Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

iivik
19. dub 2009

Ahoj holky, to jste mě ale uklidnily.... Já jsem se taky obávala, když necítím pořád pohyby. Včera nám praskla stoupačka teplé vody na záchodě, já sama doma, nějak se mi to podařilo zavřít, uklidit z nejhoršího, pak přijel manžel a havarijní služba a teprve pak na mě to leknutí přišlo, malá se moc nehýbala, byla jsem z toho fakt dost nervózní, naštěstí pak v klidu u televize začala pokopávat - fuj tajbl....celých 11 let v bytě se nic nestalo a teď tohle...

helulicek
19. dub 2009

Dobré ránko 😀
Iviku, neboj se. Já z toho byla taky vyhukaná. Nejdřív mě mimi kopalo pořád, ale postupem času cítím kopance míň, ale zato intenzivněji 😀 Když něco dělám, tak mimi necítím nebo jen sem tam, ale v klidu většinou mě poctí nějakým kopanečkem.
Pravdou je, že teď jsem jej cítila skoro pořád a dnes ráno mám zas klid, tak jestli dospává ty dva dny.....

iivik
20. dub 2009

helulicek: to jsem ráda, díky moc za uklidnění - jsme natom časově stejně 😉 Já jsem měla veselo dnes od 4 od rána, byla jsem šťastná jako blecha, že se malá pořádně ozývá.... Když přes den něco dělám, tak jí cítím taky jen při silnějším kopu. Ale jsou to občas nervy.....

nitenka
10. kvě 2009

ahojky holky nakukuji na vás já mám to šimrání vrnění v bříšku už od 17tt mě to je příjemné vždy vím že je miminko v pořádku..cítila jsem ho vždy odpoledne a večer dneska ho cítím cítím slabounce mín než jiné dny odpolední řádení ani neproběhlo a protože jsem palšan tak už šmejdím jak to mají jiný maminky..
a musím vám poděkovat jsem klidnější 🙂
čekám vymodlené mimnko takže plaším asi víc než je zdrávo,ale vždy mě to uklidní když se to tam začne vařit bublat citi to i přítel když dá ruku na břicho.. dneska je moc hodné tak furt na nej mluvím at zalobí maminku 🙂 to ho učím věci 🙂mějte se hezky ještě na vás kouknu ahoj 😉

aponchie
10. kvě 2009

nonstop

misule82
11. kvě 2009

nitenka: to já plaším taky pořád 😉 malá je pořádný lenoch, o kopání nemůže být vůbec řeč, jen občas cítím slabé zavlnění v bříšku. Myslela jsem, že teď už budu mít pěkný kopance a často a vůbec to tak není. Takže jsem občas hodně vystrašená, když jí celý den necítím a ozve se třeba jen večer. Doufám, že to je normální 🙂

katwind
11. kvě 2009

já mám poslední týden pocit, že moje miminko vůbec nespí 😝 Bojím, bojím, co za potvůrku to bude 😀

lucajdak
29. srp 2009

Ahoj holky, jsem ráda že je tady tahle diskuze.Já musím přiznat, že se taky cítím jako plašan, ale to je asi normální, když se těšíte na své první miminko.Já jsem byla ve středu u své dr. že jsem 24h necítila vůbec nic, měla jsem jen dvě boule na břiše, ale ať jsem si klepala s bříškem, tak nic.Bála jsem se.Naštěští na UTZ mě dala poslechnout srdíčko, tak jsem odcházela celkem v klidu, ale nějak mě to moje doktorka nevysvětlila, neřekla mi, jak hodně to mám sledovat, napsala mi magne B6 na tvrdnutí bříška a to je vše.Potom jsem jen trošičku cítila vrtění, ale teď už zase nic.Na kontrolu jdu až 9.9, a teď už se zas nehýbe.Stále se uklidňuju tím, že spinká, ale stejně mě červík hlodá.

anysek1
29. srp 2009

ahojky maminky ja citim pohyby porad kdybych je mela pocitat tak nedelam nic jineh i doktori na utz se smali jak se porad vrti ze chvilu nezustane na jednom miste🙂

k.ate
29. srp 2009

Tak to já cítím pohyby jak kdy, mrně má vždycky chvilku, kdy řádí jak černá ruka a rejpe mě do žeber, ale z tho je třeba půl dne v úplným klidu... Klidně i půl dne... I když je fakt, že kolikrát vidím na břiše, že se "hejbnul", ale sama to pořádně necítím 😀

lucajdak
30. srp 2009

Asi si dnes zajedu do porodky, jsem z toho necítění nervozní ☹

nanule
30. srp 2009

lucajdak: Pokud mas pochybnosti, tak urcite zajed, nikdo se nebude zlobit a tebe to uklidni. Ja ze zacatku citila pohyby jen parkrat za den, ale ted ke konci je to v podstate neustale...

k.ate
30. srp 2009

lucajdak - je lepší tam zajet a být v klidu, já kolikrát taky přemýšlím, že jsem prcka dlouho necítila, ale pak sebou začne zas mrskat a říkám si, že už by se zas mohl uklidnit 😀

nanule - já všude četla, že ke konci pohyby nejsou tak častý a intenzivní, ale mám pocit, že čím dýl tam mrňous je, tím víc tam vymejšlí kraviny, už ho to tam asi nebaví, tak se snaží prokopnout ven 😀 Tak snad mu časem dojde, že musí jít jinou cestou než kterou se snaží si právě teď prokopat 😀

lucajdak
30. srp 2009

holky, vse dopadlo dobře, monitor dobry a UTZ taky, jen máme lenocha, zítra jdu na kontrolu. 🙂

kacka11
31. srp 2009

ahoj holky..mě už kope od 20tt.nejdříve to bylo jen slabé zalechtání,za to ted je to pořád častější a intenzivnější..

kvakulka
31. srp 2009

K.ate- taky mám pocit, že prcek si myslí, že se dostane ven pupíkem. Mě kope jak blázen, někdy i několik hodin v kuse- tu a tam ho to napadne i v noci- no tak si mě vzbudí- kope tak zuřivě (když to na něj přijde), že mi z toho bývá až zle od žaludku🙂 Je to prostě drahoušek

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzkakrupka
14. led 2010

ahoj ja som v 30tt a citim uplne slabunke a niekedy len par krat za den, dnes som od rana necitila nic, je to normalne ? poradte mi prosim

majkoalucka
15. led 2010

zuzkakrupka...ahoj nemusis sa absolutne bat babo ta nemusi kopat kazdu hodinu..ja som pri prvom tehu necitila skoro vobec pohyby...a ked som bola v tvojom tyzdni ja som nevedela co je to dostat kopanec do rebier..mne sa tam iba pohmiril a bolo...a pri tomto ani ja necitim silne pohyby ale to je normalne to zavisi aj od toho ako ho mas ulozene...a tak...asi to bude nejaky lenivec... 🙂 za to moj je zase hyperaktivny...tomu sa asi nechce spinkat...neboj vsetko bude ok..a ked ti na sone povedia ze je vsetko v pohode tak sa zbytocne nestresuj... 😀

markettka
24. kvě 2010

Ahojík holky,

jsem 38+6, musím říct, že pohyby vnímám hodně intenzivně. Mimís tam dělá jakási akrobatická cvičení 😀 . Jako břicho se mi boulí neuvěřitelným způsobem a dost často cítím pohyby poměrně bolestivě. Před pár dny se mi stalo, že jsem pohyby necítila celé odpoledne, což mě hodně rozhodilo vzhledem k tomu, jak tam neustále řádí. Zajela jsem proto večer na monitor. Vše bylo v pořádku.
Proč to sem ale píšu?
Doktorka mi řekla, že přijet mám až v případě, že pohyby necítím 24 hodin.... Což mi teda přijde hodně zvláštní. Všude v časopisech, na netu a v knihách píšou, že se má jet do porodnice když pohyby nejsou cítit déle jak 2 hodiny a miminko nejde nijak "vzbudit" a přimět k pohybu. Stejně tak když se vám pohyby prostě nezdají - jsou velmi slabé nebo naopak velmi prudké oproti normálu...

Jaké zkušenosti s tímto máte vy? Jeli jste kvůli pohybům na kontrolu do nemocnice?

pucik
29. kvě 2010

já tím sice problém nemám, ani jsem neměla,ale četla jsem v knížkách, tak 24 hodin, což se mi zdá dost pozdě, já když jsem necítila třeba 2 hodinky, tak jsem šťouchla prstem pro jistotu. Daník skákal snad 23 hodin a tohle druhý mimčo, se vybouluju, pořád někde vylejzají ručičky a nožičky a oprdku mi očas strčí sna do až do krku, výš už to opravdu nejde 🙂 😉 ale zas vím, že tam je, nejvíce se hýbe po jakémkoliv jídle

misala
3. čer 2011

Dobry den, chtela bych se zeptat jsem ve 26 tt tehu, a do tedka jsem citila silne a caste pohyby posledni dva dny temer vubec nebo jen opravdu slaboulinke ze si ani nejsem jista ze tou jsou oni, mam strach ze je neco v neporadku nebo je to normalni????

misala
3. čer 2011

prosim poradte !!!

kasparci
3. čer 2011

@misala Naše miminko se mele pořád. Ale občas (výjmečně, ale přece) má den, kdy je trochu lenivější. Ale cítím ji, jen zdaleka ne tak často a intenzivně. Vím, že když jsem byla nervozní před velkým utz, tak se taky moc nehýbala a čím víc jsem nervozní byla, tím míň se hýbala. Ale víc jak den ji to nikdy nevydrželo. Já si myslím, že prostě jen odpočívá. Ale jestli Tě to neznepokojuje, tak si radši zavolej k dr. Ta moje vždycky říká:"kdyby se Vám něco nezdálo, tak přijďte"🙂 Tak se nestresuj. Zkus si lehnout, jestli se neozve. A kdyžtak si pro uklidnění zavolej!

misala
3. čer 2011

dekuju moc :] uz se zaclo hybat :] asi jen opravdu dlouho odpocivalo.

kasparci
3. čer 2011

@misala Tak to je super! To naše je taky hoooodně aktivní - a pak stačí, když si chvilku spinkne🙂 a já šílím🙂

misala
3. čer 2011

no ja prave taky :] je to vase prvni?

kasparci
3. čer 2011

Jo🙂 A ještě hooodně vytoužený, tak o to víc asi šílím🙂

misala
3. čer 2011

jj to ja taky, porad nekde neco ctu hledam, premyslim obavam se, ale urcite bude vse v naprostem poradku se uklidnuju :]

kasparci
3. čer 2011

@misala Musí;) Držím palce!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru