Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

simeonecka
8. pro 2011

Holky,určitě se budete smát,že řeším blbiny.Jsem zhruba v prvním měsíci,mám nahoře 1,5kg.Je to možný takhle rychle?Přitom si přijdu furt stejná??

salomee
8. pro 2011

..tož možné to je, ale určitě ne přímo dělohou a tím, co je v ní.Mohla jsi víc začít zadržovat vodu, nebo nějaké jiné mechanismy začaly fungovat jinak. To jsi dobrá, že to na sobě takhle poznáš, mě váha furt skákala v rozmezí dvou kil nahoru dolu, jeden den míň, druhý zase víc... ale já nejsem úplně hubená, tak to má z čeho skákat.

simeonecka
8. pro 2011

No,já taky nejsem nijak zvlášť hubená,ale něco málo jsem před těhu shodila.Jsem teprve na začátku,jen mě překvapilo,že hned skoro dvě kila....A to se nepřejídám,neláduju se čokoládou nic.Asi se mám na co těšit😀

matlafousek
16. led 2012

cekam dite a manzel necekane zemrel jsem na vse sama poradte jak to vse zvladnout

valonika
16. led 2012

Já jsem v 16. týdnu a zatím mám 6 kilo dole, protože už měsíc a půl zvracím. Teď už naštěstí i docela jím, jednu chvíli to skoro vůbec nešlo, tak doufám, že brzo začnu trochu přibírat, i když se svou váhou bych měla přibrat max. 11 kg (prý). Nejsem úplně tlustá, ale nadváhu trochu mám. Tak jen doufám, že je všechno v pořádku a mimi má z čeho čerpat 🙂

valonika
16. led 2012

@matlafousek To je mi strašně moc líto, opravdu 😢 Nedokážu si představit, že by se mi něco takového stalo, jsem strašně přecitlivělá, teď v těhotenství ještě víc, takže promiň, já ti opravdu nedokážu poradit, i když bych moc ráda. Můžu jen říct, ať jsi silná a držíš se - kvůli tomu miminku. V kolikátém jsi týdnu?

salomee
16. led 2012

@matlafousek Taky nevím, jak poradit, asi bych se obrátila vysloveně na nejskou (třeba zatím internetovou) poradnu, kde poskytnou kompletní informace, tady na koníkovi by to mohly být třeba názory, různé útržky, ale ve své situaci potřebuješ asi jasně vytýčit nějaký konkrétní směr.
Taky je mi to moc líto a nevím, co poradit, ráda bych pomohla, ale nevím, jak. Drž se, ač to není aještě hodnou chvíli nebude lehké.

matlafousek
17. led 2012

@valonika ahoj jsem v 8 tydnu navic jsem se dnes dozvedela ze doktori muzou za smrt manzela rychla otrava krve tak mam strach i s doktoru muzou i za smrt mamky

veronnica
19. led 2012

@matlafousek Ahoj, mysli na to, ze v tom miminku zustal s tebou a pro nej to vsechno zvladnes, je to preci tvoje miminko. Rodina ti pomaha?

marenecka
22. led 2012

Ahoj holky. Jsem tu nová a mám stejnou otázku s váhou. Jsem skoro 25t a nahoře mám cca 8kg. V 21t měla malá 23cm a 300g podle UTZ. Mám strach abychom neměly moc velké mimčo, aby porod dobře dopadl.. Říká se ale, že se začně pořádně přibírat až po tom 20t tak čekám kdy se ručička na váze zblázní 🙂.. Bohužel sladkýmu neodolám, a hlavně nevím jak odolat...

salomee
22. led 2012

@marenecka podle tabulek, na které jsem náhodou narazila na netu, je max.přírůstek v 25 tt devět kilo. ...tak si klidně ještě toho sladkého dej🙂. Navíc myslím, že velikost mimča není v přímé úměře k přírůstku hmotnosti.

Tak by mě zajímalo, jak se vlastně u koho přibírá, jestli tak nějak celkově, nebo je to vidět jenom na bříšku🙂.. na mě zatím jen to břicho a nevadilo by mi, kdyby to tak zůstalo🙂. Nebyla jsem nikdy nějak zvlášť hubená... no ale pokud se to bude mimču líbit, nech nakynu všude a do všech stran🙂

salomee
22. led 2012

..vlastně dokonce 9,75 (ten přírůstek)

andelka
22. led 2012

@marenecka já taky sladkému neodolám, jsem hrozná v tomto. Do 20tt jsem nepřibrala skoro nic, ale od té doby dávám pravidelně 2kg za měsíc. No ještě že už to mám v podstatě "za pár". V prvním těhu jsem přibrala celkem 7,5kg a v tomhle druhém mám 7kg nahoře už teď. A nejvíc se teoreticky obvykle přibírá prý mezi 27 a 35tt. 😅 Mám pocit, že v obou případech jsem to měla spíš v bříšku, maximálně možná trochu dole, ale tam to zmenšování kalhot má na svědomí i roztahující se pánev.
Velikost mimča opravdu nemá s váhou moc společného, kolikrát těhulky co přiberou 15kilo mají drobka a naopak ty co přibraly pár kileček mají cvalíka.

rozarka65
22. led 2012

Já přibrala u obou těhotenství 20kg....po prvním porodu jsem shodila vše a ještě něco navíc,,,a te%d bych řekla,že už je taky vše dole...už mi zase padají kalhoty...🙂

matlafousek
22. led 2012

@veronnica to bych nejakou rodinu musela mit mam pribuzny ktery na me serou protoze jsem sice inteligentni ale mam obrnu manzel taky nemel nikoho ani rodice jen dva kamaradi kteri jsou spolecny ty mi dokonce i radi pomuzou tak snad budou dobri stryckove

gabriela_85
23. led 2012

já jsem do 24 tt přibrala dvě kila...což bylo super no, protože nějak extra tlousnout nepotřebuju, ale myslim, že to ještě doženu 😀DDDD

marenecka
23. led 2012

@salomee Tak to si mě teda dostala... Co ze mě bude až nastane porod?? To mě ani nevyrvou na stůl... 🙂)) 😕
To je mazec, já myslela že se takhle nějak přibírá, ale tak to asi není.. Co čtu tak většina z Vás nabírala až kolem toho 27t a já Mařenka jsem se prostě rozhodla nabrat ještě před... 😅 . Takže sbohem sladké... 😝...
Jenže to je fakt těžký, já jsem už od 4měsíce doma na nemocenský,měli jsme nějaké problémy, a jelikož bydlím na Vysočině tak je tady pomalu každý den škaredě a to je fakt nechce jít ven do toho hnusu... No ale mi to zvládnem..........
Děkuju je to tu fajn 😉

marenecka
23. led 2012

@andelka Mě to jde všude mám pocit... Bříško někdy mám jak v 9měsíci a někdy zas malý a povyrostly mi nohy a zadek.. S tou pánví je to fakt, do kalhot se přes boky nemůžu vejít.... Jsem se měla vyfotit když jsem se dozvěděla že jsem těhotná a pak ke konci těhu, bych se asi fakt divila.....
Holky a co takže sníte přes den? Já jelikož čekém holčičiku tak se říká že nejsou ani moc žádný chutě a u mě to i platí.... Spíše se začínám "přežírat".... 🙄

andelka
23. led 2012

@marenecka já jím normálně, ráno pečivo se sýrem, šunkou, nebo jogurtem a k tomu Caro nebo Gravimilk (na tom ujíždím, takže 2x denně musí být 😅 ), dopoledne většinou nic, nebo ovoce, ale brzo obědvám, protože malý chodí po 11h spát, tak toho využívám a najím se - no a to normálně, klasické jídlo, někdy i něco sladkého, knedlíky nebo nudle s tvarohem, jinak maso, zeleninu, přílohy...akorát mi teď moc nejede syrová zelenina, v zimě. 😒 Na svačinu si dávám většinou něco sladkého, loupáček, musli tyčinku nebo nějaké zakysané mlíko, kefír, jogurt s vločkama a tak..k večeři zase obvykle pečivo, podobně jako snídaně, nebo někdy ovesnou kaši, nebo brambory s mlíkem..
V 1.trim jsem neměla žádné chutě, spíš jsem právě neměla chuť na nic výrazného, takže jsem jedla takové jídla jako ráno rohlík s máslem, večer krupicovou kaši, prostě nic kořeněného.

Ty ses nafotila? Já u prvního každý týden a teď tak co 14dní -3týdny - někdy je to fakt skok, člověk se ani nenaděje a už má bříško 😅

janule1986
23. led 2012

Tak já jsem v 16.tt a nepřibrala jsem ani deko, spíš kilčo shodila....vážím 54 kg a fakt bych ráda přibrala a ono to nějak nejde.....takže nevěšte hlavu, že přibíráte hodně, já mám opačný problém 😀

marenecka
23. led 2012

@andelka Já jsem se začala fotit až na mě bylo vidět těhotenství.. Ze začátku mě to štvalo že žádný pupík nemám, všichni to už o mě věděli ale panděro nikde..... A teď? jsem ráda že vstanu z gauče.... 😅
A začal mě spíš fotit přítel, kdykoli se na mě podívá, tak se začně smát, už mě to rozčiluje ale on to myslí jako že jsem "roztomilá" a že mi to sluší... Což absolutně náchápu, že bych byla roztomilá spupkem rozvaleným na gauči... 😕
Jinak k jídlu, tak to já jím poměrně víc než ty... Jím straštně moc ovoce, úplně jsem si na něm udělala závislost... K snidani to mám stejné, poté třeba mandarinku nebo tak, k obědu klasika a pak to začne.. 😅 Já ani nemám hlad ale "honí mě mlsná" a nemůžu jí ukočírovat...

andelka
23. led 2012

@marenecka tak to já u obou hned od začátku, bylo vtipné jak napřed skoro žádná změna a pak během měsíce hup bylo bříško 😅
To je pěkné že se mu zdáš roztomilá 😵 Mému muži se bříško taky líbí, že mi sluší a tak, no mně už začíná trochu omezovat, se těším až vydá své tajemství 🙂
To je fajn že jíš ovoce, já se musím trochu nutit, abych ho měla i jednou denně. No a mlsná mě honí taky, hlavně večer. 😒

prochajdak
24. led 2012

Při prním těhu jsem rodila s 8kg navíc, to bylo super (měla jsem diabetes, tak aspon k něčemu dobré) cítila jsem se skvěle, dcera se narodila 2950g. Ted jsem 38+4 a mám 15kg navíc ☹ ale nijak se neomezuju. Mimi snad taky nebude obr a já to shodím. Jen se cítím jako koule, ale je fakt, že když jsem bez dcery (2roky), tak jsem taky celkem v pohodě. Starost o první dítě mi dává trochu zabrat ☹

janaaa3
26. led 2012

cauky holky, je tady nektera ktera pribirala hend na zacatku? jsem v patem tydnu a mam skoro 2kila nahore, mam neustale chute 😒 😉

karollinka
26. led 2012

@janule1986 to jsme na tom stejne🙂)ja jsem v 19tt a nic...mam 55kg...za 14dni jdu na kotrolu tak treba tam bude nake to kilo uz navic 😀

mika2
27. led 2012

ahoj, já jsem ve 4. měsíci s dvojčátkama a mám nahoře 3 kg....myslím si ale, že velkou úlohu hrály Vánoce a papání, nikoliv těhotenství 🙂

majinka1981
28. led 2012

Já jsem v 18 týdnu a mám navíc půl kila. A to mi dost chutná. 🙂

salomee
28. led 2012

Mám nový příznak nebo co to je: hned po jídle mám hlad. Vzhledem k tomu, že musím celé dny hlavně ležet, tak je to fakt super 😀

jancip
28. led 2012

Já jsem během prvního trimestru přibrala 1 kilo. Říkala jem si, že když to tak půjdetak, že to bude super. Teď jsem v 38.t. a v posledních několika týdnech přibrám co týden to kilo, takže mám už 16 kilo. Nadšená nejsem, ale na druhou stranu ši říkám, že když je mrňous v pořádku, tak je to lepší, než kdybych měla málo a mrňousovi něco mělo být...takže to házím za hlavu 🙂

beponka
28. led 2012

@rozarka65 a jak dlouho jsi po druhém porodu? já v obou těhu nabrala taky 20kg. po prvním jsem byla 3 měsíce po porodu na svém a pak to šlo ještě víc dolů. teď po druhém mi to nějak stojí. dva měsíce po porodu a 10kg pořád na mě. asi to tak rychle nepůjde ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru