Ve 22tt mám malé bříško, je to důvod se znepokojovat?

tesy22
27. črc 2012

Ahojky maminky.Jsem v 22 tt a včera jsem byla na kontrole cukru.Dívala jsem se kolem sebe po maminkách a příjde mi,že mám malé bříško..myslíte si že je to duvod se znepokojovat?

petaov
27. črc 2012

určitě ne 🙂 Je to dáno mnoha faktory - postavou, roli hrajou také geny apod. Říká se, že když je plod uložen spíše níže v pánvi, bříško není vidět. Já měla velký buben 🙂, malý byl dost vysoko. O velikosti břicha to není, miminko může mít úplně normální porodní váhu, jestli Tě znepokojovalo tohle... 😉

tesy22
autor
27. črc 2012

je pravda že když kope tak to cejtím hodně v podbříšku🙂 moc děkuju za radu 🙂)

slundo
27. črc 2012

pokud jsi si toho všimla na OGTT, tak ten se může provádět až do 28.tt...takže všechny maminky nemusely být ve stejném týdnu. A velikost bříška kontroluje tvůj gynekolog a jsou určité hranice kdy je to v poho. Někdo má bříško větší, někdo menší, někdo má hezky kulatý vystrčený dopředu jakoby tam měl mičudku a někdo má zas spíše do stran.....takže bych se neznepokojovala 🙂

tesy22
autor
27. črc 2012

Děkuju za odpovědi už jsem o neco klidnejší 🙂)

petaov
28. črc 2012

@slundo jo, to je pravda 🙂 Já byla na tom testu někdy ve 25. týdnu, možná i později.

monahr
28. črc 2012

ahoj ja byla ve ctvrtek na kontrole cukru a me zase prislo,ze mam moc velke bricho na to ze jsem v 22+2tt,ale pak tam byla i pani a ta byla uz asi v 9mesici tehu a ta mela bricho vetsi 🙂 neboj doroste brisko 🙂

kazy
28. črc 2012

Když jsem byla poprvé těhotná, přišlo mi to nekonečný, než bylo bříško vidět a pořád jsem měla pocit, že by mohlo už být vidět víc. U druhého syna se mi zase zdálo, že se bříško objevilo dřív, než bych čekala. Oba kluci jsou naprosto v pořádku, a přesně jak píšou holky, záleží na mnoha faktorech u každé maminy. A každé těhotenství je jiné u jedné a té samé osoby, natož u různých žen, takže zásada k uchování psychického zdraví a radosti z těhotenství i dětí: neporovnávat🙂 A jsou i případy, kdy žena ani nevěděla, že je těhu a porodila zdravé dítě (podle fotky jsi teda štíhlá, ale to se neděje jen silnějším maminám, i na štíhlých toho nemusí být mnoho vidět...)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru