Ve 20tt se mimi nechce ukázat na UTZ, máte zkušenost?

bergina
11. čer 2014

Ahojky, jsem v 19+1 tt a mimi se mi už po druhé ultrazvuku nechce ukázat. Porad mám nad hlavou otaznik, jestli čekám holčičku nebo chlapečka. Ani mé já nemá tušení, jaký prcek ve mě roste ☹ někdo stejnou zkušenost?

ffiinnkkaa
11. čer 2014

Když se nechce ukazovat je to holka 🙂 kluci vždycky ukazují pindíka 😀 Ale tohle bylo jen u nás 😉
@bergina

blahova_andrea
11. čer 2014

někdo to neví až do porodu. prostě se některé děti nechtějí ukázat a připravují rodičům překvapení. bohužel to nejde ovlivnit. někdy je odhad pohlaví a stejně je špatně 😉

jaydeep
11. čer 2014

Mě se prdelka, také nechtěla ukázat, takže jsme do poslední chvíle nevěděli...

bergina
autor
11. čer 2014

Moje kolegyně porodila holčičku a ta ji roztahovala nožky 😀. Já právě četla, že když se schovává, většinou je to holka.

lucinacka
11. čer 2014

@bergina nam se miminko ukazalo ve 20.tt jako holka a ted tam doktor videl jasneho kluka🙂 Takze jiste to stejne neni nikdy...🙂

cervena2
11. čer 2014

Byli jsme i na 3D a ani tam nám neřekli pohlaví a to nás dr. natáčela skoro hodinu. Měli jsme překvápko až do porodu. Byl to kluk🙂

fram
11. čer 2014

Nám se taky potvůrka nechtěla ukázat 🙂 až teprve na 4D ve 25tt bylo jasně vidět kávové zrno 🙂

nikollita
11. čer 2014

Nám se taky schovával až do 7. měsíce a je to kluk 🙂

bergina
autor
11. čer 2014

Pumprlíci malí... Schovávat se budou 😀

artee01
12. čer 2014

Taky sem si počkala pěkně dlouho než sme neco viděli myslim až nějaký 23tt. Ta moje potvurka nejen ze nechtěla roztahnout nožičky ale zabalila se tak šikovně že i kontrolu srdíčka mi dělali na 4x. Nikdo už mi nevěřil že pohlaví tajim, ale prostě když nechce tak neukáže 🙂

vercik83
12. čer 2014

Ja se těším právě na to překvapeni při porodu...

zikra
12. čer 2014

Nám se neukázal ani ve 30 tt. kdy mi doktor dělal UZ na mou žádost. Nožky křížem a pupečník mezi nimi. Takže překvápko až do konce, naštěstí už jen 8 dní +- a uvidíme 🙂

bergina
autor
13. čer 2014

Taky má pupecnik mezi nozkama 😀

anulilinkaaa
13. čer 2014

Malá se tam dole kryla celé těhotenství. 😀 tak přeju hodně štěstí, ať nemáte taky stydlivku. 😀

palomitacheca
13. čer 2014

@vercik83 máš se na co těšit 😉 v 2. těhotenství jsem si moc přála holčičku a pohlaví jsem předem znát nechtěla. Partner mě teda na 4D asi ve 27.týdnu přemluvil, že by to vědět chtěl, ale miminko se ukázat nechtělo, takže i dál to pro nás bylo překvapení. A když mi po porodu řekli, že je to krásná zdravá holčička, byl to nádherný zážitek! 🙂 a partner byl trošku v šoku, čekal kluka 😀

ebsian
13. čer 2014

Nám se holčička zase nadstandartně ukazovala. V 18tt ukázala pohlaví a zádíčka naopak prohlídnout za celou dobu příliš nešla. 😀 Takže je překontrolovali až při 21tt velkém utz.

vercik83
13. čer 2014

@palomitacheca to mne těší,žes to tak hezky cítila.já myslím,že to bude kluk,ale je mi opravdu jedno co to bude..ale manžel to chce vědět.no a ultrazvuk 3D chce,ale dělá ho kamarádka doktorka,tak ji řeknu ať řekne,že není vidět či nevím.jsem možná ošklivá,ale myslím,že je fajn se nechat prekvapit...

palomitacheca
13. čer 2014

@vercik83 no nemůžu říct, že bych to cítila. Holčičku jsem si moc přála, navíc podle babských pověr to na holčičku vypadalo, tak jsem potvrzení na utz nechtěla, aby mi třeba neřekli, že je vidět pindík 😀 samozřejmě by mi nevadil ani chlapeček, hlavně kdyby byl zdravý, ale takhle jsem měla naději až do porodu, že to třeba vyjde 🙂 ještě si vzpomínám, jak mi pár hodin před porodem dělali utz kvůli odhadu váhy, a po vyšetření doktorka řekla, že se ani nepodívala na pohlaví, ale podle větší hlavičky to vypadá na kluka. Vůbec mě nenapadlo hlásit, že pohlaví neznám a znát nechci, a asi by mě trefil šlak, kdyby mi kousek před "cílem" to překvapení zkazila a na pohlaví se podívala... 😀
Zkus se ještě s manželem domluvit, že by bylo překvapení hezčí, pohlaví přece není důležitý.
Můžu říct, že jsem taky byla zvědavá, co v bříšku nosím, ale strašně se mi ulevilo, když se Janička neukázala. Pak už na mě nikdo netlačil, že by chtěl pohlaví znát (všichni z okolí byli zvědaví...).
Třeba i u vás bude miminko stydlín a neukáže se 😉 držím pěsti!

vercik83
13. čer 2014

@palomitacheca já myslela jako že to byl nádherný zážitek nakonec...já taky se na ultrazvuku neptala, a manžel zrovna přišel pozdě, takže to bylo vyřešeno. už jsem s ním mluvila, chce to vědět, aby jsme rozmysleli jméno, a tak. taky mu je jedno kluk či holka, i když asi by raději kluka, ale prostě jen to chce vědět. ale už jsme 26. týden, takže to už se vydrží:o) ale jo, taky jsem po tom UZ přišla domů a říkala si kruci, už jsem to mohla vědět. děkuju za pěstičky.

palomitacheca
13. čer 2014

@vercik83 u nás to taky chtěli jen vědět, asi jim to čekání přišlo dlouhý, nakonec měli všichni smůlu 😀 u prvního syna jsme pohlaví znali asi od 18.týdne, tak podruhé to čekání bylo fajn 🙂

maia74
13. čer 2014

já měla tehle týden dva UTZ a doktoři měli problém prďouse i změřit 😀 Na pohlaví jsme ještě malý (12tt), ale zase o to aktivnější 😀 oba dny pěl prcek asi nějaké atletické závody, nebo co to bylo za sport...

vera_laga
26. lis 2014

no tak náš prcek se ze zásady ukazuje jen vysokým, štíhlým doktorkám (všechno dlouhonohé blondýny 🙂 ). Nevím, jak to pozná, ale když jdu na kontrolu ke své doktorce nebo jsem byla na pohotovosti, nožky pěkně od sebe, chlubil se, jaký je chlap a i se nechal klidně vyfotit, jakmile jsem byla na screeningu /ať už 12tt nebo 21tt/, vždy tam byl doktor a tomu neukázal vůbec nic, ručky na pupík a dělal, že spí. Byla jsem ráda, že po třech hodinách chození a poskakování se aspoň uráčil otočit a nechal si vyšetřit srdíčko a tak.

vera_vila
26. lis 2014

@bergina Měli jsme to stejně... ve 20tt mi řekla dr., že to vypadá na holčičku, ale moc jistá si nebyla... Holku mi potvrdila až pomalu ve 35tt

akmitaf
29. lis 2014

tak kamarádka pohlaví vědět chtěla a poprvé ho bylo vidět až na posledním ultrazvuku ve 36 tt - to už byla hrdinka a řekla Dr., že to do porodu vydrží. No nemusím Vám ani popisovat jak několik dalších dnů neřešila nic jiného, než jestli volat Dr. jestli si ještě vzpomene, co že to tam bylo. Naštěstí pro ni rodila v 38 tt, ale teda říkala, že to dva týdny byla hrůza, že kdyby neřekl nic bylo by líp.

kachidlo
30. lis 2014

Náš prcek se doktorovi ukazoval hned jak to šlo a my to vědět nechtěli. i bez toho jsem nějak věděla, že to bude kluk. I když doktor koukal na rozkrok, tak nás upozornil a my se nedívali. Druhého prcka si taky necháváme jako překvapení a i když jsem tentokrát koukala na ultrazvuk důkladně a nevykoukala nic. Chci holku a mám pocit, že jsem zahlídla kouličky...No nevím, i celé dítě mi dlouho připadalo jen jako bouřkový mrak, natož poznat pohlaví 🙂))

ladyhacek
30. lis 2014

@bergina Také nevíme co to bude, ale mě je to jedno takže ty nohy u sebe našeho prcka mi nevadili - klidně se nechám překvapit 🙂

@ffiinnkkaa tohle jsem také slyšela a už 2x tak uvidíme 🙂

jess20
3. led 2015

Mě se ukázala až ve 21tt na velkem ultrazvuku do te doby delala fory 😀 no baba no 😀

jackie01
6. led 2020

Nám se taky ukázat nechce, mám pouze dvě fotky z ultrazvuku, a pohlaví těžko říct, ukáže na nás zadek, a pak ještě rudce přes obličej. Mám tři známé které na tom byli stejně, a mysleli si že je to holka, porodili kluky, tam mam strach, jestli se neukáže aby to nebyl kluk v růžovém :D , mám i jiné barvy samozřejmě, ale i tak. Podle tvaru břicha a stavu pleti to vypadá na kluka, jelikož se řiká že holky ubírají na kráse, a mě těhotenství svědčí, tak uvidíme. NEbo nevěříte babským radám?

puhelin
6. led 2020

Treba vas chce prekvapit az do porodu. Z vlastni zkusenosti moc doporucuju se nechat prekvapit. Obe nase deti jsou prekvapeni a bylo to skvele. Do pupiku jsme je oslovovali "miminko". A na vybave jsem hodne usetrila 🙂

jackie01
6. led 2020

Jo to já jsem zvědavá jestli to bude Sofinka nebo Nikolas a jelikož jsem ve 31tt tak už nebudu dlouho čekat.. ale bojím se porodu, snad to bude dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru