Ve 23. tt cítí pohyby jen chvíli. Je to normální?

kajule
15. led 2007

Dobrý ráno, mám kamarádku ve 23 tt, doma nemá internet, tak bych se ráda za ni na něco zeptala. Pohyby poprvé cítila v 17 tt potom zase po týdnu a pak obden, teď je cítí každý den, ale nejsou to žádné kopance a trvá to jenom chvíli. Bojí se aby miminku něco nebylo jestli je to prý normální nebo ne?!

denousek
15. lis 2007

no jasne ze mam 😀 upplnee vsechno do puntiku!! poprve jsem si udelala radost kdyz sem hrozne nervacila to jsem byla teprve asi v 16tt nebo tak -ale abych nekecala v albiku mam datum-no a nervacila jsem tak mi holky na koniku poradili at se nenervuju at sem v pohode neco peknyho si koupim pro miminko a bude mi fajn...a muzu rict ze po tomhle se vse otocilo zacala jsem si to uzivat a brat s nadhledem ..a hned sem projela neta obednala si nebesa nad postylku...a vazne sem se citila hned lip....co ty uz nakupujes??urcitze ze jo....to se neda si nic nekoupit jeste k tomu ja jsem na neschopence od 9tt takze sem se doma nudila a porad nakupovala pres net 😀

dzej
15. lis 2007

už jsem k tobě koukla do alba,mc hezký, já nemám ještě nic, čekala jsem až na dnešní UTZ... teď koukám na netu a nevím si rady co koupit, jaký velikosti a tak,,ta tvoje skříň plná mě děsí. ☹

mkr
15. lis 2007

dzej:moc toho nekupuj je to zbytečný stačí pár kousků,jinak já začala nakupovat až ted,nejdřív omrkni obchody a pak se do toho pust

vendy01
15. lis 2007

Já jsem taky skoro všechno nakupovala přes net. četně kočárku, postýlky a těhle větších věcí. Od začátku těhu jsem byla doma, tak to byl takovej můj koníček. 😀
DZEJ já jsem si seznam výbavičky našla na netu-miminko.estranky.. Je to tam pěkně přehledně a rovnou u toho je diskuze.. 🙂

denousek
15. lis 2007

dzej to vubec neni tak jak to vypada ta fotka je dobre nafocena ale sou z obleceni ted 3 mali kominky a to jeste mam ve vice velikostech byli jsme v polsku na trhach tak jsem nakoupili vis 😀 a jak rika mkr je to zbytecny toho kupovat moc stejne miminko hned vyroste takze fakt jen par kousku.... ty uz budes mit mimi kdyz bude teplo my to mame horsi to sou zimni kombinezky kabatky a svetriky navic vis...

no a jinak ja jsem se nedivala ani na zadnej seznam veci pro miminko proste jsem to nakoupila tak nejak od oka.. 😉

dzej
15. lis 2007

já mám hlavně strach abych na něco nezapomněla.. jinak budu taky nakupovat až průběžně jak mimčo poroste. Akorát je toho všude tak moc tak jsem trochu ztracená ☹

mkr
15. lis 2007

a když něco nebudeš mít doma tak pošleš mužskýho aby to koupil, já někdy ani nevím na co nějaký věci jsou

vendy01
15. lis 2007

Dzej neboj, do toho pronikneš 🙂 Já nevěděla na začátku o výbavičce nic a teď už mám rad na rozdávání 😀 😀 A s tim mužskym je to pravda 😉

dzej
15. lis 2007

Vendy tak poraď 🙂 co říkáš na toto? http://www.batolatko.cz/?p=productsMore&iProduc...

mkr
15. lis 2007

dzej:a co kočárek už máš nějaký typ?

dzej
15. lis 2007

mkr no nemám, vůbec nic. Čekala jsme až po tomto utz teď se začnu koukat. Chci nějakej lehlej, kombinaci a čtyřkolku

mkr
15. lis 2007

dzej:to já už měla favorita, ale našla jsem na netu ještě jinej tak se jedem v sobotu mrknout a už se rozhodne, je toho tolik, že se bojím, že přeberu

dzej
15. lis 2007

mkr no to já taky, kdyby byl jeden druh tak je to OK, ale takhle nevím co dřív... tak dobře pořiďte. Dnes už končím ahojky

petaruzicka
16. lis 2007

Ahojky

pro Denouška....to víš, že jsem o tom uvažovala, ale bohužel bydlím stále u tchýně s tchánem a moc je nemusí, tak že bych si stejně asi moc neodpočinula. Nedávají člověku šanci na soukromí a to je pro mě něco strašného, obzvlášť po té, co jsem bydlela ve svém bytečku sama. Co mě uklidňuje je fakt, že bychom se měli v průběhu prosince stěhovat do vlastního a pak si možná neschopenku opravdu nechám napsat. Tedy pokud se malá neuklidní. Někdy je to opravdu náročné. Zrovna včera se předvedla. Byli jsme s manželem v divadle a nevím, zda projevovala svůj názor na Maciuchovou a Brzobohatého nebo už měla dost celodenního sezení. No celé představení kopala, ale co mi předvedla večer, tak to kopání během představení byl jen čajíček. Nelíbila se jí žádná z poloh, do které jsem se uložila ke spánku. No usnula jsem asi vyčerpáním kolem jedné a tak ani nevím, zda byla vzhůru ve svoje obvyklé hodiny.

Jaké to je být od začátku doma? Nedovedu si to moc představit. Já bych se asi zbláznila, protože mi jsme do 13tt čekali na různé výsledky a nevěděli, zda se miminko narodí nebo budeme muset těhotenství ukončit ☹ . To už je naštěstí za námi i když ani teď to není úplně růžové. Máme jednou dobré výsledky a podruhé zase ne. Pomalinku se však začínám těšit na těch pár týdnů mateřské před porodem 🙂 .

denousek
16. lis 2007

pataruzicka : no me je fajn...nejdriv jsem bylarada ze mam klid ale ted se pomalu nudim...jeste ze mam ten internet...dnes nam zapojuji digi tv tak je tady blazinec vsude prach a muj manzilek maroditak nejsem doma aspon sama....ale tak da se to....pripravy pro miminko mam driv jak se nudim ale to nevadi prece ne....a jaktoze jste cekali do 13tt jestli bude vse ok??neco bylo spatne??to je hrozny to bych nedala to cekani,,,ja uz to ted nemuzu vydrzet... ☹

petaruzicka
16. lis 2007

No my jsem mimino nějak nečekali 🙂 a já v 5tt brala celou škálu léků, protože mi odešel nerv v pětce zubu a celé se to "parádně" zanítilo ☹ . S léky jsem se trefila do dvou skupin a to ty které nejsou doporučené, ale na testech u zvířat se neprokázalo poškození plodu a ty které se brát nemají protože bylo potvrzeno na zvířatech poškození plodu. Bohužel však nikdo nedokáže říci, jak vážný problém může být kombinace těch léku mezi sebou a jak zapůsobí na plod. Navíc se k tomu přidali rodinné anamnézy a to především těžká srdeční vada manželova zesnulého bratra a jeho mírná mentální zaostalost. Tak že po první genetické konzultaci jsem byla na prášky a hystericky "sprdla" manžela do telefonu, protože si ani neudělal čas, aby tam se mnou šel. Já byla opravdu k.o. Pak to bylo tak na houpačce. Jednou dobrý podruhý ne. Teď mě trošku uklidnil velký ultrazvuk ve 21tt, který jsme absolvovali u Dr. Vlašína (nejvyhledávanější kapacita na prenatální vyšetření tady v Brně). Výsledky ze všech možnách vyšetřeních absolvovaných mezi 5-12tt jsem se dozvěděla po sms zprávě ve Švýcarsku v alpách, kam se mi vůbec nechtělo a každý den jsem kontrolovala mobil v hrůze co bude. Pořád chci věřit, že všechno bude dobré, ale občas na to nemám sílu a propadám trošku depresím. Ještě že mám klidného manžela 🙂

denousek
16. lis 2007

peti to je jako ve filmu no a jeste aby to nemelo hapyYend!!uz sis prosla svym ted uz se tes jen na krasnou zdravou dcerusku Verusku 🙂 uz ses daleko uz ses vic jak za pulkou to uz prece musi byt jen dobre tak do toho vydrz to,malinka ti to vynahradi...paa

zajdik
17. lis 2007

Ahojky holky sem tu poprve a chtela sem se zeptat jestli je mozna v 15tt (poprve tehotna)citit pohyb miminka? 🙂

vendy01
17. lis 2007

Dzej: Ta soupravička je moc krásná 😉 A už víte, co čekáte???

Zajdik: Ahoj, ja jsem první pohyby mimča cejtila někdy v 17tt. Bylo to takový lehounký ťukání v břiše, ale musela jsem se na to dost soustředit.. 🙂

denousek
17. lis 2007

zajdik to teda nevim to se mi zda az moc moc brzo ja je citila poprve v 18-19tt....a taky jsem to nevedela jiste zda je to ono....no mozna ses zrovna jeden z tech mala pripadu co to citi tak brzo nevim no....ale snad si to nevsugerovavas....

monaberuska1
17. lis 2007

ahoj holky, cítíte někdy jak vás kope tam dole?Jako v podbříšku a okolo pupíku, že vás to až bolí???

denousek
17. lis 2007

no me to teda nejak neboli mozna spis ze je to takovy silnejsi ale citim ho nekdy fakt az nizko az mam pocit ze to snad ani neni mozny tak moc nizko...

lu777
18. lis 2007

no mě to taky vyloženě nebolí (pokud se ovšem nerozhodne se koulet po močovém měchýři, to zabolí a sotva dojdu na záchod)

ale nepříjemné to někdy je, když se prudce protáhne nebo najednou kopne.. většinou to je jeden dva velikánské kopance, pak se jakoby zas stáhne, jako by se leknul sám sebe 😅

jinak kope (teda boxuje) taky pěkně nízko, fakt až dole někde u té kosti stydké..

denousek
18. lis 2007

no jo u stydke kosti mi to taky delava to na to hledim jak muze byt tak nizko 😕 nekdy citim takovy silny kopance kdyz lezim nejak jak se mu nelibi treba na levem boku to me zacne mlatit z kazde strany,,,ja tak vetsinou usinam takze se musim otocit kyz me vecer nenecha spat tak jak dlouho lezim tak me jeste zacnou bolet zada a uz neusnu vubec...holky bolivaji vas zada??ja treba skrz to nemuzu ani spat ☹ v zivote jsem nemela se zadama problemy ☹

lu777
18. lis 2007

no mě záda zlobila okolo půlky těhu, to jsem se bez pomoci ani neoblíkla, skoro se mi skřípnul nerv.. teď mě v zádech spíš jakoby táhne a když neodpočívám, tak jsou ty záda fakt unavený..
mě na to vždycky pomáhalo spát na břiše, to teď nejde, ale musím přiznat, že už jsem se kolikrát přistihla, že spím s pokrčenýma nohama napůl na břiše, abych si ulevila - mimi nejdřív pěkně kopalo, ale teď už si asi zvyklo 😅

denousek
18. lis 2007

no taky spim trosku nekdy na brise s pokrcenyma nohama a tahne me spis bricho...nevim cim to je jestli tim ze mi dr rika od zacatku ze mam mimi az moc nizko a ze mam vic odpocivat..ale kdyz treba dele chodim tak me zacne pnout a tahnout kuze na brise mezo prsama a pupikem....kolikrat to fakt boli uz nejsem ani schopne jet do tesca jako driv...ne nadarmo se rika ze posledni mesic je nejhorsi ja uz to nemuzu vydrzet ted ☹ a dnes me v noci zase vzbudila bolest jako kdyby v kycelnim kloubu ...no snad je to kloub a neni to uvnitr bricha ale myslim ze by to mohlo byt normalni uz jsem mela neco podobnyho to me tahlo pri chuzi a to byli asi vazy tak me asi zase zlobi no.....me by tak zajimalo kolik mimi vazi....zitra zacinam 34tt tak si myslim ze zacatkem prosince od toho 36tt uz muze na svet ne?...

dzej
18. lis 2007

Vendy ahoj. Jo, budeme mít holčičku. Už jsme koupili dvoje bodíčka 🙂 teď koukám po kočárku a zas nevím...vy máte vybraný? 🙂

denousek
18. lis 2007

dzej hlavne ho nekupuj moc brzo jestli ti muzu poradit ja jsem ho oupila na konci srpna a ted uz se mi nelibi ☹

dzej
18. lis 2007

ahoj Denousek, no já plánuju nákup až tak v lednu..zatím jen koukám. A co máš za kočárek??

denousek
18. lis 2007

no mrkni ke me do alba uplne obycejnej z poskych trhu.....a uz se mi nelibi...no to je fuk mam spoustu jinych peknych veci bohuzel to bylo moc brzo no..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru