Ve 21tt bych už měla cítit kopání, ne?

oililygirl
11. dub 2013

Ahoj,
prosím poraďte mi. Jsem v 21tt, asi od 20tt cítím jakoby velmi jemné šimrání v břiše. Nevím, jestli to jsou pohyby. Ale nemůžu říct, že by se zesilovali. Cítím to jen občas. Párkrát přes den, někdy večer. Někdy téměř vůbec. Je to normální? 😒
Nemám žádné potíže, bolesti. Ale kopání už bych měla cítit, ne? Mám docela strach.
Doktor mi řekl, že mám placentu vepředu. Může to zeslabovat pohyby miminka?
Děkuji.

veruska007
11. dub 2013

@oililygirl Jsem cca o týden dál. Placenta pohyby hodně utlumuje. Neboj, někdo cítí pohyby až po 24.tt. Záleží i na miminku, kamarádka měla klidné dítko a to nekopalo třeba 3-4 dny naprosto běžně. Taky se pořád pozoruju, jestli mi roste břicho a miminko kope víc a intenzivně a mám z toho akorát nespavost 😅 . Takže to zkus neřešit, ju? Kdyby bylo něco špatně, většinou bys krvácela, praskla Ti voda nebo měla kontrakce. Pokud je všechno bez problémů, užívej si to.

oililygirl
autor
11. dub 2013

@veruska007 Moc ti děkuju! Jsem dost úzkostlivá a pořád se pozoruju a taky pořád něco čtu a každej tvrdí něco jinýho, tak nevim. Strašně se na ty pořádný pohyby, který si s ničim nespletu těšim, ale ono zatím skoro nic. Myslíš, že kdyby bylo něco špatně, že bych to poznala? Už aby byla další kontrola.

veruska007
11. dub 2013

@oililygirl Z vlastní zkušenosti vím, že nepoznala... snaž se to neřešit, ve druhém trimestru se málokdy něco pokazí a když, tak je to právě to, že se rozjede porod - zamklé těhu bývá spíš v prvním trimestru, porucha výživy ve třetím. Pohyby fakt neřeš, znám hodně holek, co je cítí až po 24.tt a i tak si nejsou jisté, co to bylo 😉

oililygirl
autor
11. dub 2013

@veruska007 Jsi hodná, děkuju. Tak já budu čekat, kdy se ten lenoch projeví 🙂
Stejně na to musim myslet.

miky
11. dub 2013

Také mám placentu umístěnou na přední straně a i přesto, že jsem druhorodička, tak jsem pravidelné pohyby miminky cítila někdy od 23.tt a podle pana doktora to bylo naprosto v pořádku a neměla jsem žádný důvod proč stresovat

veruska007
11. dub 2013

@oililygirl Snaž se něčím zaměstnat. Když se budeš trápit, přenášíš to na miminko. Je prokázané, že těhule, má-li depresi, tak i její miminko v bříšku je velmi smutné.

backstreet
11. dub 2013

Mám už odrozené dvě děti a stoprocentně máte první pohyby. Já když jsem měla první pohyby tak jsem to přirovnávala k tomu, jakoby mi v podbřiškku lítali motýlci. Je to moc příjemné.... Tak se ničeho nebojte, já jsem u první dcery začala mít pohyby taky kolem 21. týdne, to je fakt v pořádku. Hlavně nestresovat, odpočívat a myslet pozitivně!!!! Vše bude v pohodě 😉 🙂

elana
11. dub 2013

@oililygirl jsou to první pohyby a takhle je vnímáš proto, že jsi prvorodička...placenta s tím nemá moc společného, ačkoli všude se to píše a říká, tak já ji měla vpředu taky a cítila jsem je od 17.tt a celkově zbytek těhotenství bylo moje dítě velice aktivní, věděla jsem o každém jeho pohnutí placenta neplacenta. Spíš je to individuální kvůli tomu, že některé dítě se prostě hýbe míň a maminka zas naopak má méně citlivou břišní stěnu, tak prostě jedno s druhým dohromady dají málo pohybů. Ale teď se fakt nestresuj, cca. od 28.tt bys měla cítit aspoň 10 pohybů za den, ale teď je to vnímání jeeště opravdu hodně zkreslené. Brzo uvidíš i boule na břiše a to je teprve srandy kopec 😉

alyssa.anna
11. dub 2013

@oililygirl Přesně jak někdo psal, placenta vpředu dost pohyby tlumí, takže se ničeho neboj. Kaźdé miminko (a maminka) je jiné a dává o sobě vědět jinak intenzivně a jinak často. Já cítila pohyby od cca 20tt a ve 22tt se malá mrskala nejdřív víc a pak zas byl útlum tak jsem panikařila, ale naprosto zbytečně, malá byla naprosto v pořádku - takže žádné strachy 🙂

tulikiss
11. dub 2013

@oililygirl bud rada ze jsou pohyby zatim takhle slaby...u prvniho jsem uz od 25tt mela takovy pohyby, ze se mi vlnilo cely bricho a ty kopance jako fakt bolely, i kdyz si nekdo dal ruku na bricho tak se vzdy lekl ze tak silene kope..takze si to uzivej, protoze az prcek rozjede diskoteku ve 3 rano, budes vzpominat jak to bylo predtim super 😀

oililygirl
autor
11. dub 2013

@miky tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama
@veruska007 já nechci být v depresi, nechci, aby to miminko bylo také smutné, prostě mám o něj strach
@backstreet pozitivní myšlení je fakt důležité, ale někdy je těžké nedělat si starosti, nevím, jestli to jsou ty pohyby, protože na to, že má být děloha někde u pupíku mi to přijde vysoko
@elana no určitě je to velmi individuální, ale přeje jen ta placenta může hrát svou roli, nebo mám málo citlivé břicho, možná moc tuku 🙂
@alyssa.anna také si myslím, že to ovlivňuje. Když už je jednou budu cítit, tak pak se asi zbláznim, když je najednou cítit nebudu, maminky a těhulky to nemjaí snadné 😅
@tulikiss to musi byt super, kdyz se ty hybe brisko a vis o miminku, klidne, at to boli, hlavne, at uz to je

elana
11. dub 2013

@oililygirl tuk to nebude, já taky nejsem žádný hubeňour 😅 Spíš fakt je méně citlivá ta břišní stěna, tohle opravdu každá mívá jinak. Já jen, že s tou placentou to všude čtu (a je to i logické), ale moje zkušenost byla naprosto odlišná, tak ji šířím dál. Každopádně nijak se neznepokojuj, za chvíli Ti začne v břiše lítat vetřelec a to teprve bude něco.

veruska007
11. dub 2013

@oililygirl Smiř se s tím strachem a nenervuj se jím. Ten strach o dítě teď budeš mít až do smrti 😉.
Já teda pohyby cítím hodně brzo... cca od 13.tt u posledních 2 dětí, u prvního kolem 15.tt, hubená nejsem -ale tentokrát mám silnou placentu vpředu a pohyby teda tlumí hodně - pohyby sice cítím, ale jen vevnitř, spíš odrazy plodové vody, kopance přes stěnu břicha skoro necítím rukou, i když třeba bolí... tak si myslím, že na tom něco je. V minulých těhu právě ten prožitek a kopance přes břicho do ruky byly úplně jiné. Teď je to, jak když na mě doráží příboj 😅

oililygirl
autor
11. dub 2013

@elana Tak asi ji nemám citlivou a ještě to tlumí placenta, no já se na to těšim každý den, až to začne

oililygirl
autor
11. dub 2013

@veruska007 to není možné tak brzy, nebo snad jo? To snad ani technicky nejde. To bude super, až to bude i viditelné

veruska007
11. dub 2013

@oililygirl Je, je tu o tom i jina diskuse... ale jsem na diskusi s vicerodickama a stejnym terminem a skoro vsechny citily pohyby cca ve stejnou dobu jako ja. I sestricka mi u dr. rikala, ze to tak mela a vicerodicky to tak maji. Jen to treba neni kazdy den a je to mnohem mene patrne.

oililygirl
autor
11. dub 2013

@veruska007 to je strašně brzo, ale asi to možné je

martinakl
11. dub 2013

Ahoj, já měla taky placentu vpředu a pohyby jsem cítila až nějak od 23-24t. ale chápu tě, taky jsem dost vyšilovala, ale máme krásný zdravý miminko 🙂 A pořád je tak trochu línej 😀

speedygon
12. dub 2013

@oililygirl Není to brzy! já cítím pohyby stopro od 13.tt(ale už v 11.tt jsem něco pociťovala) a kopance cítím od 17.tt...Takže neřeš, že se všude píše v článcích o pohybech v tolikátém a tolikátém, ale věř těm, co byly nebo jsou těhu...Maminka vícerodička ví, co cítí(protože to zná z dřívějška)...Moje sestra je prvorodička a pohyby prý cítí od 15.tt 😉

oililygirl
autor
12. dub 2013

@martinakl Ahoj, tak doufam, ze na tom sme stejne. Malickej lenoch 🙂

oililygirl
autor
12. dub 2013

@speedygon je to brzy, ale věřim vám

lulii
12. dub 2013

@oililygirl Ahoj, také tě jdu uklidnit. Moje kamarádka, druhorodička, cítila pohyby až někdy 28 - 29 tt, také kvůli placentě vepředu. Přitom se říká, že druhorodičky většinou cítí pohyby dřív, než u prvního prcka 😉

anty
12. dub 2013

ahojky, taky jsem teď při druhém těhu cítila pohyby později, měla jsem placentu na přední stěně, tak asi proto bylo to kolem 22tt

oililygirl
autor
12. dub 2013

@lulii Ahoj, děkuju. To jsem ráda. Ta placenta to komplikuje 🙂

oililygirl
autor
12. dub 2013

@anty Ahoj, ak snad je a bude vše v pořádku! 😉

speedygon
12. dub 2013

@oililygirl opravdu to není brzy...Ty máš první těhu(předpokládám), tak to máš jiné...ale já byla ve 12.tt na screeningu a sama vyšetřující potvrdila, že pohyby ucítím již brzy...to mě spíš překvapilo u sestry...jelikož je mohutnější, než já, čekala jsem fakt až tak v tom 20.tt.

mondeska
17. srp 2013

Jsem v 19.týdnu těhotenství s druhým miminkem a pohyby také ještě necítím. Jen takové mravenčení a hodně často tlukot srdička...takže ještě budu muset asi chvíli počkat. Když mě to tak nebaví,když se nic neděje ☹ snad bude vše v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru