Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

yerry
15. črc 2016

Omlouvám se ta překlep: ve 20 tt jsem mela 2 kg přírůstek

houdkovaklara
16. črc 2016

@yerry ja jsem se bala, ze budu pribirat hned od zacatku hodne, ted se bojim, ze to pak pujde raz na raz...

yerry
16. črc 2016

@houdkovaklara Každá to má jinak... ale jde to pak celkem dobře dolů

maanule
16. črc 2016

21. týden +6kg :(

misicka1988
16. črc 2016

31tt + 10 kg 🤐

mr_falko
16. črc 2016

ja to teda neresim, 23tt + 7 kg

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
niik_
26. črc 2016

Zdravím maminky 🙂
Já jsem teď 29tt a mám nahoře 9 kg..doktor mě zprdl, že bych se měla hodně omezit v jídle, že kde máme do konce těhotenství..:(
Nepřejídám se, nejím ani nějak sladké a snažím se jíst 5krát denně ..mám strach, co mi řekne na dalším vyšetření..

karlajasmine
26. črc 2016

@niik_ to mi pripada uplne normalni.. co to je za doktora :D boze. Ja mela v 30tt +10kg, na konci tehotenstvi +16, po prijezdu z porodnice +8 , po sestinedeli +3 a ted +0 ;)

niik_
26. črc 2016

@karlajasmine Z doktorem jsem byla do této doby maximálně spokojená, než opravdu nepříjemně na mě vyjel ohledně váhy..Hned ze začátku jsem z toho byla v šoku, probrečela celý den ☹ 😀 ale kde jsem to řekla, tak mě "utěšovali", že jim to příjde v pohodě a ať to neřeším..

niik_
26. črc 2016

*S doktorem

sarkoc
26. črc 2016

@niik_ Já už nevím, kolik jsem měla nahoře okolo 30 týdne, ale celkem jsem měla nahoře asi 15 (nicméně jsem rodila o 3 týdny dřív, takže by to bylo víc) a doktorka mi na poslední kontrole řekla, že váha parádní, že půjdu domů z porodnice a nebudu vědět, že jsem byla těhotná...měla skoro pravdu, porodem jsem zhubla asi 8, pak během týdne další tři. Teď je to deset měsíců po porodu a musím se doslova cpát, abych díky kojení nehubla a nehubla, momentálně mám o 10 kg méně než svojí běžnou váhu před těhotenstvím a nedaří se mi přibrat ani za nic. Byla bych úplně v klidu, 9 kg neni moc ;)

niik_
26. črc 2016

@sarkoc Děkuju za podporu 🙂..jinak doufám, že víc, jak 15kg nepřiberu, ale pokud ano, tak to bohužel neovlivním. Nejdůležitější je, aby byl maličký v pořádku.. 🙂 A jinak Vám přeju, ať se Vám váha dá, co nejdříve do pořádku, aby jste byla v pohodě.. 😉

beatkaone
26. črc 2016

Koncim 35tt s dvojcaty a mam +20kg😱

medinka13
26. črc 2016

Ahoj, začínala jsem na 84 kg při 175 cm, do 30 tt jsem měla + 6 kg a teď mám 80 kg.. Už posledně doktor mrmlal, že kila jdou dolů, tak se děsím, co mi řekne teď..

ha_ja
26. črc 2016

@niik_ Tak já mám nahoře 4kg a doktor mě podezírá, že nejím.🙂

niik_
26. črc 2016

@ha_ja Tak to jste mě moc neuklidnila 😒 😀

katerinavackova
26. črc 2016

@istokovam u prvni 30kg 😁a vazila 2,88pri narozeni. Ted jsem 37.tt a mam 18kg nahore... 😁

eevvaa
26. črc 2016

já mám + 3kg a 20 tt, mám o 5 kg méně než při prvním těhu touhle dobou, mám strach při kojení, do týdne jsem měla startovací váhu a pak šla kojením rapidně dolů, tak uvidím, jak to dopadne tentokrát.

gepe
26. črc 2016

@niik_ ono zalezi i kolik jsi mela vychozi vahu, pokud vyssi nedivim se ze dr mrmlal.

niik_
26. črc 2016

@gepe Váhu před otěhotněním si myslím, že jsem měla v pohodě..při 165cm jsem vážila 58-60kg..váha mi hodně lítala, co dvě kilča, díky štítné žláze, ale více jsem neměla 🙂

juliemichal
26. črc 2016

13+5tt a stále -1kg 😀 a to jsem u kluků přibírala každou poradnu 😀 u prvního jsem přibrala 33kg a u druhého 17kg 😀

karlajasmine
26. črc 2016

@niik_ Tak podle puvodni vahy pribiras naprosto paradne - uplne normalne dle tabulek. Doktora vubec neres (vim ze je to tezke neresit takovehle poznamky) ale doktor fakt nevi co mluvi... jeste aby tehotna drzela dietu...

niik_
26. črc 2016

@karlajasmine Teď už si z toho zase AŽ tak těžkou hlavu nedělám, když lidi kolem mě uklidnili, že to vážně není moc..dokonce i můj endokrinolog, takže jsem klidnější 🙂
Asi měl pan doktor špatný den a Já byla zrovna po ruce..

hankatrdlinka
26. črc 2016

Ahojky...u prvního těhu jsem začínala s nějakými 75kg a skončila se 112....masakr, skoro 40kg nahoře, aniž bych měla chutě či se nějak přejídala...byl to fakt hnus....kila jsem neshodila, jen něco málo a teď jsem ve 22tt (začala jsem s 98kg) a mám nahoře cca 4-5kg....zatím teda 😉

yasminna
26. črc 2016

@niik_ to máš fakt divnýho doktora. Já ve 30tt měla asi 15 kilo navrch. Celkově jsem přibrala 22 kg. Já vždy na kontrole u gynekologa šla do mdlob, když jsem viděla to číslo na váze a sestra s doktorem mě naopak vždy uklidňovali, že se nemám bát, že to půjde dolů. A měli pravdu. V porodnici jsem nechala 9 kg, dalších šest jsem zhubla v šestinedělí a těch zbylých 7 kg během asi dalších 4 měsíců. A to jsem nedržela žádné diety. Ale prostě lítání kolem mimča. Malá byla totální nespavec, tak to bylo asi i tím. Ale kojením jsem teda nezhubla. Kojila jsem bohužel jen dva měsíce, pak už to nešlo, tak malá byla na UM. Váha šla dolů tak nějak sama. Ale kynula jsem teda rychle, už ve 12tt jsem měla asi 5 kg navíc. ☹

petraloco
2. dub 2017

V privnim tehu jsem pribrala 36kg. Ale to jsem se jen valela a cpala. Ted pri druhem jsem do 25tt pribrala 5kg. Ale ted jsem ve 30tt a mam dalsich 10kg tak, ze celkem 15kg. 😯 jim zdrave a pravidelne, hybu se a stejne to jede silenym tempem. Uz jsem celkem zoufala 😠😮

luciehutt
2. dub 2017

Ahoj. Začínala jsem na cca 65 kg a končila se 109... a ne že bych se přejídala. Žravej jsem měla jen jeden měsíc ☺. 4 měsíce po porodu 87 kg tak uvidim jak to půjde dál 😊

anonimni1111
31. pro 2018

Hale já jsem ve 13tt a mám nahoře 4kg

leninka800
13. led 2019

Holky ja jsem 17tt a mam +7kg. Hruza. Cely zivot jsem delala servirku a ted jak jsem doma a nemam svuj pohyb je to des 🤔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru