Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

misala
3. čer 2011

dekujuu ja taky :]

dana3262
22. čer 2011

Ahoj! Rada bych se zeptala na zkusenosti. Prvni syn se mlel v brise dost (i podle doktora) a je dost aktivni. Ovsem to, co (biologicky) od 12.tt predvadi to mimino v brise ted se snad ani neda srovnat. Ted se tam prevraci, kope, natahuje se, ruzne se cuka a mele sebou a skoro furt! Muze to znacit neco o tom, jaky bude mimo delohu? Nebo to muze znamenat neco jineho uz ted? Jake mate zkusenosti?

evlyn
22. čer 2011

@dana3262 nepanikař 🙂 Kuba v těhotenství dělal veletoče, kopal a šil s sebou až jsem se taky děsila jakej bude až se narodí. Je to pohodář jako pidi miminko byl hloubavej, ležel a koukal. Takže souvislost to nemá.

usounek25
22. čer 2011

souhlasím s evlyn - náš prcek byl v bříšku zase méně aktivní a to co vyvádí teď je neskutečný. Opravdu nechápu kde neustále bere tu neskutečnou energii ke všemu tomu jeho běhání, skákání, ježdění apod. Je to individuální 🙂

balisek
21. led 2012

Ahoj hoky, chci se zeptat, máme 24.tt, jak je to u vás s pohyby? malej se ozývá jak kdy, někdy za den jen takové ty kopanečky sem tam, když něco dělám a když ležím, tak je také takový línější, možná jinak natočený a a jiný den tam zase třeba hodku lítá a kope a kope až to bolí a je to cítit třeba i v sedě.Máte to některá taky tak? Např. ted byl mimísek asi tak dva dny klidnější a teď už hodinu lítá a kope a docela to i bolí, bojím se,aby se mu něco nedělo:(

staninka77
21. led 2012

To je normálníže třeba maminka necítí pohyby já to tak měla u toho prostředního klučíka vubec jsem nevěděla že to dítko v bříšku mám.A to jen večer chvílu a byl klídek.
To se říká že je děloha do zadu tím pádem to necítíte tak intenzivně.Jak když je děloha ve předu to cítíte furt že se v bříšku něco děje. 🙂

helcas
21. led 2012

u me to bylo podobne, jak uz tady nekdo psal...u prvniho tehotenstvi pohyby od 17.-18.tydne az do konce tehotenstvi velice velice intenzivni a caste, u druheho jsem je take citila uz od 17. tydne, ale velice slabe a treba jen jednou za den, jinak obcas nejake to prevaleni, ale jinak nic moc...

balisek
21. led 2012

Tak to jsem ráda, já jsem se bála, aby neměl třeba někde omotanou šňůru,ale to by se asi projevoval delší dobu, jsem hroznej plašan a za vším hned něco hledám:(tak díky holky 😉

salomee
24. led 2012

..no, mě teď taky celkem dostává, jak se malej hrozně vrtí, ještě tak týden před jsem lovila každý pohyb a před několika dny byl skoro úplný útlum, ale od té doby se dost snaží...si říkám,že snad ani nespí tolik, co by měl. Ale stejně mi to nedá, abych si, když to jde, nedala ruku na břicho a nekochala se🙂..akorát mimčo to někdy asi pozná a naschvál přestane🙂 Teď mám ale na lovení pohybů času víc než dost, bo jsem na "ležící" neschopence.

kacena00
16. dub 2012

@helcas uf...tohle ráda čtu, u prvního sem měla pocit, že má tak 5-6 krát denně desetiminutovky, kdy nemá potřebu se mrcasit, přvracet, mlít, kopat, byl neustále v pohybu, až do porodu..
poprvé sem ho cítila 17+3 pořádně a od té doby vlastně pořád

druhé jsem cítila šííííleně brzy 14+3 bylo vidět vleže na zádech, byť chvilku, ale i moji kluci to na těch deset vteřin viděli, to trvalo asi 4 dny, pak mi skokově vyrostlo bříško- asi vyrostla děloha, vzětšil se objem vody a dva týdny byl utrum, znovu sem ho cítila zase 16+3 a podotýkám, že úplně jinak než to první, tohle se mi začalo už od toho 17 tt natahovat přes pupík jak štnaglička salámu, což sem s prvním sítila až ve třetím trimestru 😀

teď sem byla 18+0 ve čtvrtek, to mě večer koplo poprvé do žeber tak silně, že to opravdu až zabolelo..jenže pátek, celý víkend i dnešek sem měla pocit,že pohyb si jednoduše mamýšlím..uplnula jsem se k tomu a byla hrozně na nervy, takže sem už měla zítra v plánu dojet si na gyndu.
ale večer sem byla odměněna třema slabejma ale přesto vlastně výraznejma kopanečkama

tak sem se hodně uklidnila...vysvětluju si to tím, že u prvního sem byla hodně zpevněná , až do 24 tt sem téměř neměla břicho, zato teď je všechno povolené, rychleji vyroste děloha, adekvátně k tomu přibude vody a proto asi ty výkyvy v tom, že týden cítím silně pohyby a pak ticho po pěšině..ale můžu říct, že mě to fakt vyděsilo, od syna jsem byla zvyklá, že od toho 18 tt už pohyby byly standartně cítit pořád a dost nepřehlednutelně..

helcas
17. dub 2012

@kacena00 ahoj, já jsem teď zase těhotná - v 17. týdnu, tak čekám, kdy ucítím nějaký ten pořádný kopaneček, ale zatím jen citím vleže bouli vpravo, za chvíli vlevo, sem tam mám pocit, že i slabé kopnutí, ale ruku do ohně za to nedám..ale je ještě brzy, během týdne se snad projeví víc 🙂 bříško mám teď kupodivu menší, než u minulého těhotenství, je to zajímavý - nehoře mám už 6 kilo, ale když stáhnu mírně břišní svaly, tak bříško není skoro žádný, ale u minulého bříško zatáhnout nešlo a nepřehlédnutelné bylo velice brzo

kacena00
17. dub 2012

@helcas jak je to pokaždé jinak což?

jinak jak sem si četla jak různě vnímají holky pohyby, tak dneska rádno sem teda asi 5 minut měla takové škrundání, vrzání, bulání (ne bublinky ale bubliny, které šly přes břicho i cítit- takové jemné vibrace apřitom zvuk, jako když na chvíli člověk zapne rybičkám vzduchování 😀 )

na trávení to bylo moc nízko- přesně v podbřišku, vprostřed podbřišku, tak jsem si jistá, že to dělalo miminko, ale bylo to víc slyšet, cítit jen jednou zavibrování, tak si tak říkám, čím a jak to to miminko dělá 😀 😀 😀 to byl koncert

helcas
17. dub 2012

@kacena00 já tedy ty pohyby nevnímám vůbec jako bublinky, taky jsem četla často tohle přirovnání, ale to mi přijde možné opravdu si plést s pohyby střev...mě to nejvíc ze všeho připomíná, když se ve mě vrtali při sekci 🙂 nebolí to, ale cítím takové tupé tlaky v děloze..

helcas
17. dub 2012

@kacena00 zítra jdu do poradny, nevím, jestli bude i ultrazvuk, ale snad jo, abych apsoň ty pohyby viděla, co tam to miminko vymýšlí 🙂

kacena00
17. dub 2012

@helcas já už pohyby jak sem psala vnímala i jako dost intenzivně, ale dnes přišly ty ne bublinky (ty jsem vedle těch jasných pohybů cítila tak před tím 15 tt- taky situované dost dole, ale v tu dobu sem si vůbec nebyla jistá tím,ž e by to mohlo být mimčo, bylo to slabounké a úplně přesně se to lokalizovat nedalo)
ale teď to byly bubliny jak blázen a byly přesně tam kde může být mimčo a ne střeva, to už bylo spíš na místě močáku 😀 tak sem z toho byla dost zmatená co to jako je 😀 😀 😀 ale trvalo to 5 minut a pak jako když utne, i když sem se ani nenajedla, byla sem stále po ránu hladová, anvíc sem cítila, že tam je mimčo trochu jinak (nebylo už na štorc přes břicho, ale bylo mi prostě mnohem pohodlněji)

tak envím, napadlo mě že buď prdělo 😀 , ale to je asi opravdu nesmysl nebo tak silně kopalo nožkama až vířilo vodu

a kldyž sme u toho, teď mě za ty 4 dny strachu odměnilo krásným čutancem do močového měchýře 😵 😵 😵 😵

tupé tlaky, to by asi fakt mohlo být ono 😉 mě v 17 tt doktorka UZ nedělá, ale zase odtud z koníka znám holky, kdy jim doktor dělal Uz snad skoro při každý KO, tak držím palce na zítřek, já se s mimčem uvidím tak za dva týdny 😵 😵 😵 😵

helcas
17. dub 2012

@kacena00 taky znám dr., který dělají ultrazvuk při každé návštěvě..moje dr. ne, ale teď mi častěji kontroluje jizvu po 2 sekcích, takže možná jo 🙂

kacena00
17. dub 2012

@helcas hm, tak to potom možná jo, tak ho zítra pozdravuj 😉

dianae
17. pro 2015

@pessy1 to vis ze to mozna je, jsme na zacatku 17 tyden a uz radi, baby vestibule vasi prospi, ale kdyz je vzhuru tak nas zevnitr stoucha do bricha, Neni to hodne ani to ne boli, ale vetsinou presne na stredu delohy takze se to neda splest. Stouchne/ lop ne parkrat pak chvilku bublinky a vlneni a pak usne ...

dianae
17. pro 2015

Promin preklepy, nam anglickou T9 a desne me zlobi 😠

jitunkaprokopova
16. bře 2017

Ahojda budoucí maminky, chtěla bych se zeptat jsem v 23tt pohyby cítím denně někdy míň někdy pořádně ale malej mě od poslední kontroly ve 20tt kope pořád jen na jednom místě a to v levém podbřišku je fakt že doktor říkal že seděl na nožičkách zadečkem a dole. A jestli je možné že se za ty tři týdny ještě nepřekulil jinam???Nebo měla jste to taky některé tak???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru