Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

hankah
15. led 2007

v tomhle stádiu těhu je to normální, důležité, že alespoň něco cítí. pohyby by se měli být pravidelně každý den od toho 28tt .........

janinac
15. led 2007

Ahoj Kajul, tak já vysloveně taky nějaký extra silný kopance necítím. Jen občas, třeba když si lehnu na záda, abych se trochu narovnala, tak si jednou - dvakrát hodně kopne a pak spíš cítím, že se tam otočí...to cítím takový zavlnění. Ty drobný kopanečky cítím i když dlouho sedím. Ale myslím, že to má kamarádka v pořádku. Miminko většinu dne prospí a nemusí se tolik vrtět.

Jinak přeposílám dotaz z jedné poradny:
pane doktore, mám prosbu , jsem v 21.t.t. a kolem 20. týdne přesně 23.9. jsem začla cítit občas takové brnění, kručení v břiše ( což je zřejmě v pořádku) ale teď už se mi zdá, že takové 3 dny nic necítím. Myslíte ,že je to v pořádku, pořád mi to vrtá v hlavě. Myslela jsem , že už pak je to cítit každý den a mám starost.Děkuji za odpoveď
Odpověď:
Pohyby budete cítit již pořád, ale háček je v tom, že mimčo 20 hod denně spí a jeho pohyby se tedy snadno mohou trefit do období kdy spíte i vy.

kajule
autor
15. led 2007

Holky děkuju, já si taky myslím, že je ten její Prcek aktivnější v noci. Ten můj se ozývá hlavně tak po 22 hodině a pak brzo ráno nebo kolikrát když se v noci probudím tak ho cítím. Přes den spíš když se mu něco nelíbí jako např. noha přes nohu.

janinac
15. led 2007

kajul, noha přes nohu je asi fakt blbá poloha 🙂 To se můj prdísek taky vzteká 🙂 A jak píšeš, v noci ho taky cítím, jen někdo může mít tvrdší spánek a ani ho pohyby neprobudí. Navíc si mimčo kopne vždycky jenom párkrát, nikdy nekope třeba půl hodiny v kuse 🙂

kajule
autor
15. led 2007

To je pravda, že si kopne jenom párkrát. Ale dneska ráno byl teda vážně aktivní to byly kopance s bublinkama dohromady. Jinak mě ty jeho kopance neprobudí zase tak silný nejsou, ale občas se probudím sama od sebe a pak ho cítím.

slevik
15. led 2007

Ahojky, tak sem přidám jeden protichůdnej názor. Moje dr. mi totiž před týdnem v poradně řekla, že pohyby už bych teď měla cítit každý den. Tak jsem se zeptala, co když je jeden den neucítím a bylo mi odpovězeno, že mám hned přijít 😒 Já sice už několik týdnů cítím prcka každý den a to hodně intenzivně, několikrát denně a občas i docela dlouho (hlavně večer mě nechce a nechce nechat usnout 😀 ), budeme mít zřejmě pěknýho ďáblíka, rošťačí už v bříšku o stošest 😀. Ale díky dr. jsem dostala strach a kdyby se půl dne nic nedělo, začnu asi bláznit 😒 .

lucija76
15. led 2007

Kajule,ja si myslim ze je to uplne normalni. Ve 23tt jsem taky jeste necitila zadne silne kopance,dulezite je ze tva kamaradka pohyby miminka kazdy den citi,i kdyz slabe.Opravdu silne zacalo moje mimi kopat az po 25tt a kolem 30tt to zacaly byt uplne boule,co se tvorily na brisku a od te doby se intenzita pomalu ale jiste zvysuje,nekdy to jsou hrozne pecky ;))
Co jsem vsak vypozorovala,pokud jsme na navsteve,nebo k nam prijdou rodice...a nekdo si chce sahnout,mimi trucuje a jak naschval se ani nepohne 😀 Krome partnera se mi jeste nepovedlo nikomu ty pohyby nechat osahat ;)))

leniik1
15. led 2007

U nás intenzivně asi taky ještě prcci nekopou spíš jakoby se mi v břichu někdy najednou něco hnulo z leva doprava až se leknu ale na bolestivé kopance si asi ještě počkám, jinak je spolehlivě cítím každý den někdy míň a někdy víc ale každej den. 😉

leniik1
15. led 2007

A potvrzuji sezení noha přes nohu i u nás není vítaná 😖

draga
15. led 2007

já to mám úplně stejný jako lucija a zaručeně platí jak si chce někdo šáhnout ani se nehne 🙂) jinak se mi vytváří z bříška různé tvary hned je tady patička, tady hlavička, prostě orgie 🙂) a nejvíc večer 😀

pessy1
18. led 2007

ahojky, jsem v 17. týdnu a často cítím takové nepříjemné lehtání.Můžou to být už pohyby, není brzo?

protea
18. led 2007

Ahoj Pessy,
možné to je že to jsou pohyby zvlášť jestli čekáš třeba už druhé mimi-mamči druhorodičky cítí pohyby dřív.
Záleží taky na tloušce břisní stěny a štíhlé maminy cítí své mimčo prý taky dřív.
Já svoje cítila ve 20tt, tak ti grautluji jestli jsou to pohyby🙂

pessy1
18. led 2007

díky,ale už o tom pochybuji.Je to tak hodinku za den a čekám první miminko a postavu mám akorát, zatím jsem přibrala 1,5 kg.Ale díky za odpoveĎ.

kajule
autor
19. led 2007

Pessy, já si myslím, že je to klidně možný, já jsem prvním pohyby cítila už na začátku 17.tt.

leniik1
19. led 2007

Já jednou ve vaně něco v 16 týdnu pak nic a pak pravidelně od 18 týdne.A v tom 16 týdnu to bylo stejné jako ty první pohyby v 18 tt takže možné je vše. 🙂

qerki
19. led 2007

Ahoj, já jsem v 17tt cítila takové šimrání a doktorka mi řekla, že to mám nejspíš zaražené prdy... 😀 😀 😀 ...že je ještě brzo (jsem těhotná poprvé). Jinak se mi zdálo, že v 18tt už to asi budou pohyby, ale jistě jsem to věděla až ve 20tt...

kajule
autor
19. led 2007

Já jsem poprvé cítila něco jako pohyby kolem toho 16. tt a 17. tt a ty co jsem je cítila dýl tak v tom 19. tt, tak byly stejný.

baruna
19. led 2007

U nás tedy žádné průdké okopávání nehrozí. Byla jsem z toho docela nervozní, ale pak mi dr. vysvětlil, že mám placentu vepředu. A pokud je placenta vepředu, tak jsou pohyby cítit míň. Jinak první pohyby myslím jsem zaregistrovala kolem 20. týdne.

majka07
19. led 2007

ahojky, tak já cítím pohyby každý den, placentu mám tedy take na přední stěně břišní, ale hrašule kope do boku. Nejsou to veliké kopance, doktor říkal, že to přijde až bude větší:o)))))))))))))))

qerki
19. led 2007

majka07: to ti můžu zaručit, že to přijde, až bude větší. A to už nejsou kopance, to je převalování a boule na břiše, kam si zrovna usmyslí strčit nožky (neoblíbenější místo pod pravým prsem přímo pod žebro), ruce, kolena, no prostě cokoliv. A dloubání v noci neustává, naopak, kopání do boku, aby jsem si lehla laskavě jinak, je na denním pořádku... 😅

lenchita
19. led 2007

Ale je fakt, že ty pohyby jsou jedna z nejhezčích věcí na těhotenství - nejkouzelnější je, když se někdy zadaří a s Julinkou se "přetlačujeme": ona udělá končetinou bouli, já se jí dotknu, ona cukne, pak se vrátí - takhle se mazlíme 😵
Jinak já jsem prvorodička a pohyby jsem poprvé cítila taky hodně brzo - tušení jsem měla už od 17 tt, ale nebyla jsem si jistá, jestli to je ono, ale když to bublání a cukání a kopání nepřestávalo, bylo mi jasný, že jo!

majka07
20. led 2007

gerki 😀 😀 😀 to věřím, no budu doufat, že ve 38tt budeme ještě v bříšku, ale pochybuji, ale uvidíme co udělá můj zdravotní stav po 31 tt 🙂

berynka
20. led 2007

Ahoj, ja mam pohyby od 18tt a celkem pravidelne - trochu dopoledne a pak hlavne vecer, kdyz se snazim usnout 🙂 . Obecne miminka vetsinou pri denni aktivite spi, protoze je ukoleba chuze a pohyb. Jinak mi bylo receno, ze pohyby se maji sledovat. Neni dobre, kdyz se mimco nekolik dni nepohne!!!

danuska79
20. led 2007

Ahojky, ja som v 18tt a dnes rano som to zacitila 1. krat, aspon si myslim, ze to bolo ono, na pravej strane bruska tri krat po sebe take nieco ako bublinky 🙂 Tak ma to strasne potesilo a dufam, ze to budem citit castejsie.

karotky
21. led 2007

Ahojky!Dnešní den naše mimi přímo srší aktivitou.Nezbývá mi nic jiného,než ležet a "užívat si" to.Tak sedím v křesle,pletu bačkůrky a manžel mě obskakuje. 😀

claire21
21. led 2007

ahojky holky,
já jsem poprvé cítila pohyby v 17tt, ale v tu dobu jsem si nebyla jistá jestli je to ono, bylo to slaboučké a málo časté...až teď v 19tt to začalo přibývat na síle a je to taky častěji, hlavně když sedím nebo ležim hlavně večer a občas i přes den...je to moc krásný a jsem ráda, že jsem to zrovna my ženský, který si tuhle krásu můžou vychutnat...chalpi jsou ochuzený o hodně 😀 😀

akina
22. led 2007

Ahojky,ja u prvniho tehotenstvi,skoro zadne pohyby necitila.Mela jsem porad strach jestli je mimi v poradku a nastestibylo. A ted mam pocit ze mam v brichu,ne holcicku,ale Klabzubovu 11.Nekdy je to fakt az k pocurani.kope porad asi mi chce vynahradit to 1 tehotenstvi 😀 😀 😀 😀

kajule
autor
23. led 2007

Já jsem teď byla na kontrole v Hradci v porodnici. Vyšetření mi dělali na příjmu na porodní sál a udělali mi všechno jako kdybych už měla jít rodit. A ta doktorka tam mi právě řekla, že ty pohyby, když někdo tolik necítí, tak na tom nic není, pže to je strašně individuální. Záleží to na uložení placenty, váze, síle břišní stěna atd.

denousek
10. lis 2007

cauky holky nektera temata jsou treba proste ozivit... jsem na konci 32tt a zda se mi ze vy citivate jak tady rikate pohyby vic...ja pres den skoro nic spis po ranu kdyz se projdu a zase si lehnu na zada nebo na vecer...ale proste moc slavny to neni je to normalni??mam se bat??

ronikacz
11. lis 2007

ahoj, ja som v 30tt a mimisek je pekny lenoch. ked som v praci,tak ho citim hodne,lebo sa mu nepaci,ze sedim a tlacim na neho.Ale ked som cez vikend doma,tak je fakt v klude a chrundi - teda predpokladam, ze chrundi.Pravidelne sa ozyva na vecer, ale nastastie moje milovane babatko ma "snad" stejny rezim ako ja,pretoze ked si lahnem spat,tak chvilku kope - asi sa taky pretaca na lavy bok jak ja, ale potom je celu noc klud. ale segra,ta je v 36tt a mala ju teda v noci pekne dokopkava.Takze to skutocne zavisi.A taky sa hovori, ze chlapci su lenivejsi ako dievcata, coz u mna a u segry sedi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru