Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

nikolik111
9. říj 2013

jasny no ja prave jestli je to normalni ... ja trebas vubec jsem nezvracela 🙂

wella123
24. říj 2013

Ahojky holky já jsem 25 tt a mám 5 kilo, jím hodně sladký,ale nějak se nepřejídám 😉

ventilkova
31. říj 2013

Ahojda, zacinam 31 tyden a nahore mam 12 kg

kluziste
1. lis 2013

Tak od 24. do 28. týdne nic navíc, stále jsme +8kg od začátku, ale bříško i malinká pěkně rostou - mrňousek už má přes 1100g 😅 😀

carolineg1
3. lis 2013

@istokovam taky jsem byla na hranici a budeš chodit na kontroly? mi dala gllukametr s tím že to mam měřit a zapisovat

carolineg1
3. lis 2013

jinak jsem 26 týden a u dva týdny nic nahoře stále 9kilo.....

elastiq
3. lis 2013

Já jsem u obou těhotenství přibrala stejně - 12kg, ale holky, to je individuální

prcekverunka
4. lis 2013

@iliseek Já jsem začala přibírat až od 16tt, všichni se mě ptali, kde to mimčo mám, že na mě není nic vidět, ale pak to přibírání začalo. Teď jsem ve 25tt a mám +7kg. Tak jsem zvědavá, kolik budu mít ve finále 😖

iliseek
4. lis 2013

@prcekverunka No já už jsem ve 21tt a taky pociťuji, že ty 4 kilča nahoře už mám (váží mě jen sestřička u dr, tak ve středu se uvidí)... To je hrozné, jak to přibývá rychle teď.

prcekverunka
4. lis 2013

@iliseek To jo, vůbec nechápu, kde se to bere 😅

jennyska
5. lis 2013

@prcekverunka @iliseek @elastiq @carolineg1 @kluziste @ventilkova @wella123 @nikolik111 @istokovam

Ahoj těhulky a maminky,

myslíte, že byste mohly se svou zkušeností s přibíráním v těhotenství příspět do naší společné, koníkovské Wiki knihovničky? 🙂 Tu si tady spolu se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na různá témata a když svůj příspěvek vložíte na https://www.modrykonik.cz/pribirani-v-tehotenstvi/ , zapojíte se tak do její tvorby i vy.

Vaše rada, tip, zkušenost pomůže ostatním těhulkám, které toto téma zajímá a hledají u nás na koníkovi různé informace v souvislosti s váhou v těhotenství.

Děkuji Vám a přeji fajn den. 🙂
Jana

s1monice
18. zář 2014

Ahoj, jsem 21+3 tt a mam nahore 1kg, vubec to nechapu, prestala jsem pribirat, kdyby jsem nebyla tehu, uz mam davno 100kg. Jinak vazim 66 kg

snezenka123
12. říj 2014

Ahoj holky,
tak první těhu přibrala jsem 18kg, vstupní váha 56kg, rychle jsem to zhubla, do půl roku jsem byla na původní váze
druhé těhu-otěhotněla jsem když bylo malé 9 měsíců-vstupní váha 56kg, přibrala jsem 20kg,ale to už bylo horší s hubnutím,poslední dva měsíce těhu jsem díky hrozícímu předčasnému porodu musela jen ležet 😠 po druhém dítku mám stále kila nahoře a je to 4 roky...
teď třetí těhu..vstupní váha 65kg...nyní 14tt a 63kg..tak uvidíme, jak to půjde nahoru a pak hlavně zase dolu 😅

nocinoci
13. říj 2014

ahoj já v prvním přibrala 23 kg .. byl to klučík nemohla jsem kojit šlo to dolů skoro rok a půl ... druhé jsem přibrala 18 kg .. holčička, kojila jsem a měla jsem v šestinedělí mín než před porodem 🙂 .. a ted jsem ve 23tt poslední den a mám nahoře 8 kg .. .tak uvidíme 😀 ale nijak to neřeším .. protože už vím že dolů to půjde a je pravda, že hodně toho dělá voda, alespon u mě... vždy mi váha vystřelí rychle a vím že jídlem to není, jsem nateklá jak ropucha pořád ...

jahodnice
13. říj 2014

Vstupní váha 75 kg, v den porodu 82,5kg, dnes 3 týdny po porodu 72 kg a to nekojím(bohužel)

marcelinad
13. říj 2014

V prvním těhu jsem přibrala cca 10 kg a vše nechala v porodnici, doma jsem ještě týden po porodu něco málo zhubla a pak pár měsíců po porodu opět nabrala 10 kg, kojení na mě mělo opačný účinek a hlavně jsem i teda víc jedla abych měla dost mlíčka, malá moc nepřibírala.
Teď jsem ve 30tt a mám 6-6,5 kg nahoře (podle toho jak se hodně najím), poslední měsíc jsem nepřibrala nic, tak snad je vše v pořádku. Zítra jdu na kontrolu 🙂

beruska125
20. říj 2014

Jsem rada ze do teto diskuze přispívají i normální holky😄 ... Chce to jist rozumné ale nestresovat se ze váha jde nahoru. U prvního jsem přibrala skoro 20 kg. Do konce sestinedeli jsem měla trochu navrch oproti původní váze. Tak do 3 měsíců jsem vážila min než před otěhotněním😀nic jsem pro to nedělala. Šlo to samo kojením a nevyspanim😃asi sem taky v trhu zadržovala hodně vody, nevím...

me79
20. říj 2014

Ja jsem začínala na pouhých 42,5kg, do 4.mesice témeř jsem nic nepřibrala a pak v 5. Měsíci naskocilo najednou 5kg. V ničem jsem se neomezovala, jedla jsem hodne sladké. Do konce tehotenstvi jsem měla celkem 7,5kg nahoře. Mala se narodila se skoro 3kg. 6kg zustalo v porodnici a zbytek (i více bohužel) jsem shodila po 3 nocich bez spánku. Tyden po porodu se me lide ptali, zda jsem to miminko porodila vubec ja :-0 Ja jsem třeba opak toho, ze hubene maminy probírají v tehotenstvi více a rychleji.

denca1988
20. říj 2014

Ja som teraz v 36tt a mám nahore 11-12kg,ako kedy to kilo hore dole,začínala som na 61kg....teraz sa mi prírastok na váhe nejako zastavil,možno tým,že malá je už veľká a bolí ma zo všetkého žaludok a menej sa napchávam 😎 Kamarátka pribrala 17 kilo(začínala na 50) a má po dvoch mesiacoch už všetko dole....nemysli na to,pekne papaj kým si to možeš užiť a teš sa na malinké...neznamená to že musí byť veľké....

krasnydenvsem
20. říj 2014

Dnes sem byla na kontrole sem 24 TD mam10 kg jim pořad stejné pan doktor říkal at tím se moc ne stresuji probrala sem do bříška trošku zadek hodné prsa mám vel 75 C a ted mám 75F no jak vidím budu muset koupit vetší podprsenky košický

marketa11112
20. říj 2014

jsem ve 23. tydnu a mam nahore téměř 5 kilo. jsem ale vsezravec a vždy jsem byla -- tedy u nas doma se fakt neji, je to az desne. jim hodne sladkého, ale i peciva, ovoce. bezne mam ale dost velky vydej energie, ted se dost setrim. trosku se bojim, kam to povede, ale zatím proste jidlu neodolam 🙂)

hedusska
21. říj 2014

do 30tt jsem přibrala cca 3 kg, k porodu jsem šla s +27..😀 stále mám 7 nahoře, je to 5 měsíců

weru88
22. říj 2014

30tt a mám +10kg 🙂 do konce pátého měsíce jsem neměla pomalu bříško. ten,kdo nevěděl,že jsem těhu to nepoznal. Od šestého měsíce jsem šla rapidně s váhou nahoru. Ale váhu neřeším, hlavně, že se má malá dobře 🙂

brendamonique
22. říj 2014

...během druhého těhotenství, jsem přibrala víc než u prvního - dohromady 14 kg (v den porodu)
...a 3 týdny po porodu akutním císařem ...zpět na své váze bez kg navíc 😉

denca1988
22. říj 2014

Ahojte baby,ja mam nahore zatim 12 kilo a som 36tt.Zacinala som na 61.

beatax
22. říj 2014

ja jsem 27 tt a mam nahore 6 kg, vstupni vaha 53 kg 🙂

blackpitbull
31. říj 2014

já mám 21tt už 7kg navíc a taky mě to trápí,ale zase si říkám,že za to miminko stojí a já na modeling nikdy nebyla 😀 vážím aktuálně skoro 100kg, a říkám si happy hippo 😉 po porodu chci na sobě zamakat a mít zase 68 kg jako před hormonální léčbou nebo aspoň tak,abych se zdravotně cítila fajn.... netrap se váhou těš se na potomka 😉

cottie
31. říj 2014

Když jsem otěhotněla měla jsem 75kg teď jsem 20tt a mám nahoře 7kg, příjde mi to normální. Zdá se že to šlo zatím všechno do bříška.... Tak uvidíme co bude dál 🙂

nikky27
31. říj 2014

za celé těhu jsem přibrala 30kg. Malá šla o týden dýl a měla 3950g.Ted 6 měsíců po porodu mám 6kg nahoře. Snad to půjde dolů 🙂

apfele
31. říj 2014

před těhu 54kg , rodila jsem 37+6tt a měla jsem +12kg, nyní 8,5 měsíce po porodu jsem na své váze 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru