mozna max 0,5kg), do 17t 1kg a ted uz to jde rychle, viz prispevek vyse 🙂

mm_mm
31. kvě 2012

Jsem 19.tt a mám 1,5 kg nahoře, ale mám těhotenskou cukrovku, takže dietu - takže asi nic moc nepřiberu, tipuju...

stellamax
31. kvě 2012

Ahoj holky, já jsem začala přibírat až v 7. měsíci, do té doby jsem jídlo zvracela nebo mi z něj bylo špatně. Teď jdou kila nahoru ale hodně rychle. Dnes, v 35. týdnu mám nahoře 8 kilo. Naštěstí to vypadá, že skoro všechno je v břiše, protože jsem zatím nepotřebovala žádné těhotenské oblečení.Snad to tak už ten měsíc zůstane 😉

handm
31. kvě 2012

@martinakl He, tak to jsme na tom podobně. Do 5. měsíce ani tuk, jedno kilo dolu a pak nahoru, a ted co měsíc to tři kila 😲 Neuvěřitelný...😝 Jsem 29 a mam taky 6-7 kg... ☹ S DR jsme říkaly, že to musím už hlídat. ale jím stejně i mín a stejně si to skáče, jak chce.. snad ze vzduchu.. U prvního jsem nabrala 11kg a bojím se, že to ted bude víc 😲😝l

martinakl
31. kvě 2012

@handm Ja to zatim nehlidam a jim dal hodne 🙂 ALe asi budu muset.. Puvodne jsem chtela nabrat tak max 12kg, ale ted jsem "slevila" na 15. Tak zkusim dodrzet aspon to 🙂 I kdyz ono to moc ovlivnit nejde. Nektery holky hodne pribiraj, i kdyz tolik nejedi...

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
coufii
31. kvě 2012

@istokovam Ahojky...Taky jsem tohle nedávno řešila...že holky ještě pomalu ve 30 tt skoro nepřibraly a já ve 25 tt mám 9 kg nahoře...oktor to nějak ani neřešil...tak je to asi normální...Jen se bojím abych nešla k porodu s metrákem a neodnášela si ho skoro celej domů z porodnice 😖

krislip
1. čer 2012

Já mám ve 27tt 7kg nahoře.U prvního těhot.celkem 18kg.Jenže teď jsem začala s o deset kg vyšší váhou,tak bych se ráda vešla tak do těch 12kg.Ale jím normálně,ale mám v plánu přestat jíst sladký,krom ovoce a cereálií 🙂 No plány ....

mochenkaa
1. čer 2012

@coufii @krislip Holky neblbněte s omezováním sladkého. Ani nevíte jak ráda bych si ho dala a nemůžu. Buďte rády, že máte dobré testy na cukrovku a užijte si to 😉

coufii
1. čer 2012

@mochenkaa mě je ještě nedělali 😀

krislip
1. čer 2012

Já testy ještě nemám.jdu až příští týden.spíš mi prostě vadí,za neodolam a bastim denně koláče.to bych si mohla odpustit

mochenkaa
1. čer 2012

@coufii @krislip já byla v 26tt, tak jsem si říkala, že už to máte za sebou 😀 Ale tak si radši užijte, že můžete.

krislip
1. čer 2012

No ale na ten test se tedy netesim.když jsem byla poprvé tak mi bylo hrozně blbě.asi mi nějak klesl tlak.sem tam málem sebou svihla.

coufii
1. čer 2012

@krislip já už se naučila odolávat....jde to blbě...ale JDE!!! 😀
@mochenkaa taky sem čekala že už budu mít po...ale nikdo nic neříkal a až 28.6.jdu do poradny...tak nwm 😉

mochenkaa
1. čer 2012

@krislip já šla sama a už nikdy. Ležela jsem ty dvě hodiny v čekárně na lavičce a kolem mě se ksichtili důchodci, že zabírám víc míst. Já to v sobě udržela jen proto, že bych na to musela jít další týden znova.
@coufii Tak třeba tě tam nepošle, pokud jsi mladá (podle fotky vypadáš hodně mladě) a máš ideální váhu + nemáte cukrovku v rodině, tak někdy neposílají. Já jsem ráda že jsem šla, protože mi vyskočila fakt vysoká hodnota 😒

kikina111
1. čer 2012

Tak na ten test na cukrovku se taky netěšim... Kamarádka porodní asistentka mi to vylíčila a hlavně nedám to být tak dlouho na lačno... Já hned jak se vzbudím si musím dát alespoň něco malého, jinak trpím celý den... tak jsem zvědavá jak to zmáknu 😀

krislip
1. čer 2012

@mochenkaa 😀 to si umím ty důchodce představit 😀

coufii
1. čer 2012

@mochenkaa no to víš že bych byla ráda kdybych nešla 😀 no je mi 19 a v rodině nic...teda aspoň co vím 🙂 tak uvidíme 🙂

mochenkaa
1. čer 2012

@coufii tak asi ani nepůjdeš, protože ideálně se chodí 24tt-28tt a ty na další KO budeš 29-30tt 😉 Prej se nechodí do 26 let, ale já mám 24 a šla jsem, ale je fakt, že děda má cukrovku a já nadváhu..

coufii
1. čer 2012

@mochenkaa tak bylo by fajnkdybych nakonec fakt nešla 🙂 my áme v rodině cukrovku ale v podstatě jen papírově, jelikož když moje mamka byla ještě mímo tak si ji adoptovali. a vlastně její adoptivní matka, tudíž moje babička ji má. Z její pravý rodiny nevim o nemocech vůbec nic...

mochenkaa
1. čer 2012

@coufii tak geneticky to je v pohodě 😉
Za sebe můžu říct, že moje příznaky cukrovky kolem toho 23-26tt byly obrovská žízeň (4-5 l denně) a neustálé čůrání, ale fakt moc (jen v noci klidně 10x)

pumuckl
1. čer 2012

29tt a +10kg ☹ první těhu (porod v 36tt) jsem nabrala celkem 12kg. Startovní váha byla stejná a teď už mám kila jako tenkrát v 32tt 😠 Se mi to vůůůůbec nelíbí. 😀

diableria
2. čer 2012

@mochenkaa Máš pravdu, ať si užívají 🙂 ! Mě taky našli cukrovku...A to jsem se taaak těšila, že poprvé v životě budu moct v létě bez výčitek jíst ovocné knedlíky a zmrzlinky. Člověk celý život řeší diety, aby neměl 100kg a nakonec si ani v těhotenství nemůže dopřát 😝. Výhoda je, že asi už nebudu přibírat. Teď mám +7,5kg a s touhle dietou už pravděpodobně moc přibírat nebudu 😀 . Jak jsi na tom Ty? Přibíráš ještě nebo se Ti to zastavilo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru