Váha v těhotenství. Jak jste na tom vy?

istokovam
13. říj 2011

Ahojky, chci se zeptat jestli je tady nějaká maminka - těhulka která příbírala hodně na váze v těhotenství? Jsem ve 25tt a mám nahoře 12 kilo, strašně jsem začala přibírat, doktorka myslí že budu mít velké miminko 😒 , jak jste na tom byli nebo jste vy s váhou??

sarkar
31. říj 2012

Ahoj, taky se vymykám, ale asi opačným směrem...24.tt, +0,5 kg nahoře 😀 Nejsem hubeňour, 168 cm na 67,5 kg jsou moje standardní "rozměry"...

loskotova0
31. říj 2012

@istokovam
Já jsem v 16 týdnu těhotenství a přibrala jsem 4 kila .

matinka27
1. lis 2012

@cilkaa jsem ve 21+3 a nabrala jsem 13 kg. Já to už neřeším 🙂 . Doktor mi vysvětloval, že váhu způsobuje i zavodňování, otoky, placenta...prsa už mám o 2 čísla větší...je to hrůza, ale mám špatnej metabolismus a do toho žádný pohyb, to se hned nastřádá 😀. Nebuď nerví, to za to nestojí 🙂

mamka87
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mercedesse
8. pro 2012

Nechci provokovat, ale v prvním těhu jsem během těhu zhubla 7kg a dalších 8kg nechala v porodnici, takže celkem 15 dole a teď jsem 12tt a jsem zatím -4kg, ale kdo ví,jestli to vydrží. Ale u mě je fakt z čeho brát.

ivapo
8. pro 2012

@matinka27 jsem na tom podobne jak ty... já tě mm 14 kilo. možna i víc!

klara31s
9. pro 2012

Ahoj holky,já zatím přibrala 1 kilo,chutná mi mnohem míň než před těhotenstvím(nyní 18.týden).

kajalka
9. pro 2012

@mercedesse To je sen! 😀 Já jsem 12. tt a zatím - 2 kg. Můj cíl je jasnej: Nebýt jak velryba. Zatím v můj prospěch hraje to, že mi nic nechutná (krom kiwi). Snad se nerozežeru.

barmare
9. pro 2012

Holky často čtu toto tema .. kdyz jsem byla tehotna tak mne váha taky trapila ... jsem celkove velka a doopravdy jsem byla jak verliba už od 6 mesice.Celkem jsem nabrala 24 Kg a behem 3 mesicu slo 20 Kg dolu a to jim tuny sladkeho a i tučné ... ted už vaha tak rychle dolu ,nejde ale jsem spokene a a to jsem se pulku tehotenstvi z vahy stresovala .. pak mam kamaradku ta nepřibrala skoro nic a ted když koji tak tloustne ... je to tak nevyspytatelné a snad i zbytečne .. 😎 přeji všem tehulkam rychlý porod a zdravé miminko .) 😲

alinka321
18. pro 2012

Ahoj... tiež to s tou váhou mám hodne rýchle... som na začiatku 24tt a mám +9kg... tiež sa mi zdá, že akosi veľa priberám a tiež mám už dosť veľké bruško, ktoré mi bolo vidno už skoro v druhom mesiaci...

andyn
9. dub 2013

Ahoj ženy,pred otehotnenim jsem vazila 63 kg.Pak na zacatku tehotenstvi jsem shodila 7 kilo a nyni jsem ve 22tt a vazim 60 kilo.

dasenecka
12. dub 2013

Ahoj🙂 , já 27tt a 11kg nahoře🙂 a fakt, že sladké si dám🙂 cukrovku nemám🙂

samanta2208
13. dub 2013

ahoj ja sem 16 tt a mám 0.8kg nahore 🙂

romantika
13. dub 2013

to je individualni, prvni tehu 13 kilo prubezne, kazdy mesic neco. druhe tehu do 4 mesice nic, pak 8 kilo za 3 mesice a cekam ze to bude zase 13. Uz poznam ze se hodne zavodnuji a prsa to jsou 2 kila urco taky. Nicmene po porodu zhubne take kazdy individualne, ani ta co pribrala treba jen 8 kilo se nemusi vratit na puvodni vahu a ta co pribrala 20 je klido hubenejsi. Ja rodila 4 kilove dite, koapa krve, vody a buh vi co a z porodnice jsem sla jen o 2 kila lehci. Kojenim jsem nasala vodu ikdyz jsem vypadala jak z dachau. Pak jsem 14 dni curala a curala a 8 kilo dole.
Takze to uz je o prirode a miminku jak si to zaridi. Je zbytecne s tim bojovat. Ja se neprejidam, ba naopak, musim jist kvuli hypoglykemii malo 8 krat denne a nejpozdeji v sest vecer a stejne pribiram a kdybych se futrovala jak nekdo pise tak urco mam 20 kilo a nedam je dolu. U mne zacne zranice az pri kojeni to je spalovani na jednicku 🙂))) - uz se moc tesim a doufam, ze to zase pujde.

samanta2208
13. dub 2013

já se řídím spokojená maminka =spokojené miminko takže jídlo neřeším a díky tomu že mám obrovské chutě na ovoce vím že miminko má dostatečný příjem vitamínů 😉

lucinecka12
17. dub 2013

Ahoj, nic si z toho nedělejte,já jsem byla u Dr. 5.4. a v 17tt jsem měla 6kg nahoře,takže jsem zvědavá,co bude do konce těhotenství. Nikdy jsem s váhou neměla problém,vážila jsem tak 53-55kg. Je fakt,že jsem si váhu před otěhotněním nehlídala,takže přesně nevím svou počáteční váhu. Nezapomeňte taky,že Vás váží v oblečení a každá váha váží jinak. Doma jsem měla na váze 60kg a u Dr. 63kg.

misicika
3. čer 2013

@istokovam já jsem na tom uplne stejne ale doktor mi nic nerikal 😒 taky mam 12 kg navrh a jsem 26tt......Jim jako blazen snad kazdy 2-3 hodiny 🙄 Ale pritom jsem aktivni clovek,na neschopenku jsem sla pred mesicem,jezdim na kole na vylety a jsem schopna si udelat kazdodenni prochazku se psem minimum 5 km,rikam akorat musim furt papat.jsem zvedava kolik jeste do porodu naberu,kdyz ted teprv to ma jit ty kila rychle nahoru 🙄 ........Hlavne doufam ze to pak vsechno shodim dolu a to co nejdriv. 😕

istokovam
autor
3. čer 2013

Ahojky, žádný strachy neměj 🙂jsem 16 měsíců po porodu a jsem na své váze 🙂 po 30 kilech ani památky 🙂 😵

mmaarrket
4. čer 2013

Já 22+1 a máme nahoře 6,5 kg, myslím, že jsme takový " tabulkový" přibírání, malej za týden 100g navrch 😅

lostris88
9. čer 2013

ve 23tt mám nahoře 4,5 kg..takže zatím paráda 🙂 ..ale teď to asi teprve začne 😲 😀 ..každopádně to nijak neřeším, baštím na co mám zrovna chuť 😉

nicolet92
27. čer 2013

Já jsem ve 24+2 a mám nahoře cca 2kg.. Ale Naše miminko si má z čeho brát, jelikož jsem začínala na 101 kg 🙂
Snad po porodu zhubnu :D

zuzamik
1. črc 2013

Ahojky, já jsem ve 12tt a mám za poslední měsíc 1kg dole... Tak nevím- nezvracím, jím a hýbu se stejně. Ale asi je to zatím v normě, že? (mám 162cm/56kg)

misa0303
1. črc 2013

ahoj, já jsem 23. tt a mám nahoře 8,5kg...myslím (a doufám), že to není moc - i vzhledem k nižší počáteční váze. 10.7. jdu na kontrolu, tak uvidíme, co nám řekne pan doktor 😝

mmaarrket
2. črc 2013

@misa0303 Myslím, že nemusíš mít obavy a že je to pořád tak akorát, já to beru tak, že pro mě by bylo moc třeba teď, když jsme 26+1tt. mít nahoře 15 kg, zatím máme 8,5 a tak jsem v poho, tak buď taky 😉

iva345
10. črc 2013

@istokovam Ahoj🙂 já si myslím že je to v pohodě váha🙂 já začínám 5. měsíc a mám nahoře 8 kg.V prvním těhotenství jsem nabrala 26kg a teď s dvojčatama zatím 8.🙂Ale počítám že se dostanu tak na 20-25kg znova:D nedělala bych si s tím hlavu;)

misa0303
13. črc 2013

@mmaarrket ...no ale začlo to jít nějak ryche nahoru...začínám 25.tt a mám už 10 kilo nahoře...budu se muset začít krotit 😒

ebsian
13. črc 2013

Holky, nechte si rezervu na závěr těhu, poslední měsíc jsem měla nahoře až 2kg týdně. Celkem teda jen +10kg, ale to proto, že jsem ležela s malou na jipce a gyndě a zhubla tam vše na -1kg a pak v závěru, jsem zase musela ležet doma, manžel se o mě poctivě staral a za 2 měsíce +10kg, tak jsem šla k porodu. Ono to skáče před porodem a nejvíc ta váha letí při kojení, alespoň u mě, měla jsem potřebu strašně při kojení jíst a vyhledávat sladké..Doteď mám nahoře +5kilčo, ačkoliv cvičím, ale ještě kojím fest, tak se výrazně neomezuji. To přijde 😀

pehamek
13. črc 2013

Já jsem v 16. týdnu a mám nahoře 2 kila. Počáteční váha 59/167cm. Někde jsem četla, že v 1. trimestru jsou v normě přibrat 2-3 kila, takže to bych měla být v pohodě 🙂

luciiisabela
14. črc 2013

ja jsem v 18 . tydnu a pribrala jsem az ted 2 kila. na zacatku sem ale zhubla 4 kvuli zvraceni

martasek252
14. črc 2013

Ahoj, já jsem ve 24tt a mám nahoře 8 Kg tak nevím. ale jinak mě váha líta jednou ju mam stejne treba dva dny,pak zase priberu,poté kilo zhubnu a pak to jde aspon o 2 kila na horu a vaha zustava. Má někdo skušenosti s tímhle že by mu váha lítala a pak přibral třeba 2 kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru