Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

diableria
2. čer 2012

@mochenkaa Už jsem si to výše přečetla, jak to máš s váhou 😉 . Asi bys ale přibrala víc, kdybys nedržela tu c. dietu, viď?

krislip
2. čer 2012

No jo holky,já bych si taky řekla,že je to fuk.že konečně muzu,jenže po prvním tehu jsem nedokázala shodit na puv.váhu 60kg a teď jsem díky tomu začínala na 69kg a teď kdyby mi zas stejně zůstalo tak budu mít 80kg a 165cm výšku a to fakt nechci...to jsem plně kojila a tělo to nepustilo,jak čtu tak většina se toho zbavila bez problémů.

mochenkaa
2. čer 2012

@diableria já vůbec netuším jak by to bylo s váhou bez cukrovky. Asi by to šlo nahoru až teď ke konci, kdy bych chtěla jíst furt, ale kvůli cukru se musím hlídat. Každopádně nejhorší bylo cca 29-34tt ohledně sladkého. To jsem i brečela, že chci sladké (v normálním stavu mi velká Milka vydrží klidně i 3-4 měsíce).
@krislip já doufám, že váha půjde dolů. Dala jsem si předsevzetí, že do roka od porodu se dostanu na svoji ideální váhu. Což znamená shodit cca 13kg + to co přiberu těhotenstvím. Jsem zvědavá jak to půjde 😀

sariel
4. čer 2012

Uběhlo pár týdnů a váha u mě stoupla o kilo. Mám tedy už 8 kg navíc. Myslím, že za měsíc do porodu to ale bude o další dvě kila. Strašně jsem se rozjedla. Hlavně ujíždím na pikau a melounech. 🙂

deniska2
4. čer 2012

hoj holky potrebovala by som radu som 9 tyždni o tížden mam ist na genetku a to už budem 10 tyždni chcela som sa opitat že či možem aspon pit čistu vodu prej tam mam ist na lačno prosim vaz bol už niekto na genetike 10 tyždni dakujem

mochenkaa
4. čer 2012

@deniska2 to jdeš na krev, že? Normálně se napij vody. Snídani si holt dáš až po odběrech. Pít klidně můžeš, ale radši nesladké, takže voda nebo hořký čaj

romca13
4. čer 2012

@deniska2 to jsou jako odběry k NT screeningu? Pokud ano, tak a lačno být nemusíš,,, je to uvedeno třeba i na stránkách Prenatalu,,

deniska2
4. čer 2012

@mochenkaa ano idem na krv takže pit vodu možem fuuuu to sem rada aspon to ked papat nemožem 🙂

deniska2
4. čer 2012

@romca13 ja idem na krv na genetiku či dieta bude zdrave mam ist na lačno ☹

pejullka
4. čer 2012

@deniska2 já jsem byla na genetice a normálně jsem se mohla najíst, jde tam o hormonální profil.

deniska2
4. čer 2012

@pejullka na tej genetike mi budu brat krv aj moč ale neviem načo asi či bude zdrave dieta

pejullka
4. čer 2012

@deniska2 aha, tak to mi nebrali, tak to nevim

mochenkaa
24. čer 2012

Tak už mám po porodu. Rodila jsem 37+6 a do té doby přibrala +4,9kg (poslední kilo za týden). V porodnici jsem nechala 6,1kg 😀 Takže jsem lehčí než jsem otěhotněla.

diableria
25. čer 2012

@mochenkaa Tak to jsi přírodní úkaz 😀 . Ještě jsem nikoho takového nezažila...A samozřejmě gratuluji k miminku!

mochenkaa
26. čer 2012

@diableria 😀 😀

novina
11. črc 2012

Já jsem dneska 19+6 a zatím jsem přibrala jedno kilo. Ale je fakt, že je mě kus a miminko si to má z čeho brát 🙂

pumuckl
18. črc 2012

Před měsícem jsem si tu stěžovala, že v 29tt mám stejně přibráno jak při minulém těhu v 32tt, dnes jsem 35tt a mám stejně jako při minulém v 36tt ,takže přibírání se zpomalilo a už asi měsíc jsem nepřibrala nic. 🙂 Nutno podotknout, že mám "zásoby", který je možno "hubnout" a tu váhu přesouvat miminku což předpokládám, že se děje, protože miminko nabírá jak má. 😎

vera_vila
26. črc 2012

Ve 25tt mám nahoře 4 kg (ale 2 kg jsem předtím zhubla)... v prvním těhu jsem měla za celé těhu nahoře 12 kg, teď to vidím podobně, vzhledem k tomu, že mám 2,5 měsíce do porodu a za 4 týdny (od minulé poradny) jsem přibrala 4 kg (jinak jsem měla pořád stejně, jako před těhu (60-58-60-64))

glimmer
11. srp 2012

Ahoj, já jsem v okolí asi jediná, které v těhotenství nepřibírá. Za první 3 měsíce jsem zhubla 8 kg, občas jsem zvracela a neměla jsem vůbech cuuť na jídlo, kromě coca-coly a křupek :o). Teď jsem 27 tt a zatím jsem nabrala zpátky 3 kg, ztěch osmi zhubnutých.
Když jsem čekala Aničku, tak jsem nejdřív 12 kg zhubla a nabrala zpátky 10 kg, takže jsem šla rodti ještě lehčí než před těhu 🙂 🙂 v porodnici se divili 😀

smoulanda
11. srp 2012

Ahoj..já jsem dneska 24tt a přibrala jsem zatím 5kg 🙂 🙂

gabien
11. srp 2012

jsem ve 22tt a mám nahoře 5-6 a mám strach že je to málo doktor říkal že je malá kost a kuže tak doufám že začne nabírat vižlička 😅

paulia
12. srp 2012

Ahojky,já mám ve 34 tt 14 kg nahoře,ale zadržuje se mi voda,bříško nic moc velké,s malou před 3 lety jsem přibrala celkem 12 kg,bříško jsem měla malé,po porodu naprosto ploché a po šestinedělí jsem měla méně kg,než před otěhotněním,lidi se mě lekali,propadlé tváře...takže žádný strach,určitě to půjde dolů 😉

balunky
25. zář 2012

Ahojky,já jsem ve 20 tt a mám o 3kila méně než před otěhotněním,a to jsem neměla ani nemám žádné problémy z nevolností a jím stejně jako před tím,tak uvidíme jak to bude dál 😉 pohladte bříška maminky 🙂

brigule
1. říj 2012

Moje původní váha před otěhotněním - 51kg, 160cm.Teď sem ve 24t a mám 10 kg navíc. Za poslední měsíc jsem přibrala skokem 5 kg, hrůza. Ptala jsem se doktorky zda je to normální, jestli to není moc a ona že rozhodně je vše v pořádku, že mých původních 51kg je málo a musím si vytvořit zásoby na mimi i na kojení.
Já ale její nadšení z mojí váhy nesdílím. Při představě že jsem zhruba v půlce a mám 10 navíc děsím se že na konci těhotenství to bude 20 ☹ Ale nezbyde mi nic jinýho než nechat váze volný průběh a uvidím jak se věci vyvinou.

qaculqa
1. říj 2012

Ahojky ....ted jsem 31tt a nahoře mám 10kg čili 65kg...puvodní váha před těhu byla 54-55kg 🙂 ...Bříško mám tak akorát,i když někdo říká že veliké 😀

bgregorova
3. říj 2012

Sem ve 25 týdnu a mam nahoře 4 kg, což je úplně výborné, s prvním dítětem sem měla nahoře 12 kg v tomto týdnu a nešlo to schodit po porodu, schodila sem to až po mateřské nástupem do práce.

bibi89
8. říj 2012

Ahojky ja jsem 17 tyden a nemam nahore jeste ani deko tak jsem zvedava🙂

matinka27
16. říj 2012

Ahoj všem, teda koukám, že se vymykám normálu. V 19.týdnu mám 10 kg nahoře ☹ . Bohužel nepracuju, takže pohyb kromě úklidu a vaření takřka nulový. Asi začnu držet dietu, když tady pročítám příspěvky. A to se nijak nepřecpávám 😖

helabella
16. říj 2012

V prvním těhu jsem nabrala 10kg, ve druhém zhubla 2kg a ve třetím jsem zhubla 7kg (ve 2. a 3. jsem měla těhu cukrovku, takže dietu). A teď jsem ve 26.týdnu a mám minus 2kg 😉 Ale je pravda, že je z čeho brát 😅

cilkaa
30. říj 2012

@matinka27 mám to stejně 19 tt a nabrano 10 kg.
Jak jsi prosím pak přibívala dál? Děkuji. Jsem z toho nervní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru