Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

monaberuska1
28. lis 2007

já jsem to četla 😨 tak že to takhle některý těhule dělají 😔 tak te´d nevím, tak ho radši vyvařuj🙂
a orisek- pomohlo ti to?nebo jaký si měla porod?a pila jsi i ten čajík?

denousek
28. lis 2007

sakra mony kuo si taky seminko chci at mi nekdo napise jestli mu to tak chutna...je to levny a mimi vyjede jhak na skluzavce co...

monaberuska1
28. lis 2007

tak jo🙂dneska po obědě si ho půjdu koupit🙂ale napiš mi receptík jak ho děláš ju?

denousek
28. lis 2007

mony uz nevim do kteryho tematu ti mam psat asi by jsme si meli zalozit svou drbarnu 😀

no ja proste dam hrnek a neco vody do hrnce na plotynku a jeste do studene vody dam lzici maliniku lzici seminka spolu to 5 min vyvarim a pak to odstavim prikryju,necham vyluhovat,precedim,pridam lzicku medu a piju 😎

monaberuska1
28. lis 2007

no to jo, a jak by jsme tu vlastní drbárnu nazvaly??? 😀 😀 a jak často se to pije?taky teda 2xdenně???aby pak nevyklouzla tak rychle že bych sama nevěděla víš?a není na to už pozdě?od kdy se to jí??to lněný semínko??

denousek
28. lis 2007

to seminko nak jak ten caj...lepsi zacit ted jak vubec ne...jojo a taky 2krat denne....rano a vecer... no to nevim jak by jsme to nazvali aby nam to nezavreli admini...

monaberuska1
28. lis 2007

no já si myslím, že by stačil jen ten název 😀 😀 😀

denousek
28. lis 2007

uz to je...najdes me,?.. 😀 at tady nekecame o necem jinem tady se ma mluvit o pohybech...koncim...

monaberuska1
28. lis 2007

jojo, pohyby🙂já je mám hlavně v noci, ale pořádný🙂 😀

denousek
28. lis 2007

kde ses uz mam novy tema a cekam tam na tebe a ty me porad ne a ne najit 🙂

monaberuska1
28. lis 2007

počkej tak na to musím mrknout 😀 😀

monaberuska1
28. lis 2007

no neúspěšně, nemůžu tě najít 😕 😨 😒 😠 😖 😢

vendy01
28. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem si maliník opět koupila a jdu do toho. To lněný semínko neužívám. Jsme dneska byla na monitoru a prcek se ani nehnul, tak jsme ho budili 😀 Jinak porodím nejpozději 10.12., protože to bych prý měla nástup na vyvolání. No snad to půjde normálně. Budeme se doma sakra snažit 😀 😀

denousek
28. lis 2007

vendy no musis mu nejak pomoct at se mu chce samo!!Filipku,nezlob tu maminku a ukaz ze se na ni uz tesis 😀

vendy01
28. lis 2007

Tak tak! 😀 Takže si jdu napustit vanu 😀

monaberuska1
28. lis 2007

jojo🙂já jdu zítra na ozvy🙂tak jsem zvědavá🙂minulý týden taky mimí to prospalo🙂

vendy01
28. lis 2007

Tak vana byla příjemná a nic se neděje 😀 Nevadí..Moni, já bych na monitor nejradši chodila každej den..a na ultrazvuk taky. Hrozně mě to baví 🙂 🙂 Tak ať se ti mimísek pěkně převaluje 😀

monaberuska1
28. lis 2007

no to mi povídej, taky bych tam byla pořád🙂vždycky se úplně na tom zaseknu🙂je to úplně bezva🙂no dneska to byly přímo boule🙂a to nebyl večer🙂večer se totiž hýbe úplně nejvíc🙂a manžel že ho minule probudilo jak ho někdo kope do zad🙂a já měla bříško položený na jeho zádech🙂)tatínek asi potřeboval nakopat prý 😀 😀

vendy01
28. lis 2007

😀 😀

monaberuska1
29. lis 2007

Ahojky🙂
vendy- tak jsem dneska byla na těch ozvách, a malá tam pěkně kopala teda🙂dneska se jí to holt nezamlouvalo🙂

krista
29. zář 2008

usounek25 • 23tt • Včera ve 12:27
Ahoj, můžete mi prosím poradit. Jsem těhotná, nyní končím 21. tt. Pohyby miminka pociťuji zhruba od poloviny 19. tt, ale trochu mě zaráží jejich frekvence nebo jak to nazvat. Někdy malej kope jak blázen, co pět minut mě někde nakopne a z toho se třeba skoro celý den neozve. Jen občas kopnutí nebo cítím, že se pohne. Myslíte, že je to normální? Někde jsem četla, že ze začátku jsou pohyby dost nepravidelné a že by se měli začít sledovat až od 28. tt., kdy by se prý miminko mělo pohnout nebo kopnout během 12ti hodin 10x. Mimi je dle velkého ultrazvuku o.k., má vše jak má mít, ale jelikož moje předešlé těhu dopadlo špatně, tak se všeho děsím. Máte některá podobné zkušenosti??
Díky moc za odpověď.

pajinkaa • 18tt • Včera ve 12:39
Usounku, já sice zatím tak daleko nejsem, ale myslím, že je to v pořádku, že se to bude zpravidelňovat a být častější do cca 24-25 tt (jsem někde četla a od ostatních slyšela). Já měla první pohyby v 17 tt a pak jen sem tam, třeba den dva nic, ale to je asi ještě brzo, tak neplaším. Ale až budu v podobné situaci jako Ty, tak asi budu řešit podobné stavy - ale je to asi u každé těhulky normální!

hlavně, že vše bylo na utz ok!! 🙂 mě to teprve čeká, tak se mooc bojím!
hezký den, P.

ssaara • 1d • Včera ve 12:53
Já první pphyby pocítila ve 21.týdnu a zezačátku byly tak nepatrné a nepravidelné,že jsem je většinou cítila en večer,když jsem leželav klidu na zádech. Neměj strach,za pár týdnů budeš malého cítit čím dál častěji a výrazněji 🙂

smajlik • 26tt • Včera ve 12:58
usounek: neboj se, vše je v pořádku. Zrovna tenhle týden byly asi 3 dny, kdy malá kopla opravdu jen občas, a od včerejška zase "jede" hrozně často 😀. Asi měla spinkací období nebo co 😉 . Ale obavy chápu, i já jsem byla nervózní že se malá nehlásí tak hodně jako jsem byla zvyklá dřív 🙂

sarkal • 35tt • Včera ve 14:05
Taky si myslím,že by ses neměla bát,je to normální,já pohyby cítím asi od 20týdne a také takto nepravidelně,někdy malej dováděl jak blázen a někdy třeba dva dny jen takové vlnění až jsem měla strach jestli je ok.Ale zhruba od toho 27tt mi dává jasně najevo,že ho pohyb moooc baví 😉

kruguer • 33tt • Včera ve 14:21
Je to úplně normální, že třeba den dva nic. Já jsem sama šílela, ptala jsem se doktora a opravdu není důvod k panice. Prcek je ještě malej, tak záleží jak se otočí, má tam dost místa, tak může kopat směrem dovnitř a to necítíš. 🙂

pajmis • 31tt • Včera ve 14:24
Ahojky, tak já měla ty samé pocity... pohyby sem začala cítit v 17tt a to celkem často...každý den se mi malý ozýval... asi tak ve 21tt sem ho 1 celý den vůbec necítila a celkem mě to polekalo, že sem s tím šla k Dr. at mě zkontroluje, je-li malý OK. Tak mi dělala UTZ a akce srdíčka tam byla, ale že prej miminka mívají takový období, že někdy jedou non stop a někdy zase jen v klidku spinkají... ted malého cítím hodně a často za den... tak sem v klidu... akorát včera byl zase asi unavenej, že se neozval... ale testuju ho tak, že si lehnu do vany, napustím vodu a hladím bříško...no a to pak tancuje jako divý... zrovna včera mi ve vaně rozvlnil celé břicho 😀 tak sem si oddychla... dnes je taky nějaký tichý, ale sem tam ucítím jak se překulí... myslím, že obavy tohodle typu má uplně každá máma a je to uplně normální... ale pokud se miminko 1 den neozve tak není důvod k panice... budme rády, že jsou občas v klidu 😀 pak se nezastavíme a budeme rády za to, že spí 😀

ygreen • 1d • Včera v 15:30
neboj, vždy když jsem byla na UTZ, tak se tam mimino vrtělo, kopalo, apod. a já necítila ani ň 🙂 Já měla celkově méně citlivou dělohu, takže pokud opravdu nekopal, tak jsem necítila nic. S nižší nebo naopak vysokou frekvencí pohybů si dělej starosti až v posledním trimestru 🙂

usounek25 • 23tt • Dnes v 09:36
Díky všem za odpověď, trochu jsem se uklidnila. Večer když jsem se natáhla, tak malej pěkně řádil až mě břicho poskakovalo. 😀 Tak uvidíme až budu v pokročilejším stupni těhotenství, to ho zase možná budu prosit aby už kopat přestal 🙂

campi • 23tt • Dnes v 09:52
To mě těší, že jste cítily první pohyby už v 17tt. V moudrých knihách píšou, že je prvorodičky dříve než v 20tt cítit nemohou a já je cítila v tom 17tt. Tak jsem si říkala, že mám třeba extra povolené svalstvo na břiše nebo jsem jinak vadná🙂.
Zatím je holčička malá, tak jsou mi pohyby, kopání a otáčení moc příjemné. Nelíbí se mi jenom, když jdou dovnitř a nakopává mi střeva.

jabluncanka • 1d, 23tt • Dnes v 09:56
...miminko reaguje i na počasí a tlak...taky jsme někdy unavevější a někdy čilejší ... 😉

campi • 23tt • Dnes v 10:12
A urcite reaguje i na to, jestli je clovek v pohode nebo ne. Mela jsem cely tyden stres a řádila mi v břiše po dvou hodinách. A o víkendu byla v klidu.

beponka
30. zář 2008

já bych si už chtěla užívat kopání miminka, ale nic☹
asi se chystá pořádně zlobti až bude venku🙂)

luca76
16. říj 2008

campi: já měla taky pohyby od 17-18 tt a to jsem taky prvorodička 🙂 Takže někdy se moudrý knihy můžou mýlit 🙂

usounek25
23. říj 2008

Ahojky, je to dotaz z trošku jiného soudku, ale zajímalo by mě od kterého týdne váš partner cítil pohyby miminka přes ruku??

evulinkab
23. říj 2008

usounek25: Tak já začala cítit pohyby v 17+3 tt a 17+6 už to šlo krásně cítít pro ostatní přes ruku.

luciejadr
23. říj 2008

usounku, tak můj manžel je začal cítit kolem 20tt. a kolegyně v práci ještě dřív, protože při poradě byl malý vzhůru 😀

petronelie
24. říj 2008

Ahojky,já měla pohyby od 19tt. Teď je mám skoro pořád,hlavně v noci 😀

vikula
24. říj 2008

Já pohyby cítila poprvé tak v 17tt a pravidelně 19tt a taky hlavně v noci,ale teď už je hodňoučkej a vstává ráno jako já a pak ho cítím večer a někdy během dne.Ale přijde mi,že byl živější 🙂

sluninka
24. říj 2008

usounku...můj manžel je cítil ještě dřív než já 😀 mi jednou večer v 19tt položil ruku na břicho a říká "jééé, už kope" a já ine, nic necejtim...pak jsem celej večer měla ruce na bříšku a vážně jsem je cítila... dřív to bylo jen takový lehoučky šimrání....

teď jsem ve 29tt a kopance nejsou jen cejtit ale parádně vidět, to hejbe s celým mým tělem 😀

krista
1. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru