Ve 22. tt necítím pohyby u dvojčat

karlam
3. dub 2012

Ahoj holky, jsem ve 22 tt s dvojčaty a stále necítím pohyby, jsem z toho nejen zklamaná ale už i nervózní. Jsem štíhlá, takže proporcemi to být nemůže 😒 Na kontrole jsem byla minulý týden v úterý, vše vypadalo ok, teď v pátek jedeme na druhý screening, tak jsem zvědavá.
Je tu některá, která taky třeba cítila pohyby později?

ladybugie
3. dub 2012

ahojky, já měla u první těhu jedno dítě a pohyby od 18tt, u dvojčat v druhém těhu jsem pohyby cítila od 15tt, což byl dle mudry nesmysl.
Každá ženská to má jinak, pokud dr nevidí problém, tak to neřeš. Třeba už pohyby cítíš, jen nevíš, že je to to ono 😀

crca
3. dub 2012

@ladybugie Vidíš to,a já tenkrát dr.řekla že asi cítím pohyby-spíše to první šimrání taky v 15tt a on mě řekl,že je to možné 😀 a bylo 😀
@karlam jinak tak od 20tt jsem cítila už jakoby větší mrskání,ne bublinky,ale od 20tt se mě pokaždé dr.ptal zda cítím pohyby.......,ale ono to může přijít každým dnem a to pak začne 😀 Třeba máš klidná miminka a přeju ti,aby jim to vydrželo co nejdýl 😅 Moji jsou draci už snad od početí a někdy je to na palici 😀

rychetkami
3. dub 2012

já jsem pohyby cítila tak ve 21tt, spíš v 22, zato teď je to mazec....nejsem úplně hubená ,ale tlustá taky ne...to je individuální, když tě to bude znepokojpvat, radši zajdi za doktorem

germaine
3. dub 2012

@karlam Neboj, já sice nečekala dvojčata, jenom jedno, ale "první pohyb" jsem zaznamenala jestli se to tak dá nazvat až ve 24tt 😀 taky jsem byla nervés, když už měsíc jsem je podle tabulek měla cítit...no a DR to vysvětlovala tím, že je kliďas a pohodář, že nemá smysl se obávat...nu a porodila jsem normální zdravé dítko s tím rozdílem, že teď mám doma magůrka, co chvíli neposedí, pořád je v pohybu, furt někam šplhá a leze, zkrátka když jsem si myslela, že bude klidný i po porodu, byl to velký omyl 😀 takže se neboj, určitě je všechno v pořádku, jen jsou třeba taky klidnější...a jestli máš obavu, zavolej a objednej se na další kontrolu 😉 držím palce.

garfie
3. dub 2012

Vůbec se neboj, jak říkají holky-je to individuální-a hlavně pokud jsi prvorodička, možná to ani nepoznáš. Pokud se ti něco nezdá, zeptej se doktora.

slundo
3. dub 2012

Neboj se, říká se , že prvorodičky a nebo silnější ženy cítí pohyby dýl. Většinou se uvádí, že jsou cítit okolo 20. týdne. Ale nejedná se o žádné kopance, je to spíš jako kdyby ti v bříšku plavala malá rybička 🙂 Za začátku jsem je cítila tak jednou za den a pokud se miminka pohnou když zrovna něco děláš, nemusíš si toho všimnout. A nebo máš v bříšku noční tvory a zloběj když spíš 🙂 Takže ikdyž jseš hubená, nemusíš je zatím cítit a nemusí to nic znamenat ! tak at je vše v pořádku 😉

tekisek
6. dub 2012

Já měla úplně stejné obavy, vůbec jsem nic necítila a byla jsem z toho špatná. Teď jsem ve 26 týdnu a věř, že si toho ještě užiješ🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru