Ve 20tt se děložní sliznice zvětšuje nebo nejde vidět?

skarkovaadela
19. led 2014

Jak to vypada s delozni sliznici v 20tt zvetsuje se nebo nejde videt kde se nachazi?? Co si o tom myslite

kvakuska
19. led 2014

Ve 20tt už se o děložní sliznici nedá moc mluvit a vlastně ani není důležitá ... jak roste děloha a těhotenství, tak sliznice se ztenčuje a částečně splývá s plodovým vakem a není důvod ji řešit ... svůj úkol splnila tím, že umožnila zahnízdění a růst embrya.

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@kvakuska takze kdyz pujdu na vaginalni sondu tak bude vypadat jako kdyby jsem nebyla tehotna?? Nebo co uvidi v 20tt srkz tu vaginalni sondu mi p. Doktorka rekla ze je nizka znamena to neco?? Videla by i miminko srkz vaginalni sondu??

elana
19. led 2014

@skarkovaadela tyjo, ve 20.tt má miminko kolem 23cm, to víš že ho uvidí, zabere skoro celou obrazovku. Vaginální uzv se v tomto tt už nedělá, nemá smysl (co se prcka týče, jinak se dělá kvůli délce děložního hrdla, ale to je úplně jiná záležitost), max. do nějakého 13.tt a i tak plno doktorů s ním končí už okolo 9.tt. Děloha je vyplněna plodovou vodou a miminkem, o sliznici se nedá už moc mluvit a nemá žádný význam, plod vyživuje placenta, která plně funguje už od 12.tt (tvoří se ale mnohem dřív).

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@elana Proste nevim jestli jsem tehotna nemam ani jeden pozitivni test .. 19.8 jsem mela posledni podle me silnou menstrulaci od te doby slabou.. Ale ted v prosinci silnou 14.10 jsem byla na kontole a pani doktorka rekla ze tehotna nejsem ale i presto jsem mela priznaky tehotenstvi tak jsem sla znovu na kontrolu a dela mi zase vaginalne a rekla ze tehotna nejsem a ze mam nizskou sliznici ale bylo to v obdobi te menstrulace tak nevim jestli by tam neco ta menstrulace mohla schovat.. Proste nevim jestli jsem tehotna to je vse .. A proto se ptam co by tam videla a nevidela a jestli to muzu brat jako potvrzeni ze opravdu tehotna nejsem ale i presto jdu zitra na kontrolu..

betelgeuzz
19. led 2014

@skarkovaadela nějak to nechápu. Nemáš žádný pozitivní test, dr tě vyšetřila a těhotenství nepotvrdila, MS máš (sice různě silnou) a stejně si myslíš, že jsi těhotná??? Kdyby jsi byla ve 20. týdnu, tak už cítíš i pohyby. To by dr opravdu nepřehlídla.

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@betelgeuzz Takhle vypada moje brisko ale jsem zvykla ho zatahnout vice ale nejde to ... Mam takove caste kruceni v podbrisku mozna vnuce myslenky ze by to mohly byt pohyby ale nevim jestli to neni sevreny zaludek..neprehlidla by to skrz tu vaginalni sondu ano??tak ja si ty testy delala davno .. Asi od 5tt- 8tt a pak 11tt a nic a i ted jsem zkousela ale nevim jestli by tak v dalekem stadiu jeste neco ukazaly

berenika39
19. led 2014

@skarkovaadela to nebude úplně vpořádku. chodíš na gynekologii? 20.tt je dítě velké, dělouha vyklenutá, břicho nafouklé a viditelné, jako opravdu není možné přehlídnout těhu po xxx kontrolách do 20.tt. ne, těhotná nejsi.

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@berenika39 ahoj berinko ja byla ale na dvou kontrolach od kde si myslim ze by to byla menstulace v pravem slova smyslu tak 8 tt a 20tt kontrolovano vaginalni sondou.. Merim ale 177 cm nemuze se deloha schovat ve velkem tele??

berenika39
19. led 2014

@skarkovaadela doporučuji psychologa. najdi nějakého v okolí a domluv si schůzku. děloha se nemůže schovat. s 20ti týdením dítětem ne. nejsi těhotná, není to tehotenství a bylo by lepší se někomu svěřit. osobně.

ivular
19. led 2014

@berenika39 @betelgeuzz Holky nejsou jarní prázdniny nebo tak něco? 😉

kvakuska
19. led 2014

@kvakuska no hele asi tak: ve 20tt už se řeší miminko a ne sliznice ... myslím že tvůj problém je spíš v hlavě než v děloze ... ale dobrá, pokud tě budu brát vážně, tak ti můžu poradit jediné: zajdi si zítra do nějaké laboratoře, nech si udělat odběr na HCG, zaplatíš asi 200Kč a během dne budeš mít výsledek ... pokud nebudeš mít zvýšené HCG, tak těhotná nejsi a problém je jinde 😠

kvakuska
19. led 2014

@skarkovaadela samozřejmě můj předchozí příspěvek byl pro tebe 😎

sisi137
20. led 2014

@skarkovaadela ty si tu z nás děláš srandu, že? Ve 20.tt by dr neřešila nějakou sliznici, ale měřila by důkladně mimino-to by totiž žádná dr v takovém stádiu už nepřehlédla. Pokud si srandu neděláš tak se co nejdřív objednej k odborníkovi(myslím tím psychiatra nebo aspoň psychologa).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru