Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

sisina81
13. říj 2011

Ahoj, jsem ve 20tt a mam nahore 8 kg. Bojuji s tim stejnym, prijde mi, ze pribiram opravdu hodne. V jidle se nejak moc nedrzim, ale ze bych se prejidala nebo cpala sladkym, tak to ne.

istokovam
autor
13. říj 2011

@sisina81 a máš veliké bříško?
já byla dnes pro výsledky na cukrovku a jsem v hranici, mám omezit bílé pečivo a cukry.

evol06
13. říj 2011

@istokovam Ahoj, neboj jsme na tom podobně. Jsem 35.týden a mám +14kg, ale nejvíc jsem přibírala hned na začátku cca do toho 20.týdne Původně jsem myslela, že se do porodur pod 20kilo nevejdu ☹ . Teď se mi to trošku uklidnilo, ale musím se hlídat. Snažím se maximálně vyhnout sladkému, jím pravidelně cca 5x denně po menších dávkách a večer se nepřejídám. Max. si dám jablko, když mám hlad. Ikdyž čim blíž je porod tím s tím sladkým trošku polevuju 😉

eimmy
13. říj 2011

já jsem 33 tt a mám 15 kg nahoře... taky žádná sláva nooooooo tak uvidíme....

martina_z
13. říj 2011

33. tyden +7,5kg. Ale mela jsem pred tehotenstvim hranicni nadvahu, takze asi telo vi co dela a vic neuklada. V prvnim trimestru jsem kvuli nevolnostem zhubla cca 3kg a zacala nabirat az v 5. mesici.

hojda
13. říj 2011

Tak ve 22. týdnu jsem měla 3 kg, ale mě zůstaly ještě kila z předchozího těhu, tak jsem ráda, že teď to jde pomalu. Vyčetla jsem, že ve 2. a 3. trimestru to vychází v průměru na cca 0,5 kg týdne.

eimmy
13. říj 2011

já do 25 tt taky ždné velké přibírání ale od 25 tt to teda jede to je mazec... 😖 😖 😖

veruska007
13. říj 2011

Ja jsem baculka a nastesti jsem pribirala malo. V prvnim tehotenstvi +10 kg, ve druhem nic (do 5. mesice, potom jsme o miminko prisli 😢 ), ve tretim tehotenstvi jsem pribrala 5 kg a uz mam dole 10 😉. Ale ja vzdycky zacala pribirat az po 20.tt. No, ale ja mela startovni vahu +20 kg 😎

petka28
13. říj 2011

Ja jsem 28 tt a mám 15 kg... u prvního za celé těhu 30 měřím 162 cm takže je to na mě doooooost videt

dilemma
13. říj 2011

Ahoj ja v prvnim tehuleni pribrala 25kg a to sem baculka a ted jsem v 11tt a pribrala sme 1kg a ostatni hoplky co jsme se bavily tak nic a nebo pul kila, myslim si ze to individualni ale prijde mi ze kazde tehuleni neni stejne takze muses a nemusis pribrat jako v tom prvnim.. a jinak tedy dr mi rikal i kdyz vaha k porodu nebude idealni maminko dejte si na co mate chut pak kdyz budete kojit tak kila pujdou dolu tak nevbim ja pri prvnim diteti kojila 4 mesice a od 2heho uz prikrmovaly a kila mi dolu nesla mela sem malo mlika a tak kila dolu nesla..

michaela2310
13. říj 2011

@istokovam já měla ve 26tt 12,5kg nahoře ☹ od té doby jsem se navážila, naše váha váží jak chce, takže já se řídím tou v poradně.... ke konci těhu počítam 20kg+, snad to pak půjde dolů....

muffi10
13. říj 2011

Taky jsem celkem nabrala. Dohromady asi 16 kg, malá měla po narození 3900 g, ale porod byl v pohodě (sice vyvolávaný, protože se báli, abysme to obě zvládly a malá neměla přes 4 kg). Mylsím, že je to indivindi, znám holky, které nabraly 30 kg a jsou teď jak laňky. Já nemůžu kojit, takže to bohužel není můj případ :(

janicka1984
13. říj 2011

ahoj. já jsem nabrala 25 kilo 😖 kila mi šly nahoru závratným tempem (jedla jsem normálně,nejedla za dva),ke konci jsem měla šílený otoky. prcek měl po narození 2,74 kg, v šestinedělí se mi podařilo zhubnout 10 kilo,pak dalších pět. těch zbylých deset se mě drží jak klíště a nechtějí dolů 😠 a to cvičím,pohybu mám docela dost, v jídle se taky omezuju... začínám se pomalu smiřovat s tím,že 50 kilo už mít asi nebudu 😕

crca
13. říj 2011

Sice jsem čekala dvojky,ale do 17 tt jsem šla ještě o kilo dolů-bylo mě zle,nic jsem nemohla 😅 ,jenžeza ty 3 týdny do toho 20tt jsem přibrala sice jen kilo,co jsem schodila,ale od 20-25tt jsem nabrala najednou 7kg 😀 Pak to šlo po kile,dvou a rodila jsem s cca +18-20kg-no na dvojky nic moc,ale dát to dolů je dřina 😀 Ještě teď po 2,5 letech mám cca 4kg na víc a nepustěj se a nepustěj 😀 Pokud ti dr.na to nic neříká,tak se neboj,ono se to zastaví a hlavně ať jste vy zdraví,nějaké kilo na víc...na to je dost času něco s tím dělat 😉

jancule79
13. říj 2011

Ahoj, já jsem při prvním těhotenství přibrala 13 kg, ve druhém 10 kg. Oba kluci měli při narození 3,5 kg. Jedla jsem co jsem chtěla (určitě teda ne za dva). Jelikož jsem podruhé otěhotněla, když synovi bylo 10 měsíců, celé druhé těhu jsem měla opravdu hodně pohybu. Po porodu jsem byla asi za 3 týdny na své původní váze. Ale jak říká @muffi10, je to hrozně individuální. Taky znám holky, co přibraly třeba 20 kg a po porodu jsou jako proutek.

istokovam
autor
19. říj 2011

@michaela2310 TAK JSME NA TOM STEJNĚ, MĚ BY TO NEVADILo, PŘI PRVNÍM JSEM MĚLA O 30 KILO VÍC A SKORO VŠE JSEM SCHODILA, SICE POMALU ALE JO,
Spíš mě děsí doktorka,že budu mít veliké miminko 😒 že mám veliké bříško a že jsem za 4 týdny nabrala skoro 5 kil 😖

michaela2310
20. říj 2011

@istokovam můj dr. se taky divil, když jsem v srpnu přibrala 5kg, ☹ že jsem vždycky byla hubená atd.... teď se před vážením bojím, jaký číslo tam zas bude a co on na to bude říkat... 😖 jako, mě je to vcelku jedno, pak chci chodit cvičit a doufám, že to půjde dolů a i kdyby něco zůstalo, tak se svět nezboří... švagrový je 18 a nabrala 22kg a 12kg jí zůstalo, a to už je malému rok 😠

istokovam
autor
20. říj 2011

@michaela2310 no nebudu věšet hlavu,nějak to dopadne a uvidím 10.11. jkák dopadneme na ultrazvuku, třeba to bude ok 🙂 a budeme s mírama spokojený i s váhou, jinak prosímtě kolik váží ted tvé miminko a měří? nevíš?
Známá je ve 27tt a dneska byla u dr a má miminko 1280g a 25cm
zdá se mě to málo "25cm" my měli ve 21tt 26cm a 400g, 😲 tak nevím

dukie
1. lis 2011

Já s prvním synem přibrala 20 kilo ... a porodní váhu měl 3.720. Takže bych řekla... nijak velké miminko. Teď v 35. tt mám +16 kilo... takže odhaduju, že do porodu přiberu nejspíš to samé... no a jak bude miminko velké, to se uvidí. 🙂

xsaleen
1. lis 2011

já přibrala 18kg, Míša měl 3690g takže taky žádnej obřík.. 12kg jsem nechala v porodnici, a do půl roka malího jsem měla původní váhu, ale dál ani ťuk.. 😖

brisalek
1. lis 2011

Ja jsem pribrala 18kg (pred tehu 181 cm a 69kg). Do 31 tt jsem pribrala jen 9kg a dalsich 9kg od 31 do 40tt. Ale byla jsem hooodne otekla. Cely zivot jim spis mene nez akorat a tak to bylo i v tehu, jen jsem pila navic hrnecek mleka. Mala mela 3950g. V porodnici jsme nechala jen 6kg. 6 tydnu po porodu jsme mela navic jen 3kg a tak za dalsi mesic jsme mela zpet svoji vahu. Ale kdyz jsem prestal po 12m kojit pres den pribrala jsem tak 2kg a kdyz jsem po 16m prestala kojit uplne pribrala jsem dalsi 2kg. Ted mam teda 4kg navic proti vaze pred tehu a ty ne a ne jit pryc, ale priznam , ze zatim jsem nezacala pravidelne cvicit.

fidac
1. lis 2011

Ahoj holky zatím jsem ve 25 týdnu a mám 5 kg navrch...mě zase trápí, že málo přibírám....asi bude miminko malé... 😉

kacab
1. lis 2011

U prvního těhu jsem přibrala 16kg a malá měla 4010g a u druhého jen 3,5kg a synek měl 4200g... Váha matky nijak nesouvisí s velikostí miminka.....

vendulka
1. lis 2011

já jsem ve 37tt a mám mínus tři kila , u prvního jsem byla taky v mínusu, šla jsem rodit o kilo lehčí jak před otěhu 😀 (mimčo mělo 2950g a 48cm)

helcas
1. lis 2011

1. +25kg, 2. (jen 30týdnů) 14kg

deniskakubicek
1. lis 2011

Ahoj, tak ja pri prvnim tehu jsem mela ve 23.tt cca 10kg navrh, ted jsem opet 23.tt tehu a mam 4,5kg, je fakt, ze mi zadna kila po porodu nezustala, vsechno jsem zhubla, ale bojim, bojim...nebranim se zadnym jidlum, vychutnavam si ho 🙂 ale mela bych se krotit, za posledni 4 tydny jsem nabrala 2,5kg

lussi
1. lis 2011

Ahoj, já přibrala 26kg a to jsem držela dietu, kvůli těhotenské cukrovce😀 Břicho jsem měla obří. Malej se narodil 3,5kg a 51 cm, takže pohoda,žádný velký obřík to nebyl 😉

petku0204
1. lis 2011

ahoj, já jsem ve 21 tt a mám nahoře už 6kg ☹

llluckaaa
1. lis 2011

Já přibrala u prvního 18 a u druhého s dietou 14. Kolik máš přibrat v těhotenství záleží na tom, kolik vážíš před otěhotněním. Při BMI pod 20: 12,5 - 18 kg, s BMI 20 - 25: 11,5 - 15 kg, s BMI 26 - 29: 7 - 11 kg, a s BMI nad 29: nejvýše 6 kg. Velkého miminka bych se nebála, třeba jen zadržuješ hodně vody.

aja123
1. lis 2011

Startovací váha 67 kg, cílová váha v 38tt 105kg 🙄 😝 Malá měla 52cm a 3700g. Byl to boj, který trval 3 roky, ale už jsem zase na startu 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru