Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

pavlinaoo
1. lis 2011

Tak já začínám 27tt a mám 9,5kg, taky se děsím, kam se to bude šplhat... 😅
@aja123 jak se ti to povedlo? jestli dobře počítám, to je 38kg? 😕 🙂

evulina77
1. lis 2011

U první dcery jsem přibrala 25 kg a končila na 95 kg (dcera 3800g, 50cm). U druhé dcery jsem přibrala 18 a končila na 93 kg (dcera 3750g, 50cm). Taky budu bojovat opět s váhou, ale holky stály za to...

jasekd
1. lis 2011

1.dite 15 kilo - pred tehot. 55, pred porodem 70, zustaly mi 4 kg navic, rychle jsem otehotnela znova. Dite 3,75 kg
2.dite 11 kilo - pred tehot. 59, pred porodem opet 70, dite 3,6 kg, uz jsem na puvodni vaze 55-56 kg.
Ty velke prirustky mohou byt i zadrzovanim vody, moje kamoska nabrala 30 kg a tyden po porodu mela navic jen asi 5, druha je drobna, ma pred porordem 20 kg navrch a verim, ze to bude mit taky hned pryc. A ja mela u obou deti hodne plodovky, deti samotne byly na moji postavu velike, ale jinak zadny extrem. Nejvic jsem pribirala mezi 5. a 7. mesicem, ale byly v tom i Vanoce 😀

aja123
1. lis 2011

@pavlinaoo to se tak nějak prostě stalo 😀 10kg zůstalo v porodce a zbytek jsem si nesla domů 😅

j.kriv
1. lis 2011

@istokovam Nečetla jsem celou diskuzi, ale mám potvrzené, že přibírání a velikost bříška vůbec nesouvisí s porodní váhou a délkou miminka, např. já u malé přibrala 8,5kg, bříško malé a malá se narodila 50cm a 3960g. a známá měla břicho mega, přibrala kolem 20kg a malá měla 47cm a necelé 3000g... 😉 takže tím bych se vůbec neřídila, na uzv by viděli, kdyby mimčo bylo veliké 😉

aemmi
1. lis 2011

@istokovam tak já přibrala 18 kg, s mojí výškou jsem byla jak vepř, malá měla 3,5 kg, v porodnici jsem nechala jen 7 kg, zbytek byl hold tuk, ale po 14 dnech doma jsem měla - 13 kg, od té doby jsem se nevážila, váhu nemáme, ale určitě pořád hubnu, cítím to na oblečení. A váhový odhad miminka můj Dr. nedělal, já myslela, že bude mít tak o půl kg mín, kdybych věděla, kolik bude mít, tak se asi dost stresuju...

hehena
1. lis 2011

moje mamina měla v obou těhotenstvích cca +30 kilo a nebyly jsme žádná velká mimina! tohle se mi zdá jako nesmysl. ony v tom nejsou jen kila, ale velmi často zadržovaná voda. kamarádka měla břiško maličký a malá měla 3,8, moje bylo obr a náš prcek měl tu stejnou váhu.

jinak, do 33. týdne jsem nabrala 12 kilo! od 33tt do 42tt už jen 1 kilo!!! - bez omezení či diety. tak trochu záhada, ale je to tak! takže nutně neznamená, že to půjde dál raketovým tempem.

fifa79
1. lis 2011

já jsem přibrala33kg a malej se narodil s váhou 2650g a 47cm, byla jsem oteklá a měla vysoký tlak.Každý mi tenkrát říkal, že budu mít obrovské mimi a pak se divili co to vylezlo za červíka.Kila jsem měla dolů rok po porodu.Šlo to samo.Myslím si, že rychlé přibývání na váze je spíše otázkou zdravotního stavu maminky a případných komplikací

kludsisek
3. lis 2011

já přibrala v první těhu 10kg ale je fakt že jsem byla baculatá už ze startu (85kg), po porodu byli kila pryč zato v době kojení jsem je přibrala zase zpátky ☹ teď jsme na konci 7 měsíce a díky těhu cukrovce a dietě jsem -4kg než na začátku těhu...kdo ví....každá maminka přibere jinak ale myslím si že to vůbec nevadí a většinou ty kila navíc co zůstanou po porodu jsou sexy 😎

ajvisek
4. lis 2011

Tak jak koukám tak jsem na tom podobně jako většina maminek 😵 ,jsem v 25tt a mám 9 kg nahoře.První tři měsíce jsem přibrala nejvíc 😢 teď to je tak že co kontrola jednou za měsíc 1Kg nahoře 🙄 .Musím podotknout že se nepřejídám a večer spíše jen ovoce ☹ .Nejhorší je to že se mě to všechno zezačátku hned usadilo na bocích a teď konečně začíná růst bříško 😕 😵

woman04
4. lis 2011

@istokovam ...nemám pocit,že váha je v spojitosti s veľkosťou dieťaťa..pri prvej som pribrala 25kg a dcéra vážila 3kg 🙂..teraz mám hore asi 15 kg a malý vraj bude veľký... 🙂

jetynka
5. lis 2011

Tak já první dítě nahoře 15kg (dítě3,2kg a 47cm), druhé dítě 8kg (3,55kg a 50cm) a třetí dítě momentálně váha 8kg nahoře 28.týden. Tak nevím je to podle mě individuální kdy kdo jak přibírá, já sama jsem zvědavá kolik kilo ve finále přiberu hlavně přes vánoce, já jsem moc na sladké.

danny617
7. lis 2011

Původní váha 54 kg. Teď na začátku 8. měsíce 10 kg nahoře. Ale přijde mi, že to mám hlavně v bříšku a prsou, tak to snad nechám v porodnici 🙂.

pentagras
7. lis 2011

Ahoj holky, jsem v 15tt a mám 13 kg nahoře, hrůůůůůza, počátek 50 kg, nevím co stím, nějak se nepřejídám a byal jsem před tím dost hubená, tak ted začnu chodit i cvičit, tak se uvidí, ale jsem ztoho docela dost neštastná, protože se zadýchávám a vše je problém ☹

megy
7. lis 2011

takže já jsem v 17tt a váha celkově +2kg, původní 63 🙂

sisina81
28. lis 2011

@istokovam dlouho jsem tu nebyla, takze odpovidam az ted. Vaha mi roste porad strasne rychle, 1kg tydne, uz i lekarce se to zda moc, ale na velikost mimi by to vliv mit nemelo. Ale je fakt, ze mi to jde hodne do briska, urcite jsem pribrala i jinde, ale bricho mam velike. I pres uklidnovani vsech ostatnich, z toho mam velmi spatny pocit. Snazim se trochu omezovat, ale moc to nejde. Pred otehotnenim jsem mela nizsi BMI a na zacatku tehotenstvi jsem porad zvracela, takze jsem koncila prvni trimestr jeste s nizsi vahou nez na zacataku. Ale s takovou budu koncit tehotenstvi +30kg :(

hulda
29. lis 2011

Ahoj holky, já jsem u prvního dítěte přibrala 19kg, možná 20. Nevim to přesně, protože při těch 19 jsem ztratila odvahu na váhu znovu vlézt 😀 . Ale bylo to krátce před porodem. V porodnici jsem nechala 10kg a ten zbytek taky nějak sám odešel, ale byla to spíš shoda okolností - stres, začli mi vážně marodit oba rodiče a muj tatínek zemřel, když bylo malýmu půl roku. Teď jsem těhotná podruhý, 31.tt a mam nahoře 14kg, což je úplně stejný jako v tomtéž týdnu při prvním těhu 😕 🙂

zvalentova
29. lis 2011

zatím to jde, ale to nejhorší teprve přijde.
Čekám dvě a v 18tt mám zatím 7kg navíc. 😎

pajinka7
29. lis 2011

Ahojky, jsem ve 35tt a celkově jsem přibrala 6 kg. Je to strašně individuální. Mě pořád strašili, že přiberu hodně a že se to dědí po mamince, která nabrala 30 kg. Já se v ničem neomezovala a jím na co mám chuť. Dokonce i dost sladké jídlo. Malá už váží něco přes dvě kila a je docela velká. Nezáleží na tom, kolik se přibere. Ikdyž nabereš dvacet kilo, neznamená to, že se ti narodí čtyřkilové dítě. Záleží hodně taky na výchozí váze. Já začala na 66 kg🙂. Což není málo. Pokud možno jsem dělala do pátého měsíce normálně sport. Pohyb je důležitý 🙂 Řešila bych spíše zdraví miminka a ne váhu, to se pak dá vždycky shodit.

duppe
3. pro 2011

Ahojky, já už těhu nejsem, ale přibrala jsem celkově 30kg! poslední měsíc jsem co týden přibírala 1kg 😀 a teď..4 měsíce po porodu mám pořád navyše cca 6kg 😅 🙄 😕

janule66
3. pro 2011

@pentagras no konečně někdo jak já 🙂 výchozí 48kg a ted pred porodem asi 4 týdny coz me vsichni strasí ze je nejhorsí na pribírání +24kg. Masakr 😀

pentagras
3. pro 2011

@janule66 Tak alespon někdo, všichni se diví jak kdybych něco udělala, jsem ztoho hotová a lettí to furt nahoru, tedka jsem během dvou dnů stoupla an váhu a o 2 kg najednou víc, nechápu to to počítám že do porodu tam budu za 30 kg...

dana3262
3. pro 2011

Ja zas za cele tehotenstvi 1kg zhubla.. ☹ zacinala jsem na 59kg/175cm. Po porodu jsem mela 51kg 😝

janule66
4. pro 2011

@pentagras taky to vidim na 30kg. Mam docela strach kolik me zustane, urcite na zadku a na stehnach. Prsa urcite zmiznou. V utery jdu na konntrolu a nechce se me tam vazit. Sestra mela na moje pribirani minule nejaky reci o zelenine a tak. Sest tydnu sem lezela aby tam mimi jeste zustalo a ona me bude nervovat jeste s vahou. Stve me ze me popraskaly stehna a nevlezu se do obleceni, hlavne rifle a boty kvuli oteklym noham. Ale uz se to blizi tak to nejak musim vydrzet..... 🙂

pentagras
4. pro 2011

@janule66 neboj, to nějak dáme, na sestru kašli, všichni jsou chy\trý kdo to nazažil, každá to má hold jiný no, a my spadáme do skupin těch co prostě naberou dost,taky mám depku ztoho co bude potom ale nadruhou starnu, co no, začnu makat na sobě a ono to půjde dolů 🙂

megy
5. pro 2011

tak já jsem nyní na konci 21 týdne a mám celkem nahoře 3,5kg. Jde mi to všechno jen do bříška, takže jsem spokojená. Neomezuju se právě v jídle vůbec - večer když vlezu na váhu, tak se zasměju, protože díky celodenní žranici mám vždy tak o 1,5kg více, než pak ráno, takže, kde se to ztrácí? 😀

janule66
7. pro 2011

@pentagras tak vcera na gynde fakt super. Mam ted doma vahu zaskladanou bordlem tak sem se od minule kontroly coz je mesic nevazila az vcera tam a sup za mesic dalsich sest kilo. Parada. Uz mam 26kg nahore. Sestra zas mela kecy ale doktorka v poho. Rikala ze to musim vydrzet vsak su tehotna. Ale uz dost, fakt mam uz aji trochu jinej oblicej jak su otekla, maly oci, podbradek..... je to hnus 😠

pentagras
7. pro 2011

@janule66 neboj kočko, mám ztoho taky depky, ale my to dsáme, pak to sundáš po porodu, sestra at se jde najíst 😀

camelinka
7. pro 2011

ja pribrala asi 16kg a ted mi zbyvaji asi 2kg, ono kojenim a litanim kolem prcka to jde rychle dolu,nebojte 🙂

dadous
7. pro 2011

@janule66 bud v klidu, maš v sobě hodně vody, pak splaskneš 😵 ja přibrala 25kilo a sestry jsou vždycky chytry, ale jak to udělat aby člověk tolik nepřibíral, to neporaděj 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru