Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

liaa
11. lis 2007

Ahoj.A já jsem 32 a od 30tt se tam miminko neustále neuvěřitelně mele a kopá!Ale dříve bylo klidnější!.-)

kachnicka01
11. lis 2007

Ahojky holky, ja myslim, ze je to uplne v klidu 🙂 ja ted citim kazdy den, ale jenom malinko, je to asi proste drobecek 🙂 mam pocit, ze mam fakt pohodare, protoze i na ultrazvuku je spis v klidecku a treba si jen cuca prstiky 🙂 zato kamaradka ta mela tanecnici - ta ji delala v brisku rodeo - takze to je asi ruzne. Kdyz cekala miminko segra, tak ji doktor rikal akorad uz v poslednim mesici, ze to ma trochu sledovat, kdyby se dlouho neozval... takze budte hlavne v pohode 🙂 🙂

denousek
11. lis 2007

no....vsak...ja citim pohyby denne jak denne nejakej urcite 🙂 ale myslim ze bych jjich mela citit vic a intenzivneji nez to citim...no ale buhvi jak ja to vnimam ze..kazda jsme jina a kazda to jinak popisem me se to zda malo ale nektera byste treba rekli ze vas dloube hodne...stve me to ale nic s tim nenadelam nezbyde mi nic jineho nez doufat ze je a bude vse o.k....ptz nevim jak mam sama urcit jestli je to dobry....

simlenka
11. lis 2007

ahojky, já do 29tt měla s pohyby taky problém, resp. jsem mimi třeba celý den necítila, nebo jen jeden překul za celý den a to jsem si ještě nebyla jistá, jestli to bylo opravdu mimi - teďka je to naprosto super, nedokážu říct kolik pohybů denně cítím, ale tak 4x - 5x za den si to mimi fakt vychutnám, to jeho vrtění a kopání 😀 je to bomba

ale fakt bych se do toho 28tt nebála, je to normální - mimi taky může být otočený na záda a tam prý kopance maminka téměř necítí, taky záleží na tom, kde je placenta, pokud mimi buší do ní, tak to prý není skoro cítit 😉

denousek
11. lis 2007

tAK jakotaky ho citim 4x 5x zaden ale nejsou to zadne velke perdy ze by bolely jen o sobe spis prijemne dava vedet .-)

petruna
11. lis 2007

ahoj holky, v mem tydnu to pry jeste neni pravidelne a je to tak.
Nekdy maleho citim skoro cely den a nekdy ma klidovy rezim a moc o nem nevim. Nejcasteji ho citim dopoledne, kdyz jedu do prace a vecer u telky.
Uz 14 dni ho citim pres ruku a vcera jsem poprve videla i hejbajici se bricho. Bylo to moc hezky...
Nekdy je to prevalovani, jindy kopani, ale zatim to je prijemny....

denousek
11. lis 2007

no.....u me je to taky ,,zatim,, prijemny ale myslim ze uz mi toho malej vic neukaze,je to lenoch fakt mam strach jestli je to ok ☹

mandragora
11. lis 2007

denoušku,já plašila minulý týden,že ho málo cítím,šla jsem k mudr,udělala mně utz,který měla při poslední prohlídce rozbitý,a mám mimíše otočeného nohama dolů a obličejem dovnitř,takže mně kope dovnitř.

denousek
11. lis 2007

mandragora 😅 ja jsem uz znamej plasan prece jen ale kdyby se mi neco nezdalo tak taky hned upaluju k dr me staci ze ho citim vubec...akorat by me zajimalo jestli by dr na uzv poznal ze treba kolabuje placenta a by mi tam mimis neumrel hlady 😒

gabbi
11. lis 2007

Holky pokud necitite mimi tak si dejte sklenici studene vody a lehnete si na bok. Za hodku by se takhle melo pohnout 10x. Me se prcek nehybe treba 3 hodiny a kdyz udelam tohle tak se muze umrskat.

denousek
11. lis 2007

gabbi a na ktery bok ja kdyz si lehnu na levy tak se mrska i bez vody 🙂 treba v noci asi nechce abych byla otocena celem k manzilkovi 😀

fran
12. lis 2007

Ahoj, ja to mam podobny. Jsem ve 32tt a zadny velky kopani neni. Nedavno jsme byli v divadle a tam teda vyvadela poradne, asi nerada kulturu...nebo je to naopak?...ale jinak je to takovy mirny hejbani brichem a sem tam skytavka nebo vybouleni na nekterou stranu.

denousek
12. lis 2007

no fran tak to jsem rada ze se konecne nekdo nasel....ja citim pohyby kdyz se na ne nesoustredim kdyz jsem treba dnes byla u milackovych rodicu jen tak na skok jjsme se tam stavili tak se teda malej pekne hybal...no a ted??si lezim a cekam ze to budu pekne vnimat a nic 😒 bude to peknej neposeda...

janinininka
12. lis 2007

tak můj mrňous sebou ráno taky pěkně házel, nebo spíš házela 😎 včera jsme byli v kině, rozepla jsem si kalhoty, vepředu nikdo kromě nás neseděl, dala jsem si ruku na břicho, a občas pěkně kopla, teď je klidná, občas se zavrtí, ale včera jsem četla, že mimi spí v bříšku v průměru 20 hodin, ty se mají, co? tak jim musíme nechat i klid, aby se vyspinkali 😉

mobina
12. lis 2007

Denousek mě Ondra taky kope víc, když ležím k manželovi čelem, tedy na levém boku. Když ležím na pravém, tak kope míň a pak přestane 🙂

denousek
12. lis 2007

janinko no ve 2štt sem byla jeste klidna ale ted sem nervni i kdyz dnes mi dava celej den prcek jeden 😀

mobi asi taky nechce byt celem k tatinkovi 😀

mandragora
12. lis 2007

denoušku já jsem taky plašan.při prvním synovy jsem měla boule po břiše,jak se mně tam hejbal a ted ho cítím furt ve střevech a v močáku.nejlepčí když má nohy v močáku a já si kýchnu,to e musím jít převléct. 😀

denousek
12. lis 2007

cchiii no ja sem plasan maximalni... 😅 no ale ja ho mam teda snad hlavickou dolu...ja ho tak mam cele tehotenstvi....tak bych se nedivila kyby se jak naschval pred porodem otocil hlavickou nahoru 😠

mandragora
12. lis 2007

já měla s těhu problémy,před tímhle jsem dvakrát potratila a s tímhle jsem byla od začátku na nervy,jak to dopadne,vše je o.k,až před 14 dni,jsem prodělala dost drsnej zánět průdušek a jak jsem tak kašlala a kašlala,tak jsem si ho asi otočila.uvidíme,třeba se ještě otočí 😒

denousek
12. lis 2007

aha takze ho mas ted hlavou nahoru??ale to neva jeste je cas...

janinininka
12. lis 2007

Může se prý mimi obrátit každou chvíli, tak se neboj! 🙂
Já mám taky nějakej blbej močák, stačí když si kolikrát pšiknu a můžu se jít přebalit taky 😀 posiluju pánevní dno, tak nevím, jestli to pomáhá teda 🤐

denousek
12. lis 2007

ja panevni dno vubec neposiluju a jeste jsem si ani jednou neucvrnkla.. 😅

janinininka
12. lis 2007

To se máš 🙂 já s tím měla trochu problémy i předtím, musím posilovat a po těhu se to zase zlepší, to je teď tím, jak prcek kope, a to to ještě není tak silný, to jsem zvědavá potom. 😀

denousek
12. lis 2007

potom??no plenky na 60kg nebo kolik vazis se asi neprodavaji 😀

mandragora
13. lis 2007

já už jsem taky přemýšlela,že si koupím ty hygienické plenky,ale jen ty slip,ale jak jsem přestala kašlat a smrkat,tak je to lepší 😉 .
mám ho hlavou na horu,také doufám,že se otočí,třeba si dá íct,oni se prý v téhle době už ustalují.

denousek
13. lis 2007

no tak doufam ze me se ustali hlavickou dolu tak jak lezi cele tehu...pry na otoceni miminka pomahaji kocici hrbety....kazdy den jich par udelat....no ale to je tolik variant kazdopadne kazda z nas chce asi normalni porod ze....si myslim ze koncem panevnim to musi bolet vic ne...

cibule
13. lis 2007

Koncem pánevním to musí být horší.
Mamka tak rodila bráchu, první dítě a porod byl dlouhej a ještě navíc bráchovi natáhli šlachu na krku a tak ho pak musela hlídat, aby moc neplakal, jinak se mu dělala ne krku boule 😒 Snad to nebudu mít po ní ☹

simlenka
13. lis 2007

holky, koukám, že plašíme všechny - já tady předevčírem machrovala, jak jsem v poho, že mimi kope a včera jsem se docela bála taky, naštěstí dneska mi dává záhul, takže zase vím, že je v pohodě - na posledním ultrazvuku bylo mimi ještě prdelkou napřed, ale minulej tejden se tak nějak divně a intenzivně překulovalo, že si myslím, že se otáčelo - takže doufám, že už to nezmění - ale mám známou, která měla mimi hlavičkou napřed a ve 35tt se otočilo prdelkou a musela na císaře, pže bylo moc velký 😒

denousek
13. lis 2007

😀 jojo jsme vsechny stejny ja ho treba nejak extra necitim 2 dny...citim jen nejaky maly stouchance tak se nervak a az sem rozhodnuta volat dr tak si to jako kdyby rozmyslel a pekne mi to vynahradil ..takze zatim dobroš 😎

janinininka
13. lis 2007

náhodou prodávají ty velký pleny pro babičky kdyby něco 😀
snad se to srovná! 😉
My jsme dneska byly na testech na cukrovku, tak doufám, že to dobře dopadne 😉 malá se taky ráno pokulovala, teď asi spí chudák toho má asi taky dost 😖
Mimi se může co jsem slyšela překulit každou chvilku, pořád tam dělají salta! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru