Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

eorien
3. zář 2015

Myslím si, že něco jako tabulkový přírůstek váhy je nesmyslnost (ostatně jako všechno tabulkové). Já jsem od začátku těhotenství celkově přibrala dvě kila, protože se hodně hlídám, nejím moc sladké, jím mnohem vyváženěji než předtím, a díky létu i spoustu zeleniny. Třeba teď mezi 20 tt a 32 tt jsem zhubla dvě kila. Není mě zrovna málo i bez těhotenství a doktorka na to nikdy nijak nereagovala, spíš chválí, že se hezky držím. Miminko máme podle odhadu o týden větší, takže rozhodně nestrádá. Tím, že jím v podstatě zdravě, mu zjevně dávám, co potřebuje a i já se trochu normalizuju a cítím se dobře. Určitě lépe, než kdybych tabulkově přibírala a měla "depku" z váhy a nakonec měla problémy se s bříškem unést...

anniesfibis
3. zář 2015

@gepe a kdo ti rika, ze jsi obezni?...psala jsem, ze u obeznich je min.doporucena urcita vaha u normalnich samozrejme jeste vic..k tomu, ze jde o dotaz nema smysl se vic vyjadrovat

gepe
3. zář 2015

@anniesfibis precti si muj prvni prispevek a svoji reakci na nej. Ja uz se vyjadrila a neminim se s Tebou dohadovat. Jen podotknu, ze zivot, tehotenstvi, ani vyvoj ditete neni vzdy dle tabulek, aby Te to nekdy v budoucnu nahodou nezaskocilo. 🙂 mej se.

miska132
12. zář 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat,ve 24tt jsem měla 57kg nyní jsem ve 29tt a mám jen 56kg,před těhu jsem měla 51...Přijde mi že mám nahoře strašně málo a doktor mi hrozí kapačkama,ale všechno mám v pořádku až na zkracující se čípek...Nemáte nějaká z vás s tím zkušenost? Docela mě to trápí ☹

evapater89
12. zář 2015

Ahoj, ja u prvního tehu celkem jsem přibrala 30kg - 10 jsem nechala v porodnici a brzy šlo dalších 10samo dolů a nakonec jsem zhodila jeste na méně než jsem mela původní váhu. Zacinala jsem tehu s 54 a mela nakonec po porodu po nějakém čase 52kg. A syn vážil 3,2kg.. Teď jsem ve 13.tydnu, ale začala jsem už na 68kg a to mam stále.. Také se bojím prirustku váhy, hlavně když jsem tolik pribrala před tímto těhotenstvím.. Ale ono to jde většinou damo dolů.. A věřím, ze zase půjde 😊❤ krasne tehulkovani přeji

partyzanka91
12. zář 2015

ahoj já s Míšou měla na začátku těhu asi 50 kg, na konci třetího měsíce 47. Pak jsem to začala nabírata vytáhla se na 65. Vrátila jsem se z porodnice opět jak vychrtlej proutek takže to asi kompletně zůstalo na operačním sále, zbytečky se ještě možná ztrácely během týdne 🙂.
Teď nevím kolik vážím páč nemáme doma váhu 🙂

miska132
12. zář 2015

Jenže já mám nahoře 5 kg,a už prostě nabrat mi nejde 😒

michalka_n
14. zář 2015

já si myslím, že je jedno kolik si nabrala protože pokud si například do poloviny těhu zvracela jako ja tak já sem nyní 21tt a pořád mám pár kilo do minusu '🙂 '(asi 3kg - ) a nabrala sem zatím ani ne pul kila minulý týden , a pokud se miminko vyvíjí dle lékařů jak má ( nečetla sem celou diskuzi) tak není potřeba se znepokojovat .-) no stress a užívej 🙂

nonacek
14. zář 2015

Přibrala jsem 15kg,jsem 3tydny po porodu...
Už ke konci těhu jsem si plánovala jak budu držet dietu............ a teď se do toho nemůžu dostat
,,ale malí mi davá zabrat a ještě domacnocnost starší syn +kojení. ...,že mám pocit že kg jdou dolů sami.
Tak doufám, že to není jen pocit.
Postavit se na váhu nemam zatim odvahu.

speratovalucie
14. zář 2015

Já jsem u prvního těhu nabrala 20kg (57->77), vše shozeno za 3,5 roku, ale váhu jsem měla rozloženou po celém těle, takže jsem vypadala, jako bych nabrala jen cca 5kg (z reakcí okolí i mého pocitu).

U druhého těhu jsem nabrala 17kg (58kg->75kg), z porodnice jsem šla s 68kg a už mi zbývá jen těhotenských 7kg (mám 65kg), což neřeším.

keliska23
31. bře 2016

Ahoj holky, tak u prvního dítěte jsem přibrala 23 kg malý byl doooost velký 4140 g, nyní jsem 13+5. a mám 3 kg nahoře. V lednu jsem měla 68 kg, začala jsem makat, cvičit, držet dietu, zhubla 2 kg a koncem února zjistila, že jsem těhu. Doktorovi jsem ale nahlásila aktuální váhu, tak teď nevím jestli jsem neudělala chybu. Protože v současnosti vážím 69 kg a tak to vypadá, že "hroozně přibírám" jinak už si začínám připadat jako "vorvaň". Bříško už je totiž dost vidět.

hani1234
31. bře 2016

29 tt 10 kg navrch .. Váha začala stoupat až od 5. měsíce .

zuzkafrydova
7. dub 2016

Ahoj,jsem na tom uplne stejne,jsem v 25 tt a mam 12 kg nahore.Nic si z toho nedelej...doktor me rikal,ze by se to mělo ustalit 🙂

saries
26. dub 2016

Ahoj holky tak já jsme ve 20tt a mám ještě -4kg puvodní váhy před těhotenstvím, ale je pravda že mi bylo delší dobu fakt pořád zle a zvracela jsme no tedka je mi dobře mám furt na něco chut jenže nevím pořád na co takže nic extra nejím no 🙂

pavcatko
3. čer 2016

@istokovam Já jsem dnes 22+1 a 7 kilo nahoře- jsem z toho dost špatná...Tak alespon nejsi sama 🙂

soyevita
3. čer 2016

@pavcatko Neboj,je nás dost,co přibíráme hodně.Přijde mi,že se to moc ovlivnit nedá.Já jsem první těhotenství přibrala 25kg.A do půl roku bylo vše dole.Bez diety,bez cvičení.Jedla jsem všechno,ale chodila jsem denně na hodně dlouhé procházky.
I teď přibírám rychle a modlím se,abych se do 20kg vešla.

pavcatko
3. čer 2016

Díky za uklidnění, snad to pak také dám dolů 🙂

kuceriskovas
18. čer 2016

Ahoj holky, jsem 14+6tt. Moje váha před těhu byla 58,5kg a teď v tomhle týdnu mám 57,4kg. Je to normální? Vůbec nenabírám. Na genetice jsme byli 1.6. a máme vše 100% ok. ☹

marta1994
20. čer 2016

Jsem ve 25 tt a mám 9.5 kg nahoře u prvního jsem přibrala 21 kg .. 🙂 🙂

kariii
20. čer 2016

@kuceriskovas já ze začátku taky pár kilo shodila, nakonec jsem měla 20 kilo navíc 😀😀ale cca do půl roku po porodu jsem zase byla na původní váze

iveee
20. čer 2016

Jsem v sedmém měsíci a - 3 kila od původní váhy. Je to hlavně tím, že jsem se naučila pravidelně jíst, což jsem dřív nedělala a do 4. měsíce mi bylo furt blbě. Teď už dlabu normálně skoro všechno, ale hlavně jím každé dvě hodiny, protože jinak mám děsný hlad 😀

matysikovad
21. čer 2016

ahoj maminky, u dcery jsem nabrala už ve 34tt 18 kg, dostala jsem se do 35+5, ale od toho 34tt jsem se radši nevážila, takže buh ví, kolik jsem nakonec nabrala, ted u synka jsem v 19tt a mám nahoře cca 1,5 kg 🙂 ale ze zkušenosti vím,že začnu nabírat právě ted v 5 měsíci a to poletí i po 5 kg za měsíc ☹

jahodnice
21. čer 2016

V prvním těhotenství jsem nabrala 7kg, ve druhém 12kg.

kuceriskovas
21. čer 2016

Tak si z toho nic dělat nebudu. 🙂 Jen jsem se trochu zalekla, jestli je to normální, že mám na konci 4.měsíce -1,5kg. :D

houdkovaklara
14. črc 2016

Ahoj maminky, já jsem 14tt a mám stále -2kg, dělá se mi stále špatně, i když nezvracím, ale jím málo, pupek mi ale pomalu roste, tak je to snad v pořádku, v pondělí jsme byli na prvním velkém ultrazvuku a vše vypadá dobře 🙂 Jak píšete, ono se to asi zlomí okolo toho 5. měsíce 😀

marta1994
14. črc 2016

V prvním tehu 20 kg nahoře a teď v druhém 29 tt 15 kg nahoře ale ještě není zdaleka konec..🙂

luciemichal
14. črc 2016

Ahoj holky jsem 29tt a mam nahore už 22kg doufam ze už se to zastavi ale videt to na me nejde mam jen vetsi brisko ale jim vitaminy femibion a slysela sem ze po tech vitaminach miminka rychle rostou beru to od zacatku tehu tak mi ted dosli a uz je brat nebudu hlavni je en zacatek a ja uz sem skoro na konci.

soyevita
14. črc 2016

@luciemichal Vůbec se váhou nestresuj,já jsem také pokaždé takový malý "slon" a brzy jsou všechny kila pryč🙂

luciemichal
14. črc 2016

@soyevita no ale jeste neni konec termin mam koncem zari ale strasne mi chutna sladky doufam ze to pak zhodim

yerry
15. črc 2016

@houdkovaklara jsem v 17 tt a nahoře mam 1,5 kg. V prvním tehu jsem nabrala 19 kg tak doufám že to Teď bude o dost méně ale moc v to nevěřil tenkrát jsem ve 29 tt mela taky jen 2kg nahoře a pak to jelo jak na běžícím pasu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru