Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

zuzikajdicek
14. črc 2013

U malé jsem měla 20kg :D u malého pomalu taky tak váhu měli cca 3300g

pajuska87
14. črc 2013

Já u své 1. dcery nabrala 16 kg a měla 2600 g a teď u 2. 13 kg navrch a váhu měla 2620 g

misa0303
14. črc 2013

@martasek252 ...to je zvláštní - to neznám, mně jde pouze pořád nahoru🙂))

mmaarrket
15. črc 2013

@misa0303 prosimtě krotit, hlavně, že ty i malé jste v pořádku, i kdyby jsi měla přibrat 20 kilo, tak to malé a zdravé stvoření za to stojí! 🙂

zabaza
15. črc 2013

Ahoj...no, já jsem v polovině 17 týdne a mám na hoře 1,5 kila......jsem ráda, že to moc nejde, protože výchozí váhu jsem měla velkou a po prodělaný plastice dělohy,IVF a vysokému tlaku (v těhotenství) nesmím moc přibrat, abych mimi donosila...ale myslím, že 8 kg ve 20 týdnu je v pohodě a normal....)) Mějte se krásně

mmaarrket
15. črc 2013

@martasek252 ahoj, toho jsem si u sebe také teď nedávno všimla, že mám ráno o kilo míň než večer ( což by se vysvětlovalo jídlem), ale 2. den mám zas stejně, co ten předešlí ráno, takže zas o kilo méně 🙂, nevím čím si to vysvětlit a přitom malý přibírá jak má 😨

martasek252
15. črc 2013

@mmaarrket
Právě že já si toho všimla v nějakým 20.tt ale přitom je vše v pořádku a malej roste jako z vody. Podle velkého UZ co jsem byla tak že se má k světu. a to ze začátku byl o necelý týden větší 🙂 🙂 ale jinak je teda podle meho doktora v pořádku tak nevím jak si to vysvětlovat 🙂 😉

ivanatutkova
17. srp 2013

Ahojky, dneska končím 26tt a mám nahoře 3kg. Mě zase sestřička říká, že je to maličko, ale miminko si bere ze mě. Vám, které jste přibraly tolik nezávidím 🙂 Ale hlavní je zdraví miminka 🙂

ventilkova
18. srp 2013

Ahoj, ja jsem ve 20 tt a mam nahore pet kilo ... V prvnim tehu 30,5 syn mel 3950 g, v druhem 22 kg a syn mel 3810 g, ted cekame holcicku, tak jsem zvedava, jak to bude ...

terezka85
18. srp 2013

Ahoj, já jsem v 19tt a mám nahoře rovná tři kila...

jaaankaaa
29. srp 2013

ahoj holky,váha to je strašný strašpitel alespon u mě.vážila jsem hodně už před otěhotněním a ted to není o moc lepší ☹ .v přejídání se držím,ale ty kila jdou samy nahoru,snad bude vše ok,jinak jsem přibrala už 8kilo,a to jsem ve 21 tt. 😲

brigit92
29. srp 2013

Ahojky babušky,chtěla jsem se zeptat od jakého měsíce jste pořádně začaly přibírat 🙂
Já jsem v 16tt a zatím jsem jenom hubla 🙄 ..Vůbec nechápu proč,na jídlo ani tak nemám chuť,zatím mám všechno bez potíží. Žádně nevolnosti jsem neměla,už od začátku.

verisek91
4. zář 2013

já jsem před otěhotněním vážila 65 kg.. a teď mám 70 kg..přibírám tak nějak pomalu,protože po celých těch 19 týdnů držím váhu nějak na těch 70 a nejde to nahoru..tak jsem i ráda 😀

ditaflor
5. zář 2013

@istokovam také Tě zdravím, já jsem toto měla při první dcerce a teď se k tomu nejspíše také zdárně blížím, jsem na začátku 20tého týdne a šest kilo nahoře do 25 to bude 100% veselejší. ☹ U první jsem nabrala 25 kilo, nebyl den snad abych něco nového nepřibrala. Když se malá narodila vážila 2900g.... rok se vše shazovalo, ale šlo to, proto hlavu vzhůru a hlavně se neomezovat, po porodu vše shodíme 😉 .

carolineg1
5. zář 2013

18tt a 6 kg a to jen na salátech a zdravých věcech...žadne smažené

suki
8. zář 2013

tak já teď začínám 17 týden a už mám skoro 7kg nahoře 🙂 😀 , začínala jsem na 55 kg/167cm, tak nevím, čím to...jím častěji to určitě, ale určitě se nepřecpávám, aspoň nemám ten pocit 🙂 Tímhle tempem teda nevím nevím 😀 je pravda, že před těhotenstvím jsem aktivně cvičila aerobik a to teď bohužel nemůžu kvůli mimču, tak to asi bude tím 🙂 A fakt Vás obdivuju, co jste ještě nic nepřibraly 🙂 nebo třeba jen 3-4 kg. Uklidňuji se tím, že to teď třeba půjde nahoru pomaleji, co myslíte? 🙂 Podotýkám, že u první dcerky jsme měla pouze 12kg nahoře, což se mi teď zdá nemožné 🙂.

vanilkakapo
3. říj 2013

Je to na palici. 😀 Až do 18. tt jsem nenabrala ani kilo, ale bříško už jsem měla velké, miminko si bralo ze mne. 🙂 Teď jsem ve 22.tt a mám nahoře šest kilo. Ale roste stále jen bříško. 🙂

apfele
3. říj 2013

Ahoj, já dnes začínám 20tt a mám 3kg nahoře / výchozí váha 54,2kg / , u prvního syna jsem celkově přibrala 12kg.

prcekverunka
3. říj 2013

Ahoj holky, já jsem celou dobu nepřibírala, jen bříško pomalinku rostlo a teď jsem 20+0 a mám nahoře najednou 4kg ani nevím jak 😅 😕

vashaa
3. říj 2013

Malý roste jako z vody a asi je to malý "tukožrout" 😀 . Zatím jsem stále nepřibrala ani kilo, ba jsem stále dokonce - 2kg oproti váhy před otěhotněním.

luciesofi
3. říj 2013

S dcerou jsem přibrala 20 kg a měla 3810g (9 dni jsem přenášela) a ted jsem 15+2 a nemám nahoře vůbec nic (v prvním tehotenstvi jsme měla nahoře už 5 kg 😅), ale asi je to i tím, ze jsem 5 kg nestacila shodit..

katerinacernotova
4. říj 2013

Ahojky ja jsem ve 23tydnu a mam 10kilo navrch 😒

zuzikakuki
4. říj 2013

ahoj jsem 37 týden a mám nahoře 13,1 kg 🙂

kluziste
5. říj 2013

Ahoj, ve 24. týdnu +8 kilo, šlo to za poslední měsíc hodně skokem, začalo mi víc chutnat.. 😅 😠

nikolik111
8. říj 2013

ahoj tehulky ja jsme v 18tt tehotenstvi a pribrala jsem jen 5 deka... je to normalni ☹ ??

janapavlik
8. říj 2013

35tt a 10kg navíc 😉 V tomto těhotenství miluju sladké a ovoce 😉

di_
9. říj 2013

@nikolik111 Je to normální, já jsem třeba až do 17. týdne měla váhu nižší než v době otěhotnění a až poté jsem začala pomalu nabírat. Záleží hodně na výchozí váze a metabolickém typu.

První trimestr jsem zvracela a váha šla dolů o skoro 3 kg - měla jsem v té době ale asi 5 kg nadváhu, takže bylo z čeho brát, aniž bych měla strach, že prtě nebo já tím nějak utrpíme.

Nyní mám navrch oproti původní váze v době otěhotnění 2,5 kg.

pejsanek
9. říj 2013

Jsem v 18 týdnu a mám 4 kg nahoře. Připadá mi to docela hodně, ale podle doktorky můžu být v klidu 🙂 Bříško zatím moc nemám, jen malý, zato prsa skoro o dvě čísla větší už teď 😀

besita
9. říj 2013

Já jsem zatím 18+3tt a mám 1,6 kg nahoře, nechutná mi, někdy se vrací večerní nevolnosti 🙂 ale věřím, že to pak začne pěkně jít nahoru.

iliseek
9. říj 2013

Já jsem dnes 17tt a mám 2 kila nahoře. Z toho mám prsa o dvě velikosti větší 😀 Bříško na mě moc lidí prý zatím nevidí i když mi přijde už dost velké 🙂 No uvidíme jak porosteme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru