Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

hanik73
23. čer 2015

@merilinka Já se taky ještě vejdu,ale mám to ještě za 111 dní,tak nevím 🙂 Zatím +11 kg

pekackova
25. čer 2015

Já jsem ve 22. týdnu a přibrala jsem cca 9 kg. Nejhorší na tom je to, že jím stejně jako před otěhotněním. Jen si jednou týdně koupím ovocného nanuka.

danfal
29. čer 2015

Já za celé těhotenství s dvojčátky přibrala 14 kg. Jsou narození ve 36 tt. Ale s prvním synem jsem přibrala skoro 30 kg 😀.

sisstin
29. čer 2015

23tt a +4kg 🙂

sisstin
29. čer 2015

hm, tak omyl, naposled jsem se vážila v pátek, ted jsem vlezla na váhu a +5,5kg 😝

karlajasmine
29. čer 2015

@sisstin to jsme na tom podobne.. jsem ocividne cca tyden za tebou a zatim mam nahore 4kg..

thesun
29. čer 2015

ahoj holky, tak já jsem teď 23TT a váha mi poskočila jak o závod - najednou - vůbec nechápu mám celkem +5kg... masakr 😨

welunka
30. čer 2015

Plus 5 mam ja ve 20tt - neresim - budu kulicka, ale budu mit miminko!!!

frankie
30. čer 2015

31+2 tt a nahoře 10 kg

jajson
30. čer 2015

Ahoj , 33 tt a cca 4,5 kg 🙂

welunka
1. črc 2015

@jajson Tyyyo jak jsi to dokázala? Asi máš štěstí... četl jsem ůzné diskuze a hold budu patřit mezi šťastlivce kteří přiberou hodně - každý den chodím aktivně pěšky - půl hoďky ráno, půl hoďky odpoledne.... a stejně jsem jak kulička... no v pátek jsu na kontrolu, sestra mě bude vážit tak jsem zvědavá (minule jsem měla +4kg v 16tt)

monikavlckova
1. črc 2015

28.tt + 12 kg :(

pekackova
1. črc 2015

@monikavlckova já bych to nějak moc neřešila. Zdravý váhový přírustek je 12-16kg. Už jste skoro na konci. 12kg je hodně ok ;)

martina_sipu
1. črc 2015

36. tyden + 0 kg. V prvnich trech mesicich jsem 3 kg zhubla a ted je vlastne celou dobu nabiram zpatky. Asi jsem si to vybrala u prvniho syna, kdy jsem pribrala 26 kg 😀

pekackova
1. črc 2015

@welunka já bych to za štěstí moc nepovažovala. Určitý váhový přírustek je zdavý a pro porod nutný. Ze začátku jsem z přibývajících kil šílela, ale vím, že se stravuji zdravě a dělám pro své dítě maximum. Kila k těhotenství prostě patří a jak už jsem zde jednou psala. Zdravý váhový přírustek je 12 - 16kg. Ani míň a ani víc. Samozřejmě teď mám namysli u zdravé ženy, ani obézní a ani příliš hubené.

jajson
3. črc 2015

@welunka Ahoj , no šťastlivce 😀 já jsem až do 7 měsíce nic neudržela v žaludku. Obě dvě těhotenství probíhají stejně u mě u dcery jsem přibrala asi 6 kilo a měla 2600 g když se narodila i tak to pro mě byla fuška :D a jinak i když mam navíc tak málo , tak se cítim jak balon 😀

jajson
3. črc 2015

@pekackova Tak to si nemyslím... u někoho si prostě bere miminko z toho co je v matce ať je obézní nebo není. Není potřeba nabrat 12 kil. 😕

karlajasmine
3. črc 2015

@pekackova Muze to byt opravdu o stesti... mam tehotnou kolegyni v praci, ktera se neustale necim laduje, je v 22tt a zatim pribrala 0,3kg... A ja uz ve 23tt mam 5kg nahore.. to strasne zalezi jakou ma kdo stavbu tela a metabolismus..

pekackova
3. črc 2015

@karlajasmine Proto píšu, že to za štěstí nepovažuju. Přibrat v těhotenství je totiž přirozená věc a pro samotný porod je to důležité ;)

desencanto
3. črc 2015

@pekackova v čem je duležité pro porod přibrat?

pekackova
3. črc 2015

@desencanto Tak hlavně jde o to, že většina kil souvisí s hmotností miminka, rostoucí dělohou, s váhou plodové vody, s větším množstvím krve, nalitými prsy, zadrženou vodou v organismu a nárůstem svalové hmoty. Takže váhový nárust je opravdu přirozený, navíc k porodu je potřeba mít nějakou sílu.

78marcela
3. črc 2015

@pekackova me doktori nic nerikaji. Ja byla prvni tri mesice na hormonech, pribrala jsem 7 kilo, postupne jsem je od ctvrtyho mesice zacala shazovat, aniz bych chtela, slo to samo, pak teda prisli na cukrovku takze mam dietu a dalsi kila sly dolu, ted mam devet dole. Aniz bych chtela, obcas zhresim, neco sladkyho si dam. Kdyz na ubytek vahy upozornuji doktory, tak pry dite prosperuje, tak je vsechno v poradku, je to individualni. Pravda, nejsem hubena.

pekackova
3. črc 2015

@78marcela Ano, je to hodně individuální. Mě šlo hlavně o to, aby ty co přibírají z toho nedělaly tragédii (ano, i mě moje váha děsí), a braly to jako přirozenou součást těhotenství. Těhotenská cukrovka a nadváha před otěhotněním je ale uplně jiná kapitola. Proto jsem hned na začátku psala, že ten váhový přírustek je míněn u ženy, která je před otěhotněním tak akorát. Tedy má normální postavu.

charlie_di
3. črc 2015

Já otěhotněla s 56 kg a na porodním sále jsem měla 79 kg 😀 Hezkejch 23 kilo nahoře, je fakt že jsem se nehlídala a dopřávala jsem si vše, na co jsem mela chuť, no a světe div se, bez jakékoliv snahy (jen běhání kolem malého a procházky s kočárkem, co jím jsem fakt neměla čas řešit, co jsem potkala, to jsem zbodla, hlavně když byl čas) 😀, 6 týdnů po porodu 63 kg, po 4 měsících 57 kg a nyní je malému 7 měsíců a já mám 55 kg 😀 takže ještě o kilo míň než před těhotenstvím...

welunka
17. črc 2015

Ahojky jsem ve 22tt a mám nahoře 11kg 😢 zrovna pyšná na to nejsem - ale nepřejídám se, pohyb mám pravidelný a zařazuji i hodně ovoce a zeleniny - už nevím co více pro to udělat, hodl budu mít hodně mno ☹
Jinak bříško mám podle mě docela velké na 22tt

jajson
19. črc 2015

@welunka Ahoj , vůbec to neřeš , asi to neovlivníš 🙂 bříško teda máš pořádné na ten tt , ale zase víš , že tam opravdu miminko je 🙂 Mě začlo růst až kolem 30 tt , ale za to teď si připadam jak sud 😀 😀 😀 jinak ty jsi celkově štíhla , tak bych to neřešila , když se nepřejídáš 🙂

pekackova
20. črc 2015

@welunka mám to stejně, ale vím, že jím zdravě, nepřecpávám se, sportuju....stejně jde váha nahoru. Asi s tím opravdu nic neudělám a věřím, že to po porodu půjde zase hezky dolů. Někdo mi řekne, že jsem jako vorvaň někdo mi zase říkám, že mi to sluší, že nejsme obstloustlá maminka 🙂 Tak si vyber 😝

veronika182
20. črc 2015

@welunka ahoj 🙂 buď v klidu. Já jsem 24 tt a mám nahoře 13 kg. Jím normálně jako dřív, nepřecpávám se. Začínala jsem při 174 cm s 60 kg. Mudra na to zatím nci neříká, otoky nemám - tak to nikdo neřeší. Pupík mám taky slušnej.

welunka
21. črc 2015

@jajson he stihla jo? 😊 No to mibuz dlouho nikdo nerekl, tak diky. Ja nikdy stihla nebyla, vzdy jsem mela skllony k pribirani - vetsinou tak 5-10kg nadvaha - nikdy jsem se nevesla do tabulek 😃 Jj mimi je v poradku a to je hlavni 😊

onelove
21. črc 2015

Před těhotenstvím jsem měla 55kg a u porodu 86kg 😀 ...přes 30kg... Ani nevim jak se mi to povedlo 😀 v porodnici jsem nechala 12kg a s tím zbytkem stále válčím, 16měs po porodu mám stále +8kg, jinak miminko vážilo 4030g 🙂 ale váha dítka možná byla ovlivněná i tím, že jsem rodila až dva týdny po termínu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru