Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

dzej
18. lis 2007

denousek, mě se líbí, ale nemáš strach, že se rozpadne? A ty přední kolečka asi se nenatáčí, co? já sháním nějakej, abych s ním mohla do města i do lesa. A lehkej, protože ho budu pořád tahat do auta..

vendy01
18. lis 2007

Ahoj,já mám kočárek taky v albíčku. Je to Cam Cortina. Taky jsme ho kupovali trochu s předstihem, ale myslím, že to byla dobrá volba. Alespoň nám se líbí. Je fakt, že je kočárků strasně moc a každej od něj očekává něco jinýho a má jiný požadavky.. 🙂

dzej
18. lis 2007

Vendy ten je super, taky jsem na něho koukala, jenže já chci čtyřkolku 😖 teď jsem viděla od Cam jednu, která je docela dobrá....

vendy01
18. lis 2007

Dzej ono je těch kočárků on Camu docela hodně.. Taky jsem uvažovala o čtyřkolce nebo spíš vlastně šestikolce, který má cam v nabídce. Nakonec jsme vybrali tříkolku 😉 Ale jak psala denousek, tak halvně nic neuspěchat..

denousek
18. lis 2007

dzej proc by se mel rozpadnout??skrz to ze je z polska??prosimte..kdyz des sem do obchodu tak je to taky sami polsko jen si myslis ze neni,..kdyz sem delala v sam baby tak jsme ze vseho odstrihavali cedulky vyrobeno v polsku a cvakali na to klestema vyrobeno v ostrave takze to mas stejne taky tady vsude a mame na neho zaruku i zacurak takze v klidu na trhy to mame kousek....je lehounkej a nikde do auta ho tahat nebudu,,jen tady po meste s nim budu jezdit a mame zahradu tak budu v lete hlavne hodne na zahrade ......tady v cesku ho maji taky a o 2 tis drazsi 😉

dzej
18. lis 2007

denousek, je nezlob se, já byla v Polsku jednou na trzích a co jsem dovezla, tak se hned rozpadlo, tak proto se ptám. Ale to už je dlouho... Hm, ale máš pravdu, že spousta věcí je z Polska a ani o tom nevíme...jak je těžkej, nevíš?? A pokud máš záručák tak je to v pohodě 😉

denousek
18. lis 2007

no nevim kolik vazi tam nepisou ale je nahodou lehkej podle toho jsem to vybirala znama si koupila kocarek a pak musela druhej ptz se s tim nedalo tahat......ale jako je to pravda je to tdy sami polsko vsude kolem nas takze je to uupplnee jedno astejne kocarek vic jak na 1 dite nevydrzi....tak je to fuk pak uz budou uplne jiny tak se zatim tady mejte paa 😉

dzej
18. lis 2007

☹ ☹ ☹ já myslela, že si ho nechám pro 2 děti, proto chci neutrální barvu ☹

denousek
18. lis 2007

no...to si mysli kazdej ale to ti nevydrzi to jedno dite tomu da zabrat... proto nema cenu kupovat nic moc drahyho stejne to za tech par let bude zniceny a vyjde to z mmody...

lu777
19. lis 2007

já bych řekla, že záleží jak moc se bude daná věc používat a jak se s ní bude zacházet.. určitě bych nekupovala moc levnou postýlku nebo kočárek, na vlastní oči jsem u kamarádek viděla jak to vypadá po půl roce 😝

eleonora
19. lis 2007

denousek tak ja jsem si kupovala kocarek na prvni od knorru nestal moc v plny vybave asi 8500,- a vydrzel mi i na druhy zalezi jak se o tu vec starasa jestli ho nepretezujes a delas u neho spravnou udrzbu kolecek apod.

denousek
19. lis 2007

no jo tak treba kocarek vydrzi ale tak kdyz si chces koupit modry nebo cerveny dle pohlavi...tak priste muzes mit opacne pohlavi a ten kocarek hlavne uz vyjde z mody ale jestli vam tohle neva tak neni co resit....me kocarek bavilo vybirat tak bych byla rada ze za treba 5 let si muzu vybrat novej a nemit ten svuj okoukanej ale kazdej to vidi jinak no...

irenan
19. lis 2007

Ahoj holky.Myslite ze je mozny abych uz pohyby citila ted? Ve 14 tydnu? Rika se ze u druheho ditete to jde citit driv, ale takhle brzo. Jako nejsou to nejaky sileny rany ale takovy tukani.

denousek
19. lis 2007

irenan no je to malo pravdepodobny ale mozny to je jeste kdyz cekas druhe mimi...no snad si to prece nevsugerovavas ne??podle me je citi kazdej kdo se pta jestli uz je citi..ptz si to nikdo nechce priznat ze uz je to tady ale tak co jinyho by to bylo ze 😉

irenan
19. lis 2007

Je to jako pohyby pri prvnim tehu, ty prvni uplne na zacatku. I pri prvnim tehu jsem je citila mnohem driv nez je asi normalni, protoze jsem byla v 15 tt na operaci se slepakem a kdyz jsem sla domu z nemocnice tak jsem najednou mela vetsi bricho a o tyden pozdeji jsem zacala citit pohyby. Sestra v poradne na me tenkrat koukala jak na blazna. Ale vetry to urcite nebyli, to clovek proste pozna, pak uz jsem to citila porad, takovy tukani jako ted, akorat se to postupne zesilovalo, a az treba za mesic to byli takovy ty poradny pohyby.

mishandbaby
23. lis 2007

🙂 AHOJ VSECHNY budouci maminky!!
Ja jsem ve 31tt (32tt podle originalniho terminu ;) a doted muzu rict, ze moje princezna bude klidne, delikatni ditko! 😅 🙂 Nebo , jestli se da urcit, podle chovani v brisku jejich budouci povaha... 😎
Ja ji citila uz ve 14tt (moje prvni mimi!! 🙂 ) a o mi nikdo nevyvrati!! Bylo to lechtani, i pritel to potvrdil tehdy! 😎
Ted jsou jeji pohyby silnejsi, ale opravdu "poradne" mne kopne jen parkrat...od toho asi 29tt se tam prevaluje nebo neco, protoze, kdyz dame ruce na moje brisko, citime asi rucicky tak zretelne, ze jsme z toho vzdycky hotovi!! TO MILUJU NEJVIC!! 🙂 🙂
Jinak ji taky citim brzicko rano a hlavne v noci a vecre, kdyz lezim na pohovce , natazena a v klidku. To se tam hybe, hlavne nejvic si vsimam, "deformuje" mi brisko, jak vystrkuje zadecek nebo nevim, co je to cast telicka....vzdycky mam dva hrboly - na jedne strane a na druhe..nekdy ji citim az uplne nahore v boku...ale, co se tyce kopani, je to jemne... 🙂 A nekdy je vi aktivnejsi a nekdy min...ja si myslim, ze je to normalni.. 😉

denousek
23. lis 2007

jojo ja mam taky vzdycky zdeformovany brisko 🙂 je to ale moc prijemny deformovani ....taky mi vzdycky neco trci z bricha je to super...nejcastejc neco mam takovej hrbol na leve strane na boku a strasne by me zajimalo co to je....jinak uz nam pohyby asi ustavaji ☹ maly zacina mit malo mista no...ale hlavne ze ho citim vubec... 😵
nejlepsi je to fakt v leze na zadech pekne natahla ke konci tehu -rikala porodni babicka-se pry nema na zadech lehavat ze se mimi dusi no ale ta chvilka vecer co si uzivam snad neva ne 😲

mkr
23. lis 2007

já už malou cítila přibližně od 16 tt a dr. se ani nedivil 😉

groowy
23. lis 2007

já jsem cítila pohyby cca od toho 20tt a až do konce těhu se malá mlela dost často a divoce, boule mí lítaly po břiše 😀 . Někdy sem měla pocit, že se snad prokopne ven 😀 . No azůstalo jí to, je to pěknej divoch i venku, v klidu vydrží snad jen pár vteřin, když nakládá do plínky 😅

denousek
23. lis 2007

holky....ja uz chci mit taky malyho na svete ☹ ach jo se nedockam nejd´horsi je proste to hlidani tech pohybu mam strach aby se nedejbozejeste neco nestalo ja uz ho ted moc miluju....

dzej
23. lis 2007

denoušek, ke konci těhu se musí hlídat pohyby? Já už teď cítím každý den, nejvíc od 17 do 22h 😀 slyšela jsem, že by se mělo spát na levým boku, ale nikdo mi nevysvětlil proč. Nevíte někdo??

denousek
23. lis 2007

no prave ja kdyz spim na levym boku tak me pekne kope tak nemuzu spat tak to tak nejak stridam pravej levej zada...i kdyz na zadech by se pry nemelo ke konci tehu lezet ze prej se mimi dusi....a o tom levem boku pry je to dobry ze se nejak prokrvuje placenta a ze mimi ma hodne vzduchu a prospiva mu to,,,
no a pohyby se musi kontrolovat musi jich byt aspon 10 za 12hod..prej no....ale ja to konntroluju jen jestli se vubec hybe vis....kdyby neco tak se musi jet hned k dr kdyz ho dele necitis...od 28tt se to ma hlidat no... 😕

mishandbaby
24. lis 2007

holky, ja na zadech spim...jinak moc nemuzu... 😉 snazim se byt na boku, ale podle mne se kazdy hybe behem spanku , tak to stejne neuhlidas... 😎 Kdyby se mela dusit pokazde , jak lezim na zadech...uz asi chudinka nezije.... 😒
Ja se snazim byt pozitivni, jsem rada, co zacaly pohyby, tak si ji muzu sama hlidat, je zije a je ok. 🙂 🙂 Na skarede veci uz vubec nemyslim... 😉 Zaujala jsem postoj, ze malicka je "bojovnice" ( kolik toho se mnou prosla - stehovani- zvedani veci, vybavovani pokojicku, takze fyzicka prace, krvaceni za zacatku tehu -kolem 12tt, stres..moje hormony mi dost "kazily" vztah, hadali jsme se... 😠 ) a nic se ji nemuze stat...ja jsem zdrava osoba a pesimismus mi nepomuze... 😉
A ja na levem boku ji vidim hlavicku (podle tlukotu srdicka mi to rekl doktor, jak tam lezi 😉 .... 😅

r123
24. lis 2007

tak naše malá je nejaktivnější od 22.00 tak do půlnoci!a vím že když se vnoci vzbudím na záchod nebo jen tak tak ji taky cítím takže asi noční ptáče!ale je fakt že poslední dobou i hodně přes den!!je teda příšerně čilá to je fakt 😅

denousek
24. lis 2007

ja dnes extra citim malyho celej den az ted se na chvili uklidnil....a kdyz se treba v noci jen projdu na wc tak se taky zacne chvili mrskat asi jak ho pohoupam tak ho vzbudim a jak si lehnu tak mi to oplaci ..je to malej mrška 😵

denousek
25. lis 2007

holky tak vcera super ale zakrikla jsem to...dnes teda pohyby nic moc...no ale zitra zacinam 35tt to uz budou pohyby pomalu ustavat ne??to z toho budu teda pekne nemocna pohyby mi dodavaj klid....beee...uz je konneeccc ☹ ja sem si to jeste neuzila 😀 😅 😅

monaberuska1
25. lis 2007

ahojky Peťo, taky mi pohyby dodávají klid, ale te´d už je cítím mnohem míň, no jo prcík už tam má málo místečka🙂

vendy01
25. lis 2007

Tak to já cítím docela hodně, ale už to není takový to kopaní,aby mi nadskakovalo břicho, ale spíš převalování a dělaj se mi boule na břiše. 🙂 Hlavně pod pravým žebrem vždycky cítím asi patičky 😀 😀

dzej
25. lis 2007

denoušek díky za vysvětlení 😀 já jsem dnes četla, že po 34tt už se hýbe míň, protože nemá místo, takže je to asi v pohodě. 🙂

monaberuska1
25. lis 2007

vendy: no já taky spíš cítím už takový ty převaly🙂a někdy se mi udělá taková boule na jedné straně, že mám pocit že mi ta půlka praskne🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru