Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

mkr
13. lis 2007

někdy mi to přijde jako by tam byly dvě,někdy sebou tak mele až je to nepříjemný,aspoň vím,že jí je tam dobře 🙂

denousek
13. lis 2007

no ja mam taky pocit jak kdyby tam byli 2 😀 citim ho na jedne strane bricha a zaroven na druhe...uz uplne citim jak tam zacina mit fakt malo mista.jak to mam vydrzet??mam pocit ze se mi snad roztrhne bricho! 😝

gaba3
13. lis 2007

ahoj holky, jsem ve 22tt a prcek dělá jako divej, přijde mi, že si vždycky tak na hoďku schrupne a pak tak dvě hoďky vyvádí 🙂 Asi máme hyperaktivní dítě, nejhorší to máme na ultrazvuku, to jsou kopance až nepříjemné a doktorka z toho nemůže, že máme divocha. Asi fakt fotbalista po tatínkovi 😀
nooo to jsem zvědavá, jaké to bude na konci těhu 😅 Denousek, říkáš, že se máme na co těšit jo? 😉

asiko
14. lis 2007

Ahoj, prý by nás pohyby měli probudit i ze spaní. Zatím se mi to nestalo, tak nevím jestli mimčo taky celou noc spí nebo jen já tak tvrdě 😉 Mám dny kdy o něm skoro nevím a někdy sebou mele víc. No je lepší,kyž se hejbe aspon o něm vím.

asiko
14. lis 2007

už jsem kolikát chtěla kvůli tomu, že se nehejbe zajít za Mudr., ale malá si to vždycky včas rozmyslí 🙂 Jem taky docela plašan 🙂

denousek
14. lis 2007

gaba no je to parada ti muzu rict.. 🙂

asiko no me taky ze spani nevzbudi...to snad jen jednou kdyz jsem mela ruku na brise tak mi zacala skakat 🙂 jinak me budilo spis curani a jak jsem se prosla tak se mimis ozval no...a nemohla jsem treba chvili usnout hlavne kdyz lezim na leve strane 😉

asiko
14. lis 2007

...některé maminy říkají, že jim ty pohyby po porodu docea chybí 🙂 Je to prostě zázrak, nosit v sobě nový život

asiko
14. lis 2007

denousek: a můžeš sát na zádech, já docela jo, ale s pokrčenýa nohama, jinak se mi to břico nějak napná a je to nepříjemný?

asiko
14. lis 2007

promin,myslím spát na zádech

denousek
14. lis 2007

no ja na zadech nespavam lehnu si na ne jen kdyz chci vnimat pohyby tak dam ruce na brisko a pozoruju jak se broucek vlni 😀 no a le v poradne porodni babicky mi psala porodni babicka ze se ke konci tehu na zadech lezet nema ze se tim mimi dusi to jsem vubec nevedelA 😲 ale tak ja odjakziva spavam na boku,jeste ze jsem tak zvykla co ty chudery maminy co sou zvykly spavat na brise 😒

mysinka
15. lis 2007

Denousek: Já jsem jedna z těch chuděr, co neumí spát jinak než na břiše 😢 Tak do 14tt to šlo, ale teď už spím v takové té stabilizační poloze...miminkovi se to moc nelíbí, tak t 1/4 ho vždycky zalehnu 😅

gaba3
15. lis 2007

holky, mě prcek v noci taky jen tak nevzbudí, stalo se mi to asi jen jednou nebo dvakrát...(asi spíme tvrdě)🙂 A s tím spaním na zádech, zatím tak taky ležím (je to moje nejoblíbenější poloha), ale jak říkáš Asiko, jedině s pokrčenejma nohama 🙂 A slyšela jsem, že by se nemělo na zádech ležet vůbec nejen na konci těhu 😒 Nevíte, co je na tom pravdy? Jestli se mám už taky hlídat....Když já se na těch zádech vždycky tak suprově protáhnu, že si to teda vůbec nedokážu představit 😅

asiko
15. lis 2007

já to chápu tak, že na zádech se může spát, jen to všechno tlačí na tvojí páteř a s tím související žíly a tudíž je to nepříjemné jen po tebe, že miminku to nijak neubližuje

gaba3
15. lis 2007

Asiko: tak jestli to mimískovi neubližuje, tak to by bylo super! Mě je ta poloha “zatím“ teda mooooc příjemná 🙂 Ale to asi ještě přijde 😉

asiko
15. lis 2007

jinak spím spíš taky v tzv. stabilizované poloze s podloženýma kolenama apod. 🙂Hezký den.

asiko
15. lis 2007

gaba:na zádech to zatím ještě jde, no snad už to nějak těch prá týdnů vydržím....Měj se hezky

gaba3
15. lis 2007

taky podkládám 🙂 A ty už to máš za pár... 😉 tak ti přeji, at těch pár týdnů je ještě dál příjemných a zdravé a silné miminko 😉

denousek
15. lis 2007

holky me to psala porodni babicka jestli vite kdo to je -ve volne diskusi...ze KE KONCI tehu se nema lezet na zadech ze MIMI se tim dusi a proto ty pohyby ...samozdrejme lide nejsou neomylni ja jen rikam co mi psala a prece by nekecala ze chce nam jen pomoct a poradit...takze lehavam na boku ale ja jsem nastesti tak zvykla takze lezim na zadech minimalne jen kdyz me boli a potrebuju se protahnout 😉

anka.
15. lis 2007

Ahoj holky, ještě k těm pohybům. Já jsem tak týden cítila miminko každý den (v práci prakticky celou dobu) a teĎ se mi zdá, že nic - je to v téhle době normální nebo mám něco podniknout? Děkuju anka.

mkr
15. lis 2007

byla jsem zvyklá taky spát na zádech,ale poslední dobou když jsem tak spala, tak mi po probuzení pěkně brněly nohy tak už jen na boku a to si ještě malá vybírá na kterým budu spát

listicka77
15. lis 2007

O tom spaní na zádech jsem četla různé věci. Obecně se tvrdí, že se to nesmí, protože váha mimča tlačí na dolní dutou žílu a fakt pak může být problém se zásobováním mimča. Ale taky jsem četla, že ty problémy se projeví prvně u maminy - jakože když se vám udělá špatně, zamotá hlava, mžitky před očima nebo tak něco, tak je to špatně a mimču to vadí taky. No a pokud je to v poho, tak je prý v poho i mimčo. Ale neručím za to.

sylvinka
15. lis 2007

Ahoj 🙂, taky se přidám 🙂
první pohyby asi v 19tt - pak každý den malinko, ale musela jsem ležet a velice nic nedělat a soustředit se.
Teď cítím každý den hodně často, ale taky ne žádné perdy, jak někdo popisuje. Slyšela jsem popisy: strašně bolí, uplně jsem kvikla, apod. Do mě dloube, vrtí se mi celé břicho, ale že by nějaké děsné rány, to určitě ne 🙂

Jo, a tutu neděli jsem propadala panice, protože celou noc a půl dnes snad nic. Více se rozhýbal zase až v úterý.

petaruzicka
15. lis 2007

Ahoj holky,

naše malá někdy kope tak, že opravdu bolestí i "kviknu" 😒 . Naštěstí ty bolestivé kopance jsou jen občas, ale pak to stojí za to. Ohledně spaní je to u nás taky špatný. Jsem sice z těch co spí na boku, ale i tak máme své oblíbené kopací hodiny od 4 do 6 hodin ráno. Někdy jsem na tu malou potvůrku i pěkně naštvaná, protože v šest vstávám do práce a ona konečně usíná a mamka by taky ještě spala. Doufám, že ji to přejde, protože už jsem se 6 týdnů nevyspala v jednom kuse. Vždycky je to s buzení. Ale jinak to je naše malá radost 🙂

denousek
15. lis 2007

CAU HOLKY...

ANKA jeste bych si z toho nic nedelala rika se ze pravidelne pohyby ma tehule registrovat az od 24tt takze zatim mas cas 😉

MKR muj malej si taky doslova vybira na ktere strane budu spat kdyz si lehnu nejak blbe hned o sobe dava vedet a dloube a dloube a u toho se fakt nea usnout tak se musim prekulit 😠

LISTICKA ja bych taky nerekla ze to vadi rekla mi o to az ona zminovana porodni babicka me se treba i zamota hlava kdyz sedim ale jen na chvilinku ..ale kdyz jsem na zadech tak v pohode na nich sem jen chvilkama ....

SYLVINKO tak to je super ze nejsem sama ja jsem ho taky treba den dva necitila nic moc tak jsem panikarila a kdyz jsem si rekla tak jeste dneska pres noc a uvidim kdyztak rano volam k dr. tak jakoby o tom vedel 😀 a hned to bylo dobre ...

PETARUZICKA tak to ti vubec nezavidim ze se skrz malou nevyspis to je neprijemne co kdyz musim chodit do prace ,ale neboj,jak nastoupis na materskou.....nebo neuvazovala si o predbezne neschopence??ze uz bys mela volno,klidecek a uzila si nakupu pro miminko jeste bez toho obrovskeho briska??..

anka.
15. lis 2007

denousek_díky denousku! Koukám, že se pravidelně potkáváme na diskuzích, kde společně panikaříme 😉

denousek
15. lis 2007

no jo vidis to mas pravdu 😀 ja jsem taky takovej stresan co mas z toho.....nejdriv jsem se bala jestli se konecne poradne tehotna,pak jestli se udrzi a zahnizdi poradne,pak jestli je v deloze,pak jestli boucha srdicko,pak zas jestli roste jak ma,a celou dobu nez se zacal hybat tak jestli mu bije srdicko jestli je vse ok.a ted zase jak se hybe tak premyslim jestli se hybe tak jak ma 😀

anka.
15. lis 2007

hehe denousku, já taky 😀 😀 😀 občas vidím strašně katastrofické scénáře... při druhém (a dalším) dítěti je to prý už v pohodě 😀

dzej
15. lis 2007

ahoj holky, no já jsem na tom podobně jako denousek. Dnes jsem byla na velkým UTZ a je vše OK tak jsem si oddychla, ale týden jsem z toho byla uplně hotová, jestli to bude dobrý nebo ne. Už radši nečtu moc příspěvků, protože bych se zbláznila 😉

denousek
15. lis 2007

jojo holky presne tak....ja jsme to mela vsechno jen z internetu ze sem vsechno cetla jak kdo dopadl co se komu stalo...no a pak sem nad tim premyslela ach jo...to je des sem treba ted cetla jak umrelo mamince miminko v deloze ve 34tt nebo tesne pred porodem no jo hrozny ☹ to bych asi neprezila a ted z toho mam bobky ale rikam si ze to bude dobry,co mi taky jinyho zbyde ze... 😒

dzej
15. lis 2007

denousek a už nic nečti takovýho!! To je jak mor. Už máš nakoupenou výbavičku??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru